Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

15:44
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
15:45
Mαζί θα παρακολουθήσουμε την σημαντική αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδας μεταξύ του Άρη και του Λεβαδειακού στο πλαίσιο της φάσης των «16». by Γιώργος Ζαχαρίου
15:47
Αυτό είναι το δεύτερο ματς και θα διεξαχθεί στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Στην πρώτη αναμέτρηση στη Λιβαδειά ο Άρης είχε επικρατήσει 2-1 ανατρέποντας το σκορ. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:48
Το παιχνίδι ξεκινά στις 16:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 3 by Γιώργος Ζαχαρίου
15:48
Πάμε να ρίξουμε και μια ματιά στις αρχικές ενδεκάδες των ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:49
Άρης (Άλαν Πάρντιου 4-2-3-1): Κουέστα- Οντουμπάτζο, Πίρσμαν, Μπράμπετς, Φαμπιάνο- Ετέμπο, Νταμπό-Καμάτσο, Ματέο Γκαρσία, Μανού Γκαρθία- Μαντσίνι by Γιώργος Ζαχαρίου
15:49
Στον πάγκο βρίσκεται και ο Αμπουμπακάρ Καμαρά λίγες ώρες μετά την επιστροφή του στην ομάδα. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:50
Αναλυτικά οι αναπληρωματικοί: Σιαμπάνης, Ντουκουρέ, Γκρέι, Ιτούρμπε, Καμαρά, Μαζικού, Εμπακατά, Τανούλης by Γιώργος Ζαχαρίου
15:51
Για τον Λεβαδειακό ο Γιάσμινκο Βέλιτς επέλεξε τους εξής έντεκα: (4-2-3-1): Στογιάνοβιτς-Κωνσταντινίδης, Μπάχανακ, Μεχία, Τζιμόπουλος, Παναγιώτου-Νίκας, Τσάπρας- Τορό, Μουτίνιο,-Τσιριγώτης by Γιώργος Ζαχαρίου
15:52
Στον πάγκο: Αγγελόπουλος- Δούμτσιος, Συμελίδης Τσάρας, Βέρρης, Βήχος, Βρακάς by Γιώργος Ζαχαρίου
15:54
Διαιτητής είναι ο κύριος Τσετσίλας, με βοηθούς τους Κούλα και Κωνσταντίνου by Γιώργος Ζαχαρίου
15:55
Θυμίζουμε ότι VAR δεν υπάρχει. by Γιώργος Ζαχαρίου
15:57
Αυτήν τη στιγμή διεξάγεται και η αναμέτρηση του Αγίου Νικολάου με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου ο οποίος έχει οδηγηθεί στην παράταση by Γιώργος Ζαχαρίου
15:58
Να θυμίσουμε ότι ο νικητής της αναμέτρησης Άρης-Λεβαδειακός θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ολυμπιακός-Ατρόμητος με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν επικρατήσει 4-1 στο πρώτο παιχνίδι by Γιώργος Ζαχαρίου
16:00
Σε πολύ λίγο η σέντρα στην αναμέτρηση. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:01
Τώρα κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:03
1' Σέντρα στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:05
Οι φιλοξενούμενοι είναι αυτοί που προσπαθούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα σε αυτά τα πρώτα τρία λεπτά by Γιώργος Ζαχαρίου
16:07
Τώρα κάπως ισορροπεί το ματς η ομάδα του Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:08
Μουτίνιο και Τόρο έχουν αναλάβει το οργανωτικό κομμάτι της ομάδας του Λεβαδειακού καθώς παίρνουν αρκετές φορές την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:09
6' Πρώτη ευκαιρία στο ματς με τον Τσιριγώτη να σουτάρει εκτός περιοχής μετά το κλέψιμο της μπάλας. Μπλόκαρε ο Κουέστα! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:12
Πιο «ζωηρός» ο Λεβαδειακός σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:17
Πιέζουν ασφυκτικά την πρώτη πάσα των παικτών του Λεβαδειακού αυτοί του Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:20
Χωρίς κάποια αξιόλογη στιγμή το ματς μέχρι τώρα. Μόνο το σουτ του Τσιριγώτη στο έκτο λεπτό. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:22
Eν τω μεταξύ στην άλλη εν εξελίξει αναμέτρηση ο Απόλλων Παραλιμνίου προηγείται 2-1 του Αγίου Νικολάου στην παράταση. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:23
20' Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη με τον Μαντσίνι να φεύγει στην πλάτη της άμυνας, όμως το πλασέ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Στογιάνοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:25
22' Πάλι απειλεί ο Άρης. Ο Μαντσίνι πάσαρε στον Καμάτσο όμως το σουτ του επιθετικού των «κίτρινων» κατέληξε στην αγκαλιά του Στογιάνοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:26
Πάντα στα πόδια των παικτών του Άρη η κατοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:29
H αναμέτρηση στον Άγιο Νικόλαο ολοκληρώθηκε. Ο Απόλλων Παραλιμνίου επικράτησε 2-1 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:31
Έχουν οπισθοχωρήσει αρκετά οι φιλοξενούμενοι τα τελευταία επτά λεπτά. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:32
16:33
Πρώτο ημίωρο στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με το 0-0 να παραμένει. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:35
32' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο για γέμισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:35
Απομάκρυνε η άμυνα του Λεβαδειακού. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:37
34' Πέναλτι για τον Άρη! Ο Νταμπό έκανε πολύ όμορφη ενέργεια μπήκε στην περιοχή και ο Τζημόπουλος άθελα του βάζει το χέρι για να κόψει. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:38
35' Γκολ ο Άρης! Ο Μαντσίνι με δυνατή εκτέλεση στο κέντρο της εστίας του Στογιάνοβιτς έκανε το 1-0! by Γιώργος Ζαχαρίου
16:40
38' Πιέζουν και για δεύτερο γκολ οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:41
38' Όμορφη ενέργεια και σουτ του Καμάτσο, μπλόκαρε ο Στογιάνοβιτς by Γιώργος Ζαχαρίου
16:43
40' Μαγικός συνδυασμός από τους παίκτες του Άρη με τον Μανού Γκαρσία και τον Νταμπό να παίζουν το ένα-δύο όμως το σουτ του Γάλλου έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
16:45
42' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη ξανά. Ο Νταμπό πέρασε υπέροχη μπαλιά στον Καμάτσο όμως ο Στογιάνοβιτς πρόλαβε να κάνει την έξοδο και να σταματήσει το πλασέ by Γιώργος Ζαχαρίου
16:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! 1-0 ο Άρης με το γκολ του Μαντσίνι! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:07
Με δύο αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης. Ο Ντουκουρέ παίρνει τη θέση του Νταμπό και ο Εμπακατά αυτήν του Οντουμπάτζο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:08
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Ζαχαρίου
17:09
47' Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μανού Γκαρθία πήρε την πάσα από τον Ματέο και αστόχησε από πλεονεκτική θέση! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:10
Στο έδαφος ο Λούα-Λούα που πέρασε πριν από λίγο στο ματς. Στην διεκδίκηση της μπάλας χτύπησε από τη σχάρα του Ματέο Γκαρσία. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:14
50' Δοκάρι για τον Άρη! Όμορφο πλασέ του Μανού Γκαρσία που πήρε την κόντρα, έκανε το πλασέ όμως το οριζόντιο δοκάρι σταμάτησε τον Ισπανό by Γιώργος Ζαχαρίου
17:17
Να αναφέρουμε ότι και ο Λεβαδειακός μπήκε με δύο αλλαγές στο δεύτερο μέρος. Δούμτσιος και Λούα Λούα πήραν τις θέσεις των Μουτίνιο και Τσιριγώτη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:18
55' Φάουλ για τον Λεβαδειακό με τον Δούμτσιο απομάκρυνε η άμυνα του Άρη by Γιώργος Ζαχαρίου
17:19
56' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κωνσταντινίδης περνά εκτός για να δώσει τη θέση του στον Βρακά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:32
66' Κίτρινη κάρτα στον Μεχία για μαρκάρισμα στον Ετέμπο! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
70' Aλλαγή για τον Άρη με τον Ιτούρμπε να παίρνει τη θέση του Mαντσίνι by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
74' Δεύτερο δοκάρι για τον Άρη! Ο Καμάτσο εξαπέλυσε ένα πολύ δυνατό δεξί σουτ και η μπάλα τράνταξε την συμβολή των δοκών του Στογιάνοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
76' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό by Γιώργος Ζαχαρίου
17:40
77' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μπάχανακ πέρασε την μπάλα στον Τζημόπουλο όμως ο Φαμπιάνο πρόλαβε και έβαλε την προβολή σώζοντας την εστία του Άρη! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:41
78' Αλλαγή για τον Άρη. Δεύτερο ντεμπούτο για τον Αμπουμπακάρ Καμαρά που αποθεώθηκε κατά την είσοδο του. Αντικατέστησε τον Καμάτσο by Γιώργος Ζαχαρίου
17:44
Kαι ο Λεβαδειακός έκανε αλλαγή στο ίδιο λεπτό με τον Νταμπό να κάνει και αυτός το δικό του ντεμπούτο. Τον Μεχία αντικατέστησε ο νεαρός by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
81' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Λεβαδειακό. Κίτρινη στον Ετέμπο για το μαρκάρισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:48
85' Ο Παναγιώτου εκτέλεσε, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:49
86' Τελευταία αλλαγή για τον Άρη με τον Μαζικού να περνά στη θέση του Ετέμπο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
Τέλος το ματς! Ο Άρης επικρατεί 1-0 του Λεβαδειακού με το γκολ του Μαντσίνι και πλέον περιμένει να αντιμετωπίσει τα προημιτελικά του Κυπέλλου τον Ολυμπιακό ο οποίος αντιμετωπίζει τον Aτρόμητο στις 21:00. by Γιώργος Ζαχαρίου