ΑΕΚ-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

18:36
Καλησπέρα σας από την OPAP Arena! by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εντός έδρας αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Άρη, για την 20ή αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Μαραθιανού. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
Τώρα η είσοδος του Γιώργου Αθανασιάδη μαζί με τον Κάρλος Ρόα εν μέσω αποθέωσης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
Και τώρα είναι η σειρά του Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
Η «Ένωση» προέρχεται από τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, με τελευταία το δραματικό «διπλό» (1-2) επί του Ιωνικού (νικητήριο γκολ Τσούμπερ στις καθυστερήσεις). Αποτέλεσμα που -σε συνδυασμό με την ήττα (0-3) του Παναθηναϊκού από τον ΠΑΟΚ- την έφερε στο -1 από τους πρωτοπόρους «πράσινους» (45β.). Την ίδια στιγμή, βρίσκεται στο +2 από τον Ολυμπιακό (ματς παραπάνω μετά τη νίκη επί του ΟΦΗ) και στο +5 από τον ΠΑΟΚ. Έτσι, σε περίπτωση που η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα επικρατήσει και επί των Θεσσαλονικών -κάνοντας το 11/11 στο νέο της γήπεδο- τότε θα βρεθεί έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας (το «τριφύλλι» φιλοξενείται τη Δευτέρα από τον Αστέρα Τρίπολης). Μεσοβδόμαδα, οι «κιτρινόμαυροι» ολοκλήρωσαν τη… δουλειά επί του Πανσερραϊκού, επικρατώντας 3-1 στις Σέρρες κι έτσι με συνολικό σκορ 6-1 προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος, όπου θα αντιμετωπίσουν τον Ολυμπιακό (απέκλεισε τον Άρη). by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
18:48
Οι υπόλοιποι παίκτες της ΑΕΚ πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο υπό τους ήχους του «Freed from desire» και του γνωστού συνθήματος των οπαδών της! by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
18:51
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι την περασμένη αγωνιστική επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα, επικρατώντας 3-0 του Βόλου στο «Κλ. Βικελίδης», με τον Μάνου Γκαρθία να σημειώνει χατ-τρικ. Ωστόσο, λίγες μέρες αργότερα ο Ισπανός μεσοεπιθετικός στάθηκε άτυχος, καθώς υπέστη μερική ρήξη χιαστού στην εντός έδρας ρεβάνς με τον Ολυμπιακό. Παιχνίδι όπου οι «κίτρινοι» είχαν τις φάσεις, αλλά ηττήθηκαν 1-0 (τρίτη σερί φορά μέσα σε έντεκα μέρες, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, που χάνουν με το ίδιο σκορ από τους Πειραιώτες) και αποκλείστηκαν από τον θεσμό. Έτσι, πλέον σύνολο του Άλαν Πάρντιου ψάχνει την αντίδραση μέσω του πρωταθλήματος, όπου βρίσκεται στην 5η θέση με 31 πόντους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
18:51
18:52
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης - Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί - Άμραμπατ, Γιόνσον, Σιμάνσκι, Πινέδα - Γκαρσία, Αραούχο. Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Τζαβέλλας, Γκατσίνοβιτς, Μάνταλος, Φαν Βέερτ, Τσούμπερ, Ελίασον. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Μία -αναμενόμενη- αλλαγή για την ΑΕΚ σε σχέση με τον αγώνα με τον Ιωνικό. Ο Λιβάι στη θέση του Φαν Βέερτ. Σημαντική η επιστροφή και του Ελίασον που βρίσκεται στον πάγκο. Ο Σουηδός μεσοεπιθετικός συμπεριλήφθηκε για πρώτη φορά στην αποστολή μετά τις 6 Νοέμβρη, όταν και υπέστη κάταγμα περόνης στο εκτός έδρας ματς με τον Αστέρα Τρίπολης. Από εκεί και πέρα, όπως αναμενόταν, έμειναν εκτός οι τραυματίες Πάολο Φερνάντες και Μιλάντ Μοχαμάντι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
Στον αγωνιστικό χώρο και οι παίκτες του Άρη υπό αποδοκιμασίες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κούεστα – Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν – Νταρίντα, Ντουκουρέ, Ετέμπο – Ματέο Γκαρσία, Γκρέι, Ιτούρμπε. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σιαμπάνης, Μαζικού, Νταμπό, Σγούρος, Παναγίδης, Τανούλης, Χατζηϊωάννου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
Στον πάγκο των Θεσσαλονικιών, λόγω των πολλών προβλημάτων, υπάρχουν μόλις επτά παίκτες, εκ των οποίων οι τέσσερις είναι κάτω των 20 ετών! Εκτός του Μάνου Γκαρθία, εκτός έμειναν και οι ανέτοιμοι Εμπακατά, Ενκουλού, Καμαρά, Καμάτσο, Πάλμα, καθώς και οι Χαΐροβιτς, Μαρμαρίδης, Καρακασίδης. Στα ευχάριστα για τον Πάρντιου, επέστρεψαν οι Οντουμπάτζο και Νταμπό. by Μανώλης Μουσουράκης
18:56
Διαιτητής: Λούις Γκοντίνιο (Πορτογαλία) A' βοηθός: Ρούι Τεϊσέιρα (Πορτογαλία) Β' βοηθός: Πέντρο Μότα (Πορτογαλία) 4ος διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης (Χανίων) VAR: Αντρέ Ναρκίσο (Πορτογαλία) by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η ΑΕΚ είχε πραγματοποιήσει εξαιρετική εμφάνιση στο «Κλ. Βικελίδης», παίρνοντας το «διπλό» (0-2) με τα τέρματα των Σιμάνσκι (28') και Γκαρσία (50'). by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
Υπενθυμίζεται ότι οι Θεσσαλονικείς αποτέλεσαν τον τελευταίο αντίπαλο της ΑΕΚ στο «Νίκος Γκούμας», όπου πλέον σήμερα δεσπόζει η OPAP Arena. Συγκεκριμένα, στις 3 Μαΐου 2003 οι «κιτρινόμαυροι» είχαν φτάσει σε ευρεία επικράτηση (4-0). Τα γκολ σημείωσαν οι Κώστας Κατσουράνης (13'), Βασίλης Λάκης (30', 45') και Ίλια Ίβιτς (77'). by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
19:01
Γενικά, η ΑΕΚ έχει σαφή υπεροχή στις εντός έδρας αναμετρήσεις της με τους Θεσσαλονικείς: 61 συναντήσεις: 42 νίκες ΑΕΚ 14 ισοπαλίες 5 νίκες Άρη ΓΚΟΛ: 127-43 by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
Μισή ώρα πριν τη σέντρα και το γήπεδο είναι σχεδόν γεμάτο! by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
Όπως και στον αγώνα του πρώτου γύρου, έτσι και σήμερα, ο Σέρχιο Αραούχο θα φέρει το «Α» στο περιβραχιόνιο προς τιμήν του Άλκη! by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
19:10
19:12
Οι παίκτες της ΑΕΚ ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους και κάνουν τον καθιερωμένο κύκλο εν μέσω αποθέωσης! by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
19:14
Τώρα πάνε στα αποδυτήρια και οι παίκτες του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Και τώρα οι συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Στον αγωνιστικό χώρο ο Δημήτρης Μελισσανίδης, καθώς και οι Πέτρος Παππάς, Πόλυς Χατζηϊωάννου και Γιάννης Σαραντίτης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ τιμά τρεις ανθρώπους που είχαν σημαντική προσφορά για την κατασκευή του γηπέδου στη Νέα Φιλαδέλφεια! Οι τρεις άνδρες έλαβαν το «Μετάλλιο της Τιμής, ο Χρυσός Δικέφαλος Αετός» by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
19:22
Στην παρέα μας για την περιγραφή της αναμέτρησης ο Γιάννης Πολιάς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Καλησπέρα σας! Κάτι λιγότερο από δέκα λεπτά για τη σέντρα στην OPAP Arena. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Ελάχιστα καπνογόνα στην OPAP Arena, φαίνεται πως εισακούστηκε η παράκληση της ΠΑΕ ΑΕΚ προς τους οπαδούς. by Γιάννης Πολιάς
19:32
3' Ασφυκτική πίεση από τους «κιτρινόμαυρους». by Γιάννης Πολιάς
19:35
19:35
6' Ωραία κατεβασιά Πινέδα, όμως η πάσα που έβγαλε για τον Λιβάι ήταν κακή. by Γιάννης Πολιάς
19:36
Η ΑΕΚ, όπως αναμενόταν, αναλαμβάνει την πρωτοβουλία των κινήσεων από τα πρώτα λεπτά. Πίσω από την μπάλα ο Άρης. Ο Άλαν Πάρντιου μετά το... πάθημα του αγώνα του πρώτου γύρου (αλλά και τα προβλήματα απουσιών) επιλέγει ενισχυμένο κέντρο με τρία χαφ -τα δύο (Ετέμπο, Ντουκουρέ) με πιο ανασταλτικά χαρακτηριστικά, ενώ και ο Νταρίντα μπορεί να συμβάλλει σ' αυτόν τον τομέα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
9' Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
19:39
Έδιωξε ο Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
19:39
10' Επιμένει η Ένωση, που κέρδισε το πλάγιο. by Γιάννης Πολιάς
19:39
10' Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
19:40
Πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο με φουλ πίεση από την ΑΕΚ αλλά δίχως κάποια αξιόλογη φάση. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο και ο Άρης δεν έχει περάσει το κέντρο. Η ΑΕΚ ψάχνει τον διάδρομο, χωρίς επιτυχία μέχρι στιγμής. Πατάει περιοχή πάντως. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
12' Σουτ από πλάγια θέση του Λιβάι, η μπάλα κοντράρει στον Πίρσμαν και καταλήγει κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Ένα ακόμα για την Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
19:42
12' Μπήκε κατευθείαν στη φάση ο Σιμάνσκι αλλά η μπάλα πέρασε άουτ! by Γιάννης Πολιάς
19:44
Η ΑΕΚ φέτος έχει βάλει στο παιχνίδι και τις στατικές φάσεις. Πρώτη πολύ σημαντική στιγμή (12') για την «Ένωση» μ' αυτήν την ωραία εκτέλεση από τον Χατζισαφί και την κίνηση του Σιμάνσκι. Δουλεμένη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
16' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Οντουμπάτζο χτύπησε άτσαλα με το γόνατο μέσα στην περιοχή τον Αραούχο! by Γιάννης Πολιάς
19:46
Ο Άμραμπατ στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:47
18' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΑΕΚ! Εύστοχος ο Μαροκινός! by Γιάννης Πολιάς
19:48
Δεν ήταν πολύ καλή η εκτέλεση του έμπειρου μεσοεπιθετικού, όμως ο Κουέστα παρότι έπεσε σωστά δεν κατάφερε να σταματήσει την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Πέμπτο φετινό γκολ του Άμραμπατ. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Χειροκρότημα από τον κόσμο της ΑΕΚ στο 19ο λεπτό για τον αδικοχαμένο Άλκη Καμπανό. by Γιάννης Πολιάς
19:50
by Γιάννης Πολιάς
19:50
Γρήγορο προβάδισμα για την ΑΕΚ! Πολύ σημαντική συνθήκη για την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα. Η «Ένωση» -πόσω μάλλον τώρα που ο Άρης θα αναγκαστεί να ανοίξει σιγά-σιγά τις γραμμές του- λογικά θα προσπαθήσει άμεσα και για το δεύτερο γκολ, όπως πράττει σχεδόν πάντα μόλις ανοίγει το σκορ ειδικά στην OPAP Arena. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
22' Θολή η ατμόσφαιρα, οι φίλοι της ΑΕΚ άναψαν μπόλικα καπνογόνα μετά το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
19:52
22' Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο για φάουλ στον Αραούχο στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
19:53
23' Ακυρώνεται γκολ του Αραούχο για επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:56
19:57
27' Επικίνδυνο γύρισμα Γιόνσον από αριστερά, δεν μπόρεσε να μπει στη φάση ο Λιβάι. by Γιάννης Πολιάς
19:58
28' Κόρνερ για τον Άρη μετά από προσπάθεια του Μπράμπετς. πρώτη φορά που... ξεμυτίζει σήμερα η ομάδα του Άλαν Πάρντιου. by Γιάννης Πολιάς
19:58
Άουτ η μπάλα μετά από κεφαλιά Πίρσμαν. by Γιάννης Πολιάς
19:59
30' Κίτρινη κάρτα στον Πίρσμαν για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:01
31' Κίτρινη κάρτα στον Άμραμπατ για επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:01
Βάζει εύκολα το χέρι στο τσεπάκι του ο Γκοντίνιο Λουίς. by Γιάννης Πολιάς
20:03
20:06
36' Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ, ο Λιβάι μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Κουέστα. Κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:07
38' Φάουλ σε πλάγια θέση από τα δεξιά για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:08
Πολλές οι διακοπές στο παιχνίδι. Έχουν συμβάλλει στο να πέσει ο ρυθμός. Πολύ σημαντική η στιγμή για την ΑΕΚ μετά την κάθετη του Πινέδα. Παραμένει ακίνδυνος ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Κακή εκτέλεση του Ματέο Γκαρσία, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:11
41' Κίτρινη κάρτα στον Χατζισαφί για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:11
Πάντως οι Θεσσαλονικείς, εάν και ακίνδυνοι, έχουν κερδίσει μέτρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Στημένη μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:11
Μπλόκαρε ο Αθανασιάδης αλλά ο Γκοντίνιο έδωσε επανάληψη, είχε κάνει συστάσεις προτού εκτελεστεί το φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:12
Απομάκρυνε η άμυνα της ΑΕΚ μετά την εκτέλεση του Νταρίντα. by Γιάννης Πολιάς
20:13
20:14
44' Κάκιστη κεφαλιά του Γκρέι μετά από σέντρα Νταρίντα, εντέλει δόθηκε οφσάιντ, by Γιάννης Πολιάς
20:15
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
20:16
45+1' Στα σώματα τα σουτ των Λιβάι και Πινέδα. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΑΕΚ-Άρης 1-0 με το πέναλτι του Άμραμπατ στο 18ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
20:18
20:18
Η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά, προσπάθησε να «πνίξει» τον Άρη και ευτύχησε να προηγηθεί αρκετά γρήγορα με την εκτέλεση πέναλτι από τον Άμραμπατ. Στη συνέχεια, είχε τις στιγμές της και για ένα δεύτερο τέρμα, αλλά ο ρυθμός έπεσε αρκετά. Οι φιλοξενούμενοι σταδιακά άρχισαν να κερδίζουν μέτρα, χωρίς όμως να μπορέσουν να απειλήσουν. Η «Ένωση» χρειάζεται ένα -ανάλογα του πρώτου- δυνατό «μπάσιμο» και στο δεύτερο μέρος για να βρει κι άλλο γκολ. Από την άλλη, οι Θεσσαλονικείς πρέπει να βγάλουν ιδέες μπροστά. MVP μέχρι στιγμής ο Αραούχο, με ανακτήσεις μπάλας, μοίρασμα παιχνιδιού και φυσικά το κερδισμένο πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
46' Κίτρινη κάρτα στον Ετέμπο για φάουλ στον Άμραμπατ. by Γιάννης Πολιάς
20:36
Συνεχίζει από εκεί που είχε μείνει ο Πορτογάλος διαιτητής... by Γιάννης Πολιάς
20:38
Η ΑΕΚ έχει μπει δυναμικά όπως στο πρώτο ημίχρονο, πιέζει και έχει την απόλυτη πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:40
51' ...μία ακόμη κίτρινη κάρτα, στον Σιμάνσκι αυτή τη φορά. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Για φάουλ στον Ιτούρμπε στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
20:41
52' Μεγάλη, διπλή ευκαιρία για τον Άρη! Κακή έξοδος Αθανασιάδη, η κεφαλιά του Ιτούρμπε σταμάτησε στο κεφάλι αμυντικού και εν συνεχεία ο Γκρέι αστόχησε από κοντά. by Γιάννης Πολιάς
20:42
Στο έδαφος ο Φαμπιάνο καθώς τον βρήκε με το γόνατο ο Αθανασιάδης στην έξοδό του. by Γιάννης Πολιάς
20:43
Αναμονή για VAR, τελικά συνεχίζεται το ματς! by Γιάννης Πολιάς
20:44
Ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ βρήκε με το γόνατο τον αμυντικό του Άρη, ωστόσο ο διαιτητής της αναμέτρησης και το VAR απεφάνθησαν πως δεν υπήρχε τίποτα. by Γιάννης Πολιάς
20:46
56' Αναθάρρησε ο Άρης τα τελευταία λεπτά, με την ΑΕΚ ωστόσο να ανακτά την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
20:49
60' Κλείνουμε μία ώρα αγώνα, πάντα στο 1-0 η ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:49
60' Αποβολή για τον Ετέμπο, με δέκα ο Άρης! by Γιάννης Πολιάς
20:50
Πάτησε τον Σιμάνσκι και πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα ο μέσος του Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:50
60' Νταμπό αντί Γκρέι. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Σωστή απόφαση, ο Ετέμπο πάτησε άσχημα τον Σιμάνσκι. Πλέον το έργο του Άρη γίνεται πολύ δύσκολο. Κι ενώ οι Θεσσαλονικείς είχαν καταφέρει να μπουν καλύτερα σε σχέση με το πρώτο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
64' Μακρινό σουτ Πινέδα, έπεσε και μπλόκαρε χωρίς μεγάλη δυσκολία ο Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
20:56
Ο κανονισμός αναφέρει πως αφού ο τερματοφύλακας βρίσκει πρώτα την μπάλα, δεν υπάρχει πέναλτι στη φάση. by Γιάννης Πολιάς
20:57
67' Φάουλ σε πλάγια θέση για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:57
Μόλις σηκώθηκε για προθέρμανση ο Ελίασον, με το γήπεδο να τον αποθεώνει! by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
68' Τεράστια επέμβαση Αθανασιάδη σε κεφαλιά του Μπράμπετς μετά από μπαλιά Φαμπιάνο! by Γιάννης Πολιάς
20:58
Πολύ ανεβασμένος παρά το αριθμητικό μειονέκτημα ο Άρης, κέρδισε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:00
70' Γκατσίνοβιτς αντί Σιμάνσκι, Ελίασον αντί Άμραμπατ. by Γιάννης Πολιάς
21:00
Αποθέωση για τον Σουηδό στην επιστροφή του μετά τον τραυματισμό του. by Γιάννης Πολιάς
21:01
21:01
Σωστές κινήσεις από τον Αλμέιδα. Η ΑΕΚ χρειαζόταν φρεσκάρισμα, πόσω μάλλον ενώ παίζει με παίκτη παραπάνω. Πρέπει να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό μειονέκτημα του Άρη. Το 1-0 είναι εύθραυστο, όπως έδειξε και η προηγούμενη μεγάλη ευκαιρία των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
72' Μεγάλη επέμβαση Κουέστα σε εξ επαφής προβολή Αραούχο, οφσάιντ στη φάση. by Γιάννης Πολιάς
21:04
74' Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ, λίγο άουτ το συρτό σουτ του Γκατσίνοβιτς μέσα από την περιοχή και από αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:04
Ως μη γενόμενη η ευκαιρία του Αραούχο, αλλά ο Ελίασον έδειξε αμέσως το νούμερο-ένα ατού του, τη γρήγορη και σωστή μεταβίβαση. Κάνει το απλό, που μόνο εύκολο δεν είναι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
Τρομερή ατμόσφαιρα στην OPAP Arena! by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
76' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΑΕΚ ΜΕ ΓΚΑΤΣΙΝΟΒΙΤΣ! Δείχνει να κλειδώνει τη νίκη η Ένωση με τον Αραούχο να βρίσκει την κατάλληλη στιγμή τον Σέρβο, που πρόλαβε την έξοδο του Κούεστα και με ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
21:07
Πέμπτο φετινό γκολ για τον Γκατσίνοβιτς, έχει... πάρει φωτιά η OPAP Arena. by Γιάννης Πολιάς
21:08
78' Κίτρινη κάρτα στον Νταμπό για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
21:08
Οκτώ κάρτες σήμερα από τον Γκοντίνιο. by Γιάννης Πολιάς
21:09
79' Τσούμπερ αντί Λιβάι, Σιντιμπέ αντί Χατζισαφί, Μάνταλος αντί Γιόνσον. by Γιάννης Πολιάς
21:10
21:11
81' Δεν βρήκε καλά την μπάλα ο Νταρίντα, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:11
82' Μακρινό σουτ Μάνταλου, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:13
83' Κατεβασιά Ελίασον από τα δεξιά, κακό το γύρισμά του. by Γιάννης Πολιάς
21:13
84' Κίτρινη κάρτα στον Μουκουντί, φάουλ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
21:15
Έχουμε μπει πλέον στο τελευταίο πεντάλεπτο, δύσκολα θα αλλάξει κάτι δραματικά στην OPAP Arena. by Γιάννης Πολιάς
21:16
87' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
21:16
Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:17
21:18
88' ΓΚΟΛ, 3-0 Η ΑΕΚ! ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΕΔΑ! Τραγικό λάθος Νταμπό, ο Αραούχο κλέβει και βγάζει πάσα πάρε-βάλε στον Μεξικανό που σκόραρε προ κενής εστίας! by Γιάννης Πολιάς
21:19
Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ένωσης. by Γιάννης Πολιάς
21:20
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Δύο ασίστ και κερδισμένο πέναλτι από τον Αραούχο! Οργιαστική εμφάνιση! by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
90+3' Τετ α τετ Τσούμπερ, τον σταμάτησε ο Κουέστα! by Γιάννης Πολιάς
21:24
90+4' Σγούρος αντί Ματέο Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Τέλος στην αναμέτρηση, ΑΕΚ-Άρης 3-0! by Γιάννης Πολιάς
21:25
Σπουδαία νίκη για την Ένωση, που εκμεταλλεύτηκε τις απουσίες του Άρη αλλά και το αριθμητικό της πλεονέκτημα στα τελευταία 30 λεπτά, με τα γκολ των Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς και Πινέδα να βρίσκουν δίχτυα. by Γιάννης Πολιάς
21:26
Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα προσπερνά τον Παναθηναϊκό στην κορυφή της βαθμολογίας της Stoiximan Super League, έχοντας 47 βαθμούς έναντι 45 των «πρασίνων» - που παίζουν αύριο στην Τρίπολη. by Γιάννης Πολιάς
21:28
Οι «κίτρινοι» από την άλλη μένουν στους 31 βαθμούς και την 5η θέση, έχοντας υποστεί τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία ματς για το πρωτάθλημα και το Κύπελλο. by Γιάννης Πολιάς