Μπαρτσελόνα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa League.

19:13
Καλησπέρα σας! Η Μπαρτσελόνα υποδέχεται στις 19:45 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Καμπ Νόου, για τα playoffs των «16» του Europa League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
Ακολουθεί ρεβάνς την επόμενη Πέμπτη στην Αγγλία. Δεν ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Παράταση και, εφόσον χρειαστεί, πέναλτι σε περίπτωση που οι αντίπαλοι δεν λύσουν τις διαφορές τους έπειτα από 180 λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Η Μπαρτσελόνα έχει προβάδισμα κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αφού μετράει 6 νίκες έναντι τριών του αγγλικού συλλόγου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
Οι «μπλαουγκράνα» είναι αήττητοι εντός έδρας κόντρα στους «κόκκινους διαβόλους» μετρώντας ρεκόρ 3-2-0, ενώ δε δέχτηκαν γκολ στα 4/5 ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
Μόλις δυο ήττες έχει υποστεί η ομάδα του Τσάβι εντός έδρας από αγγλικές ομάδες στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Η Γιουνάιτεντ μετράει μόλις 6 νίκες σε 30 παιχνίδια επί ισπανικού εδάφους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
19:23
19:24
Πάμε να δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Μπαρτσελόνα (Τσάβι): Τερ Στέγκεν - Κουντέ, Αραούχο, Αλόνσο, Τζόρντι Άλμπα - Πέδρι, Ντε Γιονγκ, Κεσί - Ραφίνια, Λεβαντόφσκι, Γκάβι. Στον πάγκο οι Πένια, Τένας, Φάτι, Φεράν Τόρες, Κρίστενσεν, Σέρτζι Ρομπέρτο, Έρικ Γκαρθία, Μπαλντέ, Κασάδο, Τορέ, Αλαρκόν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Έρικ Τεν Χάαγκ): Ντε Χέα - Μπισάκα, Βαράν, Σο, Μαλάσια - Κασεμίρο, Φρεντ - Σάντσο, Μπρούνο Φερνάντες, Ράσφορντ - Βέγκορστ. Στον πάγκο οι Χίτον, Μπάτλαντ, Λίντελεφ, Μαγκουάιρ, Νταλότ, Πελίστρι, Ελάνγκα, Γκαρνάτσο, Ίκμπαλ, Μάινου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Μαουρίτσιο Μαριάνι από την Ιταλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
19:30
Ο Τσάβι έχει ποσοστό νικών 63.8% στον πάγκο της Μπαρτσελόνα (44 νίκες σε 69 ματς). Παρόλα αυτά, μόλις οι τέσσερις νίκες έχουν έρθει σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι από το Cosmote Sport 2. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Σε 10 περίπου λεπτά θα ξεκινήσει η σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Πριν την σέντρα οι δυο ομάδες κράτησαν ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από τον καταστροφικό σεισμό σε Τουρκία και Συρία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
4' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
7' Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Ο Ράσφορντ έκανε την σέντρα από τα αριστερά θέλοντας να βρει τον Μπρούνο Φερνάντες, αλλά έκοψε τελευταία στιγμή η άμυνα της Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
9' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, με τον Λεβαντόφσκι να κάνει το κοντινό σουτ αλλά ο Ντε Χέα έδιωξε εντυπωσιακά! by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
12' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Μπαρτσελόνα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
13' Εκτέλεσε ο Μάρκος Αλόνσο, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
15' Η Μπαρτσελόνα έχει την κατοχή και προσπαθεί να βρει χώρους για να απειλήσει την εστία του Ντε Χέα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
20:06
19' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ωραίο βολέ του Πέδρι μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ντε Χέα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
22' Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
23' Κίτρινη ο Γκάβι για μαρκάρισμα στον Φερνάντες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
25' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
Βγήκε ο Ντε Χέα και έδιωξε με τις γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
27' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Γύρισμα του Μπισάκα, σουτ του Σάντσο που κοντράρει στον Ντε Γιονγκ και περνά δίπλα από την εστία! Κόρνερ είναι... by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
20:15
28' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Τετ-α-τετ του Βέγκορστ με τον Τερ Στέγκεν, ο οποίος έδιωξε τελευταία στιγμή με τα πόδια! by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
30' Κεφαλιά ο Κασεμίρο, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα και το 0-0 παραμένει στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
32' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Γιουνάιτεντ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Γύρισμα του Κασεμίρο, έδιωξε ο Τζόρντι Άλμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
34' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΤΕΡ ΣΤΕΓΚΕΝ! Ωραίο πλασέ του Ράσφορντ, ο κίπερ της Μπαρτσελόνα με το ανάποδο χέρι έδιωξε εντυπωσιακά! by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
20:23
Έχει ανέβει στο γήπεδο η Γιουνάιτεντ στα τελευταία λεπτά και... σφυροκοπάει την εστία του Τερ Στέγκεν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
37' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Λάθος στην άμυνα της Γιουνάιτεντ, ο Άλμπα μπαίνει και σουτάρει, με τον Ντε Χέα να το βγάζει σε κόρνερ. Φώναξαν για πέναλτι του Μπισάκα στον Άλμπα οι γηπεδούχοι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
38' Κόρνερ ξανά για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους μπλαουγκράνα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
41' Αναγκαστική αλλαγή η Μπαρτσελόνα. Ο Πέδρι δεν μπορεί να συνεχίσει έχει ενοχλήσεις και την θέση του παίρνει ο Σέρτζι Ρομπέρτο. Αναμένουμε νεότερα για την κατάστασή του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
20:30
43' Κίτρινη ο Βαράν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
20:32
45' Σέντρα ο Τζόρντι Άλμπα, ο Λέβα δεν μπόρεσε να κάνει κοντρόλ με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Ημίχρονο στη Βαρκελώνη! Η Μπαρτσελόνα πάει στα αποδυτήρια ισόπαλη (0-0) με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Τσάβι είναι καλύτερη, ωστόσο οι κόκκινοι διάβολοι είναι άκρως επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
20:50
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
20:53
47' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Βολίδα του Ραφίνια, η μπάλα ξυστά από την εστία του Ντε Χέα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
49' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Μετά από γύρισμα του Μπισάκα και… τσαφ του Αραούχο, ο Σάντσο βγαίνει σε θέση βολής αλλά κάνει κάκιστο τελείωμα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
49' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
51' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΚΑΙ 1-0! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μάρκος Αλόνσο με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Μάλιστα, αφιέρωσε το γκολ στον πατέρα του ο οποίος έφυγε από τη ζωή πριν από λίγες ημέρες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
52' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΚΑΙ 1-1! Ο Ράσφορντ με πολύ ωραίο σουτ στην κλειστή γωνία νίκησε τον Τερ Στέγκεν για την ισοφάριση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
55' Απίστευτη βολίδα του Ραφίνια, μπλόκαρε ο Ντε Χέα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
57' Κόρνερ για τον Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
21:03
58' Κόρνερ τώρα για τη Γιουνάιτεντ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
59' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΚΑΙ 2-1! Ο Ράσφορντ έκανε την σέντρα, με τον Κουντέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του άθελά του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Έγινε και έλεγχος μετράει κανονικά το γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
62' Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
Έδιωξε η άμυνα της Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
21:08
21:11
66' Κίτρινη ο Τεν Χάαγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
66' Η Γιουνάιτεντ φώναξε για πέναλτι σε πέσιμο του Ράσφορντ μέσα στην περιοχή, ωστόσο ο ρέφερι είπε παίζετε, με τους κόκκινους διαβόλους να διαμαρτύρονται. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
67' Αλλαγές για την Μπαρτσελόνα. Φάτι, Μπαλτέ και Κρίστενσεν μέσα, έξω οι Αλόνσο, Κεσί, Άλμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
68' Εκτέλεσε το φάουλ ο Λέβα, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
69' Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Ωραίο σουτ ο Φρεντ, η μπάλα ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
73' Κίτρινη ο Γκάβι. Χάνει την ρεβάνς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
76' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΚΑΙ 2-2!! Ο Ραφίνια έκανε την σέντρα προς τον Λέβα, η μπάλα δεν βρήκε στον Πολωνό αλλά ούτε και σε αντίπαλο καταλήγοντας στα δίχτυα του Ντε Χέα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
79' Κακό σουτ ο Ράσφορντ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
21:25
80' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Βολέ του Τερ Στέγκεν, λάθος του Σο και κεφαλιά εκτός περιοχής του Ραφίνια αλλά ο Ντε Χέα με μεγάλη επέμβαση κρατά το 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
81' Δυνατό σουτ του Φάτι, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
83' Μέσα ο Φεράν Τόρες, έξω ο... ξενερωμένος Ραφίνια που βγαίνει με πολλά νεύρα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
Πολλά τα λάθη στην άμυνα της Μπαρτσελόνα, αλλά με κάποιο τρόπο οι φιλοξενούμενοι δεν τα εκμεταλλεύονται! by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
84' Φάουλ του Κασεμίρο στον Γκάβι, ζητάνε δεύτερη κίτρινη οι γηπεδούχοι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
Άλλο ένα φάουλ γύρω από την περιοχή της Γιουνάιτεντ, πιέζει η Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
86' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Μετά από εκτέλεση φάουλ και σύγχυση στην άμυνα της Γιουνάιτεντ, ο Κασεμίρο πάει να διώξει και στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο Μαλάσια διώχνει πάνω στη γραμμή! by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
87' Απίθανη φάση για την Μπαρτσελόνα, ΤΡΕΛΗ επέμβαση του Ντε Χέα! Φοβερό βολέ του Φάτι μέσα από την περιοχή, ο Ισπανός κίπερ το βγάζει με απίστευτη απόκρουση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
16-16 οι τελικές! Απίθανο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
90' Αδύναμο πλασέ του Ράσφορντ, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
4 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
90'+1' Σέντρα-σουτ του Μπαλντέ, η μπάλα λίγο άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
90'+3' Φάση για την Μπαρτσελόνα! Σουτ του Φάτι, κοντράρει και περνά δίπλα από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
90'+4' Τρομερό μπλοκ του Μαλάσια σε κεφαλιά του Αραούχο, παραλίγο το 3-2! by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
Σε ένα συγκλονιστικό ματς, Μπαρτσελόνα και Γιουνάιτεντ έμειναν στο 2-2 και η πρόκριση θα κριθεί στο δεύτερο ματς στο "Ολντ Τράφορντ". by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
Απίστευτο παιχνίδι με διακυμάνσεις, πολλές τελικές, δοκάρια και συγκινήσεις... by Αναστασία Βοσνάκη