Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:24
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
Τα έξι τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων που έγιναν στο Αγρίνιο έχουν τελειώσει ισόπαλα, ενώ στα δύο τελευταία δεν σημειώθηκε ούτε γκολ, αφού ολοκληρώθηκαν με 0-0. Από τις 12 μεταξύ τους αναμετρήσεις με γηπεδούχο τον Παναιτωλικό υπάρχουν 7 ισοπαλίες με τις πέντε να είναι με 1-1, ενώ οι άλλες δύο είναι χωρίς γκολ (0-0). Ο Παναιτωλικός έχει επικρατήσει με τρία διαφορετικά σκορ, όπως και ο Αστέρας Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
12 συναντήσεις 3 νίκες Παναιτωλικού 7 ισοπαλίες 2 νίκες Αστέρα Τρίπολης Γκολ: 10-9 by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Την προηγούμενη αγωνιστική ο Παναιτωλικός έκανε ανατροπή και νίκησε με σκορ 3-2 τον Βόλο. Μια νίκη που τον ανέβασε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 23 πόντους. Έχει απολογισμό μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα 6 νίκες, 5 ισοπαλίες και 9 ήττες. Στην αποστολή του Παναιτωλικού για πρώτη φορά μετά την απόκτησή τους συμπεριλήφθηκαν οι Χουάνπι, Βοΐλης, ενώ σε σχέση με το 3-2 του Βόλου επιστρέφει ο Μλάντεν. Εκτός παραμένουν και οι Ανέστης, Αποστολάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
Από την άλλη, ο Αστέρας πήρε μια πολύ σημαντική νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό στην Τρίπολη (1-0), με πολύ ωραίο γκολ του Μπαρτόλο στο 80ο λεπτό. Κάπως έτσι, οι Αρκάδες ανέβηκαν στην 9η θέση με 21 βαθμούς και μετράνε μέχρι στιγμής 4 νίκες, 9 ισοπαλίες και 7 ήττες. Ο Λέο Τιλίκα επέστρεψε στην αποστολή, όπως και ο Χουάν Ντομίνγκεθ. Αντίθετα εκτός έμειναν οι Χουάν Μουνάφο, Ματίας Ιγκλέσιας και Γκαρντάφσκι, λόγω τιμωρίας, ενώ συνεχίζει να απουσιάζει ο τραυματίας Καπίγια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Κοντογιάννης - Μαλής, Λάρσον, Μλάντεν, Χουχούμης - Λιάβας, Κολοβός, Ντουάρτε - Μόρσεϊ, Σενγκέλια, Ζοάο Πέδρο. Στον πάγκο οι Στεργιάκης, Τσιγγάρας, Μπουζούκης, Καρέλης, Ξενιτίδης, Μάρτσενσον, Χατζηθεοδωρίδης, Στάγιτς, Χουάνπι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες - Αλάγκμπε, Σανταφέ, Μπαρτόλο - Κρέσπι, Μπαράλες, Σίτο. Στον πάγκοι οι Τσιφτσής, Τζουκάνοβιτς, Τασουλής, Γκαρθία, Μπερτόγλιο, Ριέρα, Τιλίκα, Μπενίτο, Ντομίνγκεθ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Διαιτητής: Φωτιάς (Θανασιάς, Νίκζας, 4ος Κατοίκος, VAR: Γκορτσίλας, Νικολαΐδης) by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Στις 20:00 θα ξεκινήσει το παιχνίδι! Καλός ο καιρός φαίνεται στο Αγρίνιο. Δεν βρέχει προς το παρόν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Στα άλλα παιχνίδια σήμερα, το Ατρόμητος-ΑΕΚ αναβλήθηκε, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-0 της Λαμίας, ενώ στις 20:30 είναι το μεγάλο ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
Όλα είναι έτοιμα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
3' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
5' Δυνατή σέντρα του Άλβαρες, μπλόκαρε ο Κοντογιάννης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
6' Κακό σουτ ο Καρμόνα, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
7' Γύρισμα του Κολοβού μέσα από την περιοχή, τον έκοψε ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
9' Σέντρα ο Λιάβας, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
12' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Πήρε την κεφαλιά ο Ζοάο Πέδρο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
16' Ο Παναιτωλικός έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και κάνει προσπάθειες για να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
20:23
23' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Ζοάο Πέδρο πήγε να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Καστάνιο έκανε σωτήρια προβολή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
Συμπληρώσαμε το μισάωρο και το 0-0 παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
31' Φάουλ για τους γηπεδούχους σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
32' Απίθανο διώξιμο του Παπαδόπουλου! by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
Ο Μπαρτόλο άθελά του έσπρωξε τον Μόρσεϊ, ο οποίος έπεσε με δύναμη δίπλα στον πάγκο του Αστέρα, με τον Άκη Μάντζιο να τρέχει γρήγορα να τον βοηθήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
34' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
36' Κίτρινη ο Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
39' Σέντρα του Λιάβα, στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
39' Σέντρα του Καρμόνα από τα δεξιά, μετά από πάσα του Κρέσπι, μπλόκαρε ο Κοντογιάννης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
Να πούμε ότι ο Κοντογιάννης κάνει το ντεμπούτο του σήμερα στην πρώτη κατηγορία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
41' Κίτρινη ο Κολοβός. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
44' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίος συνδυασμός Μπαράλες-Μπαρτόλο, ο Κρέσπι κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Κοντογιάννης μπλόκαρε! by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
45' Κίτρινη και ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
45+1' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Γύρισμα του Ζοάο Πέδρο από κοντά, ο Σενγκέλια κάνει το σουτ στην κίνηση από τη μικρή περιοχή αλλά ο Καρμόνα του βάζει το «στοπ». by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης 0-0! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
46' Μαλής έξω λόγω ενοχλήσεων, Μάρτσενσον μέσα για τον Παναιτωλικό. Ριέρα μέσα για τον Αστέρα, Μπαρτόλο έξω που ένιωσε ένα σφίξιμο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
47' Φάουλ για τους γηπεδούχους σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Εκτέλεσε ο Σενγκέλια, η μπάλα πέρασε από όλους και στην συνέχεια άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
50' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Διπλή προσπάθεια του Πίτσου, τον έκοψε ο Μλάντεν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
55' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
Μεγάλη ευκαιρία για τους Αρκάδες! Μετά το κόρνερ και τις κόντρες, η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Καστάνιο ο οποίος από τη μικρή περιοχή δεν βρίσκει εστία με το γυριστό που επιχείρησε! by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
58' Τρίτο κόρνερ για τον Αστέρα, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
59' Κίτρινη ο Μάρτσενσον. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
61' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Εκτέλεσε ο Κρέσπι, δυνατό σουτ του Άλβαρες, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
21:28
70' Ξενιτίδης μέσα για τον Παναιτωλικό, βγαίνει ο Μόρσεϊ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
72' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Γύρισμα του Άλβαρες, έκανε το γυριστό σουτ ο Κρέσπι, αλλά μπλόκαρε ο Κοντογιάννης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
74' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Λάθος της άμυνας του Αστέρα, στρώθηκε η μπάλα στον Ζοάο Πέδρο μέσα στη μικρή περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε πέρασε ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
76' Κίτρινη ο Σενγκέλια. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
79' Τσιγγάρας, Καρέλης, Μπουζούκης μέσα για τους γηπεδούχους, έξω Ντουάρτε, Κολοβός, Ζοάο Πέδρο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
83' Κακό σουτ ο Ριέρα, η μπάλα δίπλα από την εστία του Κοντογιάννη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
21:46
88' Ο Τιλίκα παίρνει τη θέση του Σίτο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
89' Μακρινό σουτ ο Ξενιτίδης, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
90+2' Κόκκινη στον άμεσο συνεργάτη του Αναστασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
90+3' Τασουλής, Μπενίτο μέσα, Σανταφέ, Μπαράλες έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη