Βόλος-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 20η αγωνιστική της Super League 1.

19:15
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
19:16
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Βόλο και Παναιτωλικό, στο πρώτο παιχνίδι της 20ής αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Δημήτρης Κάππας
19:19
Η ομάδα της Μαγνησίας βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 29 βαθμούς και προέρχεται από την ήττα από τον Άρη με 3-0, πληρώνοντας το κακό δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Κάππας
19:19
Οι Θεσσαλοί ψάχνουν το θετικό αποτέλεσμα, προκειμένου να αυξήσουν τη διαφορά τους στο +12 από τους Αγρινιώτες, οι οποίοι, ουσιαστικά, θα τεθούν εκτός διεκδίκησης μιας θέσης στα playoffs. by Δημήτρης Κάππας
19:20
Όσον αφορά τις απουσίες, ο Κώστας Μπράτσος θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Τάσου Τσοκάνη, ενώ στη λίστα με τα ονόματα δεν βρίσκεται ούτε αυτό του Ματίγια, ο οποίος έχει τεθεί εδώ και καιρό εκτός πλάνων. by Δημήτρης Κάππας
19:21
Στον αντίποδα, ο Παναιτωλικός είναι στο «8» της κατάταξης με 20 βαθμούς και πηγαίνει στον Βόλο με σκοπό να πάρει τη νίκη και να πλησιάσει τον σημερινό του αντίπαλο στους 6 βαθμούς, παίζοντας τα, στη συνέχεια, όλα για... όλα, προκειμένου να προλάβει το... τρένο της εξάδας. by Δημήτρης Κάππας
19:21
Ο Γιάννης Αναστασίου δεν έχει στη διάθεσή του τον Γιάννη Ανέστη, με τα αποτελέσματα της μαγνητικής που υποβλήθηκε να δείχνουν πως έχει υποστεί οίδημα στο γόνατο. by Δημήτρης Κάππας
19:22
Πέραν αυτού, θα απουσιάσει και ο Μλάντεν, ο οποίος θα εκτίσει την ποινή των τεσσάρων κιτρίνων καρτών που συμπλήρωσε στην εν λόγω αναμέτρηση, ενώ εκτός έμειναν και οι τραυματίες Αποστολάκης, Μπακάκης και Νταγκό, αλλά και ο Βαρόνε για λόγους τακτικής. by Δημήτρης Κάππας
19:22
Αντίθετα, στην αποστολή βρίσκεται για πρώτη φορά το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, Νίκολα Στάγιτς. by Δημήτρης Κάππας
19:22
Πάμε και στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Δημήτρης Κάππας
19:24
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα - Μεταξάς, Μπαριέντος - Πιρές, Τσιρίνος, Ντέλετιτς - Οζέγκοβιτς. by Δημήτρης Κάππας
19:24
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Στεργιάκης, Λάρσον, Μαλής, Χουχούμης - Μάρτενσον, Ντίας, Κολοβός - Σενγκέλια, Μόρσεϊ, Πέδρο. by Δημήτρης Κάππας
19:25
Στον πάγκο έμεινε ο Καρέλης για τους φιλοξενούμενος, καθώς έχει ενοχλήσεις στο γόνατο. by Δημήτρης Κάππας
19:26
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσετσίλας Βοηθοί: Γεώργιος Στεφανής, Δημήτριος Μαυρουδής 4ος: Άγγελος Αγγελάκης VAR: Αναστάσιος Παπαπέτρου, Πέτρος Πάτρας by Δημήτρης Κάππας
19:32
1' Φάουλ για τον Βόλο στο χώρο της μεσαίας γραμμής. by Δημήτρης Κάππας
19:33
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. by Δημήτρης Κάππας
19:36
4' Υποψία ευκαιρίας για τον Παναιτωλικό. Ο ΜόρσεΪ σέντραρε προς την περιοχή του Βόλου, με τους αμυντικούς των γηπεδούχων να απομακρύνουν, πριν προλάβει να γίνει απειλητικός ο Πέδρο. by Δημήτρης Κάππας
19:38
6' Ο Μπαρειέντος προσπάθησε με εξαιρετική μπαλιά να βρει τον Άλχο, ο οποίος είχε κάνει «κίνηση φορ», με τον Στεργιάκη να βγαίνει έγκαιρα και να μπλοκάρει. by Δημήτρης Κάππας
19:39
7' Πρώτη τελική στο παιχνίδι για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια έγινε αποδέκτης της μπάλας έξω από την περιοχή του Βόλου, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι το Κλέιμαν, by Δημήτρης Κάππας
19:41
10 λεπτά στο παιχνίδι, με τον Παναιτωλικό να πατά καλύτερα στο γήπεδο μέχρι στιγμής. by Δημήτρης Κάππας
19:42
Θα υπάρξει άμεσα αλλαγή για τον Βόλο. Ο Γκάγκι θα περάσει στη θέση του Μεταξά. by Δημήτρης Κάππας
19:44
13' Αλλαγή για τον Βόλο: Ο Γκάγκι περνά στη θέση του Μεταξά by Δημήτρης Κάππας
19:44
Ο Μεταξάς δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού, με τον Κώστα Μπράτσο να τον αντικαθιστά για λόγους τακτικής. by Δημήτρης Κάππας
19:46
Ανεβάζει σιγά σιγά τις γραμμές του και προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι ο Βόλος. by Δημήτρης Κάππας
19:48
17' Κίτρινη κάρτα στον Γκάχι για μαρκάρισμα στον Ντίας στη μεσαία γραμμή, ο οποίος έκοψε την αντεπίθεση που πήγε να βγάλει η ομάδα του Αγρινίου. by Δημήτρης Κάππας
19:49
18' Γκοοολ για τον Βόλο! Ο Τσιρίνος πάσαρε στον Ντέλετιτς, εκείνος έκανε το σουτ από τα πλάγια της περιοχής, με τον Στεργιάκη να μην μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα, με τον Τσιρίνος να παίρνει το ριμπάουντ και να κάνει το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
19:51
Συνεχίζει να έχει την κατοχή μετά την επίτευξη του γκολ ο Βόλος. by Δημήτρης Κάππας
19:53
21' Πολύ καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Ντέλετιτς έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά, αποφεύγοντας τον Χουχούμη, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε, πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Στεργιάκη. by Δημήτρης Κάππας
19:53
22' Καλή στιγμή και για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά και σούταρε, με την μπάλα να περνά αρκετά δίπλα από το δοκάρι του Κλέιμαν, by Δημήτρης Κάππας
19:55
Προσπαθεί να βρει αντίδραση μετά το γκολ που δέχθηκε η ομάδα του Αγρινίου by Δημήτρης Κάππας
19:56
25' Ο Ντέλετιτς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, με τους αμυντικούς του Παναιτωλικού να απομακρύνουν τον κίνδυνο. by Δημήτρης Κάππας
19:58
27' Κίτρινη κάρτα στον Μαλή για σκληρό φάουλ στον Οζέγκοβιτς στο χώρο της μεσαίας γραμμής. by Δημήτρης Κάππας
20:00
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Οζέγκοβιτς βρήκε ωραία τον Ντέλετιτς, εκείνος απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε από τα πλάγια της περιοχής, πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στεργιάκη. by Δημήτρης Κάππας
20:02
30' Κόρνερ για τον Βόλο, πέρασε ανεκμεττάλευτο. by Δημήτρης Κάππας
20:03
Έχει περιορίσει τα λάθη που έκανε στην αρχή του ματς ο Βόλος, εν αντιθέσει με την ομάδα του Αγρινίου, που δείχνει να μην έχει συγκέντρωση στο παιχνίδι της. by Δημήτρης Κάππας
20:03
32' Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια δεν κατάφερε να κάνει όπως θα ήθελε το σουτ, με την μπάλα να περνά άουτ. by Δημήτρης Κάππας
20:05
Το γκολ του Τσιρίνος: by Δημήτρης Κάππας
20:08
36' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Λιάβας έκανε όμορφη σέντρα από τα δεξιά, ο Κολοβός πήδηξε και πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Κλέιμαν. by Δημήτρης Κάππας
20:10
39' Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Μόρσεϊ έκανε ωραία ενέργεια και σέντρα από τα αριστερά, με τον Σενγκέλια να κάνει «κίνηση φορ» και με ωραίο σουτ να νικά τον Κλέιμαν για το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
20:12
Ψάχνει αντίδραση ο Βόλος μετά το γκολ της ισοφάρισης από τον Σενγκέλια. by Δημήτρης Κάππας
20:12
41' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο. by Δημήτρης Κάππας
20:12
Ο Χουχούμης «διαβάζει» τη φάση και απομακρύνει by Δημήτρης Κάππας
20:14
43' Στεργιάκης και Λάρσον βρίσκονται στο έδαφος, μετά από σφοδρή σύγκρουση που είχαν μεταξύ τους. by Δημήτρης Κάππας
20:15
Όπως φαίνεται και από το ριπλέι, ο Σουηδός αμυντικός χτύπησε με το κεφάλι του στα πλευρά τον Έλληνα τερματοφύλακα. by Δημήτρης Κάππας
20:16
Σηκώνονται και οι δύο, δείχνοντας να έχουν συνέλθει μετά τη σύγκρουση. by Δημήτρης Κάππας
20:17
Ο Στεργιάκης επιστρέφει, ο Λάρσον εξετάζεται από τον γιατρό της ομάδας του Αγρινίου. by Δημήτρης Κάππας
20:20
Ο Βόλος προηγήθηκε στο 18' με γκολ του Τσιρίνος, με τον Σενγκέλια να απαντά στο 39' για την ισοφάριση του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Κάππας
20:34
45' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Χατζηθεοδωρίδης περνά στη θέση του Λάρσον. by Δημήτρης Κάππας
20:35
Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε. Στη σέντρα ο Παναιτωλικός. by Δημήτρης Κάππας
20:36
Ο Βόλος έχει την κατοχή και προσπαθεί να βρει ρήγματα ανάμεσα στις γραμμές του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Κάππας
20:37
47' Κόρνερ για τον Βόλο, το οποίο πέρασε ανεκμεττάλευτο. by Δημήτρης Κάππας
20:39
49' Επικίνδυνη σέντρα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Στεργιάκης. by Δημήτρης Κάππας
20:40
Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι ο Παναιτωλικός. by Δημήτρης Κάππας
20:43
53' Σκοράρει ο Οζέγκοβιτς, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται για φάουλ στον Ντίας, στην προσπάθειά του να του «κλέψει» την μπάλα. by Δημήτρης Κάππας
20:43
Το γκολ του Σενγκέλια: by Δημήτρης Κάππας
20:45
Συνεχίζονται τα λάθη στο παιχνίδι, με τον ρυθμό να έχει πέσει στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Κάππας
20:47
57΄Ο Μόρσεϊ προσπάθησε να μπει στην περιοχή του Βόλου, με την μπάλα να κοντράρει πάνω του και να καταλήγει άουτ. by Δημήτρης Κάππας
20:48
58' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Βόλο! Μετά από βαθιά στην περιοχή του Παναιτωλικού, ο Στεργιάκης βρήκε άσχημα στην έξοδό του τον Οζέγκοβιτς, με τον κ. Τσέτσιλα να δείχνει την άσπρη βούλα. by Δημήτρης Κάππας
20:50
Οι δύο ποδοσφαιριστές βρίσκονται στο έδαφος, μετά από τη σφοδρή σύγκρουση. by Δημήτρης Κάππας
20:51
60' Κίτρινη κάρτα στον Στεργιάκη, ο οποίος σηκώθηκε. by Δημήτρης Κάππας
20:52
62' Αποκρούει την εκτέλεση του Μπαριέντος, στην αριστερή του γωνία ο Στεργιάκης! by Δημήτρης Κάππας
20:53
Ρεφάρει την κακή του αντίδραση στο γκολ του Βόλου ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Κάππας
20:54
64' Κίτρινη κάρτα στον Μόρσεϊ για φάουλ στον Μπαριέντος by Δημήτρης Κάππας
20:55
65' Υποψία ευκαιρίας για τον Βόλο. Ο Πιρές προσπάθησε να γυρίσει προς την περιοχή του Παναιτωλικού, απομάκρυναν άμεσα οι Αγρινιώτες. by Δημήτρης Κάππας
20:56
66' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Χατζηθεοδωρίδης μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή του Βόλου, ο Ντέλετιτς τον ανέτρεψε, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα! by Δημήτρης Κάππας
20:57
68' Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Πέδρο ευστοχεί στην εκτέλεση, με τον Κλέιμαν να πέφτει δεξιά και την μπάλα να πηγαίνει στα αριστερά του. 2-1 για τον Παναιτωλικό! by Δημήτρης Κάππας
21:00
Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης πλέον ο Βόλος. by Δημήτρης Κάππας
21:01
70' Φάουλ του Μόρσεϊ στον Ντέλετιτς στα πλάγια της περιοχής του Παναιτωλικού, περνά ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Κάππας
21:01
72' Φάουλ του Μπαριέντος στον Ντίας, σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό. by Δημήτρης Κάππας
21:02
73' Γκοοολ ο Παναιτωλικός! Μετά από υπέροχη εκτέλεση του Σενγκέλια από τα δεξιά, ο Μαλής μπήκε στην πορεία της μπάλας και με προβολή από κοντά, νίκησε τον Κλέιμαν για το 3-1! by Δημήτρης Κάππας
21:04
73' Αλλαγές για τον Βόλο: Στις θέσεις των Ντέλετιτς και Πιρές, οι Μεσκίδα και Κούτσιας by Δημήτρης Κάππας
21:06
Έχει κλείσει καλά τους χώρους ανάμεσα στις γραμμές του ο Παναιτωλικός. by Δημήτρης Κάππας
21:08
79' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Ντουάρτε περνά στη θέση του Κολοβού by Δημήτρης Κάππας
21:09
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μόρσεϊ έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, με τον Κλέιμαν να μην μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα, η οποία καταλήγει σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
21:11
81' Σκοράρει ο Κούτσιας, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται καθώς ο επιθετικός του Βόλου ξεκινά από θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Κάππας
21:12
82' Αλλαγές για τον Βόλο: Στις θέσεις των Λούνα και Τσιρίνος, οι Καρτάλης και Σι. by Δημήτρης Κάππας
21:13
Προσπαθεί να απειλήσει ο Βόλος, έχει κλείσει καλά τις γραμμές του και έχει ρίξει τον ρυθμό ο Παναιτωλικός by Δημήτρης Κάππας
21:14
85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε βρήκε με υπέροχη βαθιά μπαλιά τον Μόρσεϊ, εκείνος ε΄φυγε απέναντι στην Κλέιμαν, με τον τερματοφύλακα του Βόλου να διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
21:16
85' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Στις θέσεις των Σενγκέλια και Πέδρο, οι Ξενιτίδης και Μπουζούκης. by Δημήτρης Κάππας
21:17
Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέδρο: by Δημήτρης Κάππας
21:18
Το γκολ του Μαλή: by Δημήτρης Κάππας
21:19
89' Κόρνερ για τον Βόλο, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Κάππας
21:20
90' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Τσιγγάρας περνά στη θέση του Μόρσεϊ. by Δημήτρης Κάππας
21:21
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Δημήτρης Κάππας
21:23
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Βόλος, αλλά έχει λιγοστεύσει ο χρόνος... by Δημήτρης Κάππας
21:24
90'+5' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Βόλο. by Δημήτρης Κάππας
21:26
90'+6' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 2-3! Σκόρερ με απίστευτη εκτέλεση φάουλ ο Μεσκίδα! Εάν και επιχείρησε από αρκετά μακρινή απόσταση, ο Μεσκίδα εκτέλεσε αριστοτεχνικά, με την μπάλα να προσκρούει στο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα. Μένει να φανεί εάν οι γηπεδούχοι θα καταφέρουν να το εκμεταλλευτούν πετυχαίνοντας κι άλλο γκολ. Ο χρόνος πάντως δεν είναι πολύς. by Δημήτρης Κάππας
21:30
Τέλος στο ματς. Ο Παναιτωλικός θα πάρει σπουδαίο «διπλό» (2-3) -με ανατροπή- επί του Βόλου. Αποτέλεσμα που τον βάζει στο «κόλπο» των playoffs, μιας και πάει στο -6 από την ομάδα της Μαγνησίας (6η, 29β.). Ο Τσιρίνος άνοιξε το σκορ στο 18', ο Παναιτωλικός το γύρισε με τους Σενγκέλια (39'), Πέδρο (66' πέναλτι) και Μαλή (72'), ενώ ενδιάμεσα (59') ο Στεργιάκης έναλε «στοπ» σε εκτέλεση πέναλτι του Μπαριέντος. Στο 90'+6' ο Μεσκίδα μείωσε σε 2-3 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά δεν υπήρχε αρκετός χρόνος για την ομάδα του... by Δημήτρης Κάππας