Ιωνικός-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League 1.

18:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρηση ανάμεσα σε Ιωνικό και Άρη για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μανώλη Μουσουράκη. by Γιάννης Πολιάς
18:44
Διαιτητής: Τζοβάρας Βοηθοί: Καλαμπόκης, Τζιουβάρας 4ος: Ματσούκας VAR: Ζαμπαλάς, Κόλλιας by Γιάννης Πολιάς
18:44
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την σπουδαία νίκη στη Λαμία στο ντεμπούτο του Μιχάλη Γρηγορίου, ενώ οι Θεσσαλονικείς από την εκτός έδρας ήττα από την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
18:45
Με νίκη, οι Νικαιώτες κάνουν μεγάλο βήμα παραμονής προσπερνώντας Λαμία και Λεβαδειακό. Οι δε «κίτρινοι» θα εδραιωθούν με διπλό στην πεντάδα και θα ξεμακρύνουν από τους διώκτες τους. by Γιάννης Πολιάς
18:46
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
18:47
Ιωνικός (Μ. Γρηγορίου): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος, Κάνιας, Σάκιτς, Φαντιγκά, Σεμπά, Λοβέρα, Μάντζης Άρης (Ά. Πάρντιου): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν, Ντουκουρέ, Νταμπό, Μαζικού, Νταρίντα, Ιτούρμπε, Γκρέι by Γιάννης Πολιάς
18:47
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αλέν, Τσιριγώτης, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Μασάς, Ρουμπουλάκου, Καμπράλ, Μάνος, Μπουενά Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σιαμπάνης, Καμαρά, Καμάτσο, Γκαρσία, Εμπακατά, Ρουπ, Σγουρός, Χατζηιωάννου, Τανούλης by Γιάννης Πολιάς
18:48
Για πρώτη φορά στην αποστολή του Ιωνικού οι Αλέν, Μάνος και Μπουένα, πρώτη και για Ρουπ στον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
18:49
Εκτός για τους γηπεδούχους οι Γούλερι και Σόουζα, δίχως Πάλμα, Γκαρθία, Ετέμπο και Ενκουλού οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
18:50
Από τότε που επέστρεψε στην Stoiximan Super League η ομάδα της Νίκαιας, έχουν σημειωθεί τρεις άσοι (2-0-1 ο Άρης) στα ματς μεταξύ των δύο ομάδων. Τελευταίο διπλό, αυτό των «κίτρινων» το 2007. by Γιάννης Πολιάς
18:54
18:56
Με 4-3-3 και οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
18:57
Σε ρόλο εξτρέμ ο Μαζικού, που έχει φέτος δύο ασίστ - εκείνες στο 2-1 επί του Ιωνικού στον Α' γύρο! by Γιάννης Πολιάς
18:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
18:59
Πιθανότατα πολλοί λάβατε την ειδοποίηση του 112 για την Μπάρμπαρα... by Γιάννης Πολιάς
19:01
Από στιγμή σε στιγμή η σέντρα στη Νεάπολη. by Γιάννης Πολιάς
19:02
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
19:03
1' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Γιάννης Πολιάς
19:04
Λίγες ώρες πριν τη σέντρα είχαμε αυτή την ανάρτηση από πλευράς γηπεδούχων. by Γιάννης Πολιάς
19:05
4' Κόντρα στον Βαλεριάνο από προσπάθεια του Ιτούρμπε από τα δεξιά, εύκολα μάζεψε ο Χουτεσιώτης. by Γιάννης Πολιάς
19:08
Πριν λίγο, ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
19:08
7' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
19:09
8' Κεφαλιά Φαμπιάνο, στα χέρια του Χουτεσιώτη. Πρώτη αξιόλογη φάση στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:12
11' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ιωνικό. by Γιάννης Πολιάς
19:13
11' Πέρασε στο ματς ο Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
19:13
Στο τοίχος η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:15
13' Κόρνερ για τον Ιωνικό μετά από απομάκρυνση του Φαμπιάνο σε σέντρα από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
19:16
14' Κακή έξοδος του Κουέστα, επιθετικό φάουλ στον Νταμπό και τελειώνει εκεί η φάση. by Γιάννης Πολιάς
19:19
19:21
19' Μακρινό σουτ Ιτούρμπε, εύκολη υπόθεση για τον Χουτεσιώτη. by Γιάννης Πολιάς
19:22
21' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
19:23
21' Τελειώνει με επιθετικό φάουλ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
19:24
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Εξαιρετική πάσα Γκρέι στον Οντουμπάτζο, αυτός σούταρε γλιστρώντας από πλάγια θέση και είδε τον Χουτεσιώτη να αποκρούει εντυπωσιακά - με τον διαιτητή να μην το αντιλαμβάνεται, δίνοντας άουτ... by Γιάννης Πολιάς
19:25
Η πρώτη πραγματικά καλή στιγμή στην αναμέτρηση της Νεάπολης. by Γιάννης Πολιάς
19:26
25' Φάουλ για τον Ιωνικό, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Η μπάλα έμεινε για αρκετά δευτερόλεπτα έξω από την περιοχή του Άρη αλλά η εστία του δεν απειλήθηκε... by Γιάννης Πολιάς
19:30
19:31
30' Μακρινό σουτ Νταρίντα, κατευθείαν στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη. by Γιάννης Πολιάς
19:33
Πλέον έχει περάσει ο Μαζικού στο αριστερό άκρο της άμυνας και ο Πίρσμαν έχει πάει πιο μπροστά. by Γιάννης Πολιάς
19:35
33' Μπήκε απειλητικά στην περιοχή του Άρη ο Μάντζης αλλά κλείστηκε και δεν κατάφερε να σουτάρει. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Στο 57% η κατοχή της μπάλας για τους «κίτρινους». by Γιάννης Πολιάς
19:38
36' Εδώ και περίπου ένα δεκάλεπτο ο Άρης έχει πάρει τα ηνία του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους, πεσμένος ο ρυθμός... by Γιάννης Πολιάς
19:44
43' Κόντραρε το σουτ του Μάντζη από τα δεξιά, εύκολα μπλόκαρε ο Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
19:46
45' Ιτούρμπε και Γκρέι δεν κατάφεραν εξ επαφής να βρουν την μπάλα μετά από εξαιρετική σέντρα από τα αριστερά! by Γιάννης Πολιάς
19:47
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
19:48
45+1' Ζητά χέρι του Πίρσμαν και πέναλτι ο Σεμπά. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Τέλος στο πρώτο μέρος, Ιωνικός-Άρης 0-0 σε ένα 45λεπτο με πολύ λίγα πράγματα... by Γιάννης Πολιάς
20:07
48' Άστοχο το σουτ του Μάντζη μέσα από την περιοχή. Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:08
Ενόχληση στον δεξί οπίσθιο μηριαίο ο λόγος που αντικαταστάθηκε στο πρώτο μέρος ο Ντουκουρέ. by Γιάννης Πολιάς
20:09
50' Επικίνδυνο γύρισμα Μαζικού, έδιωξε η άμυνα του Ιωνικού. Κόρνερ τώρα για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:10
Και νέο κόρνερ, από την άλλη πλευρά μετά την απομάκρυνση του Μύγα. by Γιάννης Πολιάς
20:11
Ανεκμετάλλευτο κι αυτό. by Γιάννης Πολιάς
20:12
53' Κακό κοντρόλ Μαζικού, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Συμπληρώσαμε ένα δεκάλεπτο στο δεύτερο μέρος, πάντοτε χαμηλός ο ρυθμός... by Γιάννης Πολιάς
20:15
56' Φάουλ στη μεσαία γραμμή για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:18
59' Πέναλτι για τον Ιωνικό! by Γιάννης Πολιάς
20:18
Κίτρινη κάρτα στον Κουέστα που ανέτρεψε τον Σεμπά! by Γιάννης Πολιάς
20:19
Η φάση ελέγχεται από το VAR. by Γιάννης Πολιάς
20:20
Φωνές και για οφσάιντ, αν και φάνηκε να έχει πάει από παίκτη του Άρη η μπάλα στον Σεμπά. by Γιάννης Πολιάς
20:20
Ο Λοβέρα στη βούλα, έτοιμος να εκτελέσει! by Γιάννης Πολιάς
20:20
61' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΙΩΝΙΚΟΣ! ΕΥΣΤΟΧΟΣ Ο ΑΡΓΕΝΤΙΝΟΣ! by Γιάννης Πολιάς
20:23
64' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη! Ο Ρομαό σταμάτησε την κεφαλιά του Φαμπιάνο μετά από μπαλιά του Μαζικού! by Γιάννης Πολιάς
20:24
Παραλίγο να έχουμε άμεση απάντηση από τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:24
65' Φάουλ για τον Ιωνικό σε πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:26
66' Νέα μεγάλη στιγμή για τον Άρη, ο Γκρέι βγήκε τετ α τετ αλλά ο Χουτεσιώτης τον σταμάτησε! by Γιάννης Πολιάς
20:26
Έχει ανάψει για τα καλά το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:27
68' Κίτρινη κάρτα στον Σεμπά για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:28
68' Διακοπή στο ματς μετά από σύγκρουση Βαλεριάνου με Χουτεσιώτη! by Γιάννης Πολιάς
20:29
Οι δύο παίκτες του Ιωνικού λαμβάνουν τη φροντίδα του ιατρικού επιτελείου. by Γιάννης Πολιάς
20:29
70' Άστοχο το σουτ του Οντουμπάτζο από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
20:30
Αλλαγές στο μεταξύ, Αντούνες και Μάνος στο ματς, έξω οι Λοβέρα και Μάντζης. Ο δε Καμαρά έχει αντικαταστήσει τον Μαζικού. by Γιάννης Πολιάς
20:31
Ντεμπούτο για τον Μάνο με τη φανέλα του Ιωνικού. by Γιάννης Πολιάς
20:31
20:32
Με τρία στόπερ πλέον οι γηπεδούχοι, με δύο φορ οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:32
73' Κάκιστο το μακρινό σουτ του Νταρίντα, πολύ άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:33
20:35
Τελευταίο τέταρτο, πιέζει και κερδίζει κόρνερ ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
20:36
Ετοιμάζει αλλαγές ο Πάρντιου. by Γιάννης Πολιάς
20:36
77' Ωραίο σουτ Σεμπά έξω από την περιοχή, εύκολα μάζεψε ο Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
20:37
78' Εμπακατά αντί Νταμπό, Ρουπ αντί Ιτούρμπε και Καμάτσο αντί Οντουμπάτζο. by Γιάννης Πολιάς
20:39
79' Φωνές για πέναλτι σε χέρι του Μύγα, το είχε κολλημένο στο σώμα του, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Ντεμπούτο με τον Άρη για τον Ρουπ. by Γιάννης Πολιάς
20:39
20:40
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
20:44
85' Κόρνερ για τον Άρη μετά από σέντρα Καμάτσο που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Όλος ο κόσμος μέσα στην περιοχή του Ιωνικού. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Έδιωξε ο Τσιγκρίνσκι. by Γιάννης Πολιάς
20:45
85' Μπουενά αντί Σάκιτς, Καμπράλ αντί Φαντιγκά. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Ντεμπούτο για τον Μπουενά με τους Νικαιώτες. by Γιάννης Πολιάς
20:47
88' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Έχει βρεθεί στο έδαφος ο Καμαρά μετά από σύγκρουση με τον Ρομαό, έλεγχος από το VAR. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Ήταν και ο Βαλεριάνος στη φάση, τίποτα, συνεχίζεται το ματς με το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:48
89' Κάκιστο το σουτ του Ρουπ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:49
90' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
20:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Ανούσια εδώ και ώρα η υπεροχή του Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:51
90+2' Δεν μπόρεσε να κάνει το γύρισμα ο Νταρίντα, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:52
90+3' Μασάς αντί Σεμπά. by Γιάννης Πολιάς
20:53
90+4' Ψάχνουν την ισοφάριση την ύστατη στιγμή οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:54
Τέλος, Ιωνικός-Άρης 1-0! by Γιάννης Πολιάς
20:55
Πρώτη εντός έδρας νίκη για τους Νικαιώτες, που έχουν 2/2 με τον Μιχάλη Γρηγορίου στον πάγκο! by Γιάννης Πολιάς
20:55
Οι νικητές ξεκόλλησαν έτσι από τον πάτο της βαθμολογίας, προσπερνώντας Λαμία και Λεβαδειακό. by Γιάννης Πολιάς
20:55
Οι Θεσσαλονικείς από την άλλη υπέστησαν τέταρτη ήττα στις έξι τελευταίες αγωνιστικές. by Γιάννης Πολιάς