ΑΕΚ-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 18η αγωνιστική της Super League 1.

15:30
Καλησπέρα σας από την OPAP Arena! by Μανώλης Μουσουράκης
15:31
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εντός έδρας αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Παναιτωλικό για τη 18η αγωνιστική της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
15:31
Σέντρα στις 16:00. by Μανώλης Μουσουράκης
15:32
Άκρως ποδοσφαιρική ώρα, ιδανικές ποδοσφαιρικές συνθήκες στη Νέα Φιλαδέλφεια! by Μανώλης Μουσουράκης
15:33
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Μαραθιανού. by Μανώλης Μουσουράκης
15:33
Ας δούμε τις αρχικέ συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
15:35
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης - Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί - Άμραμπατ, Γιόνσον, Σιμάνσκι, Πινέδα - Γκαρσία, Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:35
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Ραντόνια, Μουστακόπουλος, Μάνταλος, Φράνσον, Φαν Βέερτ, Φερνάντες, Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:37
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης - Αποστολάκης, Λάρσον, Μλάντεν, Χατζηθεοδωρίδης - Μάρτενσον, Ντίας, Χουχούμης - Κολοβός, Πέδρο, Ξενιτίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
15:38
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Στεργιάκης, Μόρσεϊ, Καρέλης, Βαρόνε, Τσιγγάρας, Σενγκέλια, Μπουζούκης, Μαλής, Λιάβας. by Μανώλης Μουσουράκης
15:41
Χωρίς τους Σιντιμπέ, Τζαβέλλα και Γαλανόπουλο, καθώς τους, εδώ και καιρό, τραυματίες Ελίασον, Γκατσίνοβιτς και Μοχαμάντι η ΑΕΚ. Ουσιαστικά μία αλλαγή για τον Ματίας Αλμέιδα σε σχέση με το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, με τον Ρότα να αντικαθιστά τον Σιντιμπέ. Από την άλλη, ο Γιάννης Αναστασίου δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία Νταγκό και στον τιμωρημένο Φλόρες. Επιστρέφει ο Μόρσεϊ, πρώτη συμμετοχή στην αποστολή για τον νεαποκτηθέντα Μπουζούκη. by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
Η ΑΕΚ -η οποία έχει το απόλυτο (8/8) στα παιχνίδια της στο νέο της γήπεδο σ' όλες τις διοργανώσεις- θέλει να δώσει συνέχεια στις καλές τις εμφανίσεις, μετά και το νικηφόρο (1-0) ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό που αφενός τη διατήρησε στη δεύτερη θέση, αφενός την ανέβασε στο -4 από τους «πράσινους». Μεσοβδόμαδα ολοκλήρωσε τη... δουλειά επί της Κηφισιάς, επικράτησε 3-0 εντός έδρας και με συνολικό σκορ 5-0 προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την προσεχή Τετάρτη (18/1) τον Πανσερραϊκό. Αντίθετα, η ομάδα του Αγρίνιου προέρχεται από βαριά εντός έδρας ήττα (0-4) από τον ΟΦΗ και ψάχνει την αντίδραση, έχουσα βέβαια δύσκολο έργο σήμερα. Βρίσκεται στην 8η θέση και στο -7 από την εξάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμά τους και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
15:53
15:54
Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης Βοηθοί: Ανδρέας Φωτόπουλος, Αντώνιος Σινιοράκης 4ος: Αλέξανδρος Τσακαλίδης VAR: Αθανάσιος Τζήλος, Κωνσταντίνος Δάλλας by Μανώλης Μουσουράκης
15:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:57
Εξαιρετική η ατμόσφαιρα και πάλι από τους φίλους του «δικεφάλου»! by Μανώλης Μουσουράκης
15:58
16:00
Από τα μεγάφωνα ακούστηκε το όνομα του Ματίας Αλμέιδα επ' αφορμής της ανανέωσης του συμβολαίου του με την ΑΕΚ, με τον κόσμο να τον αποθεώνει! Σχέση λατρείας από το ξεκίνημα! Λογικό, ο Αργεντινός τεχνικός έχει συμβάλει καταλυτικά στην αγωνιστική αναγέννηση του «δικεφάλου». by Μανώλης Μουσουράκης
16:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
16:01
2' Σέντρα του Πέδρο από αριστερά, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:06
6' Στιγμή για την ΑΕΚ. Συνεργασία των γηπεδούχων έξω από τα καρέ του Παναιτωλικού, με τον Γκαρσία να πιάνει σουτ από το όριο της περιοχής που κοντράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
16:08
8' Σέντρα Χατζισαφί από αριστερά (μετά από ωραίο άνοιγμα του Πινέδα), δεν πιάνει την κεφαλιά ο Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
16:09
10' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Εξαιρετικό παράλληλο γύρισμα του Άμραμπατ από δεξιά, κεφαλιά Πινέδα από τη μικρή περιοχή, αποκρούει με δυσκολία ο Ανέστης! by Μανώλης Μουσουράκης
16:10
Προσπάθησε να τρέξει αντεπίθεση μετά το κόρνερ της ΑΕΚ ο Παναιτωλικός, καλή επιστροφή από τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
16:12
13' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! 1-0! Σκόρερ ο Αραούχο! Προσπάθεια της ΑΕΚ από αριστερά, ο Χατζηθεοδωρίδης απομακρύνει σε πρώτο χρόνο, αλλά ο Αργεντινός φορ πιάνει μονοκόμματη σουτάρα με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή κάτω γωνία! by Μανώλης Μουσουράκης
16:15
Το είχε ανάγκη αυτό το γκολ ο Αραούχο! Η αλήθεια είναι ότι κάνει τα ΠΑΝΤΑ εντός αγωνιστικού χώρου, αλλά χρειαζόταν και ένα τέρμα για να ξεμπλοκάρει σ' αυτόν τον τομέα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:15
Και τώρα φυσικά η αποθέωση από όλο το γήπεδο για τον αρχηγό της «Ένωσης»! by Μανώλης Μουσουράκης
16:16
by Μανώλης Μουσουράκης
16:17
18' Στιγμή για την ΑΕΚ. Σουτ στην κίνηση από τον Γκαρσία, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:18
19' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Αποστολάκη περνά ο Λιάβας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:19
16:20
Η ΑΕΚ, ως συνήθως μετά το πρώτο της γκολ, πιέζει να βρει άμεσα και το δεύτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:22
22' Φάση για την ΑΕΚ. Ωραία μπαλιά του Σιμάνσκι στην πλάτη της άμυνας, ακόμα ένα μονοκόμματο σουτ από τον Αραούχο, αλλά δεν βρίσκει στόχο. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
16:22
16:23
Η ΑΕΚ με συνεχείς ανακτήσεις της μπάλας, έχει κλείσει το Παναιτωλικό μέσα στα καρέ του! by Μανώλης Μουσουράκης
16:24
Στο έδαφος ο Γκαρσία για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:25
Τώρα θα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
16:25
16:27
27' Σουτ του Γιόνσον εντός περιοχής, πολλά σώματα μπροστά του και η μπάλα κοντράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
16:28
28' Στιγμή για την ΑΕΚ. Ψαλιδάκι του Αραούχο από τη γωνία της μικρής περιοχής. Φιλόδοξη προσπάθεια από τον Αργεντινό άσο, αλλά δεν βρίσκει στόχο. Πολύ ορεξάτος πάντως! Όχι πως δεν είναι σ' άλλα ματς, αλλά σήμερα φαίνεται πως θέλει να... ματώσει τα αντίπαλα δίχτυα! by Μανώλης Μουσουράκης
16:29
Εκκλήσεις από τα μεγάφωνα για τα καπνογόνα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:30
30' Έξυπνο φάουλ του Βίντα, ανακόπτει αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
16:31
31' Φάση διαρκείας για την ΑΕΚ. Σε πρώτο χρόνο ο Γκαρσία δεν πιάνει την κεφαλιά από τη σέντρα του Πινέδα, σε δεύτερο ο Ανέστης μπλοκάρει το σουτ του Σιμάνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:31
16:32
33' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
16:32
Απομακρύνει η άμυνα της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:33
33' Πτώση του Γκαρσία στην περιοχή του Παναιτωλικού. Φωνές για πέναλτι, αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι. Εν συνεχεία, ωστόσο, θα μπορούσε να δοθεί φάουλ στον Σιμάνσκι σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:34
35' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 2-0! Σκόρερ ο Λιβάι! Και πάλι ωραία συνδυαστική ενέργεια από τα αριστερά, σέντρα του -πολύ δραστήριου- Χατζισαφί, κεφαλιά του Λιβάι ανάμεσα σε δύο παίκτες από το ύψος της μικρής περιοχής και η μπάλα στα δίχτυα! by Μανώλης Μουσουράκης
16:37
Γερά θεμέλια νίκης για την ΑΕΚ. Απόλυτα δίκαιο το προβάδισμα του «δικεφάλου». Ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση, με ορθολογικό ποδόσφαιρο. Και οι δύο επιθετικοί του βρίσκουν δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:37
38' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! by Μανώλης Μουσουράκης
16:37
Σέντρα του Χουχούμη, με την μπάλα να βρίσκει στο απλωμένο χέρι του Ρότα. Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
16:38
Εκκωφαντικός θόρυβος στην OPAP Arena! by Μανώλης Μουσουράκης
16:39
39' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Πλασάρει εύστοχα ο Πέδρο και 2-1! Αυτό είναι το δεύτερο γκολ που δέχεται η ΑΕΚ στο νέο της γήπεδο, μετά από εκείνο που πέτυχε ο Ιωνικός στο πρώτο ματς στην OPAP Arena. by Μανώλης Μουσουράκης
16:41
41' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ωραία αντεπίθεση των γηπεδούχων. Ο Πινέδα σπάει στον Αραούχο, εκείνος στον Άμραμπατ, το διαγώνιο σουτ του οποίου πέρασε δίπλα από τη ρίζα του δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
16:42
42' Κι άλλη μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Διπλή προσπάθεια του Πινέδα εντός περιοχής, ο Ανέστης μπλοκάρει το δεύτερο σουτ που έπιασε, από πλεονεκτικό σημείο! by Μανώλης Μουσουράκης
16:42
16:43
Ο κόσμος δεν έχει σταματήσει να τραγουδά και να σπρώχνει την ομάδα του! by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
«Κι άλλο γκολ κι άλλο γκολ, ΑΕΚ βάλε κι άλλο γκολ», φωνάζουν οι φίλοι της «Ένωσης». by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
45'+1' Κοντράρει το σουτ του Πινέδα, κόρνερ για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:46
16:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η ΑΕΚ θα πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια προηγούμενη 2-1. Η «Ένωση» πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τους Αραούχο (13') και Γκαρσία (35'), με τον Παναιτωλικό να μειώνει με την εκτέλεση πέναλτι του Πέδρο (39'). Καλύτερη η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα, θα μπορούσε να είχε και μεγαλύτερο προβάδισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:53
17:05
Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
17:11
51' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! 3-1! Σκόρερ ο Πινέδα! Σέντρα του Άμραμπατ από δεξιά, κεφαλιά του Πινέδα από το ύψος της μικρής περιοχής και 3-1! Παρόμοια φάση με εκείνη του πρώτου μέρους. Πολύ καλός και σήμερα ο Μεξικανός χαφ, παίζοντας από αριστερά, συγκλίνοντας και πατώντας περιοχή! by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
55' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! 4-1! Σκόρερ ο Άμπραμπατ! Εξαιρετική αντεπίθεση από τους «κιτρινόμαυρους», ο Λιβάι σπάει στον Άμραμπατ, ο οποίος με διαγώνιο τελείωμα προσθέτει και εκείνος το όνομά του στη λίστα των σκόρερ! by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
56' Φοβερή ενέργεια Λιβάι, αλλά δεν πιάνει και το σουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
Η ΑΕΚ έχει «καταπιεί» τον Παναιτωλικό και το γήπεδο κοχλάζει! by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
Οι φίλοι της ΑΕΚ ζητούν κι άλλο γκολ, ζητώντας το πρωτάθλημα! by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
Η ΑΕΚ μπήκε ψύχραιμη στο δεύτερο ημίχρονο αλλά και με το πόδι στο γκάζι! Δεν την πήρε από κάτω το γκολ του Παναιτωλικού στο τελείωμα του πρώτου και πιάνοντας τρομερά στάντρα απόδοσης καθαρίζει το ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
Πιέζει και για άλλο γκολ η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:22
17:23
63' Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Κολοβού εντός περιοχής, κοντράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
Και τώρα η αποθέωση εκ νέου στον Αλμέιδα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
64' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Οι Σενγκέλια και Μαλής στις θέσεις των Ξενιτίδη και Κολοβού. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
17:33
72' Τετραπλή αλλαγή για την ΑΕΚ: Οι Τσούμπερ, Φαν Βέερτ, Μάνταλος και Φερνάντες περνούν στις θέσεις των Πινέδα, Άμραμπατ, Γκαρσία και Αραούχο. Αλλάζει όλη η τετράδα μπροστα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
Ο Χατζηθεοδωρίδης αντί του Μόρσεϊ και ο Μπουζούκης αντί του Ντίας για τον Παναιτωλικό. Ντεμπούτο για τον Μπουζούκη με τη φανέλα του Αγρινίου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
17:36
76' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Φάτσα με την εστία ο Ρότα (τον έβγαλε ωραία ο Γιόνσον), με τον Ανέστη να του λέει «όχι». by Μανώλης Μουσουράκης
17:43
Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά... by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
84' Φάση για την ΑΕΚ. Ωραία ανάπτυξη από τα αριστερά, ο Χατζισαφί σπάει στον Τσούμπερ, το πλασέ του οποίου φεύγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Εξαιρετικό ματς από τον πρώτο! by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
86' Φαντεζί ενέργεια Φερνάντες στην περιοχή του Παναιτωλικού και 1-2 με Μάνταλο, κόρνερ για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
Η ΑΕΚ έπαιξε μπαλάρα ανά μεγάλα διαστήματα, δεν μάσησε από το γκολ του Παναιτωλικού και με όλη της την τετράδα μπροστά (Αραούχο, Γκαρσία, Πινέδα και Άμραμπατ) να σκοράρει, νίκα και συνεχίζει! Στο -1 από τον Παναθηναϊκό περιμένοντας το παιχνίδι των «πρασίνων». by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
90'+1' Τρομερό φαλτσαριστό σουτ του Γιόνσον, διώχνει ο Ανέστης! by Μανώλης Μουσουράκης
17:54
90'+3' Μεγάλη ευκαιρία με Φαν Βέερτ, πάλι «όχι» από Ανέστη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ επικράτησε 4-1 του Παναιτωλικού. Αυτά από την OPAP Arena. Mείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για αναλυτικό ρεπορτάζ. by Μανώλης Μουσουράκης