Ρεάλ Μαδρίτης-Αλ Χιλάλ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr τον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων.

21:08
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τον τελικό του Παγκόσμιου Κυπέλλου Συλλόγων, ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Αλ Χιλάλ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
Οι ενδεκάδες των ομάδων: Ρεάλ Μαδρίτης (4-3-3): Λούνιν - Καρβαχάλ, Ρίντιγκερ, Αλάμπα, Καμαβινγκά - Μόντριτς, Τσουαμενί, Κρός - Βαλβέρδε, Βινίσιους, Μπενζεμά Αλ Χιλάλ (4-2-3-1): Αλ Μουαιούφ - Αμπντουλχαμίντ, Γιανγκ, Αλ Μπολεαχί, Αλ Νταουσάρι - Κουεγιάρ, Κανό - Αλ Νταουσάρι, Βιέτο, Καρίγιο - Μαρεγκά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
Στο 9ο λεπτό, παραμένει το 0-0, με τη Ρεάλ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά να μην έχει δημιουργήσει ευκαιρία για γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15

13' Γκοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης!

Μετά από υπέροχη συνεργασία και μαγικό τριγωνάκι Βαλβέρδε Μπενζεμά και Βινίσιους, ο τελευταίος βρέθηκε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα και πλάσαρε σωστά για το 1-0 της «βασίλισσας»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
14' Παραλίγο να απαντήσει άμεσα η Αλ Χιλάλ, με το συρτό σουτ του Βιέτο να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λούνιν! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20

18' Γκοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης!

Μετά από λάθος διώξιμο της άμυνας, ο Βαλβέρδε έπιασε δυνατό μονοκόμματο σουτ, δίνοντας προβάδισμα ασφαλείας στην πρωταθλήτρια Ευρώπης! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
21' Η Ρεάλ έχει... μεταφράσει την ανωτερότητά της σε προβάδισμα δύο τερμάτων από νωρίς στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
22' Ο Μαρεγκά πήρε την μπάλα στη μεγάλη περιοχή της Ρεάλ, αλλά ο Ρίντιγκερ τον έκοψε με ωραίο τάκλιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
Ο Βαλβέρδε πανηγυρίζει το γκολ που σκόραρε, για το 2-0 της Ρεάλ: Εικόνα live 21974178/59306.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28

26' Γκοολ για την Αλ Χιλάλ!

Μετά από γρήγορη αντεπίθεση, η άμυνα της Ρεάλ πιάστηκε κοιμώμενη και ο Μαρεγκά νίκησε τον Λούνιν, μειώνοντας σε 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
29' Η Αλ Χιλάλ πήρε ψυχολογία μετά το γκολ της, παίρνοντας μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
31' Επικίνδυνο γύρισμα του Βαλβέρδε μετά από πάσα του Μόντριτς, απομάκρυνε η άμυνα της Αλ Χιλάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
35' Ο Καμαβινγκά έκοψε με τάκλιν τον Αμπντουλχαμίντ, πριν εκείνος προλάβει να απειλήσει την εστία του Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
37' Ο Μαρεγκά μπήκε στη μεγάλη περιοχή της Ρεάλ και σούταρε με δύναμη, ψηλά άουτ, υπό την πίεση του Ρίντιγκερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Πολύ δραστήριος ο άλλοτε επιθετικός της Πόρτο, δημιουργεί προβλήματα με την ταχύτητά του στην άμυνα της «βασίλισσας». by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
41' Μετά από όμορφη σέντρα του Βαλβέρδε, ο Μπενζεμά δεν κατάφερε να σουτάρει εντός στόχου, από πολύ πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
44' 65% υπέρ της Ρεάλ η κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
2 λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
45'+2' Μακρινό σουτ του Μόντριτς, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Αλ Χιλάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ρεάλ Μαδρίτης-Αλ Χιλάλ 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Η Ρεάλ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ των Βινίσιους (13') και Βαλβέρδε (18'), πριν ο Μαρεγκά μειώσει σε 2-1 στο 21' για την Αλ Χιλάλ. Ανώτερη η «βασίλισσα», έχει μεγάλα ποσοστά κατοχής, αλλά οι αντίπαλοί της δείχνουν ικανοί να απειλήσουν στις αντεπιθέσεις και... παραμένουν ζωντανοί! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του τελικού στο Μαρόκο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
46' Δυνατό μακρινό σουτ του Κρος, άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
47' Ο Μαρεγκά μπήκε στη μεγάλη περιοχή της Ρεάλ και έκανε το γύρισμα, ήταν στο σωστό σημείο και έκοψε ο Αλάμπα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
53' Η Αλ Χιλάλ έχει βελτιώσει την απόδοσή της σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο, προσπαθώντας να απειλήσει την εστία του Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15

54' Γκοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης!

Υπέροχη σέντρα του Βινίσιους με το εξωτερικό του ποδιού του, βρήκε τον Μπενζεμά και εκείνος δεν θα μπορούσε να αστοχήσει όντας τόσο κοντά στην εστία. 3-1 μπροστά η Ρεάλ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19

58' Γκοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης!

Ασίστ πάρε-βάλε του Καρβαχάλ στον Βαλβέρδε, ο οποίος «εκτέλεσε» από κοντά τον Αλ Μουαϊούφ, για το 4-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
62' Διπλή αλλαγή για τη Ρεάλ, με τους Θεμπάγιος και Ροντρίγκο να παίρνουν τις θέσεις των Τσουαμενί και Μπενζεμά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Ο Τσουαμενί ένιωσε ενοχλήσεις μετά από ένα δυνατό τάκλιν αντιπάλου του, για αυτό και αντικαταστάθηκε από τον Αντσελότι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24

63' Γκοολ για την Αλ Χιλάλ!

Μία ακόμα πάσα που πέρασε στην πλάτη της άμυνας της Ρεάλ, ο Βιέτο βγήκε τετ-α-τετ με τον Λούνιν και τον νίκησε με υπέροχο τσίμπημα της μπάλας, για το 4-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29

69' Γκοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης!

Ο Βινίσιους πήρε την ασίστ του Θεμπάγιος και πλάσαρε ιδανικά, σκοράροντας το δεύτερο αποψινό του γκολ και πέμπτο της Ρεάλ Μαδρίτης! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
70' Ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον τερματοφύλακα της Αλ Χιλάλ να αποκρούει με τα ακροδάχτυλα σουτ του Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
74' Διπλή αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης, Νάτσο και Ασένσιο αντί των Μόντριτς και Κρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
74' Διπλή αλλαγή και για την Αλ Χιλάλ, Μίκαελ και Νασέρ αντί των Καρίγιο και Σαλέμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
77' Συρτό σουτ του Ροντρίγκο, μπλόκαρε άνετα ο Αλ Μουαϊούφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
78' Σούταρε από μακριά και ο Βαλβέρδε, ξανά στην αγκαλιά του τερματοφύλακα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:39

79' Γκοολ για την Αλ Χιλάλ!

Μετά από λάθος του Καμαβινγκά, ο Μίκαελ έκλεψε την μπάλα και «σέρβιρε» στον Βιέτο, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να κάνει το 5-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
80' Αλλαγή για τη Ρεάλ, Βαγιέχο στη θέση του Καρβαχάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
81' Μεγάλη ευκαιρία για την Αλ Χιλάλ, με τον Μαρεγκά να μην μπορεί να σκοράρει από πολύ πλεονεκτική θέση και με τον Λούνιν εξουδετερωμένο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
Αρκετά τα αμυντικά προβλήματα της Ρεάλ απόψε, την σώζει το γεγονός ότι έχει σκοράρει πέντε φορές. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
83' Σουτ το Ασένσιο, κόντραρε με την μπάλα να περνάει κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
86' Μακρινό σουτ του Ασένσιο, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
86' Διπλή αλλαγή για την Αλ Χιλάλ, Αλ Χαμντάν και Ιγκάλο αντί των Βιέτο και Μαρεγκά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
88' Φάουλ σε καλή θέση για την Αλ Χιλάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
89' Πολύ ψηλά η απευθείας εκτέλεση του Νασέρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
90' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Ροντρίγκο να πλασάρει άστοχα σε τετ-α-τετ με τον γκολκίπερ της Αλ Χιλάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
7 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:54
90'+2' Η Ρεάλ κρατάει την μπάλα στην κατοχή της, περιμένοντας τη λήξη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:57
Λήξη του τελικού, Ρεάλ Μαδρίτης-Αλ Χιλάλ 5-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:58
Η Ρεάλ στέφεται Παγκόσμια Πρωταθλήτρια για όγδοη φορά στην ιστορία της, χάρη στα γκολ των Βινίσιους (χ2), Βαλβέρδε (χ2) και Μπενζεμά! by Δημήτρης Παπαδήμας