Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:34
Καλησπέρα σας! Ο Ατρόμητος θα υποδεχθεί τον Λεβαδειακό στο Περιστέρι, για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
Ο Ατρόμητος προέρχεται από την ήττα 2-1 στον Βόλο που τον ανάγκασε στην 8η ήττα του στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Κρις Κόλμαν, δεν έχει χάσει το τρένο για τα playoffs αφού μετά από 22 ματς βρίσκεται στην 8η θέση με 25 βαθμούς και στο -6 από τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
Ο Λεβαδειακός δίνει τη δική του μάχη για την παραμονή καθώς βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, έχοντας γευτεί τη χαρά της νίκης μόλις δύο φορές, τη στιγμή που μετρά 7 ισοπαλίες και 13 ήττες. Μάλιστα η ομάδα της Βοιωτίας, έχει αλλάξει σελίδα καθώς το ντεμπούτο του στον πάγκο θα κάνει ο Γιάννης Πετράκης που αντικατέστησε τον Γιάσμινκο Βέλιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
Χωρίς νίκη εκτός έδρας σε επίπεδο Stoiximan Super League είναι ο Λεβαδειακός απέναντι στον Ατρόμητο, ο οποίος έχει καταφέρει να επικρατήσει στα εννέα από τα έντεκα παιχνίδια του, ενώ υπάρχουν και δύο ισοπαλίες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
Οι πέντε από τις εννέα νίκες του Ατρομήτου επί του Λεβαδειακού είναι με σκορ 1-0, το οποίο είναι το δημοφιλέστερο στις μεταξύ τους αναμετρήσεις, ενώ υπάρχει και το 3-0 με δύο εμφανίσεις. Μόνο σε μια από τις αναμετρήσεις τους δεν είχε σημειωθεί γκολ, το 2012-13. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Χατζηϊσαΐας, Στρούγγης, Αθανασίου - Έρλινγκμαρκ, Έντερ - Ροτάριου, Αγκιμπού, Ρομπάιγ - Τζαβίδας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Στον πάγκο οι Μπρανέσκου, Μαυρομμάτης, Οικονομίδης, Κούεν, Φριτζόνσον, Πομόνης, Κωτσόπουλος, Τζοβάρας, Κιάρτανσον. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Λεβαδειακός (Γιάννης Πετράκης): Γκροφ - Ντεντάκης, Τσάπρας, Παζ, Παναγιώτου - Μεχία, Νίκας, Νταμπό - Λούα Λούα, Βρακάς, Γερεμέγεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Στον πάγκο οι Στογιάνοβιτς, Σαχπεκίδης, Σκβάρκα, Σακό, Λιάγκας, Χάμοντ, Γιαννιώτας, Συμελίδης, Κωνσταντινίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας) Boηθοί: Μεϊντάνας (Αχαϊας)/ Καραγκιοζόπουλος (Ημαθίας) 4ος διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών) by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Σε δέκα περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του καταστροφικού σεισμού στην Τουρκία και την Συρία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Τηλεοπτικά μπορείτε να δείτε το ματς από το Nova Sports Prime, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94, 6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
4' Ο Ατρόμητος έχει την κατοχή στα πρώτα λεπτά και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
6' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
7' Σουτ του Γερεμέγεφ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
9' Σουτ ο Έντερ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
11' Μεγάλη ευκαιρία ο Ατρόμητος! Ο Ρομπάιγ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Γκροφ, ωστόσο το σουτ που έκανε πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
18' Ο Ατρόμητος προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα του Λεβαδειακού, κυκλοφορώντας την μπάλα από τα πλάγια κυρίως... Την ίδια ώρα, οι Βοιωτοί ψάχνονται στην κόντρα αλλά χωρίς αποτέλεσμα ως τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
20' Σέντρα ο Ντεντάκης, έκοψε την προσπάθειά του ο Χατζηϊσαΐας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
22' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Φάση διαρκείας στα καρέ του Λεβαδειακού, με τον Ρομπάιγ να κάνει το σουτ και τον Γκροφ να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
23' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
27' Κίτρινη ο Παζ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
29' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Κεσχρίντα έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά τον έκοψε ο Τσάπρας με τάκλιν τελευταία στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
18:35
33' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Έντερ, ο Ροτάριου παίρνει την κεφαλιά, η οποία ήταν άπιαστη, νικώντας τον Γκροφ για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Νωρίτερα, ο Λούα Λούα έπεσε στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο ο Βρακάς που του είχε κάνει το γύρισμα είχε υποδειχτεί σε θέση οφσάιντ. Ο διαιτητής είχε δείξει αρχικά άουτ, πάντως… by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ωστόσο ήταν οφσάιντ η φάση. Ο Τσάπρας έδιωξε πάνω στη γραμμή το σουτ του Τζαβίδα, αλλά η φάση είχε ξεκινήσει από οφσάιντ στον Ρομπάιγ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
39' Κίτρινη ο Παναγιώτου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
43' Ο Ατρόμητος πιέζει και για δεύτερο γκολ, με τον Λεβαδειακό να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
44' Κίτρινη και ο Νταμπό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
18:48
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
45+2' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό! Σουτ ο Τσάπρας μετά από κόρνερ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
45+3' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ωραίο συρτό σουτ ο Παναγιώτου, έπεσε και μάζεψε τελευταία στιγμή ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ατρόμητος προηγείται με γκολ του Ροτάριου από το 33ο λεπτό. Ο Λεβαδειακός πρέπει να αντιδράσει στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
46’ Βήχος, Σκβάρκα μέσα για τον Λεβαδειακό, έξω οι Παναγιώτου, Μεχία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
50' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Τζαβίδας έξω, Κιάρτανσον μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
19:14
52' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Γύρισμα του Κεσχρίντα, σουτ στην κίνηση του Κιάρτανσον που πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
53' Κίτρινη ο Έρλινγκμαρκ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
57' Κίτρινη και ο Βήχος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
58' Δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βήχος! Με 10 ο Λεβαδειακός! Τσίμπησε την μπάλα ο Αγκιμπού και ο Βήχος τον ανέτρεψε. Υπερβολική για δεύτερη κίτρινη και μάλιστα σε διάστημα μικρότερο του ενός λεπτού... by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
60' Σουτ ο Αγκιμπού μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Γκροφ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
61' Ρομπάιγ έξω, Τζοβάρας μέσα για τον Ατρόμητο. Ο Σκβάρκα μπήκε στο ημίχρονο, αλλά λόγω της αποβολής του Βρακά «θυσιάζεται» και δίνει τη θέση του στον Λιάγκα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
63' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
19:29
67' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
Πήρε την κεφαλιά ο Στρούγγης, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
72' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Σαχπεκίδης μέσα, Γιαννιώτας έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
76' Έρλινγκμαρκ έξω για τον Ατρόμητο, μέσα ο Οικονομίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
77' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Απίστευτη εξ επαφής επέμβαση του Γκροφ, βγάζει με απίθανη απόκρουση το πολύ δυνατό σουτ στην κίνηση του Αγκιμπού από τα 2 μέτρα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
80' Βρακάς έξω, Σακό μέσα για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
83' ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαμένη ευκαιρία ξανά για τον Ατρόμητο! Διαγώνιο σουτ του Αγκιμπού μέσα από την περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι. Στην επαναφορά ο Κιάρτανσον έχει μπροστά του την κενή εστία αλλά σουτάρει πάνω στον Γκροφ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
85' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
86' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Εκτέλεσε ο Ντεντάκης, ο Λιάγκας αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Γιαννιώτη! by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
Καμία αξιοσημείωτη φάση στις καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
90+5' Ωραίο σουτ ο Σακό, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
Τέλος στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
Ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού, διατηρώντας τις όποιες ελπίδες του για να προλάβει το... τρένο της εξάδας. Παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού και στο -2 από τον Ιωνικό και τη σωτηρία ο Λεβαδειακός. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
Ο Ροτάριου πέτυχε το μοναδικό τέρμα του αγώνα με υπέροχη κεφαλιά, ενώ ο Λεβαδειακός από το 58' και έπειτα έπαιζε με ποδοσφαιριστή λιγότερο λόγω αυστηρής αποβολής του Βήχου που είδε δύο κίτρινες κάρτες σε διάστημα ενός λεπτού. by Αναστασία Βοσνάκη