Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Champions League.

Καλησπέρα σας! Η Άιντραχτ θα υποδεχθεί τη Νάπολι, για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι των «16» του Champions League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
Με προπονητή τον Όλιβερ Γκλάσνερ η Άιντραχτ έχει ρεκόρ 10-7-2 στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και εντός έδρας 3-5-1! Παράλληλα, έχει συνολικό ρεκόρ 6-3-2 απέναντι σε ιταλικές ομάδες στα ευρωπαϊκά Κύπελλα. Εκτός είναι οι Γκραλ, Εμπιμπέ, Βένιχ και εξαιρετικά αμφίβολος ο Ρόντε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Η Νάπολι είχε την καλύτερη επίθεση στη φάση των ομίλων με ενεργητικό 20 γκολ. Παράλληλα μετρά 2 νίκες στις ισάριθμες τελευταίες επισκέψεις της στη Γερμανία κόντρα σε Βόλφσμπουργκ και Λειψία. Είναι από τις κορυφαίες ευρωπαϊκές ομάδες τη φετινή σεζόν, έχοντας αγκαλιάσει ήδη το σκουντέτο και θέλει να κυνηγήσει τη διάκριση. Εκτός υπηρεσιών του Σπαλέτι ο Ρασπαντόρι, ενώ ο Οσιμέν είναι «ΟΚ» που ξεπέρασε ορισμένες ενοχλήσεις στη μέση. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
21:30
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
Άιντραχτ (Όλιβερ Γκλάσνερ): Τραπ - Τούτα, Γιάκιτς, Εντικά - Μπούτα, Καμάντα, Σο, Μαξ - Λίντστρεμ, Γκέτσε - Κόλο Μουανί. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
Στον πάγκο οι Ραμάι, Σμόλτσιτς, Αλιντού, Ρόντε, Τουρέ, Μπορέ, Χασέμπε, Αλάριο, Τσάντλερ, Λεντς, Κνάουφ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
Νάπολι (Λουτσιάνο Σπαλέτι): Μερέτ - Ντι Λορέντζο, Κιμ, Ραχμάνι, Ολιβέρα - Ανγκισά, Λομπότκα, Ζιελίνσκι - Λοσάνο, Οσιμέν, Κβαρατσκέλια. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
Στον πάγκο οι Ιντάσιακ, Γκολίνι, Ζέσους, Μάριο Ρουί, Ελμάς, Σιμεόνε, Μπερεζίνσκι, Πολιτάνο, Έστιγκαρντ, Γκαετάνο, Εντομπελέ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Σοάρες Ντίας από την Πορτογαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
21:43
21:43
21:49
Σε 10 λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
1' Πατάει περιοχή ο Κβαρατσκέλια και κάνει το γύρισμα, διώχνει η άμυνα της Άιντραχτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
Δίνει μπάλα και χώρο στη Νάπολι η Άιντραχτ στο ξεκίνημα, θέλοντας να χτυπήσει στην κόντρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
5' Ευκαιρία για την Άιντραχτ, με διαγώνιο σουτ του Κόλο Μουανί που πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
10' Φάουλ του Μαξ, απομακρύνει προσωρινά η άμυνα της Νάπολι και ο Γκέτσε πιάνει το βολέ που περνά λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
13' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
14' Φοβερή ατομική ενέργεια ο Οσιμέν, έτρεχε σα να μην υπάρχει... αύριο και τελικά κέρδισε το κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
Δεν το εκμεταλλεύτηκε η Νάπολι το κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
17' Σέντρα ο Γκέτσε, έδιωξε με υπερένταση ο Μέρετ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
19' Φώναξαν για πέναλτι οι Ιταλοί. Μετά από διώξιμο του Τραπ, η μπάλα στο χέρι του Εντινκά αλλά θεωρείται ακούσιο από τον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
22:25
26' Φάουλ για τη Νάπολι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
Πήγε να πάρει την κεφαλιά ο Ντι Λορέντζο, έβγαλε σε κόρνερ ο Γιάκιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
30' Πήγε να εκμεταλλευθεί λάθος της άμυνας της Άιντραχτ ο Οσιμέν, βγήκε και μάζεψε ο Τραπ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
Έχουμε συμπληρώσει τη μισή ώρα και το 0-0 παραμένει. Στο άλλο ματς, η Λίβερπουλ προηγείται 2-1 της Ρεάλ Μαδρίτης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
31' Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Άιντραχτ, ο Ζιελίνσκι έκανε το σουτ, αλλά μπλόκαρε ο Τραπ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
22:34
34' Δοκάρι για τη Νάπολι! Μετά από μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Λοσάνο κάνει το σουτ που σταματά στο αριστερό δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
34' Πέναλτι για τη Νάπολι! O Μπούτα δεν βλέπει τον Οσιμέν που έρχεται και του ρίχνει... κλωτσιά στο ψαχνό! Σωστή απόφαση, ήταν στην εξέλιξη του δοκαριού η φάση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:36
36' ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΤΡΑΠ! Ο Κβαρατσκέλια εκτέλεσε στη δεξιά γωνία, με τον κίπερ της Άιντραχτ να πέφτει σωστά και να σώζει την ομάδα του από το γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:38
38' Κίτρινη ο Κιμ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:38
39' Κόρνερ για την Άιντραχτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
Έδιωξε προς τα πίσω η άμυνα της Νάπολι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
40' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΝΑΠΟΛΙ ΚΑΙ 1-0! Οι Ιταλοί βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Λοσάνο έκανε ωραία σέντρα στον Οσιμέν και εκείνος από κοντά άνοιξε το σκορ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
42' Τραγικό λάθος της άμυνας της Άιντραχτ με τη σέντρα, ο Λοσάνο κλέβει και γυρίζει με τον Οσιμέν να μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα. Παρόλα αυτά ήταν οφσάιντ αυτή τη φορά ο Νιγηριανός… by Αναστασία Βοσνάκη
22:44
44' Κόρνερ για την Άιντραχτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:44
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Γερμανούς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Νάπολι πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα χάρη στο γκολ του Οσιμέν στο 40ο λεπτό. Η Άιντραχτ πάντως έχει δείξει πιο πειστική εικόνα μέχρι στιγμής. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
23:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
50' Κόρνερ για τη Νάπολι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
23:08
Ελέγχει τον ρυθμό και πάλι η Νάπολι, φοβική η Άιντραχτ... by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
53' Ωραία ατομική ενέργεια του Λοσάνο και σέντρα προς τον Οσιμέν, βγαίνει και μπλοκάρει ο Τραπ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
55' Φάση για τη Νάπολι. Σουτάρα του Λοσάνο από τα όρια της περιοχής, διώχνει δύσκολα ο Τραπ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:12
56' Τεράστια ευκαιρία για τη Νάπολι! Άλλο ένα λάθος της άμυνας της Άιντραχτ, ο Λοσάνο βγάζει τετ-α-τετ τον Κβαρατσκέλια που κάνει κακό πρώτο κοντρόλ και ο Τραπ βγάζει το πλασέ του στη συνέχεια. by Αναστασία Βοσνάκη
23:14
58' Αποβολή για τον Κόλο Μουανί, με δέκα η Άιντραχτ! Πάει με τις τάπες στον αστράγαλο του Ανγκισά, προσπαθώντας να σώσει την κατοχή της μπάλας και αποβάλλεται ο φορ της Άιντραχτ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:15
Δυσκολεύουν και άλλο τα πράγματα για τους Γερμανούς πλέον... Διότι θα χάσει και τη ρεβάνς ο Γάλλος φορ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:17
60' Κίτρινη κάρτα και στον Γκέτσε. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
23:21
65' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΝΑΠΟΛΙ! Φοβερό τακουνάκι ο Κβαρατσκέλια, άψογο πλασέ του Ντι Λορέντζο στην κίνηση και 2-0 η ομάδα του Σπαλέτι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:24
23:25
69' Διπλή αλλαγή για την Άιντραχτ. Μπούτα, Λίντστρεμ έξω, Μπορέ, Κνάουφ μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
72' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νάπολι! Τι πήγε να βάλει ο Ανγκισά! Πεσμένος και χωρίς να βλέπει το τέρμα, έκανε το τελείωμα μέσα από τη μικρή περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
75' Κόρνερ για την Άιντραχτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
Έδιωξε ο Οσιμέν με το κεφάλι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
23:36
80' Μέσα ο Εντομπελέ, έξω ο Ανγκισά για τη Νάπολι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:37
81' Αλιντού αντί Γκέτσε για την Άιντραχτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
82' Μεγάλη φάση για την Άιντραχτ! Γύρισμα του Κνάουφ, ο Καμάντα έρχεται σαν τρέιλερ αλλά δεν πλασάρει δυνατά και ο Μέρετ μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
82' Στην αντεπίθεση η Νάπολι, διαγώνιο σουτ του Οσιμέν, μπλόκαρε ο Τραπ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
83' Κάρτα στον Ελμάς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:40
84' Σιμεόνε και Πολιτάνο μέσα, Κβαρατσκέλια και Οσιμέν έξω για τη Νάπολι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:44
88' Ωραία κεφαλιά του Σιμεόνε, είχε καλή θέση και μπλόκαρε ο Τραπ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:46
Πιέζει η Νάπολι και για τρίτο γκολ... by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις... by Αναστασία Βοσνάκη
23:48
92' Σουτ του Ελμάς, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:51
94' Διαγώνιο σουτ του Σιμεόνε, μπλόκαρε ο Τραπ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:52
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η Νάπολι επικράτησε 2-0 της Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη και μοιάζει πλέον πολύ δύσκολο να χάσει την πρόκριση για τα προημιτελικά. by Αναστασία Βοσνάκη
23:53
Ο Οσιμέν άνοιξε το σκορ και ο Ντι Λορέντσο έκανε το 2-0, ενώ ο Κβαρατσκέλια έχασε πέναλτι, με την Άιντραχτ να μην έχει στη ρεβάνς τον Κολο Μουανί που αποβλήθηκε στο 58'. by Αναστασία Βοσνάκη