Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 17η αγωνιστική της Super League 1.

16:55
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:56
Η ομάδα του Γιάσμινκο Βέλιτς βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 11 βαθμούς και θέλει να αφήσει πίσω της την ήττα από τον Παναθηναϊκό την περασμένη Τρίτη και να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη που θα της δώσει... ανάσα για τα εναπομείναντα παιχνίδια. by Αναστασία Βοσνάκη
16:56
Από την άλλη, το σύνολο του Θανάση Στάικου είναι στο Νο. 10 της κατάταξης με 14 βαθμούς προέρχεται από τη σπουδαία επικράτηση με 2-1 επί της ΑΕΚ στους «Ζωσιμάδες» και πηγαίνει στη Λιβαδειά με ανεβασμένη ψυχολογία, θέλοντας να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις και να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:58
Δεν υπάρχει αναμέτρηση των δύο ομάδων που να μην έχει σημειωθεί γκολ με γηπεδούχο τον Λεβαδειακό, αφού οι τέσσερις μεταξύ τους ισοπαλίες είναι με γκολ, όλες με 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
16:59
10 Συναντήσεις 4 Νίκες Λεβαδειακός 4 Ισοπαλίες 2 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα Γκολ: 13-10 by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Στογιάνοβιτς - Κωνσταντινίδης, Τσάπρας, Μπάχανακ, Βήχος - Χάμοντ, Νίκας - Μουτίνιο, Βρακάς, Συμελίδης - Δούμτσιος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Στον πάγκο οι Μάρκοβιτς, Σκβάρκα, Μεχία, Τορό, Τσιριγώτης, Παναγιώτου, Λούα Λούα, Γιαννιώτας, Τζημόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Τσιντώτας - Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος - Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο - Μορέιρα, Μπαλάν, Παμλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Στον πάγκο οι Σούλης, Λωλης, Νίνης, Φοφανά, Τσάβος, Κιάκος, Μπακαδήμας, Λιάσος, Σταματελόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης, Κωνσταντίνος Στάικος 4ος: Δημήτριος Καραντώνης VAR: Βασίλειος Φωτιάς, Κωνσταντίνος Νικολαΐδης by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Σε 10 περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Οι δυο ομάδες είναι έτοιμες και βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
2' Προσπάθησε να απειλήσει από κοντά ο Νίκας, αλλά μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
4' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
8' Κόρνερ ξανά για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
Ξανά κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
9' Ο ΠΑΣ έχει την κατοχή και προσπαθεί να βρει χώρους, ωστόσο δεν τα καταφέρνει καθώς ο Λεβαδειακός έχει κλειστεί καλά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
12' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
Εκτέλεσε ο Σόρια, μπλόκαρε ο Στογιάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
17' Σέντρα ο Παμλίδης, ο Μορέιρα δεν πρόλαβε την μπάλα η οποία πέρασε τελικά εκτός. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Μετά τις κόντρες, ο Μπάλαν βγαίνει τετ-α-τετ αλλά ο Τσάπρας με φοβερή προβολή τον κόβει πριν εκτελέσει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
23' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού ο Μορέιρα, έκανε όμως κακό τελείωμα από θέση μέσα και πλάγια αριστερά από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
27' Έκανε σέντρα ο Βήχος, η μπάλα πέρασε από όλους και στην συνέχεια άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
17:59
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Βρακάς έκανε την κάθετη στον Νίκα, αυτός όμως δεν μπορεί να νικήσει από θέση τετ-α-τετ τον Τσιντώτα. Δόθηκε οφσάιντ αλλά δεν υπήρχε κάτι, αν είχε σκοράρει ο Έλληνας χαφ θα είχαμε παρέμβαση του VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο ματς και το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
18:10
40' Φάουλ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
Ο Παντελάκης πήρε την κεφαλιά, αλλά ήταν οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
44' Σουτ ο Σόρια, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Στογιάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
45' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! Σέντρα ο Καραχάλιος, τελείωμα ο Μπάλαν με τη μία, εκτελεί τον Στογιάνοβιτς για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο ΠΑΣ πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα κόντρα στο Λεβαδειακό χάρη στο γκολ του Μπάλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
46' Τορό μέσα, Νίκας έξω για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
18:35
47' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
50' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Σέντρα ο Κωνσταντινίδης, ο Συμελίδης έκανε το σουτ στην κίνηση με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
53' Ένταση μεταξύ των παικτών. Κίτρινες Κωνσταντινίδης και Πήλιος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
57' Ο Λεβαδειακός έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
57' Δέχτηκε κίτρινη ο Τζίνο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
58' Φάουλ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
59' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Απομάκρυνε ο Καραχάλιος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
60' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
61' Διπλή μεγάλη ευκαιρία ο Λεβαδειακός! Ο Τορό κάνει το σουτ στην κίνηση που έχει κατεύθυνση προς τα δίχτυα αλλά σταματά στο σώμα του Εραμούσπε. Δευτερόλεπτα αργότερα, ο Τορό δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
63' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μουτίνιο βγαίνει απέναντι στον Τσιντώτα, αλλά κάνει κακό πλασέ και δεν βρίσκει εστία. Έχει βρει ο Παντελάκης λίγο την μπάλα, ήταν κόρνερ και όχι άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
64' Λιάσος μέσα, Ριένστρα έξω για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
65' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μορέιρα, ο Εραμούσπε με πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Στογιάνοβιτς για το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
67' Σουτ ο Βρακάς μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
69' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! Ο Τζίνο ανοίγει στον Σόρια, αυτός κάνει τη σέντρα και ο Παμλίδης με φοβερό βολέ γράφει το 3-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
72' Κωνσταντινίδης, Βήχος, Βρακάς έξω, Λούα Λούα, Παναγιώτου, Τζημόπουλος μέσα για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
76' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
19:07
78' Κίτρινη ο Παντελάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
79' Μεχία μέσα, Συμελίδης έξω για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
81' Αδύναμη κεφαλιά του Συμελίδη, μπλόκαρε ο Στογιάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Φάουλ σε καλό σημείο για τον Λεβαδειακό... by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
84' Πολύ άουτ η εκτέλεση του Μουτίνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Πέντε λεπτά ακόμα μέχρι τα 90'... Διαδικαστικού χαρακτήρα μοιάζουν τα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
86' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Σταματελόπουλος, έξω ο Μπαλάν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
88' ΓΚΟΛ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ! Απίθανη σουτάρα του Παναγιώτου από τα 30 μέτρα, εκτελεί τον Τσιντώτα και μειώνει σε 3-1. Υπέροχο τέρμα, υπέροχο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
89' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Νίνης αντί Τζίνο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
90' Σέντρα του Δούμτσιου, κεφαλιά προς τα πίσω του Εραμούσπε με τον Τσιντώτα να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις... by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Παίξαμε το πρώτο, άλλα δύο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
90'+3' Σέντρα του Παναγιώτου, γυριστή κεφαλιά του Δούμτσιου, μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 3-1 εκτός έδρας του Λεβαδειακού, παίρνοντας τη δεύτερη σερί νίκη του. Στους 17 οι Ηπειρώτες, στους 11 έμειναν οι Βοιωτοί. by Αναστασία Βοσνάκη