Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:42
Καλησπέρα σας! Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στην «ΟPAP Arena», για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:43
Ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε έναν επικίνδυνο αντίπαλο που δυσκολεύει όλους τους «μεγάλους» φέτος, με την Ένωση να ψάχνει την επιστροφή στις νίκες μετά την ήττα με 2-0 στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ, θέλοντας παράλληλα να εκμεταλλευτεί το αποτέλεσμα στο ντέρμπι των αιωνίων. Αντιθέτως, οι Αρκάδες αναζητούν ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα στο προτελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι τους στην κανονική διάρκεια της φετινής σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Η ΑΕΚ βρίσκεται στη 2η θέση με 50 βαθμούς, στο -4 από τον Παναθηναϊκό και στο +1 από τον Ολυμπιακό. Παράλληλα, έχει παιχνίδι λιγότερο αφού εκκρεμεί η απόφαση της Έφεσης για το ματς με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, ώστε να δούμε αν θα υπάρξει διεξαγωγή (όπως ανέφερε η πρωτόδικη απόφαση) ή αν θα το πάρουν οι «κιτρινόμαυροι» άνευ αγώνα. Η Ένωση έχει 9/9 εντός έδρας στο πρωτάθλημα και αναζητά ακόμη ένα τρίποντο, ενώ στο γήπεδό της έχει ακόμη να δώσει και το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό την τελευταία αγωνιστική. Ενδιάμεσα κοντράρεται και με τον ΟΦΗ στην Κρήτη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Τα προβλήματα δεν λείπουν για τον Ματίας Αλμέιδα . Εκτός είναι οι τιμωρημένοι Μουκουντί, Σιμάνσκι, αλλά και οι τραυματίες Φαν Βέερτ, Φερνάντες, Μοχαμάντι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Ο Αστέρας Τρίπολης από τη μεριά του έχει δείξει βελτιωμένη εικόνα το τελευταίο διάστημα και συγκεκριμένα από τη στιγμή που ο Άκης Μάντζιος ανέλαβε την τεχνική ηγεσία. Βρίσκεται στην 8η θέση με 24 βαθμούς και προέρχεται από αήττητο τεσσάρων αγωνιστικών το οποίο ξεκίνησε με τη νίκη επί του Παναθηναϊκού και ακολούθησαν οι ισοπαλίες με Παναιτωλικό, ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Έχει βάλει δύσκολα, εντός έδρας κυρίως, στους μεγάλους, ενώ στο ματς του πρώτου γύρου με την ΑΕΚ είχε αποσπάσει ισοπαλία με σκορ 1-1. Εκτός έδρας οι Αρκάδες δεν έχουν ακόμη νίκη, μετρώντας πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες, ενώ δυσκολεύονται στο σκοράρισμα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Ο Καστάνιο και ο Σίτο έχουν δηλωθεί να εκτίσουν την ποινή τους στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ενώ προέκυψε πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Κρέσπι, ο οποίος έχει ίωση και θα μείνει εκτός επίσης. Κάπως έτσι, ο Μάντζιος έχει λιγότερες εναλλακτικές στα χέρια του μεσοεπιθετικά, ενώ επιστρέφουν ο Γκαρντάφσκι που ήταν τιμωρημένος και ο Μπαρτόλο που ξεπέρασε τον τραυματισμό του. by Αναστασία Βοσνάκη
16:56
Λιγοστές ήταν οι αλλαγές τελικά που έκανε ο Ματίας Αλμέιδα στην ενδεκάδα της ΑΕΚ . Για την ακρίβεια έκανε τις… αναγκαστικές, δηλαδή χρησιμοποιώντας τους Τζαβέλλα και Γκατσίνοβιτς αντί των τιμωρημένων Μουκουντί, Σιμάνσκι. Παράλληλα, διατηρεί στην εστία τον Αθανασιάδη, αλλά και τον Χατζισαφί στο αριστερό άκρο της άμυνας, με τον Πινέδα να επιστρέφει σε ρόλο οκταροδεκαριού και τον Γκατσίνοβιτς στα αριστερά! by Αναστασία Βοσνάκη
16:57
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης - Ρότα, Βίντα, Τζαβέλλας, Χατζισαφί - Γιόνσον, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα - Αραούχο, Λιβάι Γκαρσία. Στον πάγκο οι Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Ραντόνια, Φράνσον, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Τσούμπερ Ελίασον. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
Ο Άκης Μάντζιος κατεβάζει την ομάδα του με 4-2-3-1, επιλέγοντας στα στόπερ τον Τζουκάνοβιτς ελέω της απουσίας του Καστάνιο, με τους Μουνάφο, Τιλίκα να επιστρέφουν επίσης στο βασικό σχήμα. Παράλληλα, φανέλα βασικού ο έμπειρος τεχνικός δίνει φανέλα βασικού και την ευκαιρία να πάρει σημαντικές εμπειρίες στον νεαρό Ζουγλή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Πίτσου, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Μουνάφο, Αλάγκμπε – Γκαρντάφσκι, Τιλίκα, Ζουγλής - Μπαράλες. Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Τασουλής, Γκαρθία, Ιγκλέσιας, Προύντζος, Μπερτογλιο, Μπαρτόλο, Ριέρα, Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
Καλησπέρα κι από εμένα. Καλησπέρα σας από την OPAP Arena. Εξαιρετικές οι ποδοσφαιρικές συνθήκες. Σιγά-σιγά γεμίζει και το γήπεδο. Η ΑΕΚ καλείται να βγάλει αντίδραση μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ και να επιστρέψει στις νίκες. Συνθήκη βέβαια που έχει αριστεύσει φέτος, είτε πρόκειται για παιχνίδι μετά από αρνητικό αποτέλεσμα είτε μετά από μια μεγάλη νίκη. Οι αναμενόμενες, βάσει όσων είχαν δοκιμαστεί, επιλογές από τον Ματίας Αλμέιδα. Επιστροφή Γκατσίνοβιτς στο αριστερό άκρο της μεσοεπιθετικής γραμμής και για τον Πινέδα στον άξονα (εάν και φυσικά θα αλλάζει θέσεις, όπως οι περισσότεροι παίκτες των «κιτρινόμαυρων»). Διατηρείται κάτω από τα γκολπόστ ο Αθανασιάδης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
Διαιτητής: Τζοβάρας Βοηθοί: Κουρομπύλια, Κούλα Χασάν Τέταρτος: Γκορτσίλας VAR: Κουμπαράκης, Κόλλιας by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Όλα είναι έτοιμα! Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Εξαιρετική η ατμόσφαιρα, για ακόμα μία φορά, στη σχεδόν γεμάτη OPAP Arena! by Μανώλης Μουσουράκης
17:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
4' Αποβολή για τον Γκαρντάφσκι! Πήγε με τις τάπες και βρήκε στον αχίλλειο τον Αραούχο! Χωρίς λόγο και αιτία το αψυχολόγητο μαρκάρισμα του Γκαρντάφσκι.... Με 10 λοιπόν ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
7' Έχει την κατοχή η ΑΕΚ και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
Σωστή απόφαση για απευθείας κόκκινη. Πολύ επικίνδυνο μαρκάρισμα. Αλλάζουν εξαρχής οι αριθμητικές ισορροπίες. Η ΑΕΚ από το ξεκίνημα είχε μεταφέρει το παιχνίδι στο μισό του Αστέρα. Τώρα -θεωρητικά- τα πράγματα θα γίνουν πιο εύκολα για την ίδια και πιο δύσκολα για τους Αρκάδες, οι οποίοι μέχρι στιγμής έπαιζαν με τριπλή ζώνη άμυνας και κοντά τις γραμμές τους. Να δούμε εάν θα προχωρήσει σε κάποια κίνηση ο Άκης Μάντζιος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:39
8' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
Βαθιά μπαλιά ο Ρότα, ο Παπαδόπουλος βγήκε και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
Με 4-2-3 πλέον οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:41
Αψιμαχία και... πάλη από Μπαράλες, Τζαβέλλα στο χώρο του κέντρου! Η αψιμαχία ξεκινάει από πέσιμο του Μπαράλες, ο Τζαβέλλας πέφτει στη συνέχεια πάνω του και συνεχίζεται για μερικά δευτερόλεπτα η... πάλη! by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
11' Κίτρινη σε Τζαβέλλα και Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
17:44
13' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Η άμυνα του Αστέρα δεν διώχνει καλά αλλά το σουτ του Γκατσίνοβιτς στην κίνηση μέσα από την περιοχή, περνά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Η ΑΕΚ πρέπει να δώσει πλάτος και να αξιοποιήσει το αριθμητικό της πλεονέκτημα. Ομολογουμένως δύσκολο το έργο των φιλοξενούμενων επιθετικά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
Η κόκκινη που δέχθηκε ο Γκαρντάφσκι by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
16' Τεράστια φάση για την ΑΕΚ! Απίθανη έμπνευση του Γκατσίνοβιτς, με τακουνάκι βγάζει τετ-α-τετ τον Αραούχο αλλά το πλασέ του τελευταίου το βγάζει ο Παπαδόπουλος! by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Τρομερή η έμπνευση από τον Γκατσίνοβιτς, αντικατοπτρίζει την τεράστια ποιότητά του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
Συνεχίζονται οι μονομαχίες Μπαράλες-Τζαβέλλα στο ματς... Ασταμάτητα οι δυο τους, προκαλούν ο ένας τον άλλον... by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
17:51
17:51
20' Ο Ζουγλής με περίσσιο θράσος και πάθος, κλέβει και τραβάει τον Αστέρα στην κόντρα, κερδίζοντας το φάουλ κάτω από το κέντρο. Ευκαιρία για να γεμίσουν στην αντίπαλη περιοχή οι Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
21' Σκοράρει ο Μπαράλες με τρομερή κεφαλιά, αλλά σηκώνεται η σημαία της κυρίας Κουρομπύλια! Είναι εκτεθειμένος ο Αργεντινός φορ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
17:55
24' Δυνατή σέντρα ο Άλβαρες, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
26' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Κάθετη προς τον Ρότα, ο οποίος βρέθηκε στην περιοχή αλλά ο Τιλίκα πήρε τον κόντρα και το άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
Η ΑΕΚ προσπαθεί να βγάλει συνεργασίες από τα άκρα (αρκετά συχνά με 1-2 από Ρότα και Άμραμπατ), αλλά τα ντουμπλαρίσματα από πλευράς Αστέρα είναι εξαιρετικά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:58
27' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους, η μπάλα κατέληξε στον Παπαδόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
28' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
29' Εκτέλεσε ο Γκατσίνοβιτς, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
18:02
Ο Αστέρας παρότι παίζει με δέκα παίκτες από το 4’, ως τώρα βγάζει μεγάλη ψυχραιμία στον αγωνιστικό χώρο. Δεν αφήνει εύκολα χώρους στην ΑΕΚ, καθαρίζει τις περισσότερες κάθετες και έχει απειληθεί μόλις μια φορά από τον Αραούχο (μετά τη φοβερή έμπνευση του Γκατσίνοβιτς). Πού και πού, μάλιστα, στοχεύοντας στον νεαρό Ζουγλή που βγάζει ένταση και κάτι το απρόβλεπτο, προσπαθεί να βρει κόντρες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
32' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Βίντα παίρνει πρώτη κεφαλιά προς τα πίσω και ο Αραούχο με δεύτερη κεφαλιά-ψαράκι από τη μικρή περιοχή εκτελεί τον Παπαδόπουλο. Κακή αντίδραση της άμυνας του Αστέρα, προφανώς δουλεμένη η κομπίνα από την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Η ΑΕΚ βρίσκει τη λύση από στατική φάση. Ένας τρόπος που την πλήγωσε αμυντικά στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, αλλά και που ταυτόχρονα όπως έχουμε ξαναπεί δουλεύεται πολύ φέτος από την «Ένωση». Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκατσίνοβιτς, πρώτη κεφαλιά από Βίντα, δεύτερη από Αραούχο που περίμενε στο πίσω δοκάρι και γκολ. Ξεκάθαρα δουλεμένη φάση. Φίλησε το σήμα της ΑΕΚ ο Αργεντινός φορ, ο οποίος έφτασε τα 6 γκολ φέτος (έχει και 9 ασίστ). Στα 36 οι «κιτρινόμαυροι» στην OPAP Arena. by Μανώλης Μουσουράκης
18:06
Το ακυρωθέν γκολ του Μπαράλες νωρίτερα by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
38' Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
39' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Εκτέλεσε ο Λιβάι, η μπάλα ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
18:12
42' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εξαιρετικό ένα-δύο του Αραούχο με τον Χατζισαφί, ο τελευταίος μπαίνει μέσα στην περιοχή και κάνει διαγώνιο τελείωμα που περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
Υπέροχη συνεργασία Χατζισαφί-Αραούχο. Ο ορισμός του πώς ανοίγουν οι κλειστές άμυνες. Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ για το 2-0. by Μανώλης Μουσουράκης
18:13
Το γκολ της ΑΕΚ by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
43' Πρόβλημα με τον Λιβάι, να δούμε αν θα μπορεί να συνεχίσει. Ο παίκτης φαίνεται απογοητευμένος, πάντως, ενώ έπιασε τον δεξί προσαγωγό του. Θα βγει αλλαγή, θα μπει ο Τσούμπερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
45' Μέσα ο Τσούμπερ, έξω αναγκαστικά ο Λιβάι Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
Αρνητική εξέλιξη για την ΑΕΚ. Όχι μόνο για σήμερα, αλλά και για το επόμενο διάστημα. Εφόσον φυσικά πρόκειται για πρόβλημα που κρατήσει παροπλισμένο τον Λιβάι. Υπενθυμίζεται ότι έχει υποστεί θλάση ο Φαν Βέερτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Προσπάθησε να φύγει στην κόντρα ο Ζουγλής νωρίτερα, τον έκοψε ο Τζαβέλλας και μετά ο νεαρός εξτρέμ έπεσε στην περιοχή. Δεν έχουμε δει τι έγινε, πάντως... by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
45+3' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ωραίο σουτ ο Τσούμπερ, πρόλαβε και έδιωξε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε μια κακή αντίδραση της άμυνας του Αστέρα Τρίπολης και πήρε προβάδισμα με τον Αραούχο. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι που παίζουν με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 4’ λόγω αποβολής του Γκαρντάφσκι, είχε σκοράρει ο Μπαράλες αλλά δεν είχε μετρήσει σωστά για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Η ΑΕΚ άργησε να αξιοποιήσει το αριθμητικό της πλεονέκτημα. Προσπαθούσε να δημιουργήσει πλάτος, να ανοίξει τους χώρους, όχι όμως με μεγάλη επιτυχία. Μέχρι την εκτέλεση κόρνερ του 32'. Σημαντικό για ομάδα να έχει στο ρεπερτόριό της και αυτές τις φάσεις για όταν δυσκολεύεται. Έκτοτε δημιούργησε αρκετές στιγμές. Στέκεται αξιόμαχα αμυντικά ο Αστέρας δεδομένου του αριθμητικού του μειονεκτήματος. Ανησυχία στις τάξεις του «δικεφάλου» με την κατάσταση του Λιβάι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
18:26
18:31
18:34
46' Κωστέας μέσα, Μπαράλες έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
49' Συρτό σουτ ο Τσούμπερ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
51' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Έδιωξε ο Ζουγλής. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
18:43
Η ΑΕΚ έχει... κατασκηνώσει έξω από τα καρέ του Αστέρα και ψάχνει το δεύτερο γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
56' Σουτ ο Γκατσίνοβιτς μέσα από την περιοχή, δεν είχε καλή ισορροπία και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Δυσκολεύεται πολύ ο Αστέρας να κρατήσει μπάλα και να παγώσει τον ρυθμό, λογικό εν μέρει αφού παίζει με ποδοσφαιριστή λιγότερο. Η ΑΕΚ έχει τον έλεγχο αλλά δεν δημιουργεί όσο στο πρώτο μέρος, ψάχνοντας με μεγαλύτερη υπομονή και λιγότερη ένταση το δεύτερο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
60' Ο Αραούχο με ραμπόνα πάει να σκοράρει, ως μη γενόμενη η φάση ήταν εκτεθειμένος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
61' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
63' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εκτέλεσε κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, γερό άλμα του Αραούχο και κεφαλιά, ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
67' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα ο Ρότα, κεφαλιά ο Αραούχο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία με εκτέλεση κόρνερ από πλευράς ΑΕΚ. Είπαμε, δουλεύονται πολύ φέτος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
68' Ελίασον μέσα για την ΑΕΚ, έξω ο Άμραμπατ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
69' Σουτ ο Γκατσίνοβιτς, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
70' Ωραίο πλασέ ο Ελίασον, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
71' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Πανέξυπνο πλασέ του Ελίασον εκτός περιοχής, στέλνει τον Παπαδόπουλο δεξιά και την μπάλα αριστερά αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
19:02
72' Μεγάλη επέμβαση ο Παπαδόπουλος! Φάση διαρκείας στα καρέ του Αστέρα, ολοκληρώνεται με σουτ του Γιόνσον μέσα από την περιοχή που κοντράρει αλλά ο Έλληνας κίπερ διώχνει με τα πόδια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
74' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκατσίνοβιτς περνά όποιον βρίσκει μπροστά του και κάνει το πλασέ, ο Παπαδόπουλος διώχνει με το πόδι αλλά ο Γιόνσον παίρνει το ριμπάουντ και σουτάρει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Τρομερή ενέργεια από τον Γκατσίνοβιτς. Τι κάνει σήμερα ο Σέρβος άσος... by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
76' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! Σουτ του Τσούμπερ, η μπάλα κοντράρει και παίρνει μεγάλο ύψος, με τον Γκατσίνοβιτς από δύσκολο σημείο να πλασάρει στην κίνηση και να νικά τον Παπαδόπουλο για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Ε το άξιζε ο Γκατσίνοβιτς! «Μιλάει» στην μπάλα (και) σήμερα. Ωραίο πλασέ στην κίνηση από δύσκολη γωνία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
78' Μέσα ο Μάνταλος και ο Γαλανόπουλος, έξω ο Πινέδα και ο Αραούχο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
79' Αλλαγές και για τους φιλοξενούμενους. Τασουλής, Ιγκλέσιας, Μπαρτόλο μέσα, Αλάγκμπε, Τιλίκα, Ζουγλής έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Κίτρινη στον βοηθό του Άκη Μάντζιου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
85' Σουτ ο Ρότα από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
19:15
86' Εκτέλεσε το φάουλ ο Μάνταλος, βγήκε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Τελευταία λεπτά του ματς, η ΑΕΚ ψάχνει και τρίτο γκολ... by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
89' Σέντρα του Ελίασον, δεν μπορεί να κάνει καλή κεφαλιά ο Γκατσίνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
90' Μέσα ο Ριέρα, έξω ο Κωστέας για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
90' Σκοράρει ο Ελίασον, δεν υπάρχει γκολ όμως αφού η σημαία σηκώνεται για οφσάιντ. Ήταν εκτεθειμένος ο Τσούμπερ στην αρχή της φάσης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Τρία λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Άλλα δύο λεπτά για το φινάλε... by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
90'+2' Κάτι σαν πλασέ με... μπόλικες κόντρες από τον Γκατσίνοβιτς, ο Παπαδόπουλος διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
31-0 οι τελικές στο ματς... by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Φινάλε στο παιχνίδι! Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε την αποβολή του Γκαρντάφσκι μόλις στο 4ο λεπτό, χτύπησε με Αραούχο και Γκατσίνοβιτς, επικρατώντας 2-0 του Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Επιστροφή στις νίκες για τους κιτρινόμαυρους, στο -1 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό και πλέον περιμένει το αποτέλεσμα του ντέρμπι. Έσπασε το αήττητο σερί πέντε αγώνων των Αρκάδων που έμειναν στους 24 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη