Ιωνικός-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 18η αγωνιστική της Super League 1.

19:13
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ιωνικός-Βόλος, με την οποία κλείνει η αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μανώλη Μουσουράκη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Από τη μία, ο Ιωνικός την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε 2-0 στην έδρα του Ατρομήτου (παίζοντας από το 2' με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τσίμπσαχ), μένοντας στην τελευταία θέση (8β.). Βέβαια, με «τρίποντο» επί της ομάδας της Μαγνησίας -το πρώτο από τις 5 Νοέμβρη και το 2-0 στην έδρα του ΟΦΗ (και δεύτερο συνολικά φέτος)- θα πιάσει την προτελευταία Λαμία και θα πάει στο -1 από τον Λεβαδειακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Από την άλλη, ο Βόλος την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε εντός έδρας (τυπικά, καθώς οι οπαδοί των φιλοξενούμενων είχαν πλημμυρίσει τις εξέδρες του Πανθεσσαλικού Σταδίου) με 4-0 από τον Ολυμπιακό. Εν συνεχεία, έχασε 2-0 υποδεχόμενος τον Παναθηναϊκό και με συνολικό σκορ 5-0 αποκλείστηκε από το Κύπελλο. Παραμένει μεν εντός εξάδας (6ος, 26β.), ωστόσο ο Ατρόμητος πλέον τον έχει προσεγγίσει στους τρεις πόντους. Τελευταία του νίκη, εκείνη με τον ΠΑΣ Γιάννινα στις 5 Νοέμβρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Δημήτρης Σπανός δεν θα έχει στη διάθεσή του για τον Ιωνικό τον τιμωρημένο Τσίμπσαχ, καθώς και τον Μασάς που δεν έχει ξεπεράσει το πρόβλημα που αντιμετωπίζει. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Σε ό, τι αφορά το «στρατόπεδο» των φιλοξενούμενων, ο Κώστας Μπράτσος δεν θα έχει για διάφορους λόγους μαζί του τους Τάχατο, Τριανταφύλλου, Ουές, Τσοκάνη και Ματίγια. Αντίθετα, υπολογίζεται ο νεοφερμένος Σι και ο Φερνάντες που επιστρέφει. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Υπενθυμίζεται ότι στον αγώνα του πρώτου γύρου, στις 18 Σεπτέμβρη, ο Βόλος είχε νικήσει 2-0 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, ενώ στο ίδιο γήπεδο ακριβώς έναν μήνα αργότερα είχε φτάσει σε ευρεία επικράτηση (4-0), αποκλείοντας τους «κυανόλευκους» από τον θεσμό του Κυπέλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης - Σάκιτς, Σόουζα, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος - Ρομαό, Κάνιας - Λοβέρα, Γούλερι, Σεμπά - Μάντζης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν - Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα - Μεταξάς, Μπαριέντος - Ντέλετιτς, Μεσκίδα, Τσιρίνος - Οζέγκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
19:21
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης Α' Βοηθός: Βασίλειος Νικολακάκης Β' Βοηθός: Αναστάσιος Φράγκος 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσέτσιλας VAR: Αναστάσιος Σισηρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Πρόκειται για το ντεμπούτο του Γούλερι με τον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Στον πάγκο του Ιωνικού οι Χριστοδουλής, Τσιριγώτης, Αντούνες, Πογοσιάν, Ελευθεριάδης, Καμπράλ, Ρουμπουλάκου, Μύγας, Φαντιγκά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Στον πάγκο του Βόλου βρίσκονται οι Κότνικ, Σι, Σιελής, Ασλανίδης, Καρτάλης, Φερνάντες, Γκάγκι, Τσελεμπέκης, Κούτσιας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Κλασικά, με τη σημαία της Ουκρανίας στους ώμους του ο Τσιγκρίνσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
4' Υπό πίεση κεφαλιά του Μάντζη μετά από σέντρα του Γούλερι, μπλόκαρε εύκολα ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
9' Πολύ σκληρό φάουλ του Σάκιτς στον Ντέλετιτς. Τον βρήκε στο πρόσωπο. Έχει ματώσει ο άσος του Βόλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Κίτρινη στον Σάκιτς για τη φάση που σας αναφέραμε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
14' Φάουλ για τον Ιωνικό με τον Λοβέρα, μπλόκαρε άνετα ο Κλέιμαν. Ήταν αδύναμη η εκτέλεση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
15' Ωραία ανάπτυξη από τον Βόλο, με τον Ντέλετιτς να γίνεται αποδέκτης και να πιάνει συρτό σουτ που μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. Ως μη γενόμενη φάση, δόθηκε οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
20' Λύθηκε μία μίνι πολιορκία των φιλοξενούμενων, που προσπάθησαν να απειλήσουν με στατικές φάσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
19:55
Απουσιάζει η κλασική φάση στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
30' Κεφαλιά του Μεσκίδα, που πιο πολύ με γύρισμα έμοιαζε, με την μπάλα να φεύγει παράλληλα με την εστία και την άμυνα του Ιωνικού να απομακρύνει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
31' Πρώτη ευκαιρία στο ματς, είναι για τον Ιωνικό! Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα και ο Γούλερι έπιασε χαμηλό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής, που έβγαλε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
31' Σουτ του Λοβέρα, μάζεψε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Κίτρινη στον πάγκο του Ιωνικού, την είδε ο Άρης Τζιτζικαλάκης (γυμναστής). by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
37' Νέα κίτρινη στον πάγκο του Ιωνικού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
38' Κίτρινη και στον Οζέγκοβιτς από πλευράς Βόλου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
40' Κίτρινη στον Άλχο τώρα, για φάουλ στον Γούλερι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
Πιο πολλές είναι οι κίτρινες, παρά οι τελικές στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
44' Κίτρινη για τον Ιωνικό, την είδε ο Σόουζα για φάουλ στον Ντέλετιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Μεσκίδα γύρισε σχεδόν πάνω στη γραμμή για τον Τσιρίνος, αυτός έπιασε το σουτ και ο Τσιγκρίνσκι έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
45'+1' Απειλεί και πάλι ο Βόλος! Ο Πίρινεν σούταρε πεσμένος στο έδαφος, αλλά έδιωξε ο Βαλεριάνος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
45'+1' Επικίνδυνη γύρισμα του Άλχο, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Ημίχρονο στο ματς: Ιωνικός-Βόλος 0-0! Πολύ κακό το θέαμα στο πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Γούλερι στο 31', ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο ευκαιρίες λίγο πριν την ανάπαυλα, με τη φάση του Τσιρίνος να είναι μεγάλη και τον Τσιγκρίνσκι να διώχνει σωτήρια by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
Επιστρέφουν σιγά σιγά οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
52' Σουτ του Ρομαό, έφυγε ψηλά η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
54' Πολύ άστοχο σουτ του Σάκιτς για τον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
56' Απειλεί ο Ιωνικός. Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά με τον Λοβέρα, δυνατή κεφαλιά του Κάνιας με την μπάλα να φεύγει σχεδόν παράλληλα με την εστία, αφού δεν τη βρήκε κάποιος άλλος παίκτης των γηπεδούχων. Πιο κοντά έφτασε ο Σόουζα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
58' Αλλαγή για τον Ιωνικό: Φαντιγκά αντί Λοβέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
20:51

63' Πέναλτι για τον Βόλο!

Τάκλιν του Ρομαό για να σταματήσει τον Μπαριέντος, με τον παίκτη των φιλοξενούμενων να βρίσκεται στο έδαφος. Φαίνεται σωστή η υπόδειξη με μία πρώτη ματιά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Πάει για onfield review ο Περάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
Πιθανόν να μην τον έχει βρει, όπως φαίνεται από νέο replay. Ο Μπαριέντος μοιάζει να κάνει άλμα πάνω από τον Ρομάο. Δεν είναι τόσο εύκολη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55

Δεν υπάρχει πέναλτι!

20:55
66' Κίτρινη στον Μπαριέντος για θέατρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
68' Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο. Εκτέλεση κόρνερ του Ντέλετιτς, ο Πίρινεν έκανε την κεφαλιά από τη γραμμή της μικρής περιοχής και αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Βαλεριάνος πλαγιοκόπησε από τα αριστερά, αλλά ο Μάντζης δεν κατάφερε να έρθει σε επαφή με την μπάλα. Αν το είχε κάνει θα μιλούσαμε για σχεδόν βέβαιο γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
75' Αλλαγή για τον Βόλο: Κούτσιας αντί Τσιρίνος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
76' Σουτ του Σεμπά από τα δεξιά, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κλέιμαν που έδιωξε με τα πόδια by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
80' Αλλαγή για τον Ιωνικό: Ελευθεριάδης αντί Γούλερι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
80' Καρτάλης αντί Μεσκίδα για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
83' Εκτέλεση φάουλ του Φαντιγκά, έδιωξε η άμυνα του Βόλου προ του Μάντζη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
84' Ο Μάντζης βρέθηκε σε θέση βολής, προσπάθησε να κρεμάσει τον Κλέιμαν, με τον Πίρινεν να διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή, ενώ στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
87' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Βολέ του Ελευθεριάδη, έδιωξε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
90' Χέρι του Τσιγκρίνσκι μέσα στην περιοχή από σουτ του Οζέγκοβιτς, λογικά θα δοθεί πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19

90' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Βόλο!

Ξεκάθαρη παράβαση του Τσιγκρίνσκι που έκανε χέρι μέσα στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Ο Οζέγκοβιτς θα εκτελέσει το πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20

90'+1' ΓΚΟΛ για τον Βόλο, 0-1!

Ο Οζέγκοβιτς εκτέλεσε στο κέντρο, ο Χουτεσιώτης πήγε να πέσει στην αριστερή του γωνία και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
90'+3' Σιέλης αντί Οζέγκοβιτς για τον Βόλο και ο Καμπράλ αντί Ρομαό για τον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
21:24
90'+5' Τεράστια ευκαιρία του Ιωνικού. Ψαλιδάκι του Μάντζη, τρομερή επέμβαση του Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Τέλος στο ματς: Ιωνικός-Βόλος 0-1! Οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι του Οζέγκοβιτς (για χέρι του Τσιγκρίνσκι) στο 90'+1' επέστρεψαν στις νίκες και ανέβηκαν στην 5η θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος