Παναιτωλικός-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 16η αγωνιστική της Super League 1.

17:40
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναιτωλικού με τον Ατρόμητο στο Αγρίνιο, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League 1. by Λουκάς Χατζής
17:42
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 16 πόντους και στο -3 από τον αποψινό τους αντίπαλο που είναι στην 7η θέση. by Λουκάς Χατζής
17:44
Τα «καναρίνια» προέρχονται από δύο διαδοχικές ήττες, ενώ στο τελευταίο χρονικά γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με σκορ 1-0 από τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
17:44
Από την άλλη, οι Περιστεριώτες προέρχονται από καλή εμφάνιση στην εντός έδρας ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ (1-1). by Λουκάς Χατζής
17:46
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Γιάννης Αναστασίου καλείται να διαχειριστεί αρκετές και σημαντικές απουσίες, αφού εκτός αποστολής έμειναν οι Μπακάκης, Ντουάρτε, Μόρσεϊ, Βαρόνε και Στεργιάκης, ενώ στη λίστα προστέθηκε και το όνομα του Γιώργου Λιάβα, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα στο γόνατο. by Λουκάς Χατζής
17:47
Για τον Ατρόμητο, ο Κρις Κόουλμαν δεν μπορεί να υπολογίζει στον τιμωρημένο Χατζηισαΐα, αλλά και στους τραυματίες Σουάρεθ, Κιβρακίδης και Μαυρομμάτης. by Λουκάς Χατζής
17:48
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στο ματς. by Λουκάς Χατζής
17:49
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτριος Μαλούτας, με βοηθούς τους Τζιουβάρα και Νίκζα και 4ο τον Βεργέτη. by Λουκάς Χατζής
17:52
Πάμε να δούμε τις δύο ενδεκάδες... by Λουκάς Χατζής
17:53
Παναιτωλικός (4-1-4-1): Ανέστης, Αποστολάκης, Λάρσον, Μλάντεν, Χουχούμης, Ξενιτίδης, Φλόρες, Ντίας, Νταγκό, Σενγκέλια, Καρέλης. Ατρόμητος (4-3-3) : Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Κεσχρίντα, Στρούγγης, Αθανασίου, Γκονζάλες, Έρλινγκμαρκ, Φρίντγιονσον, Ρομπάιγ, Ροτάριου, Κιάρντασον. by Λουκάς Χατζής
17:54
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Κοντογιάννης, Χατζηθεοδωρίδης, Πέδρο, Μαλης, Λαζαρίδης, Κολοβός, Μάρτενσον, Αναστασόπουλος, Νικολάου. Στον πάγκο του Ατρόμητου: Μάριτς, Τζαβίδας, Κλωναρίδης, Μούντες, Κωτσόπουλος, Τζοβάρας, Κουέν, Πομόνης, Οικονομίδης. by Λουκάς Χατζής
17:56
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο κ. Κωστούλας, μαζί με συνεργάτες του Μάτσιεκ Καμίνσκι. by Λουκάς Χατζής
18:04
3' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Λουκάς Χατζής
18:04
4' Σέντρα του Χουχούμη από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα του Ατρομήτου. by Λουκάς Χατζής
18:07
7' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, ευκαιρία για μία σέντρα. by Λουκάς Χατζής
18:10
9' Καλή πίεση από τον Παναιτωλικό, που φαίνεται να πατάει καλύτερα μέχρι στιγμής στο ματς. by Λουκάς Χατζής
18:13
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο ιδιοκτήτης του Ατρομήτου, Γιώργος Σπανός. by Λουκάς Χατζής
18:14
13' Ωραία κάθετη του Έρλινγκμαρκ στον Κεσχρίντα, κόπηκε όμως η πάσα από τους αμυντικούς του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
18:15
14' Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη για σκληρό μαρκάρισμα. by Λουκάς Χατζής
18:17
16' Σέντρα του Χουχούμη από τα δεξιά, απομάκρυναν οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
18:19
17' Κλέψιμο από τον Ροτάριου στα όρια της μεγάλης περιοχής, με τον μεσοεπιθετικό του Ατρομήτου να πιάνει αμέσως το σουτ και τον Ανέστη να μπλοκάρει σταθερά. by Λουκάς Χατζής
18:19
Η πρώτη καλή στιγμή του ματς. by Λουκάς Χατζής
18:20
18' Πανέμορφη κάθετη του Σενγκέλια στον ανοικτό χώρο, με τον Ξενιτίδη να γίνεται αποδέκτης της μπάλας, δεξιά στην περιοχή, το σουτ που δοκίμασε όμως βρήκε σε σώματα και κατέληξε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:20
Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
18:22
20' Ο Γιαννιώτης ανατρέπει τον Σενγκέλια έξω από τη μεγάλη περιοχή! Ο μεσοεπιθετικός του Παναιτωλικού κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας, με τον τερματοφύλακα του Ατρόμητου να βγαίνει από την περιοχή του και να πέφτει άσχημα πάνω στον Σενγκέλια. by Λουκάς Χατζής
18:23
Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς αμφότεροι βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
18:24
Περιμένουμε την απόφαση του διαιτητή για το... χρώμα της κάρτας. by Λουκάς Χατζής
18:24
23' Κόκκινη κάρτα - απολύτως λογικό - για τον Ανδρέα Γιαννιώτη. Με δέκα παίκτες ο Ατρόμητος. by Λουκάς Χατζής
18:26
Ετοιμάζεται ο δεύτερος τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Μάριτς. by Λουκάς Χατζής
18:27
26' Στη θέση του Φρίντγιονσον πέρασε ο Μάριτς. by Λουκάς Χατζής
18:29
28' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
18:30
Δεν βγήκε κάτι για τους γηπεδούχους... by Λουκάς Χατζής
18:31
30' Παράλληλο γύρισμα του Νταγκό, σταματάει η φάση για οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
18:32
31' Καλή σέντρα του Αποστολάκη από τα δεξιά, άστοχη η κεφαλιά του Νταγκό. by Λουκάς Χατζής
18:33
32' Καλό αλλά άστοχο το γυριστό του Καρέλη. Η φάση δεν μετράει όμως για οφσάιντ του Έλληνα επιθετικού. by Λουκάς Χατζής
18:35
33' Κερδισμένο φάουλ για τον Ατρόμητο τώρα, ευκαιρία για μια σέντρα στην αντίπαλη περιοχή για τους παίκτες του Κόουλμαν. by Λουκάς Χατζής
18:35
Άσχημη εκτέλεση από τον Ρομπάιγ. by Λουκάς Χατζής
18:35
Το σουτ του Κιάρντασον βρίσκει στα σώματα μετά από φάση διαρκείας. by Λουκάς Χατζής
18:36
Επιμένει ο Ατρόμητος. by Λουκάς Χατζής
18:36
Πτώση του Κεσχρίντα μέσα στην περιοχή του Παναιτωλικού, παίζεται λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
18:37
Η αποβολή του Γιαννιώτη: by Λουκάς Χατζής
18:38
36' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Χουχούμη να σεντράρει πιο δυνατά από ότι θα έπρεπε, και τον Καρέλη να μην προλαβαίνει με προβολή να τη στείλει στα δίχτυα. by Λουκάς Χατζής
18:42
41' Κίτρινη κάρτα στον Νταγκό για κράτημα στον Έρλινγκμαρκ. by Λουκάς Χατζής
18:42
Διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Ατρομήτου, καθώς ο διαιτητής δεν άφησε πλεονέκτημα και ανέκοψε την αντεπίθεση της ομάδας. by Λουκάς Χατζής
18:43
18:44
43' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
18:45
Ψηλά, πάνω από τα δοκάρια η γυριστή κεφαλιά του Ντίας στο πρώτο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
18:46
45' Διαγώνιο σουτ του Αποστολάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έβγαλε σε κόρνερ ο Μάριτς. by Λουκάς Χατζής
18:47
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
18:48
45+1' Άστοχο σουτ του Χουχούμη από μεγάλη απόσταση. by Λουκάς Χατζής
18:49
45+3' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με την κεφαλιά του Καρέλη από την «καρδιά» της περιοχής να φεύγει ελάχιστα άουτ. Εξαιρετική σέντρα από τον Χουχούμη. by Λουκάς Χατζής
18:51
Ημίχρονο στο Αγρίνιο, με τον Παναιτωλικό και τον Ατρόμητο να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Με δέκα παίκτες παίζει ο Ατρόμητος μετά την αποβολή του Γιαννιώτη στο 23' by Λουκάς Χατζής
19:07
Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
19:07
45' Σέντρα του Σενγκέλια, διώχνει ο Στρούγγης. by Λουκάς Χατζής
19:08
45' Κλέψιμο του Καρέλη σε καλό σημείο, κέρδος το κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
19:08
46' ΑΠΙΘΑΝΟ γκολ από τον Νίκο Καρέλη με τακουνάκι!!! Τί έβαλε ο Έλληνας επιθετικός!!! Μετά την εκτέλεση πέναλτι, ο Καρέλης που ήταν πλάτη στην εστία στο πρώτο δοκάρι, έκανε το τακουνάκι για το 1-0 του Παναιτωλικού! by Λουκάς Χατζής
19:10
Αυτό ήταν το 10ο γκολ του Καρέλη στο πρωτάθλημα. by Λουκάς Χατζής
19:10
49' Κίτρινη κάρτα στον Μλάντεν. by Λουκάς Χατζής
19:11
50' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
19:13
51' Καλή σέντρα του Ρομπάιγ, πέρασε από όλους η μπάλα και κατέληξε άουτ. Φωνές από τον Ατρόμητο για τράβηγμα στον Ροτάριου. by Λουκάς Χατζής
19:14
19:14
53' Διπλή τελική για τον Παναιτωλικό με τα σουτ των Φλόρες και Ξενιτίδη έξω από την περιοχή. by Λουκάς Χατζής
19:15
19:15
19:16
54' Επιμένει ο Παναιτωλικός, στο 1/3 του δικού του γηπέδου ο Ατρόμητος. by Λουκάς Χατζής
19:18
57' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
19:19
Άσχημη κεφαλιά του Έρλινγκμαρκ. by Λουκάς Χατζής
19:20
58' Κίτρινη κάρτα στον Γκονζάλες για διαμαρτυρία. by Λουκάς Χατζής
19:20
Απολαύστε το γκολ του Καρέλη: by Λουκάς Χατζής
19:23
61' Ο Παναιτωλικός έχει ρίξει λίγο «στροφές», ελέγχοντας πάντως απόλυτα το ματς. by Λουκάς Χατζής
19:24
62' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Κιάρντανσον να βρίσκεται στο έδαφος μετά από σκληρό φάουλ του Φλόρες. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR, ωστόσο δεν δόθηκε ούτε κίτρινη. by Λουκάς Χατζής
19:25
63' Ο Κεσχρίντα πάτησε περιοχή, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ μετά από παρέμβαση αμυντικού και διπλή κόντρα. by Λουκάς Χατζής
19:28
66' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Κλωναρίδης στη θέση του Ορμπάιγ. by Λουκάς Χατζής
19:30
68' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Φλόρες και Νταγκό δίνουν τις θέσεις τους σε Μάρτενσον και Κολοβό. by Λουκάς Χατζής
19:32
70' Αδύναμο σουτ του Κιάρντανσον, κόβει ο Μλάντεν. by Λουκάς Χατζής
19:35
73' Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Οικονομίδης και Τζαβίδας, στις θέσεις των Κιάρντανσον και Ροτάριου. by Λουκάς Χατζής
19:36
74' Συρτό διαγώνιο σουτ του Αποστολάκη από τα δεξιά, κέρδος το κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
19:36
74' ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό με κεφαλιά του Χουχούμη και 2-0! Ο Έλληνας αμυντικός πήδηξε ανενόχλητος από την καρδιά της μεγάλης περιοχής, και εκμεταλλευόμενος το γεγονός πως ο Μάριτς έμεινε στην εστία του έκανε το 2-0. by Λουκάς Χατζής
19:38
76' Καρέλης και Ξενιτίδης έδωσαν τις θέσεις τους στους Πέδρο και Χατζηθεοδωρίδη. by Λουκάς Χατζής
19:38
Αδύναμο πλασέ του Αποστολάκη. by Λουκάς Χατζής
19:41
79' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας. by Λουκάς Χατζής
19:43
81' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό με τους Πέδρο και Αποστολάκη να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα από πλεονεκτική θέση, έπειτα από ωραίο γύρισμα. by Λουκάς Χατζής
19:43
19:47
86' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
19:50
88' Η σέντρα του Σενγκέλια πέρασε από όλους. by Λουκάς Χατζής
19:52
90' Στη θέση του Λάρσον ο Μαλής. by Λουκάς Χατζής
19:52
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
19:55
90+3' Ανοικτό κοντρόλ από τον Οικονομίδη. by Λουκάς Χατζής