ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 20η αγωνιστική της Super League 1.

19:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος για την 20ή αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 20:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Ο ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκεται με 18 βαθμούς στη 10η θέση και προέρχεται από ισοπαλία (1-1) στην προηγούμενη αγωνιστική με τον Παναιτωλικό, ενώ προηγουμένως είχε ηττηθεί εντός έδρας από τον Παναθηναϊκό. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
Αυτή ήταν η μοναδική του ήττα στα τελευταία επτά παιχνίδια και αποτελεί μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες στη Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Επιστρέφει ο κόσμος στους Ζωσιμάδες, ο οποίος απουσίασε από τους αγώνες με ΑΕΚ και Παναθηναϊκό λόγω της τιμωρίας που είχε επιβληθεί για όσα σημειώθηκαν στο ματς με τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Ο Ατρόμητος, από την άλλη, είναι 7ος με 24 βαθμούς και υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό (1-1) την προηγούμενη αγωνιστική, δείχνοντας πολύ θετικό πρόσωπο. Ήταν η τρίτη διαδοχική ισοπαλία για την ομάδα από το Περιστέρι. Είχαν προηγηθεί εκείνες με τη Λαμία (1-1 εκτός) για τη Σούπερ Λιγκ και τον Ολυμπιακό ξανά (2-2 εντός) για το Κύπελλο, κάτι που αποδεικνύει πως είναι μία δυσκολοκατάβλητη ομάδα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
ΠΑΣ Γιάννινα (Θ. Στάικος): Τσιντώτας - Σόρια, Παντελάκης, Μπακαδήμας, Πήλιος - Καραχάλιος, Τζίνο, Ριένστρα - Παμλίδης, Μορέιρα, Μπάλαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Ατρόμητος (Γκ. Κόλμαν): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Χατζησαΐας, Στρούγγης, Αθανασίου - Έρλινγκμαρκ, Γκονθάλεθ, Ροτάριου - Ρομπάιγ, Φριτζόνσον, Κιάρτανσον by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αθανασίου, Λώλης, Νίνης, Ποζνάνσκι, Φοφανά, Τζίμας, Τσάβος, Λιάσος, Σταματελόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Σάλτας, Τζαβίδας, Μουντές, Κωτσόπουλος, Πομόνης, Κούεν, Οικονομίδης, Τζοβάρας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Αναστάσιος Βοηθοί: Κωνσταντίνου Ηλίας, Καραλής Ιωνάννης 4ος: Κατοίκος Κωνσταντίνος VAR: Μανούχος Ευάγγελος, Νικολακάκης Βασίλειος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
Το 2-1 του πρώτου γύρου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
Η ιστορία: 17 αγώνες 10 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα 4 Ισοπαλίες 3 Νίκες Ατρόμητος ΓΚΟΛ: 27-10 by Αποστόλης Λιβάνιος

20:06

5' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα, 1-0!

Ωραία κίνηση του Μορέιρα από τα αριστερά και ο Σόρια, ο οποίος έκανε ωραία κίνηση χωρίς την μπάλα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος

20:09
8' Σέντρα του Μορέιρα σχεδόν από το ίδιο σημείο, κατευθείαν άουτ η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
Έχει μπει, πάντως, καλύτερα ο ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
14' Σέντρα του Γκονθάλεθ για τον Κεσχρίντα, διώχνει ο Τσιντώτας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
15' Σέντρα του Κεσχρίντα, αρκετά άστοχη κεφαλιά του Στρούγγη, δεν ανησύχησε ο Τσιντώτας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Διακόπτει το ματς ο Σιδηρόπουλος για να πει κάτι στον παρατηρητή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Λόγω ενός λέιζερ που σημαδεύει παίκτες του Ατρόμητου και τον ίδιο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
21' Επικίνδυνο γύρισμα του Πήλιου, δεν μπόρεσε να εκτελέσει ο Μπάλαν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
Ταλαιπωρεί και πάλι την άμυνα του Ατρόμητου ο Πήλιος, διώχνει σε κόρνερ ο Έρλινγκμαρκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
23' Κεφαλιά του Παντελάκη, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:29
27' Κεφαλιά του Έρλινγκμαρκ, πέρασε εκτός η μπάλα με τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ να ελέγχει την κατάσταση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
32' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα, 1-0! Ωραία σέντρα του Πήλιου, κεφαλιά του Παμλίδη, διώχνει ο Χατζησαΐας, νέα κεφαλιά του Παμλίδη, με τον Μπάλαν να κάνει την προβολή και να ανοίγει το σκορ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Ενοχλήσεις για τον Καραχάλιο του ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
42' Εκτέλεση φάουλ του Ρομπάιγ, μπλόκαρε ο Τσιντώτας μετά το γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
43' Κίτρινη στον Φριτζόνσον για διαμαρτυρία μετά από φάουλ που έκανε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις, αλλά δεν έχει γίνει ακόμα γνωστός ο χρόνος τους by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50

Ημίχρονο στους Ζωσιμάδες: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 1-0!

Το γκολ του Μπάλαν στο 32' χωρίζει τις δύο ομάδες. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι, δικαίως προηγούνται by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Επιστρέφουν εντός ολίγου οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06

Έναρξη στο β' μέρος!

21:09
Παρά τις ενοχλήσεις που είχε στο πρώτο μέρος, ο Καραχάλιος θα συνεχίσει, αφού μειώθηκαν σε βάθος χρόνου. Αντιμετωπίζει πρόβλημα, πάντως, ο Τζίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
51' Σκληρό μαρκάρισμα από τον Καραχάλιο στον Γκονθάλεθ. Κίτρινη στον μέσο του ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
52' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Έπειτα από κόρνερ, κεφαλιά του Στρούγγη και προβολή του Κιάρτασον που ήταν κοντά στη γραμμή του άουτ, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
55' Κίτρινη στον Έρλινγκμαρκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Οικονομίδης, Τζαβίδας και Κούεν θα μπουν σε λίγο στην αναμέτρηση για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
58' Αλλαγές για τον Ατρόμητο: Οικονομίδης, Τζαβίδας και Κούεν αντί Έρλινγκμαρκ, Κιάρτανσον και Φριτζόνσον by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
60' Απειλεί ο ΠΑΣ. Γύρισμα του Πήλιου, αστόχησε ο Ριένστρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Τζίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
63' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Λιάσος αντί Τζίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
65' Άστοχο σουτ του Γκονθάλεθ, δεν ανησυχεί ο Τσιντώτας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
66' Τζοβάρας αντί Ροτάριου για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
70' Σουτ του Μορέιρα, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Καλός ο ρυθμός, λίγες οι καλές φάσεις. Είναι κάτι που ευνοεί τον ΠΑΣ Γιάννινα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
71' Κίτρινη για τον Ατρόμητο, την είδε ο Τζοβάρας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
72' Τζίμας αντί Παμλίδη για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
77' Απειλεί ο Ατρόμητος! Εκτός περιοχής σουτ του Κούεν, έδιωξε εντυπωσιακά ο Τσιντώτας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38

77' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 1-1!

Σέντρα του Αθανασίου, ωραίο τελείωμα του Τζοβαρά που έστριψε ωραία το σώμα του και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Καλή σέντρα του Τζίμα από τα δεξιά, άστοχη κεφαλιά του Μορέιρα από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
81' Άστοχο σουτ του Οικονομίδη για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
83' Νίνης αντί Ριένστρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μπάλαν έπειτα από αντεπίθεση, έστρωσε στον Νίνη που από το ύψος του πέναλτι πήρε το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
86' Άστοχο σουτ του Κούεν για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
87' Σέντρα-σουτ του Μορέιρα από τα αριστερά για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
Πάνω κάτω η μπάλα τα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο: Άστοχο σουτ του Τζαβίδα μέσα από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
89' Δυνατό σουτ του Καραχάλιου, κέρδος το κόρνερ για τον ΠΑΣ από την επέμβαση του Γιαννιώτη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51

90' Πέναλτι για τον ΠΑΣ!

Το κέρδισε ο Τζίμας από τον Χατζηισαΐα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
Ο Νίνης θα το εκτελέσει by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54

Χαμένο πέναλτι για τον ΠΑΣ!

Ο Νίνης εκτέλεσε χαμηλά, ο Γιαννιώτης βρήκε την μπάλα και με τη βοήθεια του αριστερού του δοκαριού, έβγαλε το πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
90'+4' Κίτρινη στον Τζίμα by Αποστόλης Λιβάνιος