Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League

19:30
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας θα υποδεχθεί στις 20:00 τον Ατρόμητο στην Τρίπολη, για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Ο Αστέρας θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο για 20η φορά και έχει επικρατήσει στις 10 αναμετρήσεις, οι έξι έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλες, ενώ υπάρχουν και τρεις νίκες της ομάδας του Περιστερίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
Οι δύο από τις τρεις νίκες του Ατρομήτου ήταν διαδοχικές και έγιναν τις σεζόν 2016-17 και 2017-18 με σκορ 1-0, αλλά στη συνέχεια ακολούθησε ένα αήττητο σερί για τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος δεν έχει χάσει στα έξι τελευταία παιχνίδια που υποδέχθηκε την ομάδα του Περιστερίου. Είναι χαρακτηριστικό πως αυτές οι δύο νίκες της ομάδας του Περιστερίου με 1-0 ήρθαν να συμπληρώσουν ένα σερί έξι αγώνων που είχαν ολοκληρωθεί με αυτό το σκορ, αρχικά με τέσσερις διαδοχικές νίκες της ομάδας της Αρκαδίας και στη συνέχεια του Ατρομήτου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Το 1-0 είναι και το δημοφιλέστερο σκορ στις νίκες για τον Αστέρα, ο οποίος έχει επικρατήσει τις πέντε από τις δέκα με αυτό το αποτέλεσμα, ενώ υπάρχουν και δύο με 2-1. Το εντυπωσιακό 6-2 της σεζόν 2021-22 αποτελεί την ευρύτερη νίκη στην ιστορία των αναμετρήσεων των δύο ομάδων, ενώ μόλις μια φορά ακόμη έχει σημειώσει έξι γκολ σε έναν αγώνα ο Αστέρας Τρίπολης, στο 6-1 επί του ΟΦΗ στις 22 Φεβρουαρίου 2015. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
19 Συναντήσεις 10 Νίκες Αστέρα Τρίπολης 6 Ισοπαλίες 3 Νίκες Ατρόμητου Γκολ: 26-13 by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Ο Αστέρας την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ εκτός έδρας με 2-0, σε ένα ματς το οποίο ο Άκης Μάντζιος το προετοίμαζε όλη την εβδομάδα, αλλά η αποβολή του Γκαρντάφσκι μόλις στο 4ο λεπτό, του χάλασε εντελώς τα σχέδια. Οι Αρκάδες έχασαν και φέτος τον στόχο τους που ήταν η εξάδα και βρίσκονται στην 10η θέση με 24 βαθμούς, έχοντας μέχρι στιγμής 4 νίκες, 12 ισοπαλίες και 8 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Από την άλλη, ο Ατρόμητος την περασμένη αγωνιστική ταξίδεψε στην Θεσσαλονίκη και γνώρισε την ήττα από τον Άρη (2-1). Ένα ματς το οποίο οι Περιστεριώτες βρέθηκαν πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά στο τελευταίο τέταρτο πάλεψαν για να πάρουν κάτι χωρίς όμως να το καταφέρουν. Η ομάδα του Κρις Κόλμαν έχει επίσης το νου της στο ματς με την ΑΕΚ το οποίο τελικά ορίστηκε στις 8 Μαρτίου και 17:30 η ώρα και θα διεξαχθεί μεσοβδόμαδα. Οι Περιστεριώτες βρίσκονται στην 8η θέση με 28 βαθμούς όσους έχει και ο Παναιτωλικός, με τις πιθανότητες πλέον για εξάδα να είναι ελάχιστες. Μέχρι στιγμής μετράει 7 νίκες, 7 ισοπαλίες και 9 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Πίτσου, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Αλάγκμπε, Μουνάφο - Ζουγλής, Ριέρα, Σίτο - Μπαράλες. Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Καρμόνα, Χριστόπουλος, Μπερτόγλιο, Σανταφέ, Προύντζος, Ιγκλέσιας, Τιλίκα, Ντεμιντένκο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν, 4-2-3-1): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Ντε Μποκ - Έντερ, Κούεν - Ρομπάιγ, Καμαρά, Ροτάριου - Κιάρτανσον. Στον πάγκο οι Μπρανέσκου, Κλωναρίδης, Φριντζόνσον, Έρλινγκμαρκ, Μαυρομμάτης, Τζοβάρας, Τζαβίδας, Οικονομίδης, Αθανασίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Διαιτητής: Τσετσίλας Κωνσταντίνος Βοηθοί: Τζιουβάρας Θεόδωρος, Σακκάς Παναγιώτης – Δημήτριος Τέταρτος: Αγγελάκης Άγγελος VAR: Γκορτσίλας Ευστάθιος, Νικολαΐδης Κωνσταντίνος by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Πριν την σέντρα οι δυο ομάδες θα κρατήσουν ενός λεπτού σιγή για την τραγωδία στα Τέμπη, πριν από λίγες ημέρες. Η Ελλάδα πενθεί για τα παιδιά της και ευχόμαστε να μην ξανασυμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Κουράγιο και δύναμη στις οικογένειες των θυμάτων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Σε δέκα λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
Ενός λεπτού σιγή για την τραγωδία στα Τέμπη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
Μαύρα μπαλόνια στον αέρα... by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
3' Διπλή προσπάθεια ο Καμαρά. Πρώτη στα σώματα, στην συνέχεια η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
«Δεν ήταν ατύχημα, είναι η κακιά η χώρα» είναι υψωμένο ένα πανό στις κερκίδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
6' Ο Αστέρας δεν έχει μπει καλά στο ματς σε αντίθεση με τον Ατρόμητο που έχει την κατοχή και προσπαθεί να βρει χώρους να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
8' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο! Ο Κούεν έσπασε στον Ροτάριου, αλλά το πλασέ στην κίνηση που έκανε ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
10' Σέντρα του Ζουγλή από τα δεξιά, μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
13' Κακό σουτ του Κεσχρίντα, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
15' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
17' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Σέντρα του Γκαρθία η μπάλα πέρασε από όλους, έφτασε στον Σίτο ο οποίος έκανε νέο γύρισμα αλλά ο Γιαννιώτης πρόλαβε και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
20' Κακή σέντρα ο Άλβαρες, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
21' Σουτ ο Ζουγλής, μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
21' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Μετά από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, ο Ρομπάιγ βρέθηκε τετ-α-τετ και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-0. Δόθηκε αρχικά οφσάιντ, αλλά ο Άλβαρες άργησε να τραβηχτεί και τον κάλυπτε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
Το γκολ ελέγχθηκε μέσω VAR, μέτρησε κανονικά και ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
20:27
20:32
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο παιχνίδι, με τον Ατρόμητο να προηγείται από το 21ο λεπτό του Αστέρα με γκολ του Ρομπάιγ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
32' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Κιάρτανσον βρέθηκε σε θέση τετ-ε-τετ με τον Παπαδόπουλο, με τον Έλληνα κίπερ να διώχνει εντυπωσιακά με τα πόδια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
45%-55% η κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
35' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. Ο Αστέρας φώναξε για χέρι του Χατζηισαΐα μετά από το κόρνερ. Η μπάλα χτύπησε στα πλευρά του παίκτη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
36' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραίο σουτ του Σίτο, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
39' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
20:45
20:45
43' Πρώτα ο Ριέρα και μετά ο Ζουγλής σουτάρουν, ωστόσο και οι δύο τελικές βρίσκουν στα σώματα των παικτών του Ατρομήτου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
44' Πέσιμο του Μπαράλες στην περιοχή, συνεχίζεται το παιχνίδι από τον διαιτητή. Παραμένει στο έδαφος ο Αργεντινός που ζήτησε πέναλτι... by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Για πάτημα του Χατζηισαΐα στην περιοχή φώναξε ο Μπαράλες, δεν έδωσε τίποτα ο διαιτητής και δεν τον κάλεσε ούτε το VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα, αφού ο Ρομπάιγ στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Αστέρα έκανε το 1-0! Επιστρέφουμε σε λίγο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε! by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
47' Σουτ ο Ρομπάιγ, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
49' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Κάρτα ο Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
50' Εκτέλεσε το φάουλ ο Έντερ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
51' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Έκλεψε ο Μπαράλες μέσα στην περιοχή, κάνει τη σέντρα-σουτ από καλό σημείο αλλά η άμυνα του Ατρόμητου διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
51' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Μετά το κόρνερ του Ριέρα ο Τζουκάνοβιτς πήρε την κεφαλιά ψαράκι και έκανε το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
52' Ματίας Ιγκλέσιας μέσα, Αλάγκμπε έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
56' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
21:16
59' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
60' Έκανε το σουτ ο Άλβαρες, δεν ήταν καλό και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
61' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Σέντρα σουτ του Γκαρθία, μετά από ωραία ατομική προσπάθεια του Ζουγλή, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Αγγίζει το δεύτερο γκολ η ομάδα του Κόλμαν, με τον Ρομπάιγ να κάνει τρομερή παράλληλη στον Κιάρτανσον που ήταν έτοιμος να σκοράρει σε κενή εστία αλλά ο Πίτσου πρόλαβε και έδιωξε τελευταία στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
67' Κίτρινη ο Στρούγγης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
67' Έντερ έξω για τον Ατρόμητο, μπαίνει ο Έρλινγκμαρκ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
68' Σέντρα ο Άλβαρες, έδιωξε με τις γροθιές ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
69' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! O Καμαρά βρίσκεται σε πολύ καλό σημείο στην περιοχή, πιάνει δυνατό σουτ με τον Παπαδόπουλο να διώχνει, την μπάλα στη συνέχεια να προσκρούει στο δοκάρι και να του… επιστρέφει! Σώθηκε από τον κίπερ του αλλά και το δοκάρι εδώ ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
71' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Ατρόμητου, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
72' Ζουγλής, Ριέρα έξω για τον Αστέρα, μέσα οι Μπερτόγλιο, Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
74' Σέντρα ο Σίτο από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
75' Τριπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Κιάρτανσον, Ροτάριου, Κούεν έξω, Τζαβίδας, Κλωναρίδης, Φριντζόνσον μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
77' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
78' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ από τον Ιγκλέσιας, η μπάλα πέρασε ξυστά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
79' Κίτρινη κάρτα ο Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
80' Ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Τιλίκα να κάνει ένα ωραίο σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
Τελευταίο δεκάλεπτο σε ένα ματς με εξαιρετικό ρυθμό, να δούμε αν θα έχει και νικητή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
82' Πέσιμο του Μπερτόγλιο στην περιοχή, συνεχίζει το ματς ο Τσέτσιλας. Στην αντεπίθεση ο Ατρόμητος, φωνάζει για χέρι του Τζουκάνοβιτς εκτός περιοχής, παίζετε ξανά από τον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
83' Αναταραχή στην άμυνα του Αστέρα, τελικά ο Παπαδόπουλος θα μπλοκάρει. Δεν κατάφερε να φτιάξει τελική ο Ατρόμητος εδώ παρότι είχε τις προϋποθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
Ο Σίτο δείχνει να κουτσαίνει, ίσως έχει κάποιο μυϊκό πρόβλημα. Δύσκολα θα καταφέρει να συνεχίσει... by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
85' Σουτ του Φριντζόνσον, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
89' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Προύντζος και Σανταφέ μέσα, έξω Μουνάφο και Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
89' Σουτ του Καμαρά, κόντραρε και ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
90' Κάρτα στον Καμαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
90'+2' Τρομερή ατομική ενέργεια του Άλβαρες και γύρισμα, ο Μπαράλες αφήνει για τον Μπερτόγλιο αλλά διώχνει η άμυνα του Ατρόμητου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Τέλος στο ματς! Αστέρας και Ατρόμητος έμειναν στο 1-1, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο και το αποτέλεσμα να κρίνεται δίκαιο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
Ο Ρομπάιγ (23') άνοιξε το σκορ για τους Περιστεριώτες, ο Τζουκάνοβιτς (51') ισοφάρισε για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη