Άρης-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 17η αγωνιστική της Super League 1.

18:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 17η αγωνιστική της Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Ο Άρης προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τον ΠΑΟΚ και θέλει να επιστρέψει στις νίκες. Οι «κίτρινοι» βρίσκονται στην 6η θέση με 25 βαθμούς και αναζητούν τη νίκη ώστε να αυξήσουν τη διαφορά από τις ομάδες που βρίσκονται εκτός εξάδας, ενώ πιθανότατα θα ξεπεράσουν και τον Βόλο (εφόσον δεν νικήσει τον Ολυμπιακό). Παράλληλα, η ομάδα του Πάρντιου θέλει να κάνει και μια καλή εμφάνιση, συνδυάζοντάς την με την πρώτη νίκη της στο 2023. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
Ο Άλαν Πάρντιου δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Ενκουλού που είναι τραυματίας, καθώς επίσης και τους Χαΐροβιτς, Μαρμαρίδη, Τανούλη, Παναγίδη, Χατζηιωάννου, Καρακασίδη. Ο Πάλμα από την άλλη, ένιωσε καλύτερα από τον τραυματισμό και την ίωση που τον ταλαιπωρούσε και βρίσκεται στον πάγκο της ομάδας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
Από την άλλη, ο Αστέρας έχει γυρίσει σελίδα και πλέον στην τεχνική ηγεσία βρίσκεται ο Άκης Μάντζιος ο οποίος θα γυρίσει ως αντίπαλος στην παλιά του ομάδα. Οι Αρκάδες προέρχονται από την επιβλητική νίκη με 3-0 της Λαμίας και θέλουν να συνεχίσουν έτσι και απόψε. Ο Έλληνας τεχνικός γνωρίζει πολύ καλά τον Άρη και θα χρησιμοποιήσει αυτή τη «γνώση» για να στήσει όσο καλύτερα τον Αστέρα, που ψάχνει το θετικό αποτέλεσμα που θα του δώσει… μπουστάρισμα για τη συνέχεια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
Ο Άκης Μάντζιος δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες του Μπαράλες, ο οποίος είναι τιμωρημένος, ενώ εκτός με πρόβλημα τραυματισμού στο πόδι είναι ο Μπαρτόλο και οι γνωστοί τραυματίες Μπενίτο, Γκαρθία, Βαλιέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Άρης (Άλαν Πάρντιου, 4-3-3): Κουέστα - Οντουμπάτζο, Μαζικού, Φαμπιάνο, Μπράμπετς - Ετέμπο, Νταρίντα, Ματέο, - Μαντσίνι, Μανου Γκαρθία, Γκρέι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Εμπακατά, Νταμπό, Ντουκουρέ, Ιτούρμπε, Ροντρίγκες, Πάλμα, Καμάτσο, Πίρσμαν by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Άλβαρες, Τζουκάνοβιτς, Καστάνιο - Μουνάφο, Ιγκλέσιας - Μπερτόγλιο, Τιλίκα, Σίτο- Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Τασουλής, Καπίγια, Σανταφέ, Πίτσου, Ριέρα, Γκαρνταφσκι, Αντζουλάς, Κωστέας by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Βασιλόπουλος (Εβρου) – Μηνούδης (Πιερίας) 4ος διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) AVAR: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας) by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Σε ένα τέταρτο περίπου θα ξεκινήσει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Όλα είναι έτοιμα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
Να πούμε ότι ο Άκης Μάντζιος δέχθηκε το χειροκρότημα του κόσμου του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
3' Ο Αστέρας μέχρι τώρα κρατάει την μπάλα στα πόδια του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
9' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
19:12
11' Σουτ ο Οντουμπάτζο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
12' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Πρώτο δεκαπεντάλεπτο στο ματς και το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
16' Ωραία κεφαλιά ο Μουνάφο μετά από σέντρα του Μπερτόγλιο, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
18' Σέντρα ο Σίτο από τα αριστερά, βγήκε και μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
19' ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Μάνου Γκαρθία με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
Ο Ισπανός σημείωσε μάλιστα το πρώτο του γκολ με τους «κιτρινόμαυρους». by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
23' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Νταρίντα προσπάθησε να απειλήσει την εστία του Αστέρα, αλλά ο Παπαδόπουλος έκανε σωτήρια επέμβαση για την ομάδα του. Ο Τσέχος πήγε να κάνει το σουτ, ο Έλληνας κίπερ έδιωξε αρχικά με τα πόδια και στην συνέχεια μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα στο ματς με τον Άρη να προηγείται με 1-0 του Αστέρα από το 19ο λεπτό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
30' Σέντρα ο Νταρίντα, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
31' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
32' ΓΚΟΛ ο Άρης! Ο Νταρίντα έκανε το γύρισμα με ψυχραιμία στον Φαμπιάνο ο οποίος από κοντά έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους! by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
36' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
19:36
Περνάει ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
38' Μακρινό σουτ ο Φαμπιάνο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
40' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κρέσπι έκανε το σουτ, ωστόσο η μπάλα κόντραρε και πέρασε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
19:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Ημίχρονο στο παιχνίδι! Ο Άρης πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα του Αστέρα, χάρη στο γκολ του Μάνου Γκαρθία στο 19’ και του Φαμπιάνο στο 32ο λεπτό. Επιστρέφουμε σε λίγο… by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε! by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
46' Γκαρντάφσκι μέσα, Μπερτόγλιο έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
49' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
Γέμισμα του Άλβαρες, ο Ιγκλέσιας γύρισε με το κεφάλι, πρόλαβαν οι αμυντικοί του Άρη και απομάκρυναν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
51' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
56' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία σέντρα ο Σίτο στον Τιλίκα, ο Βραζιλιάνος κάνει το σουτ, ο Κουέστα διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Καστάνιο πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
57' Λίγο έλειψε ο Κρέσπι να κλέψει από τον Μπράμπετς και να βγει τετ-α-τετ, ο Κουέστα πρόλαβε τον φορ του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
59' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
60' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Πέρασε ανεκμετάλλευτο και αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
62' Ταχύτατη κόντρα-επίθεση, με τον Γκαρντάφσκι να γυρίζει στον Κρέσπι και αυτός να σκοράρει. Ήταν σε θέση οφσάιντ ο πρώτος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
Έγινε έλεγχος και στο VAR δεν μετράει το γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
64' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
Κακή εκτέλεση κόρνερ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
65' Φάουλ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
66' Νταμπό μέσα, Μάνου Γκαρθία έξω για τον Άρη στο μεταξύ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
70' Καμάτσο μέσα για τον Άρη, ο Γκρέι βγαίνει από το γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
74' Ωραίο δυνατό σουτ του Νταμπό, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
75' Σουτ ο Μαντσίνι η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
76' Σίτο έξω για τον Αστέρα, μέσα ο Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
77' Νταρίντα έξω, μέσα ο Ιτούρμπε για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
81' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
81' Ο Ριέρα έκανε το σουτ, έδιωξε η άμυνα του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
82' Εκτέλεση φάουλ του Ριέρα, έδιωξε εύκολα η άμυνα του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
85' Τρομερό τάκλιν του Παπαδόπουλου περίπου 15 μέτρα έξω από την περιοχή, προλαβαίνει τον Μαντσίνι πριν τον περάσει και σκοράρει σε κενή εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
86' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Καπίγια και Κωστέας μέσα, έξω οι Κρέσπι, Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
88' Σουτ του Καμάτσο, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
90' ΓΚΟΛ ο Άρης! Η άμυνα του Αστέρα αδρανεί, με τον Μαντσίνι να βγάζει με υπέροχη πάσα τον Καμάτσο απέναντι στον Παπαδόπουλο και αυτός με τρομερό πλασέ στην κίνηση γράφει το 3-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
90'+3' Κάρτα στον Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
Τέλος στο ματς! Ο Άρης επικράτησε 3-0 του Αστέρα Τρίπολης και ανέβηκε στην 5η θέση, προσπερνώντας τον Βόλο by Αναστασία Βοσνάκη