Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΟΦΗ-Άρης, για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρξει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μάνου Σουργιά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς - Βούρος, Γιαννούλης, Τοράρινσον – Λάρσον, Μεγιάδο, Ντιουσέ, Μπαλογιάννης, Μπάκιτς - Τοράλ, Ντίκο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Άρης (Τόλης Τερζής): Κουέστα - Οντουμπάτζο, Ενκουλού, Μπράμπετς, Πίρσμαν – Ετέμπο, Νταρίντα, Ρουπ - Μ. Γκαρσία, Πάλμα, Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Την προηγούμενη αγωνιστική ο ΟΦΗ έριξε «τεσσάρα» στη Λαμία (1-4) και βρίσκεται στην 10η θέση με 23 βαθμούς. Μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα μετράει 5 νίκες, 8 ισοπαλίες και 9 ήττες. Η ομάδα του Βάλντας Νταμπράουσκας έχει παρουσιάσει απίστευτη βελτίωση στα τελευταία παιχνίδια και ανεξαρτήτως αποτελέσματος, η δουλειά που γίνεται στην ομάδα φαίνεται σε κάθε ματς. Ο Νέιρα και ο Διαμαντής είναι εκτός αποστολής, όπως και ο τιμωρημένος Πασαλίδης, καθώς επίσης και οι Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Από την άλλη, ο Άρης δεν διανύει καλό φεγγάρι και για αυτό τον λόγοι οι «κίτρινοι» προχώρησαν στην απομάκρυνση του Άλαν Πάρντιου. Μάλιστα, τη θέση του πήρε ο Τόλης Τερζής, ο οποίος αναμένεται και να ολοκληρώσει τη σεζόν ως προπονητής των Θεσσαλονικιών. Την περασμένη αγωνιστική ο Άρης γνώρισε την ήττα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» από τον Παναθηναϊκό (1-2), σε ένα ματς όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς αλλά το «τριφύλλι» έβγαλε αντίδραση και γύρισε το ματς. Δεν έχουν εξασφαλίσει ακόμη την εξάδα, οπότε πρέπει να βρουν δύο νίκες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια για να την… κλειδώσουν, ενώ θέλουν να μειώσουν τη διαφορά και από τον πέμπτο Βόλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Χριστογεώργος, Φελίπε, Τσιλιανίδης, Μαρινάκης, Μοσκέρα, Περέα, Γιόχου, Γκρόνινγκ, Μπιφουμά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Σιαμπάνης, Ιτούρμπε, Καμάτσο, Χριστοδουλόπουλος, Εμπακατά, Μαζικού, Γκρέι, Νταμπό, Ντουκουρέ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Διαιτητής: Καραντώνης Βοηθοί: Β.Μωυσιάδης, Διαμαντής Τέταρτος: Τσέτσιλας VAR: Τσακαλίδης, Κόλλιας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Η ιστορία: 42 Συναντήσεις 22 Νίκες ΟΦΗ 8 Ισοπαλίες 12 Νίκες Άρης ΓΚΟΛ: 68-39 by Αποστόλης Λιβάνιος

19:36
4' Απειλεί ο ΟΦΗ. Η μπάλα έφτασε στον Λάρσον έπειτα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, αλλά το σουτ του μπακ-χαφ των γηπεδούχων ήταν άστοχο από καλή θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
8' Απαντάει ο Άρης! Γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, με τον Νταρίντα να πατάει περιοχή από τα δεξιά, να κάνει το γύρισμα και τον Ρουπ να μην εκτελεί μέσα από την περιοχή και να τροφοδοτεί τον Ματέο που βρήκε τον Καμαρά. Ο Μαυριτανός φορ εκτέλεσε και ο Μανδάς έδιωξε σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
9' Απειλεί και πάλι ο Άρης. Διαγώνιο σουτ του Καμαρά, διώχνει ο Μανδάς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43

10' ΓΚΟΛ ο Άρης, 0-1!

Ο Πίρσμαν μπήκε στην πορεία της μπάλας μετά από κόρνερ του Ματέο Γκαρσία, αλλά τα κατάφερε ο Ρουπ εξ επαφής και νίκησε τον Μανδά. Ντεμπούτο του Γερμανού στο βασικό σχήμα (είχε δύο συμμετοχές ως αλλαγή) με γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
Ο ΟΦΗ μπήκε πιο δυνατά, ο Άρης αντέδρασε με δύο καλές ευκαιρίες, αλλά το σημαντικότερο και με ένα γκολ. Οι γηπεδούχοι έχουν χάσει το μυαλό τους μετά το ξέσπασμα των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
19:56
24' Δοκάρι για τον Άρη! Δυνατό σουτ του Νταρίντα, η μπάλα στο οριζόντιο του Μανδά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
Πατάει πολύ καλύτερα ο Άρης από τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Φωνές από τον Άρη για πέναλτι έπειτα από μαρκάρισμα του Μπάκιτς στον Ματέο Γκαρσία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
26' Κίτρινη στον Οντουμπάτζο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
20:02
29' Επικίνδυνη επίθεση στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ από τον Άρη, αλλά είναι οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
30' ΓΚΟΛ ο Άρης, 0-2! Ο Ρουπ άδειασε τον Βούρο και γύρισε για τον Νταρίντα που πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι. Η φάση ξεκίνησε από κλέψιμο του Ετέμπο στον Μπάκιτς. Υπάρχουν φωνές των γηπεδούχων για φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
Ελέγχεται η φάση για φάουλ στον Μπάκιτς από τον Ετέμπο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Μετράει το γκολ 0-2! Πρώτο γκολ και για τον Τσέχο με τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
20:12
39' Απειλεί ο ΟΦΗ. Οι γηπεδούχοι έχτισαν με υπομονή την επίθεση, ο Λάρσον πάτησε περιοχή, αλλά το γύρισμά του δεν ήταν καλό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
41' Δυνατό σουτ του Ματέο από απόσταση, μπλόκαρε ο Μανδάς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
Ημίχρονο στο Ηράκλειο: ΟΦΗ-Άρης 0-2! Σημαντικό προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους από τα γκολ των Ρουπ (10') και Νταρίντα (30'). Ενδιάμεσα, ο Τσέχος είχε και δοκάρι (24'). Μετά τη φάση των γηπεδούχων στο 4' με τον Λάρσον, η ομάδα του Τόλη Τερζή κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ δεν είναι υπερβολή ότι θα μπορούσε να είχε σημειώσει κι άλλο γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
20:32
Ξεκινάει εντός ολίγου το β' μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Αλλαγές από τον Νταμπράουσκας για τον ΟΦΗ: Φελίπε και Τσιλιανίδης αντί Ντιουσέ και Μπαλογιάννη για τους γηπεδούχους by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
52' Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ο Μοσκέρα αντί του Φελίπε που τραυματίστηκε λίγο μετά την είσοδό του στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
55' Απειλεί ο ΟΦΗ. Ο Ντίκο ελίχθηκε ωραία και μοίρασε για τον Τοράλ που έπιασε σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά πάνω στον Κουέστα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
56' Φάση για τον ΟΦΗ. Ο Μοσκέρα έπιασε το σουτ, ο Κουέστα έδιωξε σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Πατάει καλά ο ΟΦΗ στο ξεκίνημα του β' μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
60' Ντουκουρέ αντί Ρουπ και Ιτούρμπε αντί Πάλμα για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
63' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Μεγιάδο πίεσε και έκλεψε, μοίρασε για τον Μοσκέρα που κατάφερε να αστοχήσει μέσα από τη μικρή περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
Ο ΟΦΗ έχει βελτιωθεί, αλλά ο Άρης συνεχίζει να ελέγχει την κατάσταση, αφού κατάφερε να βγάλει αναίμακτα την άνοδο των γηπεδούχων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
70' Κερδισμένο φάουλ για τον Άρη σε θέση για απευθείας εκτέλεση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
Ο Ιτούρμπε θα εκτελέσει, αλλιώς ο Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
71' Ο Καμαρά εκτέλεσε τελικά, η μπάλα έφυγε πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
72' Μπιφουμά αντί Λάρσον για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
74' Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τον ΟΦΗ, αλλά ο Ντίκο που έγινε αποδέκτης της δεν εκτέλεσε με την πρώτη και ο Κουέστα μάζεψε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
75' Διαγώνιο σουτ του Νταρίντα, σε ετοιμότητα ο Μανδάς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
79' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Δυνατό σουτ του Μπάκιτς, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Κουέστα. Πανηγύρισε ο κόσμος του ΟΦΗ, νόμιζε ότι έγινε το 1-2 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
79' Αλλαγές για τον Άρη: Χριστοδουλόπουλος αντί Νταρίντα και Εμπακατά στη θέση του Ματέο Γκαρσία. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
81' Γιοχού αντί Γιαννούλη για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
85' Σουτ του Τοράλ, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
88' Νταμπό αντί Καμαρά για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
90' ΓΚΟΛ ο Άρης, 0-3! Ο Ιτούρμπε έφυγε στην κόντρα μετά από δικό του κλέψιμο και εκτέλεσε τον Μανδά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
90'+3' Δυνατό σουτ του Μοσκέρα, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Τέλος στο ματς: ΟΦΗ-Άρης 0-3! Ρουπ (10'), Νταρίντα (30') και Ιτούρμπε (90') τα γκολ για τους «κίτρινους». by Αποστόλης Λιβάνιος