Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη 19η αγωνιστική της Super League

16:31
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Ο ΟΦΗ την προηγούμενη αγωνιστική έμεινε όρθιος στην Τούμπα και έφυγε με το 0-0 κόντρα στον ΠΑΟΚ. Η κρητική ομάδα βρίσκεται στην 11 θέση με 16 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
Από την άλλη, ο Αστέρας Τρίπολης «κόλλησε» στο 0-0 με τον Λεβαδειακό, παίζοντας μάλιστα με 10 παίκτες από το 24’ και μετά, αφού ο Ριέρα αποβλήθηκε. Οι Αρκάδες βρίσκονται στην 9η θέση με 18 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
Υπόθεση του γηπεδούχου είναι οι τρεις τελευταίες αναμετρήσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες, ενώ γενικά απουσιάζουν τα διπλά, αφού υπάρχει μόλις μια νίκη φιλοξενούμενου στα τελευταία έντεκα παιχνίδια τους ανεξάρτητα έδρας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
Ο ΟΦΗ έχει υποδεχθεί τον Αστέρα Τρίπολης 11 φορές για την Super League και μετρά τέσσερις νίκες, η ομάδα της Αρκαδίας επικράτησε τρεις φορές και ακόμη τέσσερα ματς έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
11 συναντήσεις 4 νίκες ΟΦΗ 4 ισοπαλίες 3 νίκες Αστέρας Τρίπολης Γκολ: 14-11 by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας, 3-5-2): Μανδάς - Θοράρινσον, Βούρος, Πασαλίδης - Λάρσον, Μεγιάδο, Ντιουσέ, Γιαννούλης, Μπαλογιάννης - Ντίκο, Τοραλ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
Στον πάγκο οι Στίβενς, Μαρινάκης, Γιοχού, Περέα, Μοσκέρα, Μπάκιτς, Τζου, Γκερέρο, Μπιφουμά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος, 3-5-2): Παπαδόπουλος - Πίτσου Αντζουλάς, Καστάνιο - Καρμόνα, Μουνάφο, Σανταφέ, Μπερτόγλιο, Άλβαρες - Κρέσπι, Μπαράλες by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Τζουκάνοβιτς, Τασουλής, Γκαρντάφσκι, Γκαρθία, Σίτο, Μπαρτόλο, Μπενίτο, Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
Διαιτητής: Φωτιάς Βοηθοί: Σακκάς, Β.Μωυσιάδης Τέταρτος: Ματσούκας VAR: Τσακαλίδης, Κουρομπύλια by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Σε 10 λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:52
Η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στον αδικοχαμένο Άλκη Καμπανό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:55
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
2' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
5' Ο ΟΦΗ φαίνεται να είναι εκείνος που έχει περισσότερη διάθεση να απειλήσει και να δημιουργήσει. Ο Αστέρας ακόμα προσπαθεί να βρει τα πατήματά του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
8' Ο Αστέρας προσπαθεί να βρει χώρους αλλά ο ΟΦΗ έχει κλειστεί καλά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
12’ Κάθετη μέσα στην περιοχή για τον Ντίκο, γλιστρά ο τελευταίος και δεν μπορεί να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
13' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Άλβαρες, ο Σανταφέ δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
15' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντιουσέ, έδιωξε ο Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
19' Φάουλ για τον ΟΦΗ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Στο 19ο λεπτό έδειξε ένα μήνυμα στη μνήμη του Άλκη... by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Γιαννούλης και Μανδάς συγκρούονται στον αέρα με τον δεύτερο να χάνει την κατοχή με τον Μπερτόγλιο να παίρνει το ριμπάουντ και να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο κίπερ του ΟΦΗ σηκώθηκε και έδιωξε. Ο Γιαννούλης έχει χτυπήσει στο πρόσωπο τώρα σηκώθηκε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
24' Ευκαιρία ξανά για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ, η μπάλα ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
28' Κίτρινη ο Λάρσον. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Συμπληρώσαμε το μισάωρο και το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
17:32
17:33
34' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Σέντρα σουτ ο Τοράλ, δεν προλαβαίνει ο Ντίκο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
37' Ωραίο δυνατό σουτ του Άλβαρες, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
38' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ ο Ντίκο, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
57-43% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
43' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
44' Κίτρινη ο Σανταφέ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
2 λεπτά έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
17:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης 0-0. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
18:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
46’ Εκτός ο Μουνάφο λόγω ενοχλήσεων, την θέση του παίρνει ο Γκαρντάφσκι για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ωραία παράλληλη μπάλα του Τοράλ, ο Ντίκο δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
51' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
18:12
53' Κόρνερ ξανά για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Ανεκμετάλλευτο. Οι Κρητικοί έχουν μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Ο κ. Μάντζιος φώναξε προς τον ρέφερι Φωτιά να παίξει 50-50%. Ο Αστέρας έχει κάποια παράπονα από τη διαιτησία, τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
18:19
61' Έξω ο Μπερτόγλιο, μέσα ο Μπαρτόλο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
62' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
18:24
65' Απείλησε με κοντινό σουτ ο Μπαρτόλο, έκοψε σωτήρια ο Πασαλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
66' Κίτρινη ο Κρέσπι για φάουλ στον Ντιουσέ. Ο Φωτιάς θεώρησε πως έκανε προβολή ο Κρέσπι, αλλά δεν είχε βρει καν τον Ντιουσέ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
67' Μοσκέρα αντί Μπαλογιάννη για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
18:31
72' Σίτο μέσα, Κρέσπι έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
18:35
76' Περέα αντί Γιαννούλη για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
79' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Ο Λάρσον πιάνει πλασέ στην κίνηση από τα όρια της περιοχής, η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί "Γ" της εστίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
4-5 οι τελικές στο παιχνίδι ως τώρα... by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
81' Μακρινό σουτ του Μοσκέρα, πολύ άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, παραμένει το 0-0. Έχει τον έλεγχο ο ΟΦΗ, ψάχνεται περισσότερο στην κόντρα ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
85' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Μπάκιτς, ο οποίος ντεμπουτάρει όπως και ο Μοσκέρα που μπήκε νωρίτερα στο ματς, έξω ο Ντιουσέ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
86' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
87' Άλλο ένα φάουλ για τον ΟΦΗ κοντά στην αντίπαλη περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
88' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Περέα πήδηξε ολομόναχος και με ωραία κεφαλιά άφησε άγαλμα τον Παπαδόπουλο για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
89' Κάρτα στον Νέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
89' Υπήρξε πέσιμο του Μπαράλες, ζητώντας επιθετικό φάουλ για σπρώξιμο του Βούρου στη φάση του γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Μετράει κανονικά το γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
90' Έξω ο Σανταφέ, μέσα ο Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Πολλές μάχες στον αγωνιστικό χώρο, φωνές εκατέρωθεν... by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
90'+4' Προσπάθησε ο Τοράλ να μπει στην περιοχή, κόπηκε τελευταία στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
90'+5' Πάει να φύγει ο Μπενίτο στην κόντρα, επιθετικό φάουλ του Μπαράλες βλέπει ο Φωτιάς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ λύγισε τον Αστέρα Τρίπολης με 1-0 και παρέμεινε για πέμπτο σερί ματς αήττητος. Στους 19 βαθμούς οι Κρητικοί, έναν λιγότερο οι Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Ο Περέα το μοναδικό γκολ στο 89', σε μια φάση που οι Αρκάδες ζήτησαν επιθετικό φάουλ πάνω στον Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη