Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Champions League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
21:48
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Ίντερ και Πόρτο για τη φάση των «16» του Champions League. by Δημήτρης Κάππας
21:50
Οι «νερατζούρι» βρίσκονται σε καλό αγωνιστικό «φεγγάρι», μετρώντας εννέα νίκες και μόλις μία ήττα στα 13 πιο πρόσφατα παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Στη φάση των ομίλων του Champions League, τερμάτισαν δεύτερoi στο γκρουπ της πίσω από την Μπάγερν Μονάχου, αφήνοντας εκτός συνέχειας την Μπαρτσελόνα. by Δημήτρης Κάππας
21:50
Στα αγωνιστικά, σημαντικό είναι το γεγονός πως πέραν του Κορέα, δεν αντιμετωπίζουν άλλα προβλήματα. by Δημήτρης Κάππας
21:51
Από την άλλη, η Πόρτο πραγματοποιεί ονειρική σεζόν, καθώς εδώ και περίπου τέσσερις μήνες δεν λέει... να αφήσει το πόδι από το γκάζι. Σε αυτό το διάστημα, η ομάδα του Σέρτζιο Κονσεϊσάο μετράει δέκα διαδοχικές νίκες σε όλες τις διοργανώσεις και συνολικά 22 ματς αήττητη! Στον όμιλό της στη διοργάνωση, τερμάτισε στην πρώτη θέση, πάνω από Μπριζ, Μπάγερ Λεβερκούζεν και Ατλέτικο Μαδρίτης. by Δημήτρης Κάππας
21:53
Πάμε και στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Δημήτρης Κάππας
21:53
Ίντερ (Σιμόνε Ιντζάγκι, 3-5-2): Ονάνα - Σκρίνιαρ, Ατσέρμπι, Μπαστόνι - Νταρμιάν, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μιχιταριάν, Ντιμάρκο - Μαρτίνες, Τζέκο. by Δημήτρης Κάππας
21:53
Πόρτο (Σέρτζιο Κονσεϊσάο, 4-4-2): Κόστα, Ζοάο Μάριο, Πέπε, Μαρκάνο, Ζαιντού - Οτάβιο, Ουρίμπε, Γκρούγιτς, Γκαλένο - Πεπέ, Ταρεμί. by Δημήτρης Κάππας
22:01
1' Πρώτη καλή στιγμή για την Ίντερ. Ο Νταρμιάν έκανε ωραία κίνηση και σέντρα από τα δεξιά, ο Ντιμάρκο σούταρε στην κίνηση, με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα και να απομακρύνεται. by Δημήτρης Κάππας
22:03
3' Δυνατό φάουλ του Ταρεμί στον Ατσέρμπι, σηκώθηκε ο Ιταλός αμυντικός. by Δημήτρης Κάππας
22:05
Η Ίντερ έχει την κατοχή και προσπαθεί να βρει χώρους για να αναπτυχθεί, αλλά η Πόρτο πιέζει πολύ ψηλά και δεν την αφήνει. by Δημήτρης Κάππας
22:07
Προσπαθεί να δώσει ρυθμό στο παιχνίδι η ομάδα του Ιντζάγκι. by Δημήτρης Κάππας
22:10
10' Βρίσκεται στο έδαφος ο Τσαλχάνογλου, μετά από σύγκρουση με τον Τζέκο. by Δημήτρης Κάππας
22:10
Δεν έχει κάτι ο Τούρκος μεσοεπιθετικός, το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά. by Δημήτρης Κάππας
22:13
13' Πολύ καλή ευκαιρία για την Ίντερ να ανοίξει το σκορ. Ο Ντιμάρκο έκανε μία υπέροχη σέντρα από τα αριστερά, ο Λαουτάρο έπιασε από πλεονεκτική θέση την κεφαλιά, ωστόσο έστειλε την μπάλα πολύ πάνω από την εστία του Κόστα. by Δημήτρης Κάππας
22:15
15' Σουτ του Μπαρέλα εν κινήσει από τα 40 μέτρα, η μπάλα στην... εξέδρα. by Δημήτρης Κάππας
22:16
16' Στο έδαφος ο Σκρίνιαρ, μετά από σύγκρουση με τον Πεπέ. by Δημήτρης Κάππας
22:16
Σηκώθηκε ο Σλοβάκος, συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
22:17
18' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ίντερ. by Δημήτρης Κάππας
22:17
18' Παρέμβαση του Ζαϊντού, κόρνερ για την Ίντερ. by Δημήτρης Κάππας
22:19
18' Ακόμη μία ευκαιρία για την Ίντερ, ο Τσαλχάνογλου σούταρε από πλάγια θέση αφού του επιστράφηκε η μπάλα από την εκτέλεση, ο Κόστα έδιωξε ξανά σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Κάππας
22:21
20 λεπτά στο παιχνίδι, ανώτερη η Ίντερ μέχρι τώρα. Δεν έχει απειλήσει η Πόρτο. by Δημήτρης Κάππας
22:22
Η άστοχη κεφαλιά του Λαουτάρο: by Δημήτρης Κάππας
22:24
Το εντυπωσιακό κορεό των νερατζούρι: by Δημήτρης Κάππας
22:25
Προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά η Πόρτο. by Δημήτρης Κάππας
22:28
27' Πρώτη καλή στιγμή για την Πόρτο. Οι παίκτες του Κονσεϊσάο συνδυάστηκαν ωραία έξω από την περιοχή της Ίντερ, με τον Γκρούγιτς να κάνει το σουτ με το εξωτερικό και την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Ονάνα. by Δημήτρης Κάππας
22:30
30' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για την Πόρτο. by Δημήτρης Κάππας
22:32
31' Η μπάλα έφτασε με περιπετειώδη τρόπο στον Πεπέ, αλλά το σουτ που επιχείρησε δεν κατάφερε να απειλήσει τον Ονάνα. by Δημήτρης Κάππας
22:32
32' Παίρνει έξυπνα το κόρνερ για την Ίντερ ο Ντιμάρκο. by Δημήτρης Κάππας
22:33
Έδιωξαν οι αμυντικοί της Πόρτο. by Δημήτρης Κάππας
22:33
Το σουτ του Τσαλχάνογλου: by Δημήτρης Κάππας
22:38
37' Τεράστια ευκαιρία για την Πόρτο να ανοίξει το σκορ! Ο Ταρέμι έσπασε με τακουνάκι στον Γκρούγιτς, το σουτ του οποίου πέρασε απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ονάνα, με τον Γκαλένο να παίρνει το ριμπάουντ αλλά να μην μπορεί να ευστοχήσει στην ανυπεράσπιστη εστία. by Δημήτρης Κάππας
22:39
Τα έβαλε με τον Τζέκο ο Ονάνα, με τον Καμερουνέζο τερματοφύλακα να τα έχει πάρει με τον Βόσνιο σέντερ φορ. by Δημήτρης Κάππας
22:39
40' Ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα του Νταρμιάν η Ίντερ, ο διαιτητής λέει «παίζεται». by Δημήτρης Κάππας
22:41
40' Ένταση μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων, καθώς ο Μπαστόνι τράβηξε τον Οτάβιο, σε φάση η οποία δεν μετρούσε. Η Πόρτο εκτέλεσε πλάγιο χωρίς να έχει δώσει σήμα να συνεχιστεί το ματς ο διαιτητής, με τον Ιταλό αμυντικό να τραβά τον Πορτογάλο για να είναι σίγουρος ότι δεν θα συνεχιστεί η φάση. by Δημήτρης Κάππας
22:41
42' Κίτρινη κάρτα στον Οτάβιο για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Κάππας
22:42
42' Κίτρινη και στον Ντιμάρκο, επίσης για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Κάππας
22:42
Συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι by Δημήτρης Κάππας
22:45
45' Καλή σέντρα του Ντιμάρκο, απομακρύνει η άμυνα της Πόρτο, πριν προλάβει να γίνει απειλητικός ο Τζέκο. by Δημήτρης Κάππας
22:45
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Κάππας
22:47
45'+2' Φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα για την Ίντερ. by Δημήτρης Κάππας
22:48
45'+3' Απίθανη επέμβαση του Ντιόγκο Κόστα! Ο Ντιμάρκο εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Μπαστόνι πήρε την κεφαλιά, με τον Πορτογάλο τερματοφύλακα να απλώνει το χέρι του και να κάνει μία εντυπωσιακή απόκρουση! by Δημήτρης Κάππας
23:01
Η έντονη αντίδραση του Ονάνα, ο οποίος τα έβαλε με τον Τζέκο: by Δημήτρης Κάππας
23:02
Η σύρραξη των παικτών των δύο ομάδων: by Δημήτρης Κάππας
23:02
Η απίθανη επέμβαση του Ντιόγκο Κόστα: by Δημήτρης Κάππας
23:04
Οι παίκτες των δύο ομάδων βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Δημήτρης Κάππας
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Κάππας
23:08
48' Πρώτη καλή ευκαιρία για την Πόρτο στο δεύτερο μέρος. Ο Ουρίμπε πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή της Ίντερ, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε πολύ πάνω από την εστία του Καμερουνέζου τερματοφύλακα. by Δημήτρης Κάππας
23:09
50' Διακόπτεται το παιχνίδι, καθώς ο Γκαλένο βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού. by Δημήτρης Κάππας
23:09
Ετοιμάζει αλλαγή ο Κονσεϊσάο, καθώς δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γκαλένο. by Δημήτρης Κάππας
23:10
51' Αλλαγή για την Πόρτο, ο Εβανίλσον παίρνει τη θέση του Γκαλένο. by Δημήτρης Κάππας
23:12
52' Πολύ καλή στιγμή για την Ίντερ. Μετά από βαθιά μπαλιά στην περιοχή της Πόρτο, ο Μπαρέλα έγινε κάτοχος της μπάλας, αλλά το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση, πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κόστα. by Δημήτρης Κάππας
23:13
54' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για την Ίντερ. by Δημήτρης Κάππας
23:13
Έδιωξαν εύκολα οι αμυντικοί της Πόρτο. by Δημήτρης Κάππας
23:15
55' Καλή ευκαιρία και για την Πόρτο. Οι δράκοι βγήκαν στην κόντρα, με τον Ταρεμί να βρίσκεται απέναντι στον Ονάνα, ωστόσο δεν σούταρε όπως θα ηθελε, με τον τερματοφύλακα της Ίντερ να απομακρύνει. by Δημήτρης Κάππας
23:15
57' Τριπλή ευκαιρία για την Πόρτο! Οι «δράκοι» αναπτύχθηκαν ωραία, η μπάλα έφτασε στον ΖαΪντού, ο οποίος από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον Ονάνα δύο φορές, ενώ ο Καμερουνέζος είχε απάντηση και στο πλασέ του Ταρεμί που πήρε το ριμπάουντ. by Δημήτρης Κάππας
23:18
58' Αλλαγές για την Ίντερ: Λουκάκου και Γκόσενς στις θέσεις των Τζέκο και Ντιμάρκο. by Δημήτρης Κάππας
23:22
63' Κίτρινη κάρτα στον Πεπέ για μαρκάρισμα στον Τσαλχάνογλου. by Δημήτρης Κάππας
23:24
Η Ίντερ προσπαθεί να αναπτυχθεί σωστά για να πετύχει το γκολ, ωστόσο η μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος ανήκει στην Πόρτο, με τον Ονάνα να κάνει τρεις εξαιρετικές επεμβάσεις! by Δημήτρης Κάππας
23:25
Η ευκαιρία του Μπαρέλα: by Δημήτρης Κάππας
23:25
Η επέμβαση του Ονάνα στο σουτ του Ταρεμί: by Δημήτρης Κάππας
23:26
66' Στο έδαφος τώρα ο Ζοάο Μάριο, καθώς συγκρούστηκε με τον Μπαρέλα. by Δημήτρης Κάππας
23:27
Σηκώθηκε ο δεξιός μπακ της Πόρτο, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
23:28
69' Μακρινό σουτ του Μπαρέλα, μετά από στρώσιμο του Λουκάκου με το στήθος, η μπάλα πολύ πάνω από το σουτ του Κόστα. by Δημήτρης Κάππας
23:30
72' Αλλαγή για την Ίντερ, ο Μπρόζοβιτς περνά στη θέση του Μιχιταριάν. by Δημήτρης Κάππας
23:32
72' Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Λουκάκου από τα πλάγια, ο Μαρτίνες δεν προλαβαίνει οριακά να βάλει το πόδι του και να ανοίξει το σκορ. by Δημήτρης Κάππας
23:33
73' Πολύ καλή στιγμή για την Πόρτο. Οι «δράκοι» έφυγαν σε μία ακόμη αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στον Ταρεμί, ο οποίος έκανε ωραίο σουτ. με την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δοκάρι του Ονάνα. by Δημήτρης Κάππας
23:35
76' Κόρνερ για την Ίντερ. by Δημήτρης Κάππας
23:35
76' Σουτ του Μπρόζοβιτς, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει και πάλι κόρνερ, by Δημήτρης Κάππας
23:35
Απομάκρυνε στο πρώτο δοκάρι ο Ταρεμί. by Δημήτρης Κάππας
23:36
Η τριπλή επέμβαση του Ονάνα: by Δημήτρης Κάππας
23:37
78' Κόκκινη κάρτα για την Πόρτο! Ο Οτάβιο πάτησε τον Τσαλχάνογλου στην προσπάθειά του να σουτάρει, με αποτέλεσμα να δεχθεί τη δεύτερη κίτρινη και να αποβληθεί! by Δημήτρης Κάππας
23:38
80' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ίντερ. by Δημήτρης Κάππας
23:39
Στο τείχος η εκτέλεση του Τσαλχάνογλου. by Δημήτρης Κάππας
23:40
81' Αλλαγή για την Ίντερ, ο Ντάμφρις περνά στη θέση του Σκρίνιαρ. by Δημήτρης Κάππας
23:41
82' Σουτ του Λαουτάρο από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται. by Δημήτρης Κάππας
23:44
84' Καλή ευκαιρία για την Ίντερ. Ο Μπαρέλα έκανε ένα καλό σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει αρκετά δίπλα από το δοκάρι του Κόστα. by Δημήτρης Κάππας
23:45
86' Γκοοοοολ για την Ίντερ! Ο Νταρμιάν έκανε μία υπέροχη σέντρα από τα δεξιά, ο Λουκάκου πήρε την κεφαλιά, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, με τον Βέλγο να παίρνει το ριμπάουντ και με ψύχραιμο πλασέ να νικά τον Κόστα για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
23:46
88' Κόρνερ για την Ίντερ. by Δημήτρης Κάππας
23:48
88' Ακόμη μία επέμβαση του Κόστα, με τον Λουκάκου να μην μπορεί να τον κερδίσει από κοντά, μετά την εκτέλεση κόρνερ. Βέβαια, ο Βέλγος βρισκόταν σε θέση οφσάιντ το οποίο δεν δόθηκε. by Δημήτρης Κάππας
23:50
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Κάππας
23:51
Πιέζει η Πόρτο για να βρει το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Κάππας
23:52
90'+2' Αλλαγή για την Πόρτο, με τον Μπόργκες να παίρνει τη θέση του Ζοάο Μάριο. by Δημήτρης Κάππας
23:53
Απομένουν λίγα δευτερόλεπτα για το τέλος του παιχνιδιού, ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι η Ίντερ. by Δημήτρης Κάππας
23:53
Τέλος στο παιχνίδι! by Δημήτρης Κάππας
23:54
Η Ίντερ επικράτησε 1-0 της Πόρτο με το «χρυσό» γκολ του Λουκάκου στο 86ο λεπτό! by Δημήτρης Κάππας