Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Champions League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
21:41
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μίλαν με την Τότεναμ για τη φάση των «16» του Champions League. by Δημήτρης Κάππας
21:45
H Μίλαν τερμάτισε στη δεύτερη θέση σε όμιλο με Τσέλσι, Ζάλτμπουργκ και Ντινάμο Ζάγκρεμπ, έχοντας 10 βαθμούς, με τους Λονδρέζους να καταλαμβάνουν την πρωτιά με 13. by Δημήτρης Κάππας
21:46
Από την άλλη, η Τότεναμ τερμάτισε πρώτη σε όμιλο με Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Σπόρτινγκ και Μαρσέιγ, έχοντας 11 βαθμούς έναντι 10 των Γερμανών. by Δημήτρης Κάππας
21:47
Όσον αφορά τους απόντες, οι «ροσονέρι» δεν θα έχουν στη διάθεσή τους τον Φικάγιο Τομόρι, με τον Μαλίκ Τιό να παίρνει τη θέση του στην τριάδα της άμυνας. by Δημήτρης Κάππας
21:48
Στον αντίποδα, ο Αντόνιο Κόντε δεν μπορεί να υπολογίζει στους Γιορίς, Μπεντακούρ και Μπισούμα λόγω τραυματισμού, με τους Φόρστερ, Σκιπ και Σαρ να τους αντικαθιστούν στο αρχικό σχήμα. by Δημήτρης Κάππας
21:48
Πάμε και στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Δημήτρης Κάππας
21:49
Μίλαν (Στέφανο Πιόλι, 3-4-1-2): Ταταρουσάνου - Τιό, Καλουλού, Κιάερ - Ερναντέζ, Σαλεμάκερς, Κρούνιτς, Τονάλι - Ντίαθ, Λεάο, Ζιρού. by Δημήτρης Κάππας
21:49
Τότεναμ (Αντόνιο Κόντε, 3-4-2-1): Φόρστερ - Ρομέρο, Ντάιερ, Λενγκλέ- Έμερσον, Σκιπ, Σαρ, Πέρισιτς - Κουλουσέβσκι, Σον, Κέιν. by Δημήτρης Κάππας
21:50
Οι αφίξεις των δύο ομάδων: by Δημήτρης Κάππας
21:51
Η υποδοχή των παικτών της Μίλαν από τους οπαδούς της: by Δημήτρης Κάππας
21:54
Αναπληρωματικοί Μίλαν: Νάβα, Μιράντε, Καλάμπρια, Μπαλό-Τουρέ, Γκάμπια, Μεσίας, Πομπέγκα, Ντε Κέτελαρ, Ρέμπιτς, Οριγκί. by Δημήτρης Κάππας
21:56
Αναπληρωματικοί Τότεναμ: Όστιν, Γουάιτμαν, Σάντσες, Τανγκάγκα, Πόρο, Ντιβάιν, Ρισάρλισον, Ντανζούμα, Μόουρα. by Δημήτρης Κάππας
21:56
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Κάππας
21:59
Θυμίζουμε πως τελευταία συνάντηση των δύο ομάδων σε επίσημο παιχνίδι, ήταν και πάλι για τους «16» του Champions League, με την Τότεναμ να παίρνει την πρόκριση με συνολικό σκορ 1-0! by Δημήτρης Κάππας
22:00
Αυτή τη στιγμή, πραγματοποιείται ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του καταστροφικού σεισμού στην Τουρκία και τη Συρία. by Δημήτρης Κάππας
22:00
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης! by Δημήτρης Κάππας
22:01
Το παιχνίδι ξεκίνησε. Στη σέντρα η Τότεναμ by Δημήτρης Κάππας
22:03
2' Φάουλ του Έμερσον στον Λεάο, σε καλό σημείο για γέμισμα. by Δημήτρης Κάππας
22:03
Πέρασε ανεκμεττάλευτο by Δημήτρης Κάππας
22:05
Προσπαθούν να βρουν ρυθμό οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Κάππας
22:05
4' Κόρνερ για την Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
22:05
Δεν κατάφερε να βρει τον Ρομέρο ο Κουλουσέφσκι, η μπάλα άουτ. by Δημήτρης Κάππας
22:07
Κυκλοφορεί την μπάλα η Μίλαν, προσπαθώντας να βρει χώρους. by Δημήτρης Κάππας
22:08
7' Γκοοοοοολ για τη Μίλαν! Ο Τεό Ερναντές έκανε ένα δυνατό σουτ από πλάγια θέση, ο Φόρστερ έδιωξε, ο Ντίαθ πήρε το ριμπάουντ, με τον Άγγλο τερματοφύλακα να κάνει μία καταπληκτική επέμβαση στο πλασέ που επιχείρησε, ωστόσο ο Ισπανός μεσοεπιθετικός ήταν και πάλι στη σωστή θέση και με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ, για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
22:10
Προσπαθεί να απαντήσει η Τότεναμ, κέρδισε ένα κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Κάππας
22:11
Το γιουχάρισμα των οπαδών της Μίλαν στον Κόντε: by Δημήτρης Κάππας
22:14
13' Κεφαλιά του Κέιν μετά από εκτέλεση φάουλ του Σον, μπλόκαρε σταθερά ο Ταταρουσάνου. by Δημήτρης Κάππας
22:17
Έχει πάρει την πρωτοβουλία στα τελευταία λεπτά η Τότεναμ, και προσπαθεί να βρει άμεσα το 1-1. by Δημήτρης Κάππας
22:19
Έχει σταματήσει το παιχνίδι, με τον Κιάερ να βρίσκεται στο έδαφος, μετά από σύγκρουση με ποδοσφαιριστή της Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
22:19
Σηκώθηκε ο Δανός. by Δημήτρης Κάππας
22:20
Το γκολ του Ντίαθ: by Δημήτρης Κάππας
22:22
21' Κεφαλιά του Έμερσον μετά από φάουλ του Σον, η μπάλα αρκετά δίπλα από το δοκάρι του Ταταρουσάνου. by Δημήτρης Κάππας
22:24
Η Μίλαν έχει κρατήσει μακριά από την εστία της την Τότεναμ, μέχρι τώρα. by Δημήτρης Κάππας
22:25
24' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για την Τότεναμ by Δημήτρης Κάππας
22:25
Πήρε την κεφαλιά ο Κέιν, η οποία κόντραρε και κατέληξε κόρνερ by Δημήτρης Κάππας
22:26
Πέρασε ανεκμετάλλευτο και το κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
22:27
27' Μακρινό σουτ του Σαρ, κανένα πρόβλημα για τον Ταταρουσάνου να μπλοκάρει σταθερά. by Δημήτρης Κάππας
22:30
30' Στο έδαφος ο Κέιν μετά από σύγκρουση με τον Κιάερ στην περιοχή της Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
22:31
Σηκώθηκε ο Άγγλος σέντερ φορ, δεν έχει κάποιο πρόβλημα. by Δημήτρης Κάππας
22:32
Το παιχνίδι συνεχίζεται by Δημήτρης Κάππας
22:34
Με το αποψινό του γκολ, ο Μπραχίμ Ντίαθ είναι ο νεότερος σκόρερ της Μίλαν σε νοκ άουτ αγώνα του Champions League, πετυχαίνοντας γκολ σε ηλικία 21 ετών και 336 ημερών. Το προηγούμενο ρεκόρ κατείχε ο Ρικάρντο Κάκα τον Μάρτιο του 2004, σε ηλικία 21 ετών 336 ημερών, σκοράροντας εναντίον της Λα Κορούνια στα προημιτελικά της διοργάνωσης. by Δημήτρης Κάππας
22:37
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Κάππας
22:40
39' Κόρνερ για τη Μίλαν μετά από ωραία συνεργασία των Τονάλι και Ερναντές. by Δημήτρης Κάππας
22:40
Απομάκρυνε εύκολα ο Σκιπ. by Δημήτρης Κάππας
22:41
40' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τη Μίλαν by Δημήτρης Κάππας
22:41
Κακή προσπάθεια, μπλόκαρε εύκολα ο Φόρστερ. by Δημήτρης Κάππας
22:43
42' Ωραία ενέργεια ανάμεσα σε δύο παίκτες από τον Έμερσον, έκανε και τη σέντρα, με τους αμυντικούς των «ροσονέρι» να διώχνουν σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
22:43
Μπλόκαρε ο Ταταρουσάνου by Δημήτρης Κάππας
22:44
43' Σουτ εκτός περιοχής του Λεάο που έφυγε στην κόντρα, η μπάλα στην... εξέδρα. by Δημήτρης Κάππας
22:46
45' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Τότεναμ, αλλά υπάρχει οφσάιντ. Ο Ταταρουσάνου νίκησε εντυπωσιακά σε δύο περιπτώσεις Σον και Κέιν, αλλά ο Κορεάτης ήταν εκτεθειμένος. by Δημήτρης Κάππας
22:47
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος by Δημήτρης Κάππας
22:49
45'+2' Ξανά φάση διαρκείας στην περιοχή της Μίλαν, με τους παίκτες της Τότεναμ να προσπαθούν να σκοράρουν, αλλά υπήρχε και πάλι οφσάιντ. by Δημήτρης Κάππας
22:49
45'+4' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για την Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
22:50
Απομάκρυνε ο Ταταρουσάνου, αλλά υπάρχει και πάλι οφσάιντ ο Ρομέρο. by Δημήτρης Κάππας
22:50
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Κάππας
22:50
Μίλαν-Τότεναμ 1-0. by Δημήτρης Κάππας
22:51
Οι «ροσονέρι» σκόραραν με το «καλημέρα» με γκολ του Ντίαθ, με τους Λονδρέζους να ψάχνουν την ισοφάριση, ανεπιτυχώς, μέχρι στιγμής. by Δημήτρης Κάππας
23:04
Το σουτ του Λεάο στην... εξέδρα: by Δημήτρης Κάππας
23:05
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Δημήτρης Κάππας
23:07
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Κάππας
23:10
48' Κίτρινη κάρτα στον Ρόμερο για σκληρό φάουλ στον Τονάλι. by Δημήτρης Κάππας
23:10
Στο έδαφος ο Τονάλι, δείχνει να πονά αρκετά. by Δημήτρης Κάππας
23:11
Πολύ κακό το τάκλιν του Ρομέρο, ο οποίος πήγε με τις τάπες στον αστράγαλο του Ιταλού μέσου. by Δημήτρης Κάππας
23:11
Σηκώνεται σιγά σιγά ο Τονάλι. by Δημήτρης Κάππας
23:13
51' Σέντρα του Λεάο, η μπάλα αρκετά έξω. by Δημήτρης Κάππας
23:13
Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο Τονάλι. by Δημήτρης Κάππας
23:15
53' Σουτ του Ντίαθ από πλάγια θέση εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται. by Δημήτρης Κάππας
23:16
Η Μίλαν έχει αφήσει την πρωτοβουλία των κινήσεων στην Τότεναμ και προσπαθεί να απειλήσει με αντεπιθέσεις. by Δημήτρης Κάππας
23:19
57' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Τότεναμ, από τον Κρούνιτς πάνω στον Κέιν. by Δημήτρης Κάππας
23:19
Εξαιρετικό το σημείο για απευθείας εκτέλεση. Κέιν και Σον πάνω από την μπάλα. by Δημήτρης Κάππας
23:21
59' Εκτέλεσε με σέντρα ο Σον, η μπάλα έφτασε στον Κουλουσέφσκι, εκείνος σούταρε από πλάγια θέση, με την μπάλα να κοντράρει και να πηγαίνει στα χέρια του Ταταρουσάνου. by Δημήτρης Κάππας
23:21
Ο Ταταρουσάνου βρίσκεται στο έδαφος, καθώς πάτησε άσχημα στην προσπάθειά του να μπλοκάρει. by Δημήτρης Κάππας
23:22
Σηκώνεται ο Ρουμάνος τερματοφύλακας. by Δημήτρης Κάππας
23:23
62' Κόρνερ για την Τότεναμ, που έχει ανεβάσει την πίεσή της by Δημήτρης Κάππας
23:24
Μπλόκαρε εύκολα την εκτέλεση ο Ταταρουσάνου, ο οποίος φαίνεται να χωλαίνει. by Δημήτρης Κάππας
23:25
63' Κίτρινη κάρτα στον Ντάιερ για τράβηγμα στον Ζιρού στο χώρο της μεσαίας γραμμής. by Δημήτρης Κάππας
23:27
66' Κόρνερ για την Τότεναμ, ο Λενγκλέ ξεπέρασε ωραία δύο αμυντικούς, με τον Κιάερ να διώχνει σωτήρια τη σέντρα του. by Δημήτρης Κάππας
23:28
Ακόμη ένα κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Κάππας
23:28
67' Σέντρα του Ερναντές, λάθος γύρισμα του Πέριστις στον Φόρστερ και κόρνερ για τη Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:30
68' Ακόμη ένα σκληρό φάουλ στον Τονάλι, αυτή τη φορά από τον Σαρ. by Δημήτρης Κάππας
23:31
Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, Παρί Σεν Ζερμέν-Μπάγερν 0-1 στο 71' με γκολ του Κομάν. by Δημήτρης Κάππας
23:32
70' Αλλαγή για τη Μίλαν: Ο Ριτσάρλισον παίρνει τη θέση του Κουλουσέφσκι. by Δημήτρης Κάππας
23:34
Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι η Μίλαν και έχει ρίξει αρκετά τον ρυθμό στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Κάππας
23:37
75' Μακρινό συρτό σουτ του Σαρ, μπλοκάρει σταθερά ο Ταταρουσάνου. by Δημήτρης Κάππας
23:39
77' Αλλαγές για τη Μίλαν: Σαλεμάκερς και Ντίαθ εκτός, Μεσίας και Ντε Κέτελαρ στη θέση τους. by Δημήτρης Κάππας
23:39
78' Τεράστια ευκαιρία για τη Μίλαν! Μετά από σέντρα στην περιοχή της Τότεναμ, ο Ζιρόυ βρήκε τον Ντε Κέτελαρ, ο οποίος πλάσαρε με το κεφάλι, με τον Πέρισιτς να προλαβαίνει και να διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
23:41
79' Φοβερή ενέργεια και σέντρα του Λεάο από τα αριστερά, κεφαλιά του Τιό από κοντά, η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι του Φόρστερ. Ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:42
80' Κίτρινη καάρτα στον Τονάλιγια σπρώξιμο στον Κέιν by Δημήτρης Κάππας
23:43
81' Αλλαγή για την Τότεναμ: Ντανζούμα στη θέση του Σον. by Δημήτρης Κάππας
23:43
81' Ακόμη ένα σουτ του Σαρ μετά από στρώσιμο του Ρισάρλισον, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
23:44
Μπλοκάρει και κερδίζει φάουλ ο Ταταρουσάνου. by Δημήτρης Κάππας
23:46
84' Μακρινό σουτ του Ντέιβις, η μπάλα πολύ πάνω από τα δοκάρια του Ταταρουσάνου. by Δημήτρης Κάππας
23:47
Η πανέμορφη ενέργεια του Λενγκλέ: by Δημήτρης Κάππας
23:47
86' Αλλαγή για τη Μίλαν: Ο Πομπέγκα περνά στη θέση του Τονάλι by Δημήτρης Κάππας
23:48
86' Κόρνερ για την Τότεναμ, περνά ανεκμετάλλευτο και αυτό by Δημήτρης Κάππας
23:49
Πιέζει για την ισοφάριση η Τότεναμ, «κρατάει» η Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:51
Ωραία πάσα για τον Λεάο, ο οποίος βγήκε απέναντι στον Φόρστερ, ωστόσο άνοιξε το κοντρόλ, με αποτέλεσμα να τον προλάβει ο Φόρστερ. by Δημήτρης Κάππας
23:52
90' Αλλαγή για τη Μίλαν: Ο Ρέμπιτς περνά στη θέση του Λεάο by Δημήτρης Κάππας
23:53
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος by Δημήτρης Κάππας
23:53
Έχει την κατοχή και... σπαταλά τον χρόνο η Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:54
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Ερναντές για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Κάππας
23:55
Προσπαθεί να βρει χώρους για να πετύχει το πολυπόθητο γκολ η Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
23:56
90'+4' Φανταστικό κόψιμο του Κιάερ στον Κέιν μέσα στην περιοχή της Μίλαν, σώζει την ομάδα του. by Δημήτρης Κάππας
23:58
Τελειώνει ο χρόνος, συμπληρώθηκαν τα έξι λεπτά. by Δημήτρης Κάππας
23:58
Τέλος στο παιχνίδι! by Δημήτρης Κάππας
23:59
Τα κατάφερε η Μίλαν και παίρνει προβάδισμα πρόκρισης, 1-0 την Τότεναμ! by Δημήτρης Κάππας
00:06
Η Μίλαν προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι με τον Ντίαθ, κράτησε μακριά από την εστία της την Τότεναμ και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στους «8». by Δημήτρης Κάππας