Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 23η αγωνιστική της Super League 1.

19:25
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τρίπολη, για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
Σε όλους τους αγώνες της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Stoiximan Super League, θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη των αγώνων, στη μνήμη των θυμάτων των καταστροφικών σεισμών που έπληξαν την Τουρκία και τη Συρία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Ο Αστέρας Τρίπολης είχε υποδεχθεί μέχρι τώρα 12 φορές τον ΠΑΣ Γιάννινα και έχει καταφέρει να επικρατήσει στα 6 από τα μεταξύ τους παιχνίδια, ενώ υπάρχουν ακόμη τέσσερις ισοπαλίες και δύο νίκες της ομάδας της Ηπείρου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Ο Αστέρας Τρίπολης ξεκίνησε το εντός έδρας σερί του με τέσσερις νίκες, ενώ ένα εκτός έδρας για το πρωτάθλημα και ένα για το Κύπελλο Ελλάδος. Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε την πρώτη του ισοπαλία στην Αρκαδία στις 18 Αυγούστου 2013, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος 2013-14 και από τότε έχει ηττηθεί μόνο στις δύο από τις οκτώ επισκέψεις του στην έδρα του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Στα τρία τελευταία μεταξύ τους έχει σκοράρει μόνο ο ένας από τους δύο, με τον Αστέρα να έχει δύο νίκες και τον ΠΑΣ Γιάννινα μία. Τα τρία από τα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλα, ενώ για πρώτη φορά μετά το 2012-13 στα δύο τελευταία υπάρχει επικράτηση του γηπεδούχου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
12 συναντήσεις 6 νίκες Αστέρα Τρίπολης 4 ισοπαλίες 2 νίκες ΠΑΣ Γιάννινα Γκολ: 19-11 by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
Ο Αστέρας Τρίπολης βρίσκεται στην 9η θέση με 23 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΣ στην 11η με 21. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Τασουλής - Ιγκλέσιας, Σανταφέ - Κρέσπι, Ριέρα, Σίτο - Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Γκαρθία, Τιλίκα, Μουνάφο, Μπερτόγλιο, Άλβαρες, Αλάγκμπε, Ζουγλής, Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος, 4-3-3): Τσιντώτας – Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος – Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο - Μορέιρα, Τζίμας, Μπάλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Στον πάγκο οι Σούλης, Λώλης, Νίνης, Φοφανά, Τσάβος, Μπορταγκαράι, Μπακαδήμας, Λιάσος, Σταματελόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Διαιτητής: Σταύρος Τσιμεντερίδης (Κοζάνης) Βοηθοί: Δημήτριος Σαμοϊλης (Αθηνών), Μιχαήλ Νιδριώτης (Αθηνών) 4ος: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών) VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Χρυσούλα Κουρομπίλια (Δυτ. Αττικής) by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
Πριν την σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του καταστροφικού σεισμού στην Τουρκία και την Συρία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
1' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
2' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα! Ο Ριέρα με τρομερή εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στο δεξί «Γ» της εστίας του Τσιντώτα για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Ο Αστέρας πήρε προβάδισμα πολύ νωρίς στο ματς και μένει να δούμε τώρα πως θα το διαχειριστεί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
9' Ο ΠΑΣ προσπαθεί να βρει χώρους για να απαντήσει στο γκολ των Αρκάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
12' Σέντρα ο Σόρια, έδιωξε προς τα πίσω ο Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
14' Δυνατή σέντρα ο Καραχάλιος, η μπάλα στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
15' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Κεφαλιά πάσα του Μορέιρα, ο Παπαδόπουλος βγαίνει αλλά δεν βρίσκει την μπάλα και ο Καρμόνα απομακρύνει τελευταία στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
17' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
18' Στο έδαφος ο Παντελάκης, δείχνει να πονάει και ζητάει να βγει από το παιχνίδι. Μυϊκό είναι το πρόβλημα δεν συγκρούστηκε με κάποιον αντίπαλό του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
19' Αναγκαστική λοιπόν αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Παντελάκη να μην μπορεί να συνεχίσει και να βγαίνει με φορείο και τον Μπακαδήμα να παίρνει τη θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
21' Σουτ ο Μπάλαν, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
20:24
23' Σέντρα του Πήλιου, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
26' Κίτρινη ο Τζίνο για σκληρό μαρκάρισμα στον Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
28' Κίτρινη ο Πίτσου για σπρώξιμο στον Μορέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
29' Εκτέλεσε το φάουλ ο Σόρια, πήρε την κεφαλιά ο Εραμούσπε, με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
Συμπληρώσαμε το μισάωρο με τον Αστέρα να προηγείται από το 2ο λεπτό χάρη στο γκολ του Ριέρα. Ο ΠΑΣ απειλεί στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
34' Επικίνδυνο μαρκάρισμα του Πήλιου στον Καρμόνα, διώχνει μπάλα και βρίσκει με τις τάπες στον μηρό τον Ισπανό μπακ. Δεν δόθηκε ούτε φάουλ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
35' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Μετά από μονομαχία του Καρμόνα με τον Τζίμα, ο διαιτητής θεωρεί πως υπάρχει ανατροπή του δεύτερου από τον πρώτο. Πολύ... light η επαφή, το VAR συμφώνησε πάντως με τον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
37' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ και 1-1! Ο Παπαδόπουλος πέφτει σωστά, αλλά ο Εραμούσπε έχει κάνει εξαιρετική εκτέλεση στην αριστερή γωνία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
20:47
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, με τον ΠΑΣ να ισοφαρίζει σε 1-1 με πέναλτι στο 37'! by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
46' Αλάγκμπε και Μουνάφο μέσα, Ιγκλέσιας και Σανταφέ έξω για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
49' Σέντρα ο Κρέσπι, ο Σίτο στην προσπάθειά του για κεφαλιά έκανε επιθετικό φάουλ στον Σόρια. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
55' Σέντρα ο Σίτο, έδιωξε ο Καραχάλιος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
59' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
64' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
65' Νίνης μέσα, Ριένστρα έξω για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
67' Σέντρα ο Καρμόνα, έκανε προβολή ο Τζίνο, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Τσιντώτα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
69' Κακό γύρισμα του Ριέρα, μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
70' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σέντρα σουτ ο Κρέσπι η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
71' Τιλίκα, Κωστέας μέσα, Μπαράλες, Ριέρα έξω για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
74' Κίτρινη ο Κωστέας για θέατρο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
75' Κακή πάσα του Μουνάφο στον Κρέσπι, ο Ισπανός δεν πρόλαβε και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
77' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα-σουτ του Κρέσπι μετά την κάθετη του Καρμόνα, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
21:42
80' Κάρτα στον πάγκο του ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα ο Καρμόνα, δεν έδιωξε καλά ο Σόρια, πήρε το ριμπάουντ ο Σίτο, αλλά από πλεονεκτική θέση σούταρε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του αγώνα, να δούμε αν μπορεί να αλλάξει το σκορ (1-1) ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και ΠΑΣ Γιάννινα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
85' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Ζουγλής, έξω ο Σίτο. Ντεμπούτο για τον νεαρό εξτρέμ με τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
87' Σουτ του Μορέιρα, η μπάλα στην κερκίδα με τους οπαδούς του ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
Πολλά νεαρά παιδιά στον αγωνιστικό χώρο για τον Αστέρα: Αλάγκμπε, Ζουγλής, Κωστέας παίρνουν τις ευκαιρίες τους από τον Άκη Μάντζιο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
89' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Φοφανά, έξω ο Μορέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
Κάρτα στον Άκη Μάντζιο τώρα στον πάγκο του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ταχύτατη κόντρα των γηπεδούχων, ο Τιλίκα βγάζει τετ-α-τετ τον Ζουγλή αλλά θα νικηθεί από τον Τσιντώτα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
Με τα πόδια το έβγαλε ο Τσιντώτας, βγήκε λίγο πλάγια ο μικρός και δεν τελείωσε σωστά τη φάση για να κάνει ιδανικό ντεμπούτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
90'+1' Κάρτα στον Τζίμα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
Δύο λεπτά εν τω μεταξύ οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
Τέλος στο ματς! Αστέρας και ΠΑΣ έμειναν στο 1-1, με τον Ριέρα να ανοίγει το σκορ και οι φιλοξενούμενοι να απαντάνε με πέναλτι του Εραμούσπε. by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
Δέκατο σερί εντός έδρας ματς χωρίς ήττα ο Αστέρας, μόλις μία ήττα ο ΠΑΣ στον δεύτερο γύρο. by Αναστασία Βοσνάκη