Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Ιωνικού με την ΑΕΚ στη Νίκαια, για τη 19η αγωνιστική της Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
Σιντιμπέ, Μοχαμάντι, Γαλανόπουλος και Ελίασον εκτός αποστολής στην Ένωση για τη σημερινή αναμέτρηση, ενώ τελευταία στιγμή έμεινε εκτός και ο Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις. Από την άλλη, επέστρεψε μετά την επέμβαση στην οποία υποβλήθηκε ο Γκατσίνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
Όσο για τον Ιωνικό, μοναδικός απόντας είναι ο Μασάς, αφού επέστρεψε και ο Τσίμπσαχ, ο οποίος ήταν τιμωρημένος στο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής με τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός, 5-3-2): Χουτεσιώτης - Βαλεριάνος, Τσιγκρίνσκι, Σόουζα, Ρομαό, Μύγας - Σάκιτς, Κάνιας, Φαντιγκά - Σεμπά, Γούλερι ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα, 4-2-3-1): Αθανασιάδης - Χατζισαφί, Μουκουντί, Βίντα, Ρότα - Σιμάνσκι, Γιόνσον - Άμραμπατ, Πινέδα, Αραούχο - Φαν Βέερτ by Δημήτρης Παπαδήμας
15:37
Αναπληρωματικοί Ιωνικού: Χριστοδουλής, Τσιριγωτης, Λοβέρα, Μάντζης, Ρουμπουλάκου, Ελευθεριάδης, Καμπράλ, Αντούνες, Τσίμπσαχ. Αναπληρωματικοί ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Ραντόνια, Γκατσίνοβιτς, Φράνσον, Μάνταλος, Τσούμπερ, Φερνάντες. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:38
Διαιτητής του αγώνα ο Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Κούλα Χασάν, Μωυσιάδη και τέταρτο τον Μαλούτα. VAR ο Καραντώνης και AVAR ο Παπαδάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:39
Στη 2η θέση της βαθμολογίας και στο -4 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό η ΑΕΚ, έχει μόλις μία ήττα (αυτή από τον ΠΑΣ στα Γιάννινα) στα 18 πιο πρόσφατα παιχνίδια της για πρωτάθλημα και Κύπελλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:40
Από την άλλη, ο Ιωνικός παραμένει στην τελευταία θέση με μία νίκη σε 18 αγωνιστικές, ενώ έρχεται από τέσσερις διαδοχικές ήττες κόντρα σε Λεβαδειακό, Ολυμπιακό, Ατρόμητο και Βόλο, σε παιχνίδια που δεν κατάφερε να σκοράρει. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:42
Εικόνα από την προθέρμανση των παικτών της Ένωσης: Εικόνα live 21973885/76854.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
15:44
Στο Δημοτικό Γήπεδο της Νεάπολης και ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ, Δημήτρης Μελισσανίδης: Εικόνα live 21973885/41307.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
15:47
Ο Ιωνικός ψάχνει ακόμα την πρώτη εντός έδρας νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας έως τώρα 5 ισοπαλίες και 4 ήττες. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:48
Η ΑΕΚ νίκησε και στις 7 προηγούμενες συναντήσεις της με τον σημερινό της αντίπαλο, ανεξαρτήτου έδρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:49
Τα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση των ομάδων για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος, στο πρώτο παιχνίδι της ΑΕΚ στην «Opap Arena»: by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
Η προθέρμανση των δύο ομάδων έχει ολοκληρωθεί και πλέον μετράμε αντίστροφα για την έναρξη! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:53
Να θυμίσουμε πως τόσο η 19η, όσο και η 20ή αγωνιστική της Super League, είναι αφιερωμένες στον φίλο του Άρη που δολοφονήθηκε πριν από σχεδόν έναν χρόνο, Άλκη Καμπανό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:55
Ηλιόλουστος και ιδανικός για ποδόσφαιρο ο καιρός στη Νίκαια! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:58
Οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:00
Ολόκληρη η αποστολή του Ιωνικού είναι ένα κουβάρι μπροστά στον πάγκο, δίνοντας όρκο νίκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:01

Έναρξη του αγώνα!

by Δημήτρης Παπαδήμας
16:03
3' Η ΑΕΚ έχει πάρει από το ξεκίνημα της αναμέτρησης την κατοχή της μπάλας, με τον Ιωνικό να αμύνεται στο δικό του μισό. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:05
4' Μια κάθετη του Βίντα για τον Άμραμπατ, πολύ δυνατή πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:07
6' Σέντρα του πολύ κινητικού έως τώρα, Άμραμπατ, απομάκρυνε η άμυνα του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:09
8' Σέντρα του Ρότα για τον Φαν Βέερτ, έδιωξε με κεφαλιά ο Τσιγκρίνσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:10
9' Πρώτη επίσκεψη του Ιωνικού στην περιοχή της ΑΕΚ, η σέντρα του Μύγα πέρασε πάνω από τον Σεμπά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:11
10' Ο Ρότα έπεσε στο χορτάρι εντός περιοχής, το VAR εξετάζει την περίπτωση πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:11
Τίποτα, συνεχίζεται το ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:12
16:14
14' Η ΑΕΚ συνεχίζει να έχει την κατοχή, ψάχνοντας τρόπο να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:17
16' Δυνατό μαρκάρισμα του Μύγα στον Πινέδα και φάουλ σε καλή θέση για σέντρα για την ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:17
16' Η φάση ολοκληρώθηκε με ένα σουτ του Σιμάνσκι που κόντραρε σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
17' Ο Γούλερι σκόραρε για τον Ιωνικό, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε επειδή ο Σεμπά ήταν οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
16:21
19' Χειροκρότημα από τους φίλους του Ιωνικού για τον Άλκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:21
20' Σέντρα του Άμραμπατ, έδιωξε με κεφαλιά προ του Φαν Βέερτ ο Σόουζα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:22
21' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, μετά από σέντρα στου Άμραμπατ και κοντινή κεφαλιά του Σιμάνσκι που πέρασε λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:22
21' Δοκάρι για τον Ιωνικό, με δυνατό μακρινό σουτ του Κάνιας να βρίσκει στο οριζόντιο και να φεύγει άουτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:23
Οι του Ιωνικού ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Ρότα, ακούσιο το έκριναν οι VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:23
22' Ο Σπανός διαμαρτυρήθηκε πολύ έντονα και είδε κίτρινη κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:24
Το πέναλτι που ζήτησε νωρίτερα η ΑΕΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:25
24' Εκτέλεση φάουλ του Φαντιγκά, ο Σεμπά έκανε το γυριστό, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:25
Το ακυρωθέν γκολ του Ιωνικού: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:26
26' Νέες παρατηρήσεις του Σιδηρόπουλου στον πάγκο του Ιωνινκού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:27
68% υπέρ της ΑΕΚ η κατοχή της μπάλας έως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:28
27' Καλή προσπάθεια του Γούλερι, πίεσε την άμυνα της ΑΕΚ και πήρε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:28
Έχει ανέβει αισθητά ο Ιωνικός στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:32
31' Συρτή σέντρα του Φαντιγκά, απομάκρυνε ο Μουκουντί. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:33
32' Ασυνεννοησία Αθανασιάδη και Βίντα μετά από μια άστοχη σέντρα του Σάκιτς, παραλίγο να γίνει μεγάλο λάθος από τους παίκτες της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:33
Δεν το πλήρωσε η Ένωση, συνέχεια στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:34
Το δοκάρι για τον Ιωνικό με το δυνατό σουτ του Κάνιας: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:35
34' Εκτέλεση φάουλ του Άμραμπατ με σέντρα, δεν μπόρεσαν να πάρουν κεφαλιά οι Φαν Βέερτ και Σιμάνσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:37
36' Σέντρα του Χατζισαφί από τα αριστερά και σουτ του Αραούχο, άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:38
Η καλή προσπάθεια του Γούλερι νωρίτερα: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39

38' Γκοολ για τον Ιωνικό!

Ιδανική αντεπίθεση για τους γηπεδούχους. όμορφη ενέργεια και πάσα του Φαντιγκά, με τον Σεμπά να αποφεύγει τον Μουκουντί και εκτελεί με δυνατό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή τον Αθανασιάδη, για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:42
40' Κίτρινη κάρτα στον Βίντα για μαρκάρισμα στον Γούλερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
42' Μία ακόμα πολύ καλή αντεπίθεση του Ιωνικού, ο Γούλερι πήρε την πάσα του Φαντιγκά και εκτέλεσε με δύναμη, πολύ άστοχα, ενώ είχε δίπλα του τον Σεμπά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:44
43' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την ΑΕΚ, το έκανε ο Φαντιγκά στον Πινέδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:44
Αραούχο και Χατζισαφί πάνω από την μπάλα, έτοιμοι να εκτελέσουν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
44' Καλή η εκτέλεση του Χατζοσαφί, έδιωξε σε κόρνερ ο Χουτεσιώτης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
45' Ένα ακόμα φάουλ τώρα για την ΑΕΚ, ενώ βρίσκεται πεσμένος στο χορτάρι ο Σόουζα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:47
Οι τις ΑΕΚ ζητούν πέναλτι για χέρι του Σόουζα, η φάση ελέγχεται από το VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:47
Τίποτα, δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
45'+1' Ο Άμραμπατ εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και πέρασε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
Μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης και τελείωσε τη φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:49
Το γκολ του Σεμπά με το οποίο ο Ιωνικός προηγείται 1-0 της ΑΕΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:49
45'+3' Μακρινό σουτ του Σιμάνσκι, πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50
Η άστοχη κεφαλιά του Σιμάνσκι: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ιωνικός-ΑΕΚ 1-0.

16:52
Ο Ιωνικός αμύνθηκε ιδανικά σε αυτό το πρώτο μέρος της αναμέτρησης με την ΑΕΚ, ενώ ευτύχησε να προηγηθεί στο 38', μετά από ιδανική αντεπίθεση και όμορφο γκολ του Σεμπά. Η Ένωση έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά αντιμετωπίζει προβλήματα στη δημιουργία και πλέον καλείται να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο μισό του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08

Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου στη Νίκαια!

17:09
46' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Χατζισαφί να σουτάρει από μακριά και τον Χουτεσιώτη να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
47' Εκτέλεση φάουλ του Άμραμπατ και κεφαλιά του Φαν Βέερτ, άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
Στο έδαφος ο Σόουζα, είχε ένα πολύ άτσαλο πέσιμο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σόουζα, έχει πρόβλημα στο γόνατο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
50' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό, Αντούνες αντί του τραυματία Σόουζα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:14
Ο Σεμπά πανηγυρίζει το γκολ με το οποίο έδωσε το προβάδισμα στον Ιωνικό: Εικόνα live 21973885/118503.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:15
Η επέμβαση του Χουτεσιώτη στην εκτέλεση φάουλ του Χατζισαφί: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
53' Μακρινό σουτ του Μύγα, πάρα πολύ άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
55' Απειλεί ο Ιωνικός, με τον Φαντιγκά να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά και τον Μουκουντί να απομακρύνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
55' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι, για κράτημα στον Σάκιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
Η όμορφη επέμβαση του Χουτεσιώτη στο μακρινό σουτ του Χατζισαφί: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
56' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, μετά από κόρνερ του Αραούχο, ο Χουτεσιώτης είχε απάντηση σε διπλή προσπάθεια του Φαν Βέερτ από πολύ κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
59' Η ΑΕΚ ανεβάζει την πίεσή της έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ιωνικού, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
60' Κίτρινη κάρτα στον Μουκουντί, για σκληρό μαρκάρισμα στον Γούλερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
62' Πλασέ του Φαν Βέερτ στην κίνηση, άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
62' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, Γκατσίνοβιτς και Φερνάντες αντί των Φαν Βέερτ και Σιμάνσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
Η μεγάλη διπλή ευκαιρία της ΑΕΚ με τον Φαν Βέερτ: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
63' Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο για άσχημο μαρκάρισμα στον Άμραμπατ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
65' Γύρισμα του Αραούχο από τα αριστερά, ο Τσιγκρίνσκι απομάκρινε προ του Γκατσίνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
67' Ένταση μπροστά στον πάγκο της ΑΕΚ, με Μάνταλο και Σεμπά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
68' Ο Μύγας μπήκε απειλητικά στην περιοχή της ΑΕΚ, καθάρισε τη φάση ο Αθανασιάδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:32
69' Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
71' Σουτ του Πάολο Φερνάντες, πάνω στο σώμα του Κάνιας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
Συνεχίζει να πιέζει ασφυκτικά την άμυνα του Ιωνικού η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
74' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, Τσούμπερ και Μάνταλος αντί των Άμραμπατ και Πινέδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
75' Λάθος διώξιμο του Τσιγκρίνσκι πάνω στον Τσούμπερ, πάσα του Ελβετού στον Γκατσίνοβιτς και πλασέ του τελευταίου ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
76' Αλλαγή για τον Ιωνικό, Ρουμπουλάκου στη θέση του Φαντιγκά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
78' Χατζισαφί και Μάνταλος δεν μπόρεσαν να συνεργαστούν στην περιοχή του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό, μετά από ιδανική αντεπίθεση, ο Γούλερι συνδυάστηκε με τον Ρουμπουλάκου, αλλά δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, με τον Αθανασιάδη να μπλοκάρει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
81' Σουτ του Γκατσίνοβιτς, η μπάλα στο σώμα του Ρομαό και κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44

82' Γκοολ για την ΑΕΚ!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φερνάντες, ο Βίντα σηκώθηκε ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, σκοράροντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Ένωσης! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
83' Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
84' Εκτέλεση φάουλ από καλή θέση από τον Τσούμπερ, δεν πέρασε από το τείχος η μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Η ευκαιρία του Γκατσίνοβιτς: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Η διπλή επέμβαση του Αθανασιάδη κόντρα σε Ρουμπουλάκου και Γούλερι: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
87' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Μάνταλο να σουτάρει από πολύ καλή θέση και τον Χουτεσιώτη να αποκρούει σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
88' Αλλαγή για τον Ιωνικό, Μάντζης αντί του κουρασμένου Γούλερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
88' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Βίντα λίγο έλειψε να σκοράρει ξανά με κεφαλιά μετά από κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:53
Η ισοφάριση της ΑΕΚ με τον Βίντα: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:53
7 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:55

90'+2' Γκοοολ για την ΑΕΚ!

Μετά από υπέροχη κάθετη του Μάνταλου, ο Τσούμπερ βρέθηκε απέναντι στον Χουτεσιώτη και με άψογη εκτέλεση κάνει την ανατροπή για την Ένωση! 1-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:58
Τελευταία λεπτά στη Νίκαια. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:59
90'+6' Ο Αθανασιάδης καθάρισε μια στημένη φάση του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας