Βόλος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

16:01
16:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, στο Πανθεσσαλικό στάδιο. by www.sport-fm.gr
16:03
Ως γνωστόν το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, στη Λεωφόρο, είχε λήξει με 3-0, δίνοντας σαφές προβάδισμα πρόκρισης στους νικητές. by www.sport-fm.gr
16:04
16:07
Όσο για εκείνη της ομάδας της Μαγνησίας; Την απαρτίζουν οι Κότνικ, Ταχάτος, Ουές, Ασλανίδης, Σιέλης, Μεταξάς, Μεσκίδα, Καρτάλης, Γκάζι, Τσιρίνος και Κούτσιας. by www.sport-fm.gr
16:07
Επίσης, στον πάγκο του Παναθηναϊκού κάθονται οι Μπρινιόλι, Σένκεφελντ, Σπόραρ, Μπερνάρ, Κουρμπέλης, Σιδεράς, Κώτσιρας, Παλάσιος και Κρυπαράκος. by www.sport-fm.gr
16:09
Από την άλλη, στον πάγκο του Βόλου βρίσκονται οι Κλέιμαν, Εσκοβάλ, Τριανταφύλλου, Πίρινεν, Άλχο, Μπαριέντος, Ντέλετιτς, Τσελεμπάκης και Οζέγκοβιτς. by www.sport-fm.gr
16:10
Σε επίπεδο απουσιών τώρα, να πούμε επίσης ότι οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στους τραυματίες Μάγκνουσον, Χουάνκαρ, Αϊτόρ, Τρουιγιέ και Φρόκου αλλά και στον Γκάνεα. by www.sport-fm.gr
16:13
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αγγελάκης από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας, ενώ στο VAR θα είναι ο Παπαδόπουλος, επίσης του Συνδέσμου Μακεδονίας. by www.sport-fm.gr
16:15
Να πούμε επίσης ότι η ομάδα που θα προκριθεί από το σημερινό ζευγάρι θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά τον ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει ήδη προκριθεί στους «8» της διοργάνωσης... by www.sport-fm.gr
16:16
Να θυμίσουμε, δε, ότι η ΠΑΕ Παναθηναϊκός έχει πάρει εισιτήρια για το συγκεκριμένο παιχνίδι, με τον κόσμο της ομάδας να δίνει ξανά το παρών σε ένα εκτός έδρας ματς. by www.sport-fm.gr
16:19
Την καθιερωμένη... αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο κάνει ο Τιμοτέους Πούχατς. Εικόνα live 21973680/92041.jpg by www.sport-fm.gr
16:19
Εκτεταμένο riotation από πλευράς Ιβάν Γιοβάνοβιτς σήμερα στον Βόλο! Εικόνα live 21973680/9728.jpg by www.sport-fm.gr
16:21
Αρχίζουν να συγκεντρώνονται σιγά σιγά οι φίλοι του Παναθηναϊκού στην κερκίδα... Εικόνα live 21973680/83078.jpg by www.sport-fm.gr
16:26
16:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
16:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
16:30
16:31
16:32
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, ενώ οι παίκτες του διαμαρτύρονται για χέρι-πέναλτι αντιπάλου. by www.sport-fm.gr
16:33
2' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Τσέριν, από δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται με καθυστέρηση από τα καρέ του Βόλου. by www.sport-fm.gr
16:37
7' Σουτ του Καρτάλη «με την μια», μετά από κεφαλιά-απομάκρυνση του Πούχατς, η μπάλα βρίσκει στον Πούγγουρα και απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
16:40
10' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, μετά το καθυστερημένο μαρκάρισμα του Ουές στον Βαγιαννίδη. by www.sport-fm.gr
16:41
11' Το εκτελεί ο Βέρμπιτς απευθείας, η μπάλα περνάει πάνω από το τείχος αλλά και την εστία του Βόλου. by www.sport-fm.gr
16:42
15' Κλέψιμο του Σάντσες, που πατάει περιοχή, σεντράτρει, αλλά κόβει πριν τον Ιωαννιδη ο Σιέλης. by www.sport-fm.gr
16:50
16' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Βαγιαννίδη να γυρίζει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι από δεξιά, για τον επερχόμενο Βέρμπιτς, πουν σουτάρει αλλά αστοχεί! by www.sport-fm.gr
16:56
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου μέρους, χωρίς να υπάρχει σκορ στο παιχνίδι και με την εικόνα να είναι η... αναμενόμενη. Ο Παναθηναϊκός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τον Βέρμπιτς να μην μπορεί να σκοράρει -σε μια φαινομενικά εύκολη φάση- στην καλύτερη στιγμή της ομάδας του, βάσει και δημιουργίας. Ενώ ο Βόλος περιμένει πίσω από την μπάλα, έχει κοντά τιος γραμμές του και αναζητάει μια καλή αντεπίθεση... by www.sport-fm.gr
16:59
16:59
17:00
27' Γέμισμα του Βαγιαννίδη από δεξιά, ο Τσέριν αφήνει τη μπάλα να περάσει και ο Πούχατς κάνει το βολέ, με τη μπάλα να φεύγει στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
17:05
17:06
35' Νέα επέλαση του Πούχατς και σέντρα από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει την μπάλα ο Κότνικ. by www.sport-fm.gr
17:07
37' Μακρινό, συρτό, σουτ του Καρτάλη, η μπάλα περνάει μακριά από το τέρμα του Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
17:12
40' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Ιωαννίδη να περνάει και τον Ασλανίδη και τον Κότνικ, να φτάνει πλάγια και αριστερά της εστίας του Βόλου, αλλά την κατάλληλη στιγμή να «σπάει» την μπάλα στον επερχόμενο Τσέριν, που ανοίγει το σκορ... by www.sport-fm.gr
17:14
43' Πέναλτι για τον Βόλο, από το λάθος του Πούχατς που ανατρέπει τον Τάχατο. by www.sport-fm.gr
17:15
Με την χρήση VAR ελέγχεται η φάση και τελικά δίνεται φάουλ, αφού η ανατροπή είναι εκτός περιοχής. by www.sport-fm.gr
17:16
17:16
17:18
45'+2' Λήξη του πρώτου ημίχρονου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Βόλου με 1-0. by www.sport-fm.gr
17:19
Σκόρερ του γκολ που χωρίζει τις δύο ομάδες ο Τσέριν, ο οποίος σημειωτέον μετράει τρία τέρματα στην καριέρα του στην Ελλάδα και είναι όλα απέναντι στην ομάδα της Μαγνησίας! by www.sport-fm.gr
17:33
17:33
Με αλλαγή ξεκινάει στην επανάληψη ο Βόλος, αφού ο Οζέγκοβιτς θα αντικαταστήσει τον Κούτσια. by www.sport-fm.gr
17:34
17:35
17:40
17:45
17:47
57' Κάθετη του Ιωαννίδη, σέντρα του Βαγιαννίδη από δεξιά, αλλα ο Κότνικ βγαίνει και μαζεύει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
17:49
59' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, από τα δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
17:54
64' Βέρμπιτς και Ρούμπεν αποχωρούν, με τους Σπόραρ και Μπερνάρ να τους αντικαθιστούν. by www.sport-fm.gr
17:56
66' Τριπλή αλλαγή και ο Βόλος. Ντέλετιτς αντί Μεταξά, Μπαριέντος αντί Τσιρίνος και Τσελεμπάκης αντί Γκάζι. by www.sport-fm.gr
17:58
68' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, με τον Σπόραρ να πατάει περιοχή από τα δεξιά, να σουτάρει με δύναμη, αλλά να στέλνει την μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ. by www.sport-fm.gr
18:01
71' Κόρνερ για τον Βόλο, από προσπάθεια του Μεσκίδα, περνάει δίχως αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
18:05
18:09
78' Υπέροχο «τακουνάκι» του Μπερνάρ στη μεσαία γραμμή για τον Σπόραρ, ο οποίος φεύγει από αριστερά, «πατάει» την μπάλα για τον Παλάσιος, αλλά το δυνατό σουτ του κοντράρει σε αντίπαλο αμυντικό, σε μια ακόμα χαμένη ευκαιρία του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
18:10
80' Σουτ του Σάντσες εντός περιοχής, η μπάλα κικντράρει στον Ντέλετιτς και καταλήγει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
18:11
80' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με την προβολή του Σπόραρ στο δεύτερο δοκάρι, μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπερνάρ από την δεξιά πλευρά και την κεφαλιά πάσα του Σάντσες. by www.sport-fm.gr
18:12
82' Κουρμπέλης αντί Βαγιαννίδη, έξω και ο Ιωαννίδης στη θέση του ο Κώτσιρας. by www.sport-fm.gr
18:16
18:17
18:19
89' Ακόμη μια προσπάθεια από τα δεξιά για τον Παναθηναϊκό με τον Παλάσιος να βγάζει κάθετα στον Κώτσιρα, αλλά ο Κότνικ πρόλαβε να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
18:20
90' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Τσόκαϊ σούταρε έξω από την περιοχή και η μπάλα πέρασε ξυστά από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κότνικ. by www.sport-fm.gr
18:21
18:22
18:22
Τελευταία διαδικαστικά δευτερόλεπτα στο Πανθεσσαλικό. Πάντα στο 2-0 ο Παναθηναϊκός. by www.sport-fm.gr
18:24
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός παίρνει την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου νικώντας και δεύτερη φορά τον Βόλο και πλέον θα αντιμετωπίσει την επόμενη εβδομάδα τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας. by www.sport-fm.gr
18:24
Ο Τσέριν άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς στο 41' ενώ ο Σπόραρ στο 80' έκανε το 2-0. by www.sport-fm.gr