Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 22η αγωνιστική της Super League 1.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-Ιωνικός, η οποία ανοίγει την αυλαία της 22ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιάννη Γιαννάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Σέντρα στις 20:00. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Από τρεις σερί ισοπαλίες προέρχονται οι γηπεδούχοι, τελευταία το 0-0 στην έδρα του ΟΦΗ. Βρίσκονται στην 11η θέση με 20 βαθμούς, όσους έχουν και οι Κρητικοί. Στη 12η πλέον ο Ιωνικός, ο οποίος μετρά 2/2 νίκες με τον Μιχάλη Γρηγορίου στο τιμόνι του, καθώς μετά τη νίκη με τη Λαμία πήρε σπουδαίο «τρίποντο» στη Νίκαια επί του Άρη (1-0). Έτσι, οι Νικαιώτες έβαλαν δύο ομάδες από κάτω τους, έχοντας στο -1 τον Λεβαδειακό και στο -2 τη Λαμία. Μάλιστα, εφόσον σήμερα κάνουν το 3/3, τότε θα μειώσουν την απόστασή τους από τον ΠΑΣ στους τρεις πόντους. Υπενθυμίζεται ότι η 11η θέση εξασφαλίζει την παραμονή, η 12η οδηγεί στα μπαράζ και η 13η και η 14η στον υποβιβασμό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Ας δούμε τις αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Σούλης – Σόρια, Μπακαδήμας, Εραμούσπε, Πήλιος – Καραχάλιος, Τζίνο, Ριένστρα - Παμλίδης, Μπάλαν, Μορέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αθανασίου, Λώλης, Νίνης, Ποζνάνσκι, Λεό, Τζίμας, Τσάβος, Μπορταγκαράι, Λιάσος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης – Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Ρουμπουλάκου – Κάνιας, Σάκιτς, Φαντιγκά – Σεμπά, Μάντζης, Λοβέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αλέν, Αντούνες, Μασάς, Πογοσιάν, Καμπράλ, Μάνος, Μπουενά, Χριστοδουλής, Ελευθεριάδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Σε ό τι αφορά την ομάδα του Στάικου, σημαντική είναι η απουσία του Τσιντώτα, όπως και του Παντελάκη που αποβλήθηκε με τον ΟΦΗ. Εκτός και οι Μπιλμπάο, Σταματελόπουλος, Ροσέρο, Κιάκος και Κόντε. Αντίθετα, επιστρέφει ο Τζίνο, όπως και ο Λεό μετά τον πολύμηνο τραυματισμό του, ενώ ο συμπεριλήφθηκε στην αποστολή και ο νεοφερμένος αμυντικός, Χερόνιμο Μπορταγκαράι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Για τους φιλοξενούμενους, ο Γιώργος Βαλεριάνος έχει συμπληρώσει τέσσερις κίτρινες κάρτες και θα εκτίσει την τιμωρία του σε αυτό το παιχνίδι. Παράλληλα, ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν μπορεί να υπολογίζει στον Κώστα Τσιριγώτη λόγω ενοχλήσεων στον αριστερό δικέφαλο, στον Ραμάν Τσίμπσαχ που πονάει στον ώμο, καθώς και στους Ούγκο Σόουζα και Κέιν Γούλερι, οι οποίοι συνεχίζουν τα προγράμματα τους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Κωνσταντίνος Στάικος (Λάρισας), Ιωάννης Μηνούδης (Πιερίας) 4ος: Άγγελος Αγγελάκης (Μακεδονίας) VAR: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
Στις τέσσερις συναντήσεις των δύο ομάδων στην έδρα του ΠΑΣ: 2 νίκες ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1 ισοπαλία 1 νίκη ΙΩΝΙΚΟΣ ΓΚΟΛ: 5-4 by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. Η 22η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στην Παγκόσμια Ημέρα του Καρκίνου της Παιδικής Ηλικίας. Έτσι, οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν την είσοδό τους φορώντας μπλουζάκια για τα παιδάκια που νοσούν με καρκίνο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Με τα μπλε ο ΠΑΣ, με τα πορτοκαλί ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Όλα έτοιμα... by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
Οι παίκτες του ΠΑΣ αναλαμβάνουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά... by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Πιέζει πολύ ψηλά ο Ιωνικός με αιχμή τον Φαντιγκά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
5' Φάουλ για τον Ιωνικό σε εξαιρετικό σημείο, κερδισμένο από το Φαντιγκά. Στο όριο του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
7' Στιγμή για τον ΠΑΣ, με δύο σουτ εκτός περιοχής από τον Τζίνο. Αμφότερα κόντραραν στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
10' Εξαιρετική ενέργεια από τον Πήλιο, με υπέροχη προσποίηση σε πρώτο χρόνο, αλλά όχι ενδεδειγμένη σέντρα. Πολύ καλός παίκτης ο 22χρονος αριστερός μπακ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
10' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ Αρχικά το σουτ του Ριένστρα κοντράρει, ενώ εν συνεχεία ο Μορέιρα εκτελεί με δύναμη από δύσκολη γωνία, με την μπάλα να πηγαίνει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
Με καλές προδιαγραφές ξεκινά η αναμέτρηση! by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
12' Φάουλ για τον Ιωνικό σε καλή θέση για ένα γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Κέρδος το κόρνερ για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
13' Φάση για το Ιωνικό. Εκτέλεση του Λοβέρα στο πρώτο δοκάρι, έπιασε την κεφαλιά ο Μάντζης, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
Στο μισό του ΠΑΣ τώρα η μπάλα. Ψάχνουν διαδρόμους οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
Ματς χωρίς τον τρελό ρυθμό, αλλά με φάσεις. Προσεκτικές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
Έχει αναλάβει τα ηνία εδώ και λίγη ώρα ο Ιωνικός, χωρίς βέβαια να απειλεί ιδιαίτερα. Ουσιαστικά, έχει δύο στατικές φάσεις, την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λοβέρα και την κεφαλιά του Μάντζη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Από την άλλη, ο ΠΑΣ έχει απειλήσει κυρίως με σουτ που έχουν κοντράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
Στα μισά του πρώτου μέρους, πάντα χωρίς σκορ... by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
20:29
20:29
27' Μπαλιά του Σόρια προς τον Ριένστρα στην «καρδιά» της περιοχής του Ιωνικού, αιφνιδιάστηκε τόσο ο Τσιγκρίνσκι όσο και ο άσος των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
29' Ωραία φάση για Ιωνικό με πίεση και ανάκτηση. Έτρεξαν την αντεπίθεση οι Νικαιώτες, αλλά δεν ήταν ενδεδειγμένο το γύρισμα... by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Στο 55% υπέρ του ΠΑΣ η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
31' Φάση για τον Ιωνικό. Σουτ του Μάντζη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, είναι αδύναμο και δίνει την ευκαιρία στον Σούλη να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
34' Μακρινό σουτ από τον Τζίνο, δεν ανησυχεί ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός. Άφησε υποσχέσεις το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά μετά... by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Βέβαια, οι δύο ομάδες καίγονται για βαθμούς τώρα, ειδικά ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
39' Ωραία συνεργασία για τον Ιωνικό από δεξιά, ωραία και η προσποίηση του Μύγα όταν πάτησε περιοχή, αλλά του έφυγε το κοντρόλ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
40' Δυνατή σέντρα από τον Φαντιγκά τώρα, ελέγχουν οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
42' Δοκάρι για τον ΠΑΣ! Τρομερή φάση/συνεργασία από τον γηπεδούχους. Ο Παμλίδης βρήκε με τακουνάκι τον Σόρια δεξιά, εκείνος έσπασε στο ύψος του πέναλτι στον Μπάλαν, ο οποίος έπιασε μονοκόμματο σουτ, με την μπάλα να προσκρούει στη ρίζα του δεξιού δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Στην εξέλιξη της φάσης ο Παμλίδης πήγε για την κεφαλιά, πέφτοντας πολύ άσχημα στο έδαφος. Του γύρισε το πόδι. Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει στο ματς. Θα αποχωρήσει με το φορείο. Ας ελπίσουμε να μην έχει κάτι το σοβαρό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
45' Στη θέση του τραυματία Παμλίδη θα μπει ο Λώλης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Τρία λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Τέλος στο πρώτο μέρος. Χωρίς σκορ θα πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Το παιχνίδι ξεκίνησε με πολύ καλές προϋποθέσεις, αλλά εν συνεχεία έπεσε ο ρυθμός. Μεγαλύτερη φάση, το δοκάρι για την ομάδα του Στάικου στο 42' με τον Μπάλαν. 6(3)-3(1) οι τελικές (εντός στόχου) για ΠΑΣ και Ιωνικό, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
Εκφράζονται φόβοι από τους ανθρώπους του ΠΑΣ ότι ο Παμλίδης έχει υποστεί κάταγμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
46' Με μια αλλαγή ξεκινά ο Ιωνικός. Ο Καμπράλ στη θέση του Φαντιγκά, με τον Λοβέρα να περνά στα χαφ. Ο Μιχάλης Γρηγορίου θέλει να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
46' Στιγμή για τον Ιωνικό με το ξεκίνημα. Μονοκόμματο σουτ του Σεμπά από το όριο της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Σούλης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
48' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό. Σέντρα του Μύγα από δεξιά, έπιασε σκαστή κεφαλιά από πλεονεκτικό σημείο ο Καμπράλ, στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Σούλη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
50' Φώναξαν για πέναλτι οι άνθρωποι του Ιωνικού (για χέρι), δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι. Η μπάλα έχει βρεθεί σε σώμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
55' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Νίνης αντί του Ριένστρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
58' Φάση διαρκείας για τον Ιωνικό. Τελειώνει με το σουτ του Λοβέρα που κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
59' ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ -ΧΑΜΕΝΗ- ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τον ΠΑΣ! Σε αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Πήλιος έκανε το παράλληλο γύρισμα από αριστερά, με τον ΟΛΟΜΟΝΑΧΟ Μπάλαν να αστοχεί από το μισό μέτρο. Βρήκε την μπάλα με το καλάμι κατά την προβολή του. Ίσως έφυγε από θέση οφσάιντ, πράγμα που λογικά θα εύχεται να έχει συμβεί και ο ίδιος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
61' Κίτρινη κάρτα ο Ρομαό για αντιαθλητική συμπεριφορά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
63' Κάρτα και ο Τζίνο για φάουλ πάνω στον Μύγα. Ευκαιρία με στατική φάση για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
64' Στιγμή για τον Ιωνικό. Από την εκτέλεση του φάουλ, η μπάλα έφτασε στον Κάνιας που έπιασε το σουτ χωρίς όμως να βρει στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
21:29
65' Φάση για τον ΠΑΣ. Ύστερα από κλέψιμο ψηλά και πάσα του Λώλη, ο Μπάλαν σούταρε από μακριά με την μπάλα να φεύγει έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
66' Κόκκινη ο Ρομαό! Με δέκα ο Ιωνικός! Ο αμυντικός των φιλοξενούμενων θα αντικρίσει δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα πάνω στον Λώλη στην προηγούμενη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
68' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Αντούνες θα περάσει στη θέση του Λοβέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
Ο αρχηγός του Ιωνικού αντίκρισε δύο κίτρινες σε πέντε λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
70' Φάουλ για τον Ιωνικό σε καλό σημείο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
70' Απευθείας εκτέλεση από τον Καμπράλ, πάνω στο τείχος η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
8(3)-10(3) οι τελικές για ΠΑΣ και Ιωνικό, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Με 4-4-1 συνεχίζει ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
74' Φάση για τον ΠΑΣ. Φαλτσαριστό μακρινό σουτ από τον Μορέιρα, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Χουτεσιώτη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
75' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μάνος στη θέση του Μάντζη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
77' Σέντρα του Σόρια, απομακρύνει η άμυνα του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Έχει αυξήσει την πίεσή του ο ΠΑΣ, προσπαθώντας να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό του πλεονέκτημα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Κρατάει πάντως ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
81' Εκπληκτική ποδιά του Σόρια πάνω στον Καμπράλ, όμως εν συνεχεία του έφυγε το κοντρόλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Ο ΠΑΣ -παίζοντας με παίκτη παραπάνω- έχει «κατασκηνώσει» στο μισό του Ιωνικού στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
85' Στιγμή για τον Ιωνικό. Τρομερά φιλόδοξη ενέργεια από τον Σεμπά, ο οποίος προσπάθησε να κρεμάσει λίγο μπροστά από το κέντρο τον Σούλη. Έφυγε άουτ η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
86' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Τζίμας και Λεό αντί των Τζίνο και Μορέιρα. Επιστροφή για τον Λεό! by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο νεοισελθών Μάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Προσπαθεί να μπει στην «εξίσωση» και ο κόσμος. Πιέζει ο ΠΑΣ, κρατάει ο Ιωνικός. Μεγαλώνει η αγωνία στους «Ζωσιμάδες»! by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
90' Φάση για τον ΠΑΣ. Οβίδα του Μπακαδήμα από μακριά, «στοπ» από τον Χουτεσιώτη! by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
90'+1' Τώρα η αλλαγή. Ο Μπουενά στη θέση του τραυματία Μάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
90'+2' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΠΑΣ, περιμετρικά της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Εκτελεί απευθείας ο Νίνης, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Συμπληρώθηκε το έξτρα τρίλεπτο. Η τελευταία φάση θα είναι για τον ΠΑΣ με φάουλ περιμετρικά της περιοχής! by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
90'+5' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ! Εκτελέστηκε το φάουλ, μονοκόμματο πλασέ από τον Τζίμα και η μπάλα στη ρίζα του δοκαριού! by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Τέλος στο ματς! Ο Ιωνικός άντεξε με παίκτη λιγότερο από το 66' (αποβολή Ρομαό) και -βλέποντας τον ΠΑΣ να έχει δύο δοκάρια (ένα σε κάθε ημίχρονο)- έφυγε με σημαντικό βαθμό (0-0) από τα Γιάννενα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
Τέταρτη σερί ισοπαλία για τον ΠΑΣ, ο οποίος ανέβηκε στους 21 βαθμούς έχοντας έναν πόντο παραπάνω από τον ΟΦΗ (ματς λιγότερο) και έξι από τον 12ο Ιωνικό. Οι «κυανόλευκοι» έμειναν για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι αήττητοι, όντας πλέον στο +2 από τον Λεβαδειακό και στο +3 από τη Λαμία (αμφότεροι με αγώνα λιγότερο). by Μανώλης Μουσουράκης