Βόλος-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:45
Καλησπέρα σας. Νωρίς νωρίς ανοίγει η 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League, με τον Βόλο να υποδέχεται τη Λαμία. Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Ευθύμη Χούτα. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Στην 5η θέση με 35 βαθμούς οι γηπεδούχοι, ουραγοί με δώδεκα οι Λαμιώτες. by Γιάννης Πολιάς
19:50
Βόλος (Κ. Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Λούνα, Τσοκάνης, Γκάγκι, Ντέλετιτς, Πιρές, Τσιρίνος, Κούτσιας Στον πάγκο: Κότνικ, Ασλανίδης, Πίρινεν, Τάχατος, Μεταξάς, Μεσκίδα, Κάτσε, Καρτάλης, Οζέγκοβιτς by Γιάννης Πολιάς
19:51
Λαμία (Λ. Βόκολος): Γκαραβέλης, Αμπάντα, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Σιμόν, Τζανδάρης, Ασκόφσκι, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Βέργος, Νούνιες Στον πάγκο: Νικοπολίδης, Βασιλαντωνόπουλος, Στάνκο, Σαραμαντάς, Παπαδόπουλος, Σλίβκα, Καραμάνος, Μεντίνα, Μανούσος by Γιάννης Πολιάς
19:52
Διαιτητής: Αγγελάκης Βοηθοί: Καραλής, Κορώνας 4ος: Ματσούκας VAR: Διαμαντόπουλος, Τριανταφύλλου by Γιάννης Πολιάς
20:02
3' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
20:03
4' Λίγο έξω το ωραίο σουτ του Γκάγκι. by Γιάννης Πολιάς
20:04
5' Μεγάλη στιγμή για τη Λαμία, ο Ασκόφσκι αστόχησε εξ επαφής με το κεφάλι! by Γιάννης Πολιάς
20:04
Δυναμικό ξεκίνημα από τις δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
20:09
10' Ο Μαρτίνεθ έπιασε το βολέ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:12
13' Αποδίδει η πίεση ψηλά από τον Βόλο, μπόλικα λάθη στην άμυνα της Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
20:15
16' Πολύ άστοχο το σουτ του Τσιλούλη από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:16
by Γιάννης Πολιάς
20:17
18' Φάουλ από τα αριστερά για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:19
20' Αλλεπάλληλες σέντρα από τα πλάγια αλλά δίχως αποτέλεσμα για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:22
23' Κίτρινη κάρτα στον Άλχο, η πρώτη σήμερα. by Γιάννης Πολιάς
20:23
Φάουλ σχεδόν πάνω στην πλάγια γραμμή για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:23
24' Λίγο άουτ το μακρινό σουτ του Τζανδάρη. by Γιάννης Πολιάς
20:25
26' Στημένη μπάλα για τον Βόλο τώρα, αρκετά μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:26
27' Αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα μετά από αποτυχημένη απόπειρα για ανάποδο ψαλίδι ο Εσκοβάλ, όμως συνήλθε. by Γιάννης Πολιάς
20:28
29' Σουτ του Βέργου από τα δεξιά, πολύ δυνατό, πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:29
Η Λαμία... μονοπωλεί τις επιθετικές ενέργειες σε αυτό το πρώτο μισάωρο. by Γιάννης Πολιάς
20:33
20:34
35' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
20:34
Και νέο φάουλ, λίγα μέτρα πιο κοντά στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Πολλές στημένες μπάλες για τις δύο ομάδες, ούτε μία εκτέλεση που να άγχωσε την αντίπαλη άμυνα! by Γιάννης Πολιάς
20:37
38' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΙΛΟΥΛΗ! Η υπεροχή των φιλοξενούμενων καταλήγει σε γκολ, με τον Έλληνα επιθετικό να εκμεταλλεύεται λάθος του Βόλου στον χώρο του κέντρου και, αφού άδειασε δύο αντιπάλους, να σκοράρει με υπέροχο χαμηλό σουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Τρίτο μόλις εκτός έδρας γκολ για τη Λαμία στο εφετινό πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Οι τελικές είναι 6-1 για τους φιλοξενούμενους... by Γιάννης Πολιάς
20:41
42' Φάουλ από τα δεξιά για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Έδιωξε ο Τζανετόπουλος, νέο φάουλ εν συνεχεία σε πιο κεντρική θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:42
43' Μάζεψε ο Γκαραβέλης μετά από κεφαλιά του Σιέλη. by Γιάννης Πολιάς
20:44
45' Πολύ δυνατό το μακρινό σουτ του Αμπάντα, έδιωξε σε κόρνερ ο Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
20:45
45' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Βόλος-Λαμία 0-1 με το γκολ του Τσιλούλη στο 38'. by Γιάννης Πολιάς
21:04
47' Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή αλλά σε πλάγια θέση για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:05
48' Το πήγε απευθείας ο Ντέλετιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Γκαραβέλης. by Γιάννης Πολιάς
21:08
50' Καλή στιγμή για τη Λαμία, ο Σιμόν απείλησε από πλάγια θέση αλλά ο Κλέιμαν έδιωξε σε κόρνερ εντυπωσιακά! by Γιάννης Πολιάς
21:11
54' Νέο φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
21:12
54' Άστοχη η εκτέλεση του Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:17
59' Πλησιάζουμε στη συμπλήρωσε μίας ώρας αγώνα, κρατά δίχως ιδιαίτερη δυσκολία το προβάδισμά της η Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
21:17
Κιτρινίστηκε ο Σιέλης. by Γιάννης Πολιάς
21:20
62' Ένα ακόμη φάουλ για τον Βόλο, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:21
63' ...και ένα ακόμη! by Γιάννης Πολιάς
21:21
Βρίσκεται εντωμεταξύ στο έδαφος ο Τσιλούλης και δείχνει να πονάει αρκετά. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Θα μπει το φορείο για να παραλάβει τον σκόρερ της Λαμίας... by Γιάννης Πολιάς
21:22
Άτυχη στιγμή για τον Έλληνα επιθετικό, που φάνηκε να γυρίζει το πόδι του. by Γιάννης Πολιάς
21:24
66' Μανούσος αντί Νούνιες και Σλίβκα αντί Τσιλούλη. by Γιάννης Πολιάς
21:25
Ο Τσιλούλης αποχώρησε υποβασταζόμενος, δεν μπορούσε να πατήσει το δεξί του πόδι... by Γιάννης Πολιάς
21:27
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:30
72' Μεντίνα αντί Βέργου, Σαραμαντάς αντί Ασκόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:32
74' Οφσάιντ ο Μανούσος, που σούταρε και είδε τον Κλέιμαν να μπλοκάρει. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Για τον Βόλο έχει περάσει ο Μεσκίδα στο ματς, αντί του Τσοκάνη. by Γιάννης Πολιάς
21:35
77' Φάουλ από τα αριστερά για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
21:35
77' Καρτάλης αντί Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:37
21:38
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. by Γιάννης Πολιάς
21:40
82' Παπαδόπουλος αντί Μαρτίνεθ. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Ντεμπούτο για τον Έλληνα κεντρικό αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
21:42
85' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΒΟΛΟΣ ΜΕ ΚΟΥΤΣΙΑ! Μετά από... τσαφ του Αμπάντα μέσα στην περιοχή, ο Έλληνας επιθετικός έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα εξ επαφής! by Γιάννης Πολιάς
21:44
Αναμονή για VAR. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Κανονικά μετρά το γκολ! by Γιάννης Πολιάς
21:45
Ο Βόλος που αδυνατούσε να απειλήσει σε όλο το δεύτερο μέρος αλλά έφτασε τελικά στην ισοφάριση την ύστατη στιγμή. by Γιάννης Πολιάς
21:45
88' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, που πιέζουν για την ανατροπή! by Γιάννης Πολιάς
21:45
Το ματς απέκτησε... άγρια ομορφιά από το πουθενά. by Γιάννης Πολιάς
21:46
89' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους Βολιώτες. by Γιάννης Πολιάς
21:47
89' Κάτσε αντί Τσιρίνος. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Στο τείχος η εκτέλεση του Κάτσε. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:49
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Μεσκίδα. by Γιάννης Πολιάς
21:54
90+6' Μπλόκαρε το γύρισμα του Αμπάντα ο Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
21:55
90+8' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Μπλόκαρε ο Γκαραβέλης. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Άλχο, που... γκρέμισε τον τερματοφύλακα της Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Με δέκα για τα τελευταία δευτερόλεπτα ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Τέλος, Βόλος-Λαμία 1-1. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Ο Κούτσιας στέρησε τη νίκη-ανάσα στη Λαμία, που πάντως έπιασε τον Λεβαδειακό στην 13η θέση. Ο δε Βόλος, εδραιώθηκε στην πεντάδα. by Γιάννης Πολιάς