Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη 19η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:36
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Άρη με τον Βόλο στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της ημέρας για τη 19η αγωνιστική της Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
Σημαντικότατη αναμέτρηση στη μάχη για την είσοδο στα playoffs, με τον Βόλο να βρίσκεται στην 5η θέση με 29 βαθμούς και τον Άρη να είναι 6ος, με έναν βαθμό λιγότερο. Αμφότεροι οι αποψινοί αντίπαλοι θέλουν τη νίκη για να εδραιώσουν τη θέση τους στην πρώτη εξάδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Άρης (Άλαν Πάρντιου 4-2-3-1): Koυέστα - Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν - Νταρίντα, Ντουκουρέ - Μανού Γκαρθία, Ματέο Γκαρσία, Μαντσίνι - Γκρέι Βόλος (Κώστας Μπράτσος, 4-2-3-1): Κλέιμαν – Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα – Μπαριέντος, Μεταξάς – Ντέλετιτς, Μεσκίδα, Τσιρίνος – Οζέγκοβιτς by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
Αναπληρωματικοί Άρη: Σιαμπάνης, Οντουμπάτζο, Μαζιού, Ετέμπο, Ιτούρμπε, Ροντρίγκες, Σγούρος, Τανούλης, Παναγίδης. Αναπληρωματικοί Βόλου: Κότνικ, Τάχατος Ασλανίδης, Σιέλης, Αρούνα, Γκάγκι, Κούτσιας, Καρτάλης, Ροντρίγκες. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
Απόντες για τους γηπεδούχους οι Νταμπό, Ενκουλού, Πάλμα, Καμάτσο και Καμαρά, ενώ για τους φιλοξενούμενους εκτός παραμένει ο Τσοκάνης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Κατοίκος (Αθηνών), με βοηθούς τους Απτόσογλου (Αθηνών), Νιδριώτης (Αθηνών) και τέταρτο τον Τσιμεντερίδης (Κοζάνης). VAR ο Γκάμαρης (Αθηνών) και AVAR ο Φωτόπουλος (Αθηνών). by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στο Πανθεσσαλικό, ο Βόλος είχε πανηγυρίσει τη νίκη με 2-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Να θυμίσουμε ότι για τον Άρη ακολουθεί την Τετάρτη (25/1, 19:30) η εντός έδρας ρεβάνς για τα προημιτελικά του Κυπέλλου κόντρα στον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
19:52
Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της ημέρας για τη 19η αγωνιστική, ο ΟΦΗ επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Ηράκλειο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
Εν αναμονή της εμφάνισης των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Αρκετός ο κόσμος στο «Κλεάνθης Βικελίδης», χωρίς ωστόσο να είναι γεμάτο το γήπεδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
20:01
Τώρα μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και οι διαιτητές, με μικρή καθυστέρηση θα πραγματοποιηθεί η έναρξη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
Ο Άλαν Πάρντιου χειροκροτείται και χειροκροτεί τον κόσμο του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Να θυμίσουμε επίσης πως τόσο αυτή, όσο και η επόμενη αγωνιστική της Super League, είναι αφιερωμένη στον Άλκη Καμπανό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04

Έναρξη της αναμέτρησης!

by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
2' Πρώτη επίσκεψη του Άρη στην περιοχή του Βόλου, ο Εσκοβάλ απομάκρυνε μια συρτή σέντρα του Πίρσμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκεται και ο Αχιλλέας Μπέος, ο οποίος αποδοκιμάστηκε έντονα από τους φίλους του Άρη κατά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
4' Ο Τσιρίνος προσπάθησε να βρει τον Οζέγκοβιτς, έδιωξε σε κόρνερ ο Μπράμπετς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
Ο Εμπακατά πρώτος στην μπάλα, απομάκρυνε για τον Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
6' Ο Βόλος πιέζει ψηλά, δυσκολεύοντας τους αμυντικούς του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
6' Ο Πίρσμαν παραλίγο να κάνει μεγάλο λάθος στην άμυνα του Άρη, υπό την πίεση του Ντέλετιτς, τελικά η μπάλα έφτασε με ασφάλεια στον Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
7' Κούρσα από τα δεξιά και σέντρα-σουτ του Εμπακατά, έδιωξε σε κόρνερ ο Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
Πεσμένος στο έδαφος ο Ντέλετιτς, μετά από μια μονομαχία με τον Νταρίντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
Πέρασε προσωρινά εκτός αγωνιστικού χώρου, θα επιστρέψει σύντομα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
11' Αρκετά σκληρό φάουλ του Ντουκουρέ στον Οζέγκοβιτς, χωρίς κάρτα λέει ο ρέφερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
Ανήσυχος στον πάγκο του ο Πάρντιου, δεν μπορεί να είναι ικανοποιημένος με την εικόνα του Άρη σε αυτά τα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
12' Δεύτερο κόρνερ για τον Άρη, πάει να το εκτελέσει ο Ματέο Γκαρσία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
12' Η φάση ολοκληρώθηκε με ένα μακρινό σουτ του Μάνου Γκαρθία, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Χωρίς ρυθμό και με πολλές διακοπές έως τώρα το παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
15' Πρώτη σημαντική ευκαιρία στο ματς, για τον Άρη. Ωραία κίνηση του Γκρέι σε κάθετη του Ματσίνι και γύρισμα του επιθετικού των γηπεδούχων, βρήκε τον Πίρσμαν αλλά εκείνος σούταρε με τη μία ψηλά άουτ, από πολύ καλή θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
17' Καλή αντεπίθεση του Άρη, δεν μπόρεσε να βγάλει τελική μετά τη συνεργασία Μαντσίνι, Ματέο Γκαρσία και Μάνου Γκαρθία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
18' Κίτρινη κάρτα στον Ντέλετιτς για σκληρό μαρκάρισμα στον Ματέο Γκαρσία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
19' Σέντρα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, ο Εμπακατά έδιωξε πριν η μπάλα φτάσει στον Τσιρίνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Τώρα στις οθόνες του «Κλεάνθης Βικελίδης» εμφανίζεται το μήνυμα για τον Άλκη Καμπανό, ο οποίος δολοφονήθηκε σχεδόν έναν χρόνο πριν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
20:26
22' Ο Εμπακατά αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
22' Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, Οντουμπάτζο αντί του τραυματία Εμπακατά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
64% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας, 3-1 υπέρ των Θεσσαλονικών οι τελικές. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
24' Πλασέ του Μαντσίνι από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε στον Πίρινεν και κατέληξε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
Πιέζει με συνεχόμενα κόρνερ τώρα ο Άρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
26' Σέντρα του Νταρίντα, βγήκε και μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
Ο Κουέστα ζητάει δικαιοσύνη για τον Άλκη, μέσω από το μπλουζάκι του: Εικόνα live 21973857/47863.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
30' Ο Ντέλετιτς έκανε πολύ καλή ατομική ενέργεια, φτάνοντας μέχρι τη μικρή περιοχή του Άρη, τελικά κόπηκε από τον Πίρσμαν πριν καταφέρει να σουτάρει ή να πασάρει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
32' Ο Άρης συνεχίζει να έχει τον έλεγχο, με τον Βόλο να δίνει περισσότερη βάση στην αμυντική του λειτουργία, περιμένοντας να... χτυπήσει σε κάποια αντεπίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
20:40
36' Μακρινό συρτό σουτ του Λούνα, μπλόκαρε εύκολα ο Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
37' Ένα πολύ άστοχο σουτ του Μαντσίνι, κατέληξε πολύ πάνω από την εστία του Βόλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
20:45
41' Πολύ αργός ο ρυθμός του αγώνα, κάτι που αναμφίβολα βολεύει τους φιλοξενούμενους. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
42' Ο Γκρέι βγήκε τετ-α-τετ με τον Κλέιμαν μετά από κάθετη του Μαντσίνι πλασάροντας άουτ, ενώ δόθηκε και οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
45' Καλή αντεπίθεση του Άρη, ολοκληρώθηκε με ένα κάκιστο τελείωμα του Οντουμπάτζο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Τρία λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
45'+2' Μια κεφαλιά του Πίρσμαν, αδύναμη στην αγκαλιά του Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Άρης-Βόλος 0-0.

20:54
Χωρίς καλό ρυθμό το παιχνίδι, με τον Άρη να χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ στο «Βικελίδης», με τον Πίρσμαν στο 15'. 7 τελικές με 2 εντός στόχους για τους γηπεδούχους, 2 τελικές με 1 εντός στόχου έχει έως τώρα ο Βόλος. Όσον αφορά την κατοχή, είναι 65%-35% υπέρ του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Βικελίδης»!

21:11
Τράβηγμα η πρώτη διάγνωση για τον Εμπακατά, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11

47' Γκοολ για τον Άρη!

Ωραία πάσα του Μαντσίνι για τον Μάνου Γκαρθία, με τον Ισπανό να πλασάρει εύστοχα από πλάγια θέση, νικώντας τον Κλέιμαν για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
Ο Γκαρθία πανηγύρισε σηκώνοντας μια φανέλα με το όνομα του Άλκη! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
51' Ο Βόλος παίρνει την κατοχή, προσπαθώντας να αντιδράσει άμεσα στο γκολ που δέχθηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Η στιγμή που Μάνου Γκαρθία δίνει το προβάδισμα στον Άρη: Εικόνα live 21973857/50959.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
Οι παίκτες του Άρη πανηγυρίζουν το γκολ του Ισπανού: Εικόνα live 21973857/90614.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
58' Σέντρα του Άλχο από τα δεξιά, έδιωξε με δυσκολία η άμυνα του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
59' Καλό γύρισμα του Μάνου Γκαρθία, ο Γκρέι σούταρε ψηλά άουτ από το ύψος του πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24

60' Γκοολ για τον Άρη!

Ξανά ο Μάνου Γκαρθία σκόρερ, αυτή τη φορά πήρε την πάσα από τον Ματέο Γκαρσία και αφού συνέκλινε από τα αριστερά, εκτέλεσε τον Κλείμαν με συρτό σουτ για το 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
62' Βγήκε κίτρινη κάρτα στον Γκάγκι, για το μαρκάρισμά του στον Ματέο Γκαρσία, πριν την επίτευξη του γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
63' Διαγώνιο σουτ του Λούνα, δεν απειλήθηκε ουσιαστικά ο Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:30
65' Ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα του Εσκοβάλ ο Γκρέι, χέρι του Τζαμαϊκανού επιθετικού έδωσε ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
67' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, Σι και Πιρές αντί των Λούνα και Μεσκίδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
67' Αλλαγή και για τον Άρη, Ετέμπο στη θέση του Νταρίντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
Ντεμπούτο για τον Πιρές με τη φανέλα του Βόλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
Ο Μάνου Γκαρθία πανηγυρίζει το πρώτο του αποψινό γκολ με τη φανέλα του Άλκη: Εικόνα live 21973857/27758.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38

74' Γκοολ για τον Άρη!

Απίθανος Μάνου Γκαρθία, σκοράρει με σουτάρα από μακρινή απόσταση, στέλνοντας με πολύ μεγάλη δύναμη την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0 και κάνοντας χατ-τρικ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Απίθανος Μάνου Γκαρθία, οδηγεί με τρία δικά του γκολ τον Άρη σε άνετη νίκη: Εικόνα live 21973857/52295.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
78' Μακρινό σουτ του Τσιρίνος, μακριά από την εστία του Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
81' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη, Ιτούρμπε, Μαζικού και Ροντρίγκες αντί των Γκρέι, Μαντσίνι και Ματέο Γκαρσία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
82' Γυριστή κεφαλιά του Μπράμπετς, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
83' Σέντρα ο Άλχο, έδιωξε ο Φαμπιάνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
84' Κούτσιας μέσα, Οζέγκοβιτς έξω για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
86' Κεφαλιά του Οντουμπάτζο, κόντραρε και πέρασε κόρνερ by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τον Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
88' Σουτ ο Ντέλετιτς η μπάλα πάνω από την εστία του Κουέστα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Τέλος στο ματς! Ο Άρης επικράτησε 3-0 με τον φανταστικό Μάνου Γκαρθία του Βόλου, για την 19η αγωνιστική της Super League! O Άρης ανέβηκε στην 5η θέση με 31 βαθμούς, ενώ ο Βόλος έπεσε 6ος με 29. by Δημήτρης Παπαδήμας