Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

15:29
Καλησπέρα σας! Ο Ιωνικός υποδέχεται τον ΟΦΗ στη Νίκαια, για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
15:32
Και οι δύο ομάδες ψάχνουν την επιστροφή τους στις νίκες. Φυσικά, εκείνοι που έχουν έναν λόγο παραπάνω να επιζητούν το «τρίποντο» είναι οι Νικαιώτες κι αυτό διότι ακόμη βρίσκονται σε θέση... μπαράζ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:32
Την περασμένη αγωνιστική οι «κυανόλευκοι» έχασαν 1-0 στην έδρα του Παναιτωλικού, στην πρώτη τους ήττα με τον Μιχάλη Γρηγορίου στον πάγκο τους (δύο νίκες και μία ισοπαλία στα τρία πρώτα τους ματς με τον Έλληνα τεχνικό). Μετά και τα αποτελέσματα των... διωκτών τους, παραμένουν στη 12η θέση (15β.), στο +2 από Λαμία και Λεβαδειακό, με την πρώτη να έχει έναν αγώνα περισσότερο και την ομάδα της Βοιωτίας να φιλοξενεί την ίδια ώρα τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
15:34
Από την άλλη, οι Κρητικοί ηττήθηκαν 3-0 υποδεχόμενοι τον Άρη, αποτέλεσμα που διαδέχτηκε την επιβλητική νίκη (1-4) επί της Λαμίας. Βέβαια, όντας 10οι με 23 πόντους, ούτε ευελπιστούν για τα playoffs ούτε φοβούνται τόσο -τουλάχιστον προς στιγμή- ότι θα μπλέξουν σε σενάρια υποβιβασμού. Εξού και το μεγαλύτερο κίνητρο, όσο γίνεται να ειπωθεί αυτό, ανήκει στον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
15:37
Ο ΟΦΗ δεν έχει ηττηθεί στις τέσσερις τελευταίες του επισκέψεις στην έδρα του Ιωνικού για την μεγάλη κατηγορία, με αυτές τις αναμετρήσεις βέβαια να απλώνονται σε μεγάλο χρονικό διάστημα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:38
Το δημοφιλέστερο μεταξύ τους αποτέλεσμα είναι συσχετισμένο με τις ισοπαλίες, αφού υπάρχουν τρία 0-0 και τρία 1-1. Οι επτά νίκες του Ιωνικού έχουν σημειωθεί με πέντε διαφορετικά σκορ, με το 1-0 και το 2-0 να έχουν επαναληφθεί από δύο φορές. Οι δύο από τις τέσσερις νίκες του ΟΦΗ είναι με 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
15:39
17 συναντήσεις 7 νίκες Ιωνικού 6 ισοπαλίες 4 νίκες ΟΦΗ Γκολ: 20-13 by Αναστασία Βοσνάκη
15:43
Πάμε να δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου / 3-5-2): Χουτεσιώτης - Μπουενά, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι - Μύγας, Βαλεριάνος, Κανιας, Σάκιτς, Φαντιγκά - Σεμπά, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
Στον πάγκο οι Αλέν, Τσιριγώτης, Λοβέρα, Μασάς, Ρουμπουλάκου, Αντούνες, Καμπράλ, Μάνος, Ελευθεριάδης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας / 3-5-2): Μανδας - Βούρος, Πασαλίδης, Διαμαντής - Τσιλιανιδης, Περέα, Ντιουσέ, Μπαλογιάννης, Μπάκιτς - Τοράλ, Ντίκο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
Στον πάγκο οι Χριστογεωργος, Μαρινάκης, Τζου, Γκρονινγκ, Γιαννούλης, Γιοχού, Μοσκέρα, Αποστολάκης, Μπιφουμά. by Αναστασία Βοσνάκη
15:49
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου Α' βοηθός: Τρύφωνας Πετρόπουλος Β' βοηθός: Άγγελος Κολλιάκος 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος by Αναστασία Βοσνάκη
15:57
Όλα είναι έτοιμα στη Νίκαια. Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:06
4' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
Έγινε αλλαγή στο σημαιάκι του ενός βοηθού, είχε κάποιο πρόβλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:09
7' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:09
Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους Κρητικούς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:12
Το γήπεδο έχει αρκετό κόσμο, λογικό κιόλας... Κυριακή μεσημέρι τι καλύτερο από το να πας να παρακολουθήσεις ποδόσφαιρο; by Αναστασία Βοσνάκη
16:12
10' Ωραίο σουτ ο Φαντιγκά, μπλόκαρε ο Μανδάς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:15
12' Συρτό σουτ ο Μπάκιτς, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Χουτεσιώτη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:18
16' Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Εκτέλεση φάουλ του Βαλεριάνου, ο Μάντζης παίρνει την κεφαλιά που περνά λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
17' Ωραία μπαλιά του Σεμπά, ο Φαντιγκά μπαίνει στην περιοχή και κάνει το γύρισμα αλλά ο Διαμαντής τελευταία στιγμή διώχνει. Δευτερόλεπτα αργότερα ο Φαντιγκά κάνει τη σέντρα που περνάει από όλους... by Αναστασία Βοσνάκη
16:21
by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
20' Ευκαιρία ξανά για τον Ιωνικό! Πάλι φάουλ του Βαλεριάνου αλλά ο Μπουενά από πλεονεκτική θέση δεν μπορεί να βρει την μπάλα και να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
Οι γηπεδούχοι έχουν περιορίσει πολύ τον αντίπαλο και στα τελευταία λεπτά είναι άκρως επικίνδυνοι... by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
16:28
26' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! Σέντρα του Κάνιας, ο Βαλεριάνος γυρίζει με το κεφάλι και ο Μάντζης με απίθανο ψαλιδάκι εκτελεί τον Μανδά. Απίστευτο γκολ από τον Έλληνα στράικερ! by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
Ελέγχεται το γκολ στο VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
16:32
ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΟ ΓΚΟΛ! ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ 0-0! Οφσάιντ δείχνει ο Παπαπέτρου μετά από υπόδειξη του VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
31' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ωραίο σουτ του Μπαλογιάννη, ο Χουτεσιώτης έδιωξε εντυπωσιακά με τα πόδια! by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
35' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
16:40
16:42
16:44
42' Φάουλ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Εκτέλεσε ο Βαλεριάνος, ο Μάντζης δεν πρόλαβε να στείλει στα δίχτυα την μπάλα και τελικά πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
45' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Το σουτ του Μπακιτς βρήκε λίγο στο αριστερό δοκάρι και πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:52
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ιωνικός είναι καλύτερος μέχρι στιγμής, ο Μάντζης σκόραρε και ένα υπέροχο γκολ στο 26ο λεπτό, ωστόσο ακυρώθηκε για οφσάιντ. Ο ΟΦΗ έπαιζε κυρίως στις αντεπιθέσεις. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
17:08
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
50' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ! Πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Τσιγκρίνσκι στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Φαντιγκά μπουκάρει στην περιοχή και ο Βούρος τον ανατρέπει. Αποβολή για τον στόπερ του ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
51' Κόκκινη ο Βούρος! Με 10 ο ΟΦΗ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Γίνεται έλεγχος στο VAR! Πάει να δει ο Παπαπέτρου την φάση μόνος του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΗ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
55' Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Γύρισμα του Μάντζη, ο Σεμπά εξ επαφής δεν μπορεί να σκοράρει. Ίσως να ήταν εκτεθειμένος ο Βραζιλιάνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
57' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
58' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ χαμένη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Τρομερή κομπίνα σε κόρνερ με Σεμπά, Βαλεριάνο, κάνει αυτός το γύρισμα και ο Κάνιας το σουτ, με τους Μύγα και Μπουενά να μην μπορούν να σκοράρουν από κοντά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
59' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
17:24
17:28
17:29
66' Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ των Κρητικών σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
67' Κίτρινη ο Βούρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
67' Μάνος μέσα, Μάντζης έξω για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
17:35
17:37
75' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
77' Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Μύγας βγάζει τετ-α-τετ τον Μάνο που πάει να πλασάρει αλλά ο Πασαλίδης του βάζει την κόντρα και του παίρνει την μπουκιά από το στόμα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
80' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Παπαπέτρου δίνει πέναλτι για πάτημα του Μπουενά πάνω στον Τοράλ. Όπως έτρεχαν προς την μπάλα, ο στόπερ του Ιωνικού τον πατάει άθελά του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
83' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Ο Τοράλ εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα για το 1-0 των Κρητικών. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
86' Τσιλιανίδης έξω, Μαρινάκης μέσα για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
87' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
Ένταση ανάμεσα στους παίκτες τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
88' Κίτρινη σε Βαλεριάνο και Περέα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Συνέχεια στο ματς τώρα με τον Μανδά να γεμίζει την στιγμή που συμπληρώνονται τα 90 λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
Οι καθυστερήσεις θα είναι οκτώ λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
Ο ΟΦΗ πιέζει και κερδίζει φάουλ από τα αριστερά της περιοχής του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
O Moσκέρα εκτέλεσε όμως η άμυνα των γηπεδούχων απομάκρυνε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
90+2' Γκολ ο ΟΦΗ! Ο Τοράλ μετά από το λάθος του Λοβέρα εκτός περιοχής πήρε την πάσα από τον Μπαλογιάννη και με άψογο πλασέ με το αριστερό πόδι έκανε το 0-2 by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
90+3' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Σεμπά πέρασε εκτός και έδωσε τη θέση του στον Ελευθεριάδη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
Προσπαθεί να βρει το γκολ ώστε να μειώσει ο Ιωνικός όμως ο χρόνος λιγοστεύει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
90+5' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Γιόν Τοράλ αποχωρεί από το ματς. Ο Γκρόνιγκ περνά στη θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
90+6' Πολύ καλή στιγμή στην κόντρα για τον ΟΦΗ, με τον Γκρόνινγκ να πατά περιοχή, να σουτάρει όμως ο Χουτεσιώτης έστειλε την μπάλα κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
90+7' Ακόμη μια σπουδαία στιγμή για τους Κρητικούς. Ο Μπαλογιάννης έπειτα από σέντρα του Μοσκέρα, πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
90+7' Αποβολή και για τον Βαλεριάνο. Δεύτερη κίτρινη στον αμυντικό του Ιωνικού που τράβηξε τη φανέλα του Μοσκέρα. Με 10 παίκτες συνεχίζει ο Ιωνικός by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ παίρνει μεγάλη νίκη στην Νίκαια απέναντι στον Ιωνικό με 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Στην 9η θέση η ομάδα του Νταμπράουσκας με 26 βαθμούς πλέον, παραμένει στη 12η θέση ο Ιωνικός με 15 by Αναστασία Βοσνάκη