Μίλαν-Ίντερ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του τελικού του ιταλικού Super Cup.

20:42
Καλησπέρα σας. Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του τελικού του Σούπερ Καπ Ιταλίας ανάμεσα στη Μίλαν και την Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Το ματς διεξάγεται στο Ριγιάντ της Σαουδικής Αραβίας... by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο ακολουθεί παράταση και, εφόσον χρειαστεί, πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Αυτός θα είναι μόλις ο 3ος τελικός στον οποίο θα τεθούν αντιμέτωπες οι δύο ομάδες. Ο πρώτος ήταν ο τελικός Κυπέλλου το 1977 και ο δεύτερος το Σούπερ Καπ το 2011. Και στους 2 προηγούμενους επικράτησε η Μίλαν στο 90λεπτο σκοράροντας σε αμφότερους από δύο γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Προπονητής της Ίντερ (Νοέμβριος 2016 – Μάιος 2017) ο τεχνικός της Μίλαν, Στέφανο Πιόλι. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Τραυματίες ο γκολκίπερ Μενιάν, οι μπακ Μπάλο-Τουρέ, Φλορέντσι, ο χαφ Κρούνιτς και ο φορ Ιμπραΐμοβιτς για τη Μίλαν. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Τραυματίες ο γκολκίπερ Χαντάνοβιτς και ο χαφ Μπρόζοβιτς για την Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες, ένα τέταρτο πριν τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Ταταρουσάνου – Καλάμπρια, Κγιάερ, Τομόρι, Ερναντέζ – Τονάλι, Μπενασέρ – Μεσίας, Ντίας, Λεάο – Ζιρού. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Ίντερ (Σιμόνε Ιντζάγκι): Ονάνα – Σκρίνιαρ, Ατσέρμπι, Μπαστόνι – Νταρμιάν, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μκιταριάν, Ντιμάρκο – Τζέκο, Λαουτάρο Μαρτίνες. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
Στις κερκίδες και ο Φραντσέσκο Τότι για να παρακολουθήσει το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:02
Δεν είναι γεμάτο, πάντως, το γήπεδο και ενώ η προσέλευση συνεχίζεται... by Γιώργος Τσανάκας
21:04
2' Χαρίζει την κάρτα στον Τομόρι για σκληρό φάουλ στον Τζέκο ο διαιτητής. Είναι νωρίς για αυτό μάλλον... by Γιώργος Τσανάκας
21:04
3' Στο τείχος η εκτέλεση του Τσαλχάνογλου. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
4' Τώρα την χαρίζει στον Ατσέρμπι για διαμαρτυρία... Καλά ξεκίνησε το ντέρμπι! by Γιώργος Τσανάκας
21:11
10' Γκοοοοολ η Ίντερ! Ο Τζέκο με τρομερή κάθετη με τη μία κόβει στη... μέση την άμυνα της Μίλαν, ο Μπαρέλα γυρνάει την κατάλληλη στιγμή στον Ντιμάρκο ο οποίος με πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή σκοράρει για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Τσεκάρεται για οφσάιντ στον Μπαρέλα η φάση... by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Σέντρα, μετράει κανονικά! by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Φοβερό σκηνικό, η μπάλα δόθηκε στον τέταρτο και αυτός την έβαλε σε μια... γυάλα. Ίσως βγει στη δημοπρασία, δεν ξέρουμε και εμείς τι να πούμε πρώτη φορά βλέπουμε κάτι τέτοιο να συμβαίνει! by Γιώργος Τσανάκας
21:15
21:16
21:17
16' Γύρισμα του Μπενασέρ, με τα πόδια έδιωξε ο Ονάνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
17' Ευκαιρία για τη Μίλαν! Πλασέ από πλάγια θέση του Λεάο, απογειώνεται και διώχνει σε κόρνερ ο Ονάνα! by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Θα τεθεί σε δημοπρασία η μπάλα όπως έγινε γνωστό... Εικόνα live 21973813/69944.jpg by Γιώργος Τσανάκας
21:20
19' Κάτι σαν σουτ του Μπενασέρ, η μπάλα πρέπει να έφτασε στην... Τζέντα! by Γιώργος Τσανάκας
21:22
21' Γκοοοοολ για την Ίντερ! Τρεις τελικές, δύο γκολ οι νερατζούρι! Μπαίνει στην περιοχή από πλάγια θέση ο Τζέκο, ξεμαρκαρίζεται από τον Τονάλι και με τρομερό πλασέ στην απέναντι γωνία εκτελεί τον Ταταρουσάνου για το 2-0! by Γιώργος Τσανάκας
21:23
Πω, πω, πω μια Ίντερ... Φωτιά! by Γιώργος Τσανάκας
21:24
Ελέγχει απόλυτα το ματς, κάθε φορά που πλησιάζει στην αντίπαλη περιοχή οι παίκτες της Μίλαν κάνουν τον... σταυρό τους! by Γιώργος Τσανάκας
21:24
23' Τρομερή κυκλοφορία των νερατζούρι, ο Μπαστόνι κάνει το γύρισμα αλλά τελευταία στιγμή ο Κγιάερ απομακρύνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
24' Άλλο ένα κερδισμένο κόρνερ στα... καπάκια. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
Κι άλλο... τρίτο στη σειρά! Άουτ έδωσε τελικά ο διαιτητής παρότι ο Ταταρουσάνου έδιωξε με τη γροθιά σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
25' Τώρα το κόρνερ, από την ασφυκτική πίεση των παικτών της Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
26' Σέντρα του Μπαρέλα, ο Ντιμάρκο δεν προλαβαίνει να κάνει το τελείωμα... by Γιώργος Τσανάκας
21:28
Πέμπτο κόρνερ για την ομάδα του Ιντζάγκι. Μονόλογος... by Γιώργος Τσανάκας
21:29
28' Νέα μεγάλη φάση για την Ίντερ! Εκτέλεση κόρνερ του Ντιμάρκο, με κάποιο τρόπο ο Τζέκο κάνει τελική αλλά ο Ταταρουσάνου διώχνει ενστικτωδώς. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
29' Τραγικό σουτ του Μπαρέλα, στις κερκίδες η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
30' Βολίδα του Ντιμάρκο από τα 25 μέτρα, διώχνει ξανά ο Ταταρουσάνου! by Γιώργος Τσανάκας
21:32
Η Ίντερ πιέζει ψηλά και ασφυκτικά τη Μίλαν, δεν της επιτρέπει να βγάλει την μπάλα σωστά από το δικό της μισό και την οδηγεί σε συνεχόμενα λάθη. Πολλά κλεψίματα, άμεση μετάβαση και η μία τελική μετά την άλλη για την ομάδα του Ιντζάγκι. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
21:34
33' Κάρτα στον Μπαρέλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
21:38
38' Μακρινό σουτ του Λεάο, καμία τύχη... by Γιώργος Τσανάκας
21:39
Ο Έντιν Τζέκο σε ηλικία 36 ετών και 307 ημερών, έγινε ο γηραιότερος παίκτης που σκοράρει σε τελικό Σούπερ Καπ Ιταλίας ξεπερνώντας την επίδοση του Κριστιάνο Ρονάλντο. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
42' Απειλεί η Μίλαν! Πρώτο σουτ του Τονάλι, του βάζει την κόντρα ο Τσαλχάνογλου, στη συνέχεια ο Τομόρι δοκιμάζει τα πόδια του εκτός περιοχής αλλά δεν βρίσκει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
Χαμός με Τομόρι, Τζέκο και Τονάλι... Αψιμαχίες ανάμεσα στους παίκτες, ο διαιτητής τους κάνει παρατηρήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
45'+3' Ταχύτατη κόντρα της Ίντερ, ο Μκιταριάν κάνει το γύρισμα στον ολομόναχο Λαουτάρο που χάνει το κοντρόλ. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η Ίντερ προηγείται 2-0 της Μίλαν, πραγματοποιώντας τρομερή εμφάνιση στο πρώτο μέρος. Ο Ντιμάρκο άνοιξε το σκορ στο 10', ο Τζέκο έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του στο 21'. Ακίνδυνη η Μίλαν, πολύ κακή εμφάνιση... by Γιώργος Τσανάκας
21:52
Σε κάτι λιγότερο από ένα τέταρτο επιστρέφουμε... by Γιώργος Τσανάκας
22:10
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
22:11
46' Σουτ του Ερναντέζ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:12
47' Νέο σουτ, τώρα του Μπενασέρ, πάλι άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:12
Η Μίλαν έχει μπει με σκοπό να πιέσει ώστε να βρει ένα γρήγορο γκολ... by Γιώργος Τσανάκας
22:13
49' Φάση για τη Μίλαν! Εξαιρετική ανάπτυξη και μετάβαση της μπάλας από την άμυνα στην επίθεση, ο Λεάο κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:14
Εμφανίζεται στο ματς η Μίλαν, να δούμε αν μπορεί να βρει ένα γκολ και να το κάνει... ντέρμπι. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
Κερδίζει κάθε μονομαχία στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους η Μίλαν, η οποία σαφώς και πατάει καλύτερα. Η Ίντερ σε θέση άμυνας, νωθρή είναι και μάλιστα οι παίκτες της πάνε δεύτεροι στην μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
54' Γύρισμα του Νταρμιάν στην περιοχή, διπλό ΣΤΟΠ του Κγιάερ στον Λαουτάρο! by Γιώργος Τσανάκας
22:21
56' Πλασέ του Μπενασέρ, είχε καλή θέση και μπλόκαρε ο Ονάνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
57' Παίρνει την μπουκιά από το στόμα του Ζιρού ο Μπαστόνι... Έχει ανεβάσει την πίεσή της η Μίλαν! by Γιώργος Τσανάκας
22:22
Ο Ατσέρμπι έφτασε να πιέσει τον Ταταρουσάνου, βλέποντας τους συμπαίκτες του να... κοιτάνε. Έχει παρασυρθεί τώρα η Ίντερ! by Γιώργος Τσανάκας
22:25
Μία ώρα στο ματς, το 2-0 υπέρ της Ίντερ παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
63' Μέσα ο Γκόζενς, έξω ο Ντιμάρκο για την Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:29
65' Τριπλή αλλαγή από τον Πιόλι. Οριγκί, Καλουλού και Ντε Κετελάρ μέσα, έξω οι Κγιάερ, Ντίας και Μεσίας. by Γιώργος Τσανάκας
22:31
67' Ακόμη ένα σουτ του Λεάο, πάλι ο Ονάνα μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
22:33
69' Δυνατό σουτ του Σκρίνιαρ από απόσταση, στην αγκαλιά του Ταταρουσάνου. by Γιώργος Τσανάκας
22:35
71' Διπλή αλλαγή για την Ίντερ. Κορέα και Γκαλιαρντίνι μέσα, Τζέκο και Μπαρέλα έξω. by Γιώργος Τσανάκας
22:37
72' Κάρτα στον Τσαλχάνγολου. by Γιώργος Τσανάκας
22:39
Η Ίντερ έχει παγώσει τον ρυθμό και κρατά τους ροσονέρι μακριά από την εστία του Ονάνα... Εξαιρετική διαχείριση του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:40
Τελευταίο τέταρτο, το 2-0 υπέρ της Ίντερ κόντρα στη Μίλαν παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
22:41
77' Κάρτα στον Ερναντέζ τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
22:42
77' Γκοοοοοοολ για την Ίντερ! Ο Λαουτάρο ρολάρει υπέροχα πάνω στον Τομόρι και με ΜΥΘΙΚΟ τελείωμα με το εξωτερικό, εκτελεί τον Ταταρουσάνου για το 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:44
78' Κάρτα στον Λαουτάρο γιατί έβγαλε τη φανέλα... Σιγά μη τον νοιάζει τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
22:45
Απολαυστικό τελείωμα από τον Αργεντινό, δείγμα της τεράστιας κλάσης του. Βέβαια, στο Παγκόσμιο Κύπελλο μας έβγαλε λίγο τα... συκώτια αλλά χαλάλι! by Γιώργος Τσανάκας
22:45
80' Ρέμπιτς και Ντεστ μέσα για τη Μίλαν, έξω οι Ζιρού, Καλάμπρια. by Γιώργος Τσανάκας
22:48
Φώναξε για πέναλτι η Μίλαν, παίζετε από την διαιτητή... by Γιώργος Τσανάκας
22:49
84' Ντε Φράι και Ασλάνι μέσα, έξω ο Τσαλχάνογλου και ο Μπαστόνι για την Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:53
Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα... by Γιώργος Τσανάκας
22:55
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις... by Γιώργος Τσανάκας
22:56
Η Μίλαν κάνει κάποιες απέλπιδες προσπάθειες για να βρει το γκολ της τιμής. by Γιώργος Τσανάκας
22:57
90'+2' Σέντρα του Ρέμμπιτς, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και σταματά στο οριζόντιο δοκάρι! by Γιώργος Τσανάκας
22:59
Δύο λεπτά ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
23:01
Τέλος στο ματς! Η Ίντερ επικράτησε με το εμφατικό 3-0 της Μίλαν και σήκωσε τον πρώτο τίτλο της σεζόν, κατακτώντας το Σούπερ Καπ Ιταλίας. by Γιώργος Τσανάκας
23:01
Παράσταση για έναν ρόλο από τους νερατζούρι, σηκώνουν το 7ο Σούπερ Καπ της ιστορίας τους. Κάκιστοι οι ροσονέρι, δεν φάνηκαν ανταγωνιστικοί στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας