Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Final-8 του Κυπέλλου Ελλάδας.

15:24
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:25
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τον πρώτο ημιτελικό του Final-8 στο Κύπελλο Ελλάδας, ανάμεσα σε ΑΕΚ και Περιστέρι bwin! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:28
Με τον Αϊζέια Μάιλς στη σύνθεσή της η ΑΕΚ, για την οποία δεν είναι διαθέσιμοι οι Ακίλ Μίτσελ, Άλεξ Μάντσεν, Δημήτρης Μαυροειδής και Αντώνης Κόνιαρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:30
Από την άλλη, χωρίς αγωνιστικά προβλήματα το Περιστέρι bwin, βρίσκεται σε ημιτελικά Κυπέλλου για τρίτη φορά στην ιστορία του, μετά το 2004 και το 2020. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:31
Στα προημιτελικά η ΑΕΚ ξεπέρασε με μεγάλη δυσκολία το εμπόδιο του Πανιώνιου, επικρατώντας 93-88 στην παράταση: by Δημήτρης Παπαδήμας
15:32
Το Περιστέρι bwin σφράγισε το εισιτήριο για τα ημιτελικά, παίρνοντας τη νίκη με 77-64 επί του ΠΑΟΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
15:33
Η ΑΕΚ ήταν η νικήτρια και στις δύο συναντήσεις των δύο ομάδων στη φετινή σεζόν, με 84-80 στο Περιστέρι και 68-64 στα Λιόσια. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:34
Οι παίκτες των δύο ομάδων ολοκληρώνουν την προθέρμανσή τους στο κλειστό «Δύο Αοράκια»! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:35
Στις 15:45 το τζάμπολ, με τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ3 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:36
Οι δωδεκάδες των δύο ομάδων: ΑΕΚ: Φρέζιερ, Πετρόπουλος, Ξανθόπουλος, Φλιώνης, ΜακΓκριφ, Γιάνκοβιτς, Μάιλς, Γόντικας, Μαυροειδής, Παπαδάκης, Γουίλιαμς, Στρέλνιεκς. Περιστέρι bwin: Μπίλαν, Φρανσίσκο, Κόλεμαν, Μωραίτης, Ραντάνοφ, Πουλιανίτης, Ντένμον, Κασελάκης, Περσίδης, Χουγκάζ, Χάμερ, Ζούγρης by Δημήτρης Παπαδήμας
15:37
Ο Μαυροειδής βρίσκεται στη δωδεκάδα της ΑΕΚ, αλλά δεν θα αγωνιστεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:38
Να θυμίσουμε ότι στις 19:15 θα ξεκινήσει ο έτερος μεγάλος ημιτελικός, ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:39
Τώρα η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:41
Οι αρχικές πεντάδες: ΑΕΚ: Φλιώνης, Στρέλνιεκς, Γιάνκοβιτς, Γουίλιαμς, Γόντικας Περιστέρι bwin: Ντένμον, Κασελάκης, Φρανσίσκο, Περσίδης, Μπίλαν by Δημήτρης Παπαδήμας
15:45
Όλα έτοιμα για την έναρξη του πρώτου ημιτελικού στα «Δύο Αοράκια» του Ηρακλείου! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:46
Διαιτητές της αναμέτρησης οι Παπαπέτρου, Τσαρούχα και Κάρδαρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:47
Ξανά λιγοστός ο κόσμος που βρίσκεται στο κλειστό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:48

Έναρξη του ημιτελικού, πρώτη κατοχή για την ΑΕΚ!

by Δημήτρης Παπαδήμας
15:49
2-0 μπροστά η ΑΕΚ με τον Γιάνκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:50
Κλέψιμο του Στρέλνιεκς, ο Γιάνκοβιτς έτρεξε στον αιφνιδιασμό και πήρε φάουλ για βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:50
4-0 με 2/2 βολές του Γιάνκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
4-3 πρώτο καλάθι για το Περιστέρι bwin, τρίποντο του Ντένμον. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
4-5 πρώτο προβάδισμα για το Περιστέρι bwin, με λέι απ του Μπίλαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:52
Ο Γιάνκοβιτς έκανε φάουλ και ο Κασελάκης θα εκτελέσει δύο βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:54
7-8 ο Φλιώνης πέτυχε το πρώτο τρίποντο της ΑΕΚ στον ημιτελικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:55
7-10 σκόραρε ενώ πήρε και το φάουλ από τον Φλιώνη ο Φρανσίσκο! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:55
7-11 εύστοχος και στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:55
9-11 ο Γουίλιαμς από μέση απόσταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:55
9-13 ο Μπίλαν, μετά από ιδανική συνεργασία με τον Φρανσίσκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:56
12-13 2/2 τρίποντα ο Φλιώνης! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:57
Ο Γιάνκοβιτς έκανε το δεύτερο προσωπικό του φάουλ στον Μπίλαν, στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
+6 το μέγιστο έως τώρα προβάδισμα στον ημιτελικό, για το Περιστέρι bwin. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:03
Έκανε βήματα ο ΜακΓκριφ μέσα στη ρακέτα του Περιστερίου bwin. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:03
Άμυνα ζώνης για την ΑΕΚ, αστόχησε σε τρίποντο ο Κασελάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
Συνεχόμενες άστοχες προσπάθειες για τις δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
Ο ΜακΓκριφ έκανε ξανά βήματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:05
17-23 από κοντά ο Χάμερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:06
20-23 ο Ξανθόπουλος με τρίποντο πάνω στην άμυνα του Μωραΐτη! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:06
Πήρε βολές ο Μάιλς, μετά από συνεχόμενα επιθετικά ριμπάουντ της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:06
4/8 τρίποντα η Ένωση, 3/9 έχει το Περιστέρι bwin. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:07
Οι διαιτητές είδαν το ριπλέι για το προηγούμενο τρίποντο του Ξανθόπουλου, μετατρέποντάς το σε δίποντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:10
10'' για να ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:14
24-24 ισοφάρισε για την ΑΕΚ με τρίποντο από τη γωνία ο ΜακΓκριφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:14
Βήματα του Ραντάνοφ και φωνές του Σπανούλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:15
26-24 με εντυπωσιακό κάρφωμα του ΜακΓκριφ, μετά από φανταστική ασίστ του Φρέιζερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:16
Έκανε το δεύτερο φάουλ του ο ΜακΓκριφ, μπήκε στη θέση του ο Γόντικας. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:16
Τάπα του Ξανθόπουλου σε προσπάθεια για τρίποντο του Μωραΐτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:18
Το Περιστέρι bwin συνεχίζει να πιέζει ψηλά στην άμυνά του, δημιουργώντας παγίδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
Πήρε φάουλ από τον Χουγκάζ σε προσπάθεια για τρίποντο ο Μάιλς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
29-27 με 3/3 βολές του Μάιλς, πέρασε ξανά μπροστά στο σκορ η Ένωση. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:23
29-30 με τρίποντο του Κασελάκη από την κορυφή, τάιμ άουτ κάλεσε ο Καντζούρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:25
32-30 απάντησε με δικό του τρίποντο μετά το τάιμ άουτ ο Στρέλνιεκς! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:29
Ο Φρανσίσκο πήρε το επιθετικό ριμπάουντ και φάουλ από τον Γουίλιαμς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:31
Αυτό ήταν το τρίτο προσωπικό του φάουλ, κάλεσε τάιμ άουτ ο Σπανούλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:31
Τα έντονα παράπονα του Σπανούλη προς τον Ραντάνοφ, μετά από λάθος του: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:32
2:22 για το ημίχρονο, 15-10 υπέρ της ΑΕΚ το επί μέρους σκορ της δεύτερης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:33
Deflection του Ξανθόπουλου, ο Παπαδάκης αστόχησε για τρεις στην άλλη πλευρά του παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:33
Βήματα ο Χάμερ, παρά το γεγονός ότι είχε το miss match με τον Στρέλνιεκς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:34
Λάθος πάσα του Στρέλνιεκς, 8ο λάθος για την ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:36
36-34 αστόχησε σε δύο βολές ο Χάμερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:37
Μεταφορά μπάλας από τον Φρανσίσκο, έχει 5.6'' στη διάθεσή της η ΑΕΚ, πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Ταιμ άουτ του Καντζούρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39
39-34 με buzzer-beater τρίποντο του Μάιλς, ο οποίος ευστόχησε με ταμπλό! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:40
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ-Περιστέρι bwin 39-34. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:42
Η ΑΕΚ πάει στα αποδυτήρια με το μεγαλύτερο προβάδισμά της στον αποψινό ημιτελικό, επιτρέποντας στο Περιστέρι bwin να σκοράρει μόλις 10 πόντους στη δεύτερη περίοδο. Πρώτος σκόρερ ο Μάιλς με 10 πόντους (έχει και 6 ριμπάουντ), ενώ για την ομάδα του Σπανούλη, ο Φρανσίσκο έχει 9 και ο Ντένμον 8. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
6/12 δίποντα, 6/17 τρίποντα, 17 ριμπάοντ και 11 ασίστ για την ΑΕΚ, 7/12 δίποντα, 4/15 τρίποντα, 14 ριμπάουντ και 9 ασίστ για το Περιστέρι bwin. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50
Το buzzer-beater τρίποντο του Μάιλς, στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:58
Επιθετικό φάουλ του Μπίλαν, στην προσπάθειά του να σκοράρει απέναντι στον ΜακΓκριφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:59
Αυτό ήταν το τρίτο προσωπικό φάουλ του Μπίλαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:00
Χωρίς καλάθι στα δύο πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
39-39 με 3/3 βολές του Φρανσίσκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
Άλλη μία κακή επίθεση για την ΑΕΚ, ψάχνει ακόμα το πρώτο της καλάθι στην τρίτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
39-42 με τρίποντο του Φρανσίσκο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
Βήματα ο ΜακΓκριφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
39-44 με 2/2 βολές του Φρανσίσκο, έφτασε τους 19 προσωπικούς πόντους! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:05
Εντυπωσιακή τάπα του Ραντάνοφ στον Γουίλιαμς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:05
Ο Φρανσίσκο έπεσε με μεγάλη δύναμη πάνω στον Γουίλιαμς. πεσμένοι στο παρκέ οι δύο παίκτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
Σηκώθηκαν χωρίς πρόβλημα, οι διαιτητές θα δουν το ριπλέι για αντιαθλητικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
Αντιαθλητικό δόθηκε στον Φρανσίσκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
41-44 με 2/2 βολές του Γουίλιαμς, κρατάει και την κατοχή η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
Άστοχος σε τρίποντο ισοφάρισης ο Φλιώνης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
43-44 ο ΜακΓκριφ από κοντά, μετά από επιθετικό ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
Πεσμένος στο παρκέ ο Ντένμον, ζήτησε φάουλ από τους διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
45-44 Λάθος πάσα του Φρανσίσκο, σκόραρε με διπλή προσπάθεια ο Γιάνκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
51-51 σκόραρε ο Κασελάκης, μετά από ένα ακόμα λάθος στην επίθεση της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Τελευταίο δίλεπτο στην τρίτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Επιθετικό φάουλ του Ραντάνοφ στον αιφνιδιασμό του Περιστερίου bwin. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
Κλέψιμο για το Περιστέρι bwin, πεσμένος στο παρκέ ο Γουίλιαμς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
Κλέψιμο του Ντένμον, αστόχησε σε τρίποντο στον αιφνιδιασμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:36
Φάουλ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ για την ΑΕΚ και τεχνική ποινή τον Καντζούρη για έντονες διαμαρτυρίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
Κοιτάζουν το ριπλέι για το αν πατούσε την γραμμή του τριπόντου ο Γιάνκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
Το μέτρησαν ως τρίποντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
62-61 ο Μπίλαν με διπλή προσπάθεια κάτω από την μπασκέτα της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
Τάιμ άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
17:42
5 ομαδικά φάουλ έχει η ΑΕΚ στην τέταρτη περίοδο, μόνο 2 το Περιστέρι bwin. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
17:44
Οι διαιτητές είδαν το ριπλέι και έδωσαν την κατοχή της μπάλας στο Περιστέρι bwin. 4:33 για τη λήξη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
62-64 με τρίποντο του Κασελάκη! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
Άστοχος για τρεις ο Μάιλς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
62-67 με τρίποντο του Φρανσίσκο από πολύ μακρινή απόσταση! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Ένα ακόμα λάθος στην επίθεση της ΑΕΚ, επιθετικό φάουλ του Μάιλς! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
91'' ακόμα για το τέλος, πολύ δύσκολα θα αλλάξει κάτι. Τάιμ άουτ κάλεσε ο Καντζούρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:57
35'' ακόμα, το Περιστέρι bwin θα προκριθεί για πρώτη φορά στην ιστορία του σε τελικό Κυπέλλου! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:58
Λήξη του ημιτελικού, ΑΕΚ-Περιστέρι bwin 65-77! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:59
Η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη πήρε τη μεγάλη νίκη με πρωταγωνιστή τον Φρανσίσκο, ο οποίος πέτυχε 33 πόντους, και προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία του σε τελικό Κυπέλλου! by Δημήτρης Παπαδήμας