Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Final-8 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Καλησπέρα σας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:58
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ Περιστερίου bwin και ΠΑΟΚ, στον δεύτερο προημιτελικό του Final 8 του Κυπέλλου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:00
Υπενθυμίζουμε, πως νωρίτερα η ΑΕΚ προκρίθηκε στην παράταση απέναντι στον Πανιώνιο, και περιμένει τώρα τον νικητή του ματς αυτού στα ημιτελικά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:00
Τζάμπολ στις 19:15! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:01
Η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη, που έφτασε στο Ηράκλειο το πρωί της Τετάρτης χωρίς αγωνιστικά προβλήματα, στοχεύει στην τρίτη της παρουσία στα ημιτελικά και ονειρεύεται την πρώτη της συμμετοχή σε τελικό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:01
Το Περιστέρι bwin προέρχεται από ήττα στην Καρδίτσα και δείχνει να βρίσκεται σε ένα στάδιο προσαρμογής, με τις προσθήκες των Νίκου Χουγκάζ, Ίαν Χάμερ και Ματ Κόλεμαν, αλλά και τις αποχωρήσεις των Τζούστον και Αγραβάνη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:02
Ο ΠΑΟΚ από την άλλη πλευρά επιστρέφει στο γήπεδο όπου έφτασε στον τελικό το 2019, όταν και ηττήθηκε στο… νήμα από τον Παναθηναϊκό. Ο Άρης Λυκογιάννης δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα για τους Θεσσαλονικείς που προέρχονται από νίκη επί του Κολοσσού στο Παλατάκι και συγκατοικούν με τους Περιστεριώτες στην Basket League. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:03
H ομάδα των δυτικών προαστίων μετρά δύο νίκες στα ισάριθμα παιχνίδια για την Basket League φέτος, 85-77 στις 8 Οκτωβρίου και 70-81 στις 15 Ιανουαρίου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:03
Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι Κορομηλάς, Παπαπέτρου και Πιτσίλκας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:04
Περιστέρι (Βασίλης Σπανούλης): Μπίλαν, Φρανσίσκο, Κόλεμαν, Μωραϊτης, Ραντάνοφ, Πουλιανίτης, Ντένμον, Κασελάκης, Περσίδης, Χουγκάζ, Χάμερ, Ζούγρης by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:04
ΠΑΟΚ (Άρης Λυκογιάννης): Φράνκε, Ράιλι, Τσιακμάς, Χαντς, Μαργαρίτης, Πόλεϊ, Σλαφτσάκης, Σίμπερτ, Κακλαμανάκης, Σαλούστρος, Ρένφρο by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:06
Λίγος και πάλι ο κόσμος στα «Δύο Αοράκια», όπως και στο πρώτο ματς μεταξύ ΑΕΚ και Πανιωνίου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:17
Ενός λεπτού σιγή, προηγουμένως, για τα θύματα των σεισμών σε Τουρκία και Συρία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:23
Πολύ άστοχο το Περιστέρι bwin, που έχει σπαταλήσει ελεύθερα σουτ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:24
2-8, μένει στον αέρα ο Ρένφρο και τελειώνει τη φάση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:25
Τάιμ άουτ στο ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:26
2-10, παίρνει ριμπάουντ και τελειώνει τη φάση ο Ρένφρο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:27
Στη γραμμή για βολές ο Κασελάκης, 4-10. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:28
4-13, νέο τρίποντο του Ράιλι που έχει 3/3! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:29
Νέο τρομερό στοπ του Ρένφρο στον Χάμερ. Πολύ μεγαλύτερη θέληση έχει στο παιχνίδι του μέχρι στιγμής ο ΠΑΟΚ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:29
Αστοχεί σε λέι απ ο Ράιλι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:30
Βολές για τον Μωραΐτη τώρα, 5-13. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:31
1/14 εντός πεδιάς για το Περιστέρι bwin μέχρι στιγμής... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:33
12-13, ωραίο καλάθι του Μπίλαν που φέρνει το ματς στον πόντο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:33
12-15, πολύ δύσκολο τελείωμα του Φράνκε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:33
15-15, νέο τρίποντο του Μωραΐτη, «ξεμπούκωσε» το Περιστέρι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:34
Νέα τάπα του Ρένφρο, πάνω στον Μπίλαν! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:35
17-15, σουτ στη λήξη του Μωραΐτη και μπροστά το Περιστέρι στην πρώτη περίοδο! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:36
Άλλαξε τη ροή του ματς ο Μωραΐτης, που πέτυχε 9 πόντους στα τελευταία λεπτά του πρώτου δεκαλέπτου και έβαλε μπροστά το Περιστέρι bwin. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:41
Νέες βολές για το Περιστέρι bwin, ο Κόουλμαν στη γραμμή τώρα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:41
18-17, βάζει τη μία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:44
Αστόχησε εξ επαφής ο Ράιλι όμως η κατοχή έμεινε στον ΠΑΟΚ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:45
21-17 με τον Χάμερ να σκοράρει από τη γωνία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:45
23-17, καλάθι του Μωραΐτη και τάιμ άουτ του Λυκογιάννη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:49
Πολύ καλύτερο μέχρι στιγμής το Περιστέρι bwin, από την ώρα που ισορρόπησε το ματς. Παίζει εξαιρετική άμυνα και αν ανεβάσει τα ποσοστά του ίσως διευρύνει το προβάδισμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:53
Θα το δουν οι διαιτητές αλλά είναι φανερά εκτός χρόνου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:56
35-25, νέο τρίποντο του Ντένμον που έχει πάρει «φωτιά»! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:57
Βολές για τον Ρένφρο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
19:58
35-26, βάζει μία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:00
Τρίτο φάουλ του Ράιλι, μεγάλο πρόβλημα για τον ΠΑΟΚ, ο Αμερικανός παίζει... μόνος του σήμερα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:03
Δύο βολές για τον Ντένμον, λίγα δευτερόλεπτα πριν το ημίχρονο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:04
38-29, βάζει τη μία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:06
Τέλος ημιχρόνου, 38-29 προηγείται το Περιστέρι bwin, σε ένα πρώτο μέρους που οι άμυνες έχουν τον πρώτο λόγο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:07
13 πόντους έχει ο Μωραΐτης και 11 ο Ντένμον, ενώ από τον ΠΑΟΚ 12 έχει ο Ράιλι, που έχει φορτωθεί με τρία φάουλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:13
Επιστρέφουμε σε λίγο για το δεύτερο μέρος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:21
20:22
Άρχισε η τρίτη περίοδος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:23
38-31, πανέμορφη φάση που καταλήγει σε κάρφωμα του Ρένφρο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:24
41-31, τρίποντο (ακόμη ένα) του Ντένμον. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:25
Τρεις βολές για τον Ντένμον που έχει προκαλέσει τεράστια προβλήματα στην άμυνα του ΠΑΟΚ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:37
Στις βολές ο Σαλούστρος μετά από αντιαθλητικό φάουλ, μειώνει σε 46-38. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:44
53-43, τελειώνει τη φάση ο Ραντάνοφ μετά το λάθος του Χαντς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:45
Επιθετικό φάουλ του Φράνκε που νόμιζε ότι πέτυχε γκολ φάουλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:45
Αστοχεί ο Χάμερ και τέλος τρίτης περιόδου. Διατηρεί τη διαφορά το Περιστέρι bwin, με τον ΠΑΟΚ να κρατιέται κοντά χωρίς να μπορεί να μειώσει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:51
56-47, βάζει μία αλλά παίρνει επιθετικό ριμπάουντ το Περιστέρι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:09
73-57, «μαχαιριά» για τον ΠΑΟΚ αυτό το τρίποντο του Φρανσίσκο, μάλλον τελείωσε το ματς εδώ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:12
75-59 έχει γίνει το σκορ, μένει πολύ λιγος χρόνος για να αλλάξει κάτι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:13
Στα ημιτελικά το Περιστέρι bwin, όπου θα αντιμετωπίσει το Σάββατο την ΑΕΚ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:15
77-64 μειώνει ο Ρένφρο, αυτό θα είναι και το τελικό σκορ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:17
Πολύ εύκολη επικράτηση για το Περιστέρι bwin, που μετά τα πρώτα λεπτά που βρέθηκε πίσω στο σκορ πήρε τον απόλυτο έλεγχο και δεν τον έχασε ποτέ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης