Παναθηναϊκός-Βόλος ΝΠΣ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 23η αγωνιστική της Super League 1.

16:30
16:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Βόλο, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, στο «Απόστολος Νικολαΐδης». by www.sport-fm.gr
16:32
16:32
Όσο για εκείνη των φιλοξενούμενων; Την απαρτίζουν οι Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Σι, Γκάγκι, Λούνα, Κούτσιας, Πιρές, Τσιρίνος και Καρτάλης. by www.sport-fm.gr
16:33
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού κάθονται οι Λοντίγκιν, Πούχατς, Σπόραρ, Τσέριν, Τσόκαϊ, Κώτσιρας, Παλάσιος, Πούγγουρας και Βέρμπιτς. by www.sport-fm.gr
16:33
Από την άλλη, στον πάγκο του Βόλου βρίσκονται οι Κότνικ, Ασλανίδης, Τσοκάνης, Οζέγκοβιτς, Μεθκίδα, Μεταξάς, Κάτσε, Τάχατος και Πίρινεν. by www.sport-fm.gr
16:35
Σε επίπεδο απουσιών, οι γηπεδούχοι δεν υπολογίζουν στον Μάγκνουσον, πέραν των μακροχρόνια απόντων Aϊτόρ, Τρουιγιέ και Φρόκου. by www.sport-fm.gr
16:36
Παράλληλα, η ομάδα της Μαγνησίας δεν έχει στην διάθεσή της τον τραυματία Μπαριέντος, καθώς και τον τιμωρημένο Ντέλετιτς. by www.sport-fm.gr
16:36
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας, ενώ στο VAR θα είναι ο Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. by www.sport-fm.gr
16:39
Ο Λάζλο Κλεϊνχέισλερ είναι η μοναδική αλλαγή του Ιβάν Γιοβάνοβιτς στο βασικό σχήμα των «πράσινων»... Εικόνα live 21974265/73379.jpg by www.sport-fm.gr
16:40
16:42
Οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού κάνουν την προθέρμανσή τους. Εικόνα live 21974265/43090.jpg by www.sport-fm.gr
16:44
16:48
Σχεδόν γεμάτη η Λεωφόρος σε ένα ακόμα φετινό παιχνίδι του Παναθηναϊκού! Εικόνα live 21974265/112876.jpg by www.sport-fm.gr
16:56
Απρόοπτο της τελευταίας στιγμής στον Παναθηναϊκό, με τον Κλεϊνχέισλερ να νιώθει ενοχλήσεις στην προθέρμανση και να μπαίνει ο Παλάσιος στην θέση του στην 11αδα! by www.sport-fm.gr
16:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
16:58
Πανό αλληλεγγύης προς τους Τούρκους και τους Σύριους στο «πέταλο» της Θύρας 13! by www.sport-fm.gr
16:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
16:59
17:00
17:01
17:03
1' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό από αριστερά, με τον Μαντσίνι να κάνει το γύρισμα, την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Εσκοβάλ, τον Αργεντινό να ζητάει πέναλτι αλλά τον διαιτητή να δείχνει κόρνερ, σε συννενόηση προφανώς και με το VAR. by www.sport-fm.gr
17:04
17:06
4' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι για τον Παλάσιος, αλλά τον προλαβαίνει ο Άλχο πριν σουτάρει και διώχνει... by www.sport-fm.gr
17:10
8' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους «πράσινους», με τον Κουρμπέλη να βγάζει ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Βολου, για τον Ιωαννίδη, που πατάει περιοχή, αλλά πλασάρει για... χιλιοστά άστοχα, υπό πίεση απέναντι στον Κλέιμαν! by www.sport-fm.gr
17:12
9' Μαρκάρισμα στον Ιωαννίδη, που δέχεται κλωτσιά στη μεγάλη περιοχή, από τον Εσκοβάλ, καμία υπόδειξη από τον Φωτιά. by www.sport-fm.gr
17:14
17:15
14' Σουτ του Παλάσιος, από θέση μέσα δεξιά και διαγώνια, αποκρολυει ο Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
17:18
17:22
18' Νέα μεγάλη ευκαιρία του Παναθηναϊκού, με τον Μαντσίνι να κλέβει την μπάλα να βγαίνει απέναντι στον Κλέιμαν, αλλά εκείνος αποκρούει εντυπωσιακά! by www.sport-fm.gr
17:23
19' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, με τον Παλάσιος! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται, ο Αργεντινός σουτάρει χωρίς όμως να έχει καλή ισορροπία με τη μπάλα να πηγαίνει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
17:27
17:28
27' Ένα ακόμα κερδισμένιο κόρνερ από πλευράς Παναθηναϊκού, από την δεξιά πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
17:30
28' Συνεχίζεται ο... βομβαρδισμός της εστίας του Βόλου, ωραία πάσα του Χουάνκαρ και νέο σουτ του Μαντσίνι, διώχνει ξανά ο Κλέιμαν! by www.sport-fm.gr
17:31
29' Εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, κεφαλιά του Κουρμπέλη, η μπάλα περνάει άουτ... by www.sport-fm.gr
17:38
31' Νέα καλή φάση για τον Παναθηναϊκό. Πολύ καλό σουτ του Ιωαννίδη, έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξι δοκάρι του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
17:42
36' Μακρινό σουτ του Κουρμπέλη, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
17:42
40' Νέες διαμαρτυρίες από πλευράς του Παναθηναϊκού, για πέναλτι του Σι πάνω στον Παλάσιος, που δεν μπόρεσε να κάνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Μαντσίνι από δεξιά. by www.sport-fm.gr
17:44
Ο Παλάσιος είναι πεσμένος στο έδαφος, όπως και οι Κλέιμαν-Σι και τα ριπλέι δείχνουν πως έχει ανατραπεί καθαρά από τον αντίπαλό του! by www.sport-fm.gr
17:44
Τελικά, ο Φωτιάς επιμένει, αφού δεν τον καλεί ούτε και ο Σιδηρόιπουλος να δει την φάση και δίνει κόρνερ... by www.sport-fm.gr
17:47
17:48
17:50
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός και Βόλος πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίε σκορ. by www.sport-fm.gr
17:51
Ο Παναθηναϊκός δικαιούται να έχει φοβερά παράπονα για την διαιτησία του Φωτιά, αλλά και του Σιδηρόπουλου, που δεν έχουν καταλογίσει πέναλτι σε -τουλάχιστον- δύο περιπτώσεις. by www.sport-fm.gr
18:06
Χωρίς αλλαγή ξεκινά στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός. Οζέγκοβιτς αντί Καρτάλη η αλλαγή του Βόλου. by www.sport-fm.gr
18:07
18:11
49' Αντεπίθεση και σουτ του Μπερνάρ στο όιριοο της περιοχής, πάνω σε αντίπαλο η μπάλα... by www.sport-fm.gr
18:12
50' Κίτρινη κάρτα στον Σι, για φάουλ πάνω στον Παλάσιος, είναι η δεύτερη και αποβάλλεται. by www.sport-fm.gr
18:13
52' Εκτέλεση του φάουλ, η μπάλα φτάνει στον Χουάνκαρ, αλλα το σουτ του από πλάγια και αριστερά είναι άστοχο. by www.sport-fm.gr
18:14
52' ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! δεύτερο δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, ξανά από σουτ του Παλάσιος! by www.sport-fm.gr
18:16
18:21
59' Γκοοοοοοοοοοολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Κουρμπέλη να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα με προβολή, μετά τη σέντρα του Παλάσιος, που είχιε συνεργαστεί προηγουμένως ωραία με τον Βαγιαννίδη. by www.sport-fm.gr
18:23
18:25
63' Απαντάει ο Γιοβάνοβιτς, βάζοντας τον Σπόραρ αντί του Ιωαννίδη και τον Κώτσιρα αντί του Βαγιαννίδη. by www.sport-fm.gr
18:27
18:29
18:30
18:31
69' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Σπόραρ να ευστοχεί, στέλνοντας την μπάλα δίπλα από τον Κλέιμαν, που έπεσε σωστά. by www.sport-fm.gr
18:34
18:39
75' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Οι Βέρμπιτς και Τσέριν περνούν στις θέσεις των Κουρμπέλη και Μαντσίνι. by www.sport-fm.gr
18:39
18:42
80' Στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Πατάει περιοχή ο Παλάσιος, η μπάλα φτάνει στον Μπερνάρ, το σουτ του οποίου κοντράρει. by www.sport-fm.gr
18:43
81' Φωνές για πέναλτι από τον Παναθηναϊκό! Ο Κάτσε βρίσκει από πίσω τον Χουάνκαρ, στο πέλμα του, με τον Ισπανό μπακ να πέφτει στο έδαφος. Πρώτα βρήκε την μπάλα ο Χουάνκαρ, υπάρχει παράβαση. Ο Φωτιάς δεν δίνει την παράβαση σε πρώτο χρόνο και περιμένει την ενημέρωση από τον VAR. by www.sport-fm.gr
18:44
18:45
18:45
18:46
18:46
18:49
Τελευταία λεπτά στη Λεωφόρο, δεν φαίνεται ότι μπορεί να αλλάξει κάτι δραματικά... by www.sport-fm.gr
18:52
18:53
18:55
90'+3' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Γλυκιά σέντρα του Πούχατς, σηκώνεται στη γωνία της μικρής περιοχής ο Σάρλια, πιάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by www.sport-fm.gr
18:57
90'+5' Τρομερή ατομική ενέργεια από τον Μπερνάν, δεν είναι ενδεδειγμένο το γύρισμα όμως ανάμεσα σε έναν όμιλο παικτών. by www.sport-fm.gr
18:58
18:58
Τέλος στο ματς. Ο Παναθηναϊκός θα νικήσει 2-0 τον Βόλο χάρη στα τέρματα των Κουρμπέλη (59') και Σπόραρ (69'). Με δέκα παίκτες η ομάδα της Μαγνησίας από το 50' λόγω δεύτερης κίτρινης στον Σι. Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς αντιπαρήλθε τις εναντίον της αποφάσεις στο πρώτο μέρος με τα πέναλτι που δεν δόθηκαν, είχε μονότερμα τον αντίπαλό της, έφτιαξε πολλές τελικές -έχοντας και δύο δοκάρια- και έφτασε στο σημαντικό «τρίποντο». Τρεις σερί νίκες πλέον ο Παναθηναϊκός και στο +4 από τη 2η ΑΕΚ, η οποία έχει δύο ματς λιγότερα (με τον Ατρόμητο και το ντέρμπι αύριο με τον ΠΑΟΚ). Στην 5η θέση παρέμεινε ο Βόλος. by www.sport-fm.gr