Λαμία-Ιωνικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:18
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Λαμία-Ιωνικός για την 20ή αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Μάχη που θα κρίνει πολλά στην οικονομία του πρωταθλήματος και συγκεκριμένα σ' ό, τι αφορά την παραμονή! by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Η Λαμία βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 12 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τον ουραγό Ιωνικό και έναν λιγότερο από τον Λεβαδειακό (χάνει αυτήν την ώρα 3-1 από τον ΠΑΟΚ). by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Εξάλλου και οι δύο αντίπαλοι έχουν μόλις ένα «τρίποντο» στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι έχουν να νικήσουν από τη 1 Οκτώβρη (1-0 εντός έδρας τον Λεβαδειακό) και οι φιλοξενούμενοι από τις 5 Νοέμβρη (2-0 εκτός έδρας τον ΟΦΗ). by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Την περασμένη αγωνιστική η Λαμία έμεινε στο 0-0 στην έδρα του Λεβαδειακού, ενώ λίγες μέρες αργότερα νίκησε 4-2 τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και με συνολικό σκορ 6-3 προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Από την άλλη, οι Νικαιώτες δέχτηκαν οδυνηρή -βάσει εξέλιξης- ήττα από την ΑΕΚ στη Νεάπολη, καθώς έαν και πραγματοποίησαν ίσως και την καλύτερη φετινή τους εμφάνιση, είδαν τους «κιτρινόμαυρους» να φτάνουν στην ανατροπή (1-2) με το γκολ του Τσούμπερ στις καθυστερήσεις. Μάλιστα, αυτό σήμανε και το τελευταίο παιχνίδι του Δημήτρη Σπανού στον πάγκο του Ιωνικού (λύθηκε κοινή συναινέσει η συνεργασία των δύο πλευρών), με τον Μιχάλη Γρηγορίου να αναλαμβάνει πλέον τη δύσκολη αποστολή της σωτηρίας των «κυανόλευκων». Φυσικά, παρόμοιο έργο έχει φέρει εις πέρας και πάλι στο παρελθόν. Συγκεκριμένα, τη σεζόν 2020-21, όταν σε ανάλογες συνθήκες ανέλαβε στα μέσα της σεζόν τη Λαμία, κόντρα στην οποία τυχαίνει να πραγματοποιεί και το ντεμπούτο του με τη νέα του ομάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Λαμία (Σάββας Παντελίδης): Σαράνοφ - Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Πάβλοβετς, Αμπάντα - Μπεχαράνο, Σλίβκα - Μαρτίνεθ, Νούνιες, Ρόμανιτς - Βέργος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης - Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος - Σάκιτς, Κάνιας, Φαντιγκά - Γουλέρι, Μάντζης, Σεμπά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκαραβέλης, Τζανδάρης, Μανούσος, Ντε Βινσέντι, Σιμόν, Τσιλούλης, Στάνκο, Ασκόφσκι, Κορνέζος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χριστοδουλής, Τσιριγώτης, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Μασάς, Ρουμπουλάκου, Καμπράλ, Λοβέρα, Ελευθεριάδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Ο Σάββας Παντελίδης δεν έχει στη διάθεσή του για τους γηπεδούχους τους Αντέτζο και Γκοράνοφ, ενώ επιστρέφει στην αποστολή ο Ασκόφσκι. Από την άλλη πλευρά, ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν μπορεί να υπολογίζει στον Σόουζα που τραυματίστηκε κόντρα στην ΑΕΚ και θα λείψει τρεις εβδομάδες (υπέστη οστικό οίδημα). Αντίθετα, επιστρέφει ο Μασάς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης Α' βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος Β' βοηθός: Αντώνιος Σινιοράκης 4ος διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου VAR: Ανδρέας Γκάμαρης by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Η αναμέτρση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Λάιου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 1-1 στη Νίκαια, με τον Ντε Βινσέντι να ανοίγει το σκορ για την ομάδα της Φθιώτιδας στο 8' και τον Μάντζη να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους στο 47'. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Ιστορία: Δύο συναντήσεις σε επίπεδο Super League 1 με γηπεδούχο τη Λαμία: 1 νίκη Λαμία 0 ισοπαλίες 1 νίκη Ιωνικός ΓΚΟΛ: 2-2 by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Υπάρχει ένα θέμα με την ενδοεπικοινωνία των διαιτητών. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
2' Στο έδαφος ο Φαντιγκά, ύστερα από σκληρό μακράρισμα του Σλίβκα. Ίσως να μπορούσε να δοθεί και μια κίτρινη κάρτα. Τον βρήκε με δύναμη στο πέλμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
Όλα καλά σηκώθηκε ο μέσος των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
3' Κίτρινη στον Σλίβκα! Μέσα σε δύο λεπτά έκανε το ίδιο φάουλ, αυτή τη φορά πάνω στον Γούλερι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
Εντωμεταξύ ο Λεβαδειακός έχει μειώσει σε 3-2 στην Τούμπα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
7' Κίτρινη και στον Ρομαό για σκληρό μαρκάρισμα. Έχουν μπει με πολλή ένταση οι δύο ομάδες! Κρίνει πολλά το παιχνίδι, το είπαμε by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
9' Στιγμή για τη Λαμία. Σέντρα του Ρόμανιτς στο δεύτερο δοκάρι, μονοκόμματο σουτ του Βασιλαντωνόπουλου, με την μπάλα να κοντράρει πάνω στον Βαλεριάνο. Κόρνερ. Η φάση ελέγχθηκε και για πιθανό χέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
10' Φάση για τη Λαμία. Γυριστό του Βέργου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
12' Κι άλλη φάση για τη Λαμία. Ωραίο 1-2, με τον Ρόμανιτς να δέχεται το «στοπ» από τον Χουτεσιώτη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
«Καυτό» τετράλεπτο για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
14' Στιγμή για τη Λαμία. Κεφαλιά του Τζανετόπουλου, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
16' Ο Μαρτίνεθ συνέκλινε και έπιασε σουτ που έφυγε πάνω από το οριζόντιο. 6η τελική για τη Λαμία! by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
Back to back κόρνερ τώρα για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Τρίτο στη σειρά τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
19' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-1! Αυτογκόλ! Μετά την τρίτη σερί εκτέλεση, ο Σάκιτς γέμισε στο πρώτο δοκάρι, με τον Μπεχαράνο να στέλνει -με κεφαλιά προς τα πίσω- την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Προβάδισμα για τους Νικαιώτες κόντρα στη ροή του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
24' Σουτ του Φαντιγκά έξω από την περιοχή της Λαμίας, κοντράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Τελικό: ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός 3-2. Θετικό αποτέλεσμα για Λαμία και Ιωνικό, στη μάχη της παραμονής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Η απόδοση της Λαμίας έπεσε μετά το γκολ που δέχτηκε... by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
30' Στιγμή για τον Ιωνικό. Ο Μύγας κουβάλησε την μπάλα, εξαπέλυσε και το μακρινό σουτ, με τον Σαράνοφ να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Πολύ καλό παιχνίδι δημιουργικά από τον Φαντιγκά για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
20:09
Τα σκληρά μαρκαρίσματα στο ξεκίνημα του ματς, κυρίως από πλευράς Λαμίας: by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
35' Φάση μετά από ώρα για τη Λαμία. Σουτ του Αμπάντα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
8(1)-2(1) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
37' Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι για μαρκάρισμα στον Βέργο. Πλέον και οι δύο κεντρικοί αμυντικοί του Ιωνικού (ο Ρομαό ο άλλος) παίζουν με κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
39' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τη Λαμία. Κοντά στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Βρήκε στο τείχος (στο κεφάλι του Μύγα) η μπάλα μετά την εκτέλεση του Μαρτίνεθ, κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
Στο έδαφος ο Βέργος, διότι ζαλίζεται. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
44' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-2! Σκόρερ ο Βαλεριάνος! Η φάση ξεκινά και πάλι από κόρνερ. Αυτή τη φορά εκτελείται πλασαριστά, από τον Βαλεριάνο. Ο αριστερός μπακ των φιλοξενούμενων έφερε την μπάλα στο δεξί (αφού έπαιξε πρώτα πλασαριστά με τον Σεμπά) και την έστειλε στα δίχτυα γεμίζοντας με το κακό του πόδι, το δεξί. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
Εντωμεταξύ ο Βέργος πηγαίνει κατευθείαν στο ασθενοφόρο! Να δούμε τι έχει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
45'+1' Στη θέση του Βέργου περνά ο Μανούσος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
Στο έδαφος και ο Γούλερι για τον Ιωνικό, δεν θα καταφέρει να συνεχίσει ούτε εκείνος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
Έχουν συμπληρωθεί τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων, θα παιχτούν περισσότερα φυσικά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Λήξη ημιχρόνου με τον Σεμπά να είναι κι αυτός στο έδαφος! Όπως και να έχει, ο Ιωνικός θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 2-0 χάρη στο αυτογκόλ του Μπεχαράνο (19') και το τέρμα του Βαλεριάνου στο 44'. Η Λαμία μπήκε πολύ δυνατά, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ. Έκτοτε, οι Νικαιώτες ήλεγξαν τον ρυθμό και με το δεύτερο γκολ που σημείωσαν, έχουν θέσει γερές βάσεις για σπουδαίο «διπλό». 10(1) - 4(2) υπέρ των γηπεδούχων οι τελικές. Να δούμε φυσικά και την κατάσταση του Βέργου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
20:40
Να σημειώσουμε ότι ο Βέργος θα πάει να κάνει μαγνητική. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Αναγκαστική αλλαγή και για τον Ιωνικό. Ο Καμπράλ στη θέση του Γούλερι. Συνεχίζει ο Σεμπά, παρά το πρόβλημα που αντιμετώπισε στο φινάλε του πρώτου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
Η πρώτη εκτίμηση για τον Γούλερι είναι ότι έχει πρόβλημα στον έσω πλάγιο σύνδεσμο. Ο Σεμπά δέχτηκε ένα χτύπημα στη μέση και συνεχίζει με ένεση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
47' Μακρινό σουτ του Φαντιγκά, κοντράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
Υπήρξε κι ένα τσεκ για χέρι του Αμπάντα σε προηγούμενη φάση. Συνεχίζεται το ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Ελέγχει ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
53' Αλλαγές για τη Λαμία τώρα. Ο Ντε Βινσέντι αντί του Νούνιες και ο Στάνκο αντί του Μπεχαράνο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι, κάτι που βολεύει κυρίως τον Ιωνικό αυτή τη στιγμή (λόγω προβαδίσματος). by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Ένα τέταρτο συμπληρωμένο στο δεύτερο μέρος και δεν έχουμε δει απολύτως τίποτα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
Πολύ καλός τακτικά ο Ιωνικός, κρατά μακριά από τα καρέ του τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
62' Τώρα φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα για τη Λαμία -περιμετρικά της περιοχής- και κίτρινη στον Βαλεριάνο. Πλέον, τα 3/4 της άμυνας του Ιωνικού έχουν κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
Πέρασε ανεκμετάλλευτο.. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
Καθησυχαστικά τα νέα για την κατάσταση του Βέργου, σύμφωνα με νεότερη ενημέρωση από την Cosmote. Η νευρολογική εξέταση που υποβλήθηκε ήταν καθαρή. Ο επιθετικός της Λαμίας δεν ζαλίζεται, θυμάται πράγματα, ενώ θα υποβληθεί και σε περαιτέρω εξετάσεις στο νοσοκομείο της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
72' Άλλες δύο αλλαγές για τη Λαμία. Τσιλούλης αντί Μαρτίνες και Σιμόν αντί Βασιλαντωνόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Κυκλοφορεί την μπάλα η Λαμία τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Με 4-4-2 πλέον η ομάδα του Σάββα Παντελίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
75' Στιγμή για τη Λαμία. Ύστερα από γύρισμα του Καμπράλ, ο Χουτεσιώτης δεν υπολογίζει καλά, αλλά ο Ρομαό απομακρύνει πριν το αξιοποιήσουν οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
76' Ευκαιρία για τη Λαμία. Γυριστή κεφαλιά του Μανούσου, σπουδαία απόκρουση του Χουτεσιώτη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
77' Αλλαγή για τον Ιωνικό: Ο Αντούνες αντί του Σεμπά και πλέον με 5-4-1 οι «κυανόλευκοι». by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
79' Κίτρινες σε Ντε Βινσέντι και Μύγα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
80' Κοντράρει το σουτ του Σλίβκα μέσα στην περιοχή του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Τελευταία πέντε λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις. Τελευταίες προσπάθειες από πλευράς Λαμίας μπας και καταφέρει κάτι. Ελέγχει ο Ιωνικός, ο οποίος φαίνεται ικανός να κρατήσει το αποτέλεσμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Στο έδαφος ο Φαντιγκά. Κι αυτός με θέμα τραυματισμού. Στον προσαγωγό όπως φαίνεται... by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
87' Τώρα η αναγκαστική αλλαγή. Ο Ρουμπουλάκου στη θέση του Φαντιγκά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Τελικά φαίνεται πως δεν είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημα του Φαντιγκά. Δέχτηκε μια κλωτσιά και κρίθηκε προτιμότερο να μη συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
89' Σέντρα-σουτ του Ρομαό, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Ο Ιωνικός κοντά στη δεύτερη νίκη του στη σεζόν. Κι αυτή εκτός έδρας, όπως συνέβη στις 5 Νοέμβρη στο «Θ. Βαρδινογιάννης» κόντρα στον ΟΦΗ, με το ίδιο σκορ (0-2) εάν παραμείνει! Φυσικά και μια σπουδαία βαθμολογική ανάσα, με τους Νικαιώτες να παραμένουν ουραγοί, αλλά να πηγαίνουν στο -1 από τη Λαμία και στο -2 από τον Λεβαδειακό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Τρέχουμε το δεύτερο από τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
90'+2' Τσίμπσαχ αντί Σάκιτς για Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης