Ατρόμητος-Ιωνικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 17η αγωνιστική της Super League 1.

16:35
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Ιωνικό στο Περιστέρι (17:00), στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 1. by Λουκάς Χατζής
16:38
Ο Ατομήτος που βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 19 πόντους, προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα απέναντι στον Παναιτωλικό (2-0), με την ομάδα του Κρις Κόουλμαν να παραμένει έτσι για δύο διαδοχικά ματς χωρίς τρίποντο. by Λουκάς Χατζής
16:39
Από την άλλη, οι Νικαιώτες παραμένουν στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος με 8 βαθμούς (1-5-10), γνωρίζοντας την περασμένη Τρίτη την εντός έδρας ήττα 2-0 από τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
16:40
Στα αγωνιστικά τώρα, οι γηπεδούχοι δεν μπορούν να υπολογίζουν στις υπηρεσίες των Μαυρομμάτη, Σουάρεθ και Κυβρακίδη λόγω τραυματισμού, όπως και στον τιμωρημένο Γιαννιώτη. by Λουκάς Χατζής
16:42
Για τον Ιωνικό, θα απουσιάσουν οι Πογοσιάν και Μασάς, ενώ τελευταία στιγμή αποφασίστηκε να μείνει εκτός αποστολής και ο Σεμπά, ο οποίος δεν είναι ακόμα έτοιμος μετά τον τραυματισμό του. by Λουκάς Χατζής
16:44
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα στον αγώνα. by Λουκάς Χατζής
16:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Λουκάς Χατζής
16:45
Ατρόμητος (4-3-3): Μάριτς, Κεχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Ντε Μποκ, Γκονζάλες, Φρίντγιονσον, Έρλινγκμαρκ, Ρομπάιγ, Κιάρτανσον, Ροτάριου. by Λουκάς Χατζής
16:47
Ιωνικός (4-2-3-1): Χουτεσιώτης, Σάκιτς, Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σόουζα, Βαλεριάνος, Ρομαό, Τσίμπσαχ, Άοσμαν, Λοβέρα, Μάντζης. by Λουκάς Χατζής
16:47
Στον πάγκο για τις δύο ομάδες θα βρίσκονται οι: Ατρόμητος: Σαλτάς, Τζαβίδας, Κλωναρίδης, Αθανασίου, Κουέν, Πομόνης, Κωτσόπουλος, Τζοβάρας, Οικονομίδης. Ιωνικός: Χριστόπουλος, Αντούνες, Ιωαννίδης, Ελευθεριάδης, Καμπράλ, Φαντιγκά, Τσιριγώτης, Κάνιας, Ρουμπουλάκου. by Λουκάς Χατζής
16:51
Λίγη ώρα πριν τη σέντρα του ματς υπήρξε ένταση στις εξέδρες με οπαδούς των δύο ομάδων να έρχονται στα χέρια. Άμεση ήταν η επέμβαση των ΜΑΤ ώστε να ηρεμήσουν τα «πνεύματα». by Λουκάς Χατζής
16:56
Να θυμίσουμε πως στον πρώτο γύρο, ο Ατρόμητος είχε επικρατήσει με το εμφατικό 4-1 στη Νίκαια. by Λουκάς Χατζής
16:58
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
16:59
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ. Παπαδόπουλος, με βοηθούς τους Κουρομπύλια, Διαμαντή και 4ο τον Αγγελάκη. Στο VAR είναι οι Ζαμπάλας και Κωσταράς. by Λουκάς Χατζής
17:02
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:03
1' Μακρινό άστοχο σουτ ασπό τον Γκονζάλες, στα πρώτα 38 δευτερόλεπτα του ματς. by Λουκάς Χατζής
17:03
2' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ατρόμητο και ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Τσίμπαχ! by Λουκάς Χατζής
17:05
Ο Τσίμπσαχ δεν υπολόγισε καλά την πορεία της μπάλας, αφήνοντάς την να περάσει από μπροστά του μέσα στη μεγάλη περιοχή. Εκεί ήταν ο Κιάρτανσον, ο οποίος έγινε αποδέκτης της μπάλας, με τον αμυντικό του Ιωνικού να τον ανατρέπει αντικανονικά. by Λουκάς Χατζής
17:06
4' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο και 1-0 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κιάρτανσον! by Λουκάς Χατζής
17:07
Από τόσο νωρίς άλλαξαν τα δεδομένα του ματς, και στο σκορ, αλλά και στο αριθμητικό πλεονέκτημα! by Λουκάς Χατζής
17:08
7' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
17:09
Επιθετικό φάουλ στον Μάριτς. by Λουκάς Χατζής
17:10
8' Νέο κόρνερ για τον Ιωνικό, μετά από ωραία κάλυψη του Χατζηισαΐα. by Λουκάς Χατζής
17:10
Καλή εκτέλεση από τον Άοσμαν, απομάκρυνε η άμυνα του Ατρομήτου. by Λουκάς Χατζής
17:11
9' Φάουλ τώρα από τα δεξιά για τον Ατρόμητο, καλή ευκαιρία για ένα γέμισμα μέσα στην περιοχή. by Λουκάς Χατζής
17:11
Έδιωξε ο Βαλεριάνος. by Λουκάς Χατζής
17:13
11' Σέντρα-σουτ του Φριτζόνσον από τα αριστερά, έδιωξε ο Σάκιτς. by Λουκάς Χατζής
17:13
Επιμένει ο Ατρόμητος. by Λουκάς Χατζής
17:15
13' Οι γηπεδούχοι ελέγχουν πλήρως τον ρυθμό. by Λουκάς Χατζής
17:16
13' Φάουλ για τον Ιωνικό, αρκετός κόσμος στην περιοχή του Ατρομήτου. by Λουκάς Χατζής
17:16
Απομάκρυναν οι γηπεδούχοι. by Λουκάς Χατζής
17:16
15' Μακρινό σουτ του Γκονζάλες, περνάει δίπλα από το δοκάρι του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
17:17
16' Υπέροχο κόψιμο του Σόουζα στην «επέλαση» του Ροτάριου. by Λουκάς Χατζής
17:18
16' Άστοχο το γυριστό του Φριτζόνσον. by Λουκάς Χατζής
17:20
18' Εξαιρετική στιγμή για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Ρομπάιγ από τα δεξιά και το ύψος της μεγάλης περιοχής κατέληξε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
17:23
20' Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Χουρεσιώτη να βγαίνει και να απομακρύνει ωραία προ του Φριντζόνσον.. by Λουκάς Χατζής
17:23
21' Νέα επέμβαση του Χουτεσιώτη σε κεφαλιά «ψαράκι» του Κιάρτανσον από το ύψος του σημείου του πέναλτι. by Λουκάς Χατζής
17:24
Ίσως εδώ ο επιθετικός του Ατρομήτου μπορούσε να κοντρολάρει και μετά να εκτελέσει... by Λουκάς Χατζής
17:26
24' Φάουλ τώρα για τον Ιωνικό, από τα αριστερά όπως επιτίθεται. by Λουκάς Χατζής
17:26
Εξαιρετική εκτέλεση του Άοσμαν, βγάζει σε κόρνερ ο Μάριτς. by Λουκάς Χατζής
17:29
27' Κιάρτανσον και Φριντζόνσον μπερδεύτηκαν μεταξύ τους, σπαταλώντας μία καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
17:30
28' Άστοχο το συρτό σουτ του Κεσχρίντα. by Λουκάς Χατζής
17:31
29' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Λοβέρα δίνει τη θέση του στον Κάνιας. by Λουκάς Χατζής
17:32
Με σύστημα 4-3-2 ο Ιωνικός πλέον (ελέω και της κόκκινης κάρτας φυσικά). by Λουκάς Χατζής
17:34
32' Τεράστια επέμβαση του Χουτεσιώτη σε κοντινό πλασέ του Κιάρτανσον, μετά από γύρισμα του Ρατάριου. Κέρδος ένα κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
17:35
17:38
36' Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας για χέρι στην σέντρα του Κεσχρίντα από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
17:38
Σε πολύ καλό σημείο αυτή η στατική φάση για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
17:39
Φάουλ υπέρ του Ατρομήτου στο ημικύκλιο της περιοχής μετά από μαρκάρισμα του Μάντζη. by Λουκάς Χατζής
17:41
39' Ο Ροτάριου εκτέλεσε απευθείας, όμως η προσπάθειά του δεν ήταν καλή, με την μπάλα να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια. by Λουκάς Χατζής
17:41
10-1 οι τελικές σε αυτά τα πρώτα 39 λεπτά αγώνα. by Λουκάς Χατζής
17:43
41' Κίτρινη στον Ντε Μποκ για μαρκάρισμα πάνω στον Μύγα. by Λουκάς Χατζής
17:43
17:44
42' Ο Μάριτς μπλόκαρε άνετα την κεφαλιά του Σόουζα. by Λουκάς Χατζής
17:46
44' Καλό στιγμή για τον Ιωνικό, με το διαγώνο σουτ του Μύγα να μπλοκάρει στην κάτω αριστερή γωνία ο Μάριτς. by Λουκάς Χατζής
17:46
Να λοιπόν που ο Ιωνικός απειλεί μετά από αρκετή ώρα. by Λουκάς Χατζής
17:48
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
17:49
45+1' Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Χουτεσιώτη να βγάζει ενστικτωδώς, αρχικώς, ο πλασέ του Φριντζόνσον και εν συνέχεια το σουτ του Ρομπάιγ! by Λουκάς Χατζής
17:50
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Ατρόμητος πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-0 από το 4ο λεπτό με το πέναλτι του Κιάρτανσον. by Λουκάς Χατζής
17:50
18:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:09
18:09
48' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λέπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
18:11
50' Καλή σέντρα του Ντε Μποκ από αριστερά, απομάκρυνε ο Σόουζα. by Λουκάς Χατζής
18:11
Κόρνερ τώρα για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
18:12
Δύσκολη κεφαλιά του Ντε Μποκ στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
18:13
52' Νέα καλή σέντρα του Ντε Μποκ, κέρδος το κόρνερ για τον Ατρόμητο μετά την παρέμβαση του Βαλεριάνου. by Λουκάς Χατζής
18:15
53' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Χατζηισαΐσα να πιάνει την κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής, με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια. by Λουκάς Χατζής
18:16
54' Ακόμα ένα κόρνερ για τον Ατρόμητο μετά την παρέμβαση του Τσιγκρίνσκι. by Λουκάς Χατζής
18:16
Και πάλι ο Χατζηισαΐας θα πάρει την κεφαλιά, και πάλι όμως η μπάλα θα φύγει ψηλά άουτ. by Λουκάς Χατζής
18:17
56' Μέσα ο Φαντιγκά στη θέση του Άοσμαν για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
18:17
18:20
59' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο! Τρομερή ενέργεια του Ντε Μποκ από τα αριστερά, ο οποίος γύρισε προς την «καρδιά» της περιοχής, εκεί όπου ο Ροτάριου με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0. by Λουκάς Χατζής
18:23
62' Ο Τσιγκρίνσκι έκοψε την παράλληλη σέντρα του Κεσχρίντα. by Λουκάς Χατζής
18:24
63' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
18:27
65' Υπέροχη ατομική ενέργεια του Φαντιγκά, ο οποίος συνέκλινε από τα αριστερά, το σουτ που επιχείρησε όμως χτύπησε π[άνω στο σώμα του Ντε Μποκ. by Λουκάς Χατζής
18:29
68' Μετά και το δεύτερο γκολ του Ατρομήτου ο ρυθμός έχει πέσει... by Λουκάς Χατζής
18:32
71' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
18:33
Καλή εκτέλεση, απομακρύνει ο Στρούγγης. by Λουκάς Χατζής
18:35
74' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τζαβίδας στη θέση του Κιάρτανσον. by Λουκάς Χατζής
18:37
76' Κίτρινη κάρτα ο Φριντζόνσον. by Λουκάς Χατζής
18:39
78' Ο Τσιγκρίνσκι έκοψε πανέμορφα τον Φριντζόνσον. by Λουκάς Χατζής
18:40
78' Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Εκτός οι Φριντζόνσον και Ροτάριου, μέσα οι Οικονομίδης και Κλωναρίδης. by Λουκάς Χατζής
18:40
79' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Μέσα ο Ελευθεριάδης στη θέση του Μύγα. by Λουκάς Χατζής
18:42
81' Φάση για τον Ιωνικό, με τον Μάντζη να μην μπορεί να κοντρολάρει καλά και να σπαταλά μεγάλη ευκαιρία. by Λουκάς Χατζής
18:43
81' Άστοχο το σουτ του Κλωναρίδη από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής. by Λουκάς Χατζής
18:46
85' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ρομπάιγ ο Τζοβάρας. by Λουκάς Χατζής
18:46
18:51
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Λουκάς Χατζής
18:53
90+2' Σωτήρια επέμβαση του Σόουζα προ του Οικονομίδη στη μεγάλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
18:54
90+3' Κόρνερ για τον Ιωνικό, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
18:55
Τέλος στο ματς. Ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 επί του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής