Λεβαδειακός-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

15:29
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Βόλο, για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
15:30
Ο Λεβαδειακός προέρχεται από την ήττα 3-2 στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ έχοντας ωστόσο επιδείξει πολύ καλό πρόσωπο. Η ομάδα του Γίασμινκο Βέλιτς βρίσκεται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς, έχοντας 11 ήττες, 7 ισοπαλίες και μόλις δύο νίκες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:30
Από την άλλη μεριά ο Βόλος αναζητά επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα καθώς προέρχεται από δύο διαδοχικές ήττες κόντρα σε Άρη και Παναιτωλικό. Η ομάδα της Μαγνησίας που μάχεται για την είσοδο της στα playoffs βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 29 βαθμούς, έχοντας μέχρι στιγμής 8 νίκες, 5 ισοπαλίες και 7 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:31
Μόλις μια συνάντηση έχουν στην ιστορία τους οι δύο ομάδες και αυτή είναι στο πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος, όπου ο Βόλος επικράτησε με 2-1 με τα γκολ των Τσοκάνη (62’), Ντέλετιτς (67’), ενώ για τον Λεβαδειακό είχε ανοίξει το σκορ ο Μουτίνιο στο 53ο λεπτό. Απέναντι στον Ιωνικό είναι και η τελευταία νίκη του Λεβαδειακού, στις 28 Δεκεμβρίου 2022 και από τότε, η ομάδα της Βοιωτίας μετρά δύο ισοπαλίες, αρχικά το 0-0 στην Τρίπολη και στη συνέχεια στην έδρα της επί της Λαμίας, πάλι με 0-0. Αυτά τα 180 λεπτά χωρίς γκολ έσπασαν στην ήττα με 3-2 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:32
Στα 9 ματς που έχει δώσει μέχρι τώρα στην έδρα του ο Λεβαδειακός έχει σκοράρει στα πέντε, ενώ το αγαπημένο του σκορ είναι το 1-1, αφού έχει εμφανιστεί στα τρία από τα εννέα παιχνίδια του. Η μοναδική του νίκη είναι με 2-1. Από την άλλη πλευρά, ο Βόλος αυτή τη σεζόν έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του στα πέντε από τα δέκα εκτός έδρας ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
15:41
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:41
Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Στογιάνοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Τζημόπουλος, Βήχος, Παναγιώτου, Μεχία, Νταμπό, Βρακάς, Λούα Λούα, Γερεμέγεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:41
Στον πάγκο οι Γκροφ, Σακό, Σαχπεκίδης, Χάμοντ, Σαβιέρ, Δούμτσιος, Νίκας, Συμελίδης, Κωνσταντινίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:42
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Σι, Γκάτζι, Λούνα, Πιρές, Τσίρινος, Ντέλετιτς, Κούτσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
15:42
Στον πάγκο οι Κότνικ, Τάχατος, Ασλανίδης, Πίρινεν, Τσελεμπάκης, Τσοκάνης, Καρτάλης, Μεταξάς, Μεθκίδα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:42
Διαιτητής: Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Πετρόπουλος/ Κοιλάκος (Αθηνών) 4ος διαιτητής: Φώτης Πολυχρόνης (Πιερίας) VAR: Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
Σε ένα τέταρτο περίπου θα ξεκινήσει το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
15:58
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:03
2' Σουτ ο Τσάπρας, κόντραρε και η μπάλα βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
Κι άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:06
4' Σουτ στην κίνηση ο Βρακάς, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:07
Ο Λεβαδειακός έχει μπει πολύ δυνατά στο παιχνίδι και φτιάχνει συνέχεια φάσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
16:11
9' Γύρισμα του Πιρές μέσα από την περιοχή, έδιωξε προς τα πίσω η άμυνα του Λεβαδειακού. by Αναστασία Βοσνάκη
16:13
11' Δυνατό σουτ ο Κούτσιας, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:16
14' Εκτέλεσε φάουλ ο Βρακάς, την μπάλα μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
20' Ο Βόλος παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις, ωστόσο δεν έχει φανεί απειλητικός μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
21' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ωραίο σουτ ο Λούα Λούα, μπλόκαρε ο Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
16:26
24' Σέντρα ο Παναγιώτου από τα αριστερά, βγήκε και μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
25' Σουτ του Τσιρίνος, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
26' Ωραίο σουτ ο Παναγιώτου, μπλόκαρε ο Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
27' Ωραία σέντρα ο Λούα Λούα, μπλόκαρε ο Κλέιμαν για ακόμη μια φορά! by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Γρήγορα στην κόντρα ο Βόλος, ο Τσιρίνος κάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής με την μπάλα να κοντράρει και να περνά ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
29' Ξανά ευκαιρία για τον Βόλο, ξανά με τον Τσιρίνος! Ο Στογιάνοβιτς μπλόκαρε το σουτ που επιχείρησε μέσα από τη μικρή περιοχή! by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
Έχουμε συμπληρώσει το μισάωρο, το 0-0 παραμένει στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
33' Σουτ ο Βρακάς, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
36' Στα τελευταία λεπτά ο Βόλος έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και προσπαθεί να απειλήσει την εστία του Στογιάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
42' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
44' Φάουλ για τον Λεβαδειακό σε καλό σημείο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
45' Εκτέλεσε ο Βήχος, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
45+1' Επικίνδυνη σέντρα στο πρώτο δοκάρι από τον Λούα Λούα, δεν μπορεί κανείς συμπαίκτης του να την εκμεταλλευτεί. Έπεσε ο Γερεμέγεφ στην περιοχή, αλλά ο Παπαπέτρου έδειξε να συνεχιστεί το ματς, αφού θεώρησε πως δεν υπήρξε κάποια παράβαση από αντίπαλο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Λεβαδειακός-Βόλος 0-0! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
47' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Ο Πιρές μπήκε στην περιοχή και μετά από επαφή με τον Βινίσιους, έπεσε στο έδαφος με τον Παπαπέτρου να δείχνει την άσπρη βούλα. Γίνεται έλεγχος στο VAR! by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Πάει να δει τη φάση ο Παπαπέτρου. Πιθανότατα έχει βρει και μπάλα ο στόπερ του Λεβαδειακού. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Παίρνει πίσω την απόφασή του ο Παπαπέτρου, συνεχίζεται το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
51' Σέντρα ο Τσάπρας, μπλόκαρε εύκολα ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
52' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
Εκτέλεσε ο Βρακάς, η μπάλα στην αγκαλιά του Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
57' Σαχπεκίδης μέσα για τον Λεβαδειακό, βγαίνει ο Λούα Λούα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
60' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
17:20
61' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Ταχύτατη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, με τον Κούτσια να σπάει στον Πιρές και αυτός από κοντά να εκτελεί τον Στογιάνοβιτς για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
64' Νίκας, Σαβιέρ μέσα για τον Λεβαδειακό. Βγαίνει ο Γερεμέγεφ και ο Τζημόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
69' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Ωραία σέντρα του Άλχο, ο αμαρκάριστος Ντέλετιτς με άπιαστη κεφαλιά στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία για να γράψει το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
71' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Τετ-α-τετ ο Σαχπεκίδης, τον προλαβαίνει ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
17:37
78' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
80' Τσιρίνος έξω, Καρτάλης μέσα για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
83' Σέντρα ο Παναγιώτου, η μπάλα πάνω από την εστία του Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
87' Σουτ ο Καρτάλης, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
88' Πίρινεν μέσα, Ντέλετιτς έξω για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
89' Τετ-α-τετ του Πιρές, το βγάζει ο Στογιάνοβιτς αλλά υπάρχει οφσάιντ τελικά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
90' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Ο Καρτάλης βρίσκει τον Κούτσια μέσα στην περιοχή και αυτός με υπέροχο τελείωμα γράφει το 3-0 για την ομάδα του Κώστα Μπράτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
3 τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Τέλος στο ματς! Ο Βόλος ήταν εξαιρετικός στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε 3-0 του Λεβαδειακού εκτός έδρας και ανέβηκε στην 5η θέση! Στην προτελευταία θέση οι Βοιωτοί πλέον... by Αναστασία Βοσνάκη