Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ ΠΑΣ Γιάννινα και Βόλου για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:40
Η σέντρα είναι στις 17:00, με τηλεοπτική κάλυψη από NovaSports Prime. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:40
Η σημερινή αναμέτρηση δεν έχει κάποιο άμεσο βαθμολογικό ενδιαφέρον, μιας και μετά την ισοπαλία του Ατρόμητου στην Τρίπολη, κόντρα στον Αστέρα, έχουν πλέον «κλείσει» οι θέσεις για τα playoffs και τα play out. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:41
Ωστόσο, η ομάδα του Κώστα Μπράτσου θέλει πάση θυσία τη νίκη, μιας και όπως φαίνεται, θα μονομαχήσει με τον Άρη για το πέμπτο ευρωπαϊκό εισιτήριο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:42
Οι Βολιώτες βρίσκονται στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 36 βαθμούς και προέρχονται από την ισοπαλία κόντρα στη Λαμία στο «Πανθεσσαλικό», με τον Κούτσια να καταφέρνει να φέρει το ματς στα ίσα στο 85ο λεπτό, στο τελευταίο του παιχνίδι στην Ελλάδα, πριν μετακομίσει στο MLS και τη Chicago Fire. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:43
Από την άλλη, οι Γιαννιώτες είναι στο «11» της κατάταξης με 23 βαθμούς, στο +9 από τις δύο τελευταίες θέσεις, που οδηγούν στον υποβιβασμό και πολύ δύσκολα θα κινδυνεύσουν, αν και στο ποδόσφαιρο όλα μπορούν να συμβούν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:43
Το σύνολο του Θανάση Στάικου υποδέχεται τον Βόλο, έχοντας έξι συνεχόμενες ισοπαλίες και δεν θα έλεγε «όχι» στο να σπάσει αυτό το σερί, παίρνοντας μία νίκη, μετά από καιρό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:44
Όσον αφορά τις συνθέσεις... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:45
Ο Βόλος δεν θα είναι πλήρης για το σημερινό ματς, μιας και εκτός αποστολής έμειναν οι Άλχο, Σιέλης, Μπαριέντος και Μεσκίδα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:45
Η ενδεκάδα του Βόλου: Κλέιμαν, Ταχάτος, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Σι, Λούνα, Τσοκάνης, Μεταξάς, Πιρές, Τσιρίνος, Οζέγκοβιτς Στον πάγκο: Κότνικ, Ασλανίδης, Τριανταφύλλου, Κάτσε, Καρτάλης, Τσελεμπάκης by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:46
Ο Θανάσης Στάικος, από την άλλη, θα έχει ξανά στη διάθεσή του τον Σόρια, ωστόσο θα υπάρχουν και αρκετές, αλλά και σημαντικές απουσίες. Συγκεκριμένα, εκτός έμειναν οι Λιάσος, Παντελάκης, Ροσέρο, Παμλίδης, Καραχάλιος, Κιάκος και Κόντε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:47
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα Τσιντώτας, Σόρια, Πήλιος, Εραμούσπε, Μπακαδήμας, Νίνης, Τζίνο, Ριένστρα, Τζίμας, Μορέιρα, Μπάλαν Στον πάγκο: Σούλης, Τσάβος, Ράντου, Φοφανά, Μπιλμπάο, Μπατίστ, Λώλης, Μπορταγκαράι, Σταματελόπουλος by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:48
Διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας Βοηθοί: Δημήτριος Βεργέτης, Αναστάσιος Φράγιος 4ος: Χρήστος Βεργέτης VAR: Γεώργιος Τζοβάρας, Χρυσούλα Κουρομπύλια by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:54
Ο αγώνας του πρώτου γύρου στο Πανθεσσαλικό έληξε 2-1 υπέρ του Βόλου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:02
Αυτή τη στιγμή ολοκληρώθηκε η ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τραγωδίας στα Τέμπη, και θα ξεκινήσει ο αγώνας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:02
Σέντρα στο ματς! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:03
1' Πρώτη τελική προσπάθεια για τον ΠΑΣ, με τον Τζίμα να σουτάρει από τα όρια της περιοχής, χωρίς να απειλεί την εστία του Κλέιμαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:05
Με διάθεση να επιτεθεί από την αρχή ξεκινάει ο ΠΑΣ, που έχει την πρωτοβουλία σε αυτά τα πρώτα λεπτά και φτάνει σχετικά άνετα στο αμυντικό τρίτο του Βόλου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:06
4' Μακρινό σουτ του Νίνη, μπλόκαρε εύκολα ο Κλέιμαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:07
5' Χέρι του Τζίμα έξω από την περιοχή του ΠΑΣ, φάουλ σε καλό σημείο για τους Θεσσαλείς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:08
Στο τείχος η εκτέλεση του Πιρές, ήταν αρκετά αδύναμη και χαμηλή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:10
8' Σκληρό φάουλ του Μεταξά στον Πήλιο, καλή θέση για μία σέντρα στην περιοχή του Βόλου by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:11
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, έφυγε ψηλά άουτ το σουτ του Σόρια. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:12
10' Νέο φάουλ στα πλάγια της περιοχής του Βόλου, από τον Τσιρίνος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:13
Μάζεψε ο Κλέιμαν και προσπάθησε να παίξει γρήγορα, έχασε την μπάλα όμως ο Πιρές. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:13
11' Πολύ άστοχο σουτ του Μπαλάν, ενώ έχει χτυπήσει ο Τάχατος που δείχνει να πονάει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:14
Δέχθηκε ένα ακούσιο χτύπημα στο πρόσωπο από τον Μορέιρα ο νεαρός, σηκώθηκε και θα συνεχίσει κανονικά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:16
13' Ωραίο γύρισμα του Μορέιρα, έφυγε άουτ η μπάλα χωρίς να μπει κανείς στη φάση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:17
Πολύ χαμηλός ρυθμός σε αυτό το πρώτο τέταρτο, με τον ΠΑΣ να έχει ανούσια πρωτοβουλία κινήσεων και τις δύο ομάδες να μένουν μακριά μέχρι στιγμής από τις καλές στιγμές. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:18
16' Πολύ απειλητική κάθετη του Τζίμα, έκοψε την τελευταία στιγμή πριν φύγει μόνος του ο Μπάλαν η άμυνα του Βόλου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:21
18' Μπήκε ωραία στην περιοχή ο ΠΑΣ αλλά η σέντρα του Σόρια δεν βρήκε συμπαίκτη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:22
Αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα μέχρι στιγμής στο ματς, μόλις έγινε ακόμη ένα του Μεταξά στον Νίνη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:23
Ο Βόλος προσπαθεί να κρατήσει λίγο περισσότερο μπάλα, δυσκολεύεται πολύ όμως να κατεβάσει την μπάλα στο επιθετικό του τρίτο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:24
21' Ο Λούνα έκανε τραγικό λάθος έξω από την περιοχή, δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί ο Τζίμας που σούταρε στα σώματα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:25
Προσπάθησε να βγάλει στην κόντρα τον Βόλο ο Οζέγκοβιτς, που κέρδισε φάουλ ανάμεσα σε κέντρο και περιοχή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:25
Κίτρινη στον Ριένστρα για το μαρκάρισμα αυτό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:27
25' Ωραία προσποίηση του Νίνη, νέο αχρείαστο φάουλ του Μεταξά κοντά στην περιοχή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:28
Δεν απείλησε από το φάουλ ο ΠΑΣ, πλάγιο η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:29
26' Ο Κλέιμαν έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του εντός περιοχής, ωστόσο το σουτ του Μορέιρα έφυγε... πλάγιο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:31
28' Ο Σόρια βρέθηκε εντός περιοχής και προσπάθησε να κοντρολάρει, έχασε όμως την μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:32
Δυσκολεύεται πολύ ο Βόλος. Ο ΠΑΣ έχει την κατοχή και απειλεί συνεχώς με γεμίσματα την περιοχή των Θεσσαλών, χωρίς να έχει φτάσει ωστόσο σε καθαρή ευκαιρία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:33
30' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε πολύ καλό σημείο για σέντρα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:33
Επικίνδυνη σέντρα χαμηλά, έδιωξε σε κόρνερ ο Οζέγκοβιτς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:34
31' Ανεκμεταλλεύτο πέρασε και το κόρνερ, πλάγιο για τον Βόλο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:36
33' Επικίνδυνο γέμισμα του Κλέιμαν, προσπάθησε να κινηθεί στην πλάτη της άμυνας αλλά δεν πρόλαβε ο Οζέγκοβιτς by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:36
34' Ωραία προσπάθεια του Πήλιου, που γύρισε την μπάλα στην περιοχή όμως ο Σι ήταν σε καλό σημείο και έκοψε by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:38
35' Σημαντικό λάθος του Σόρια κοντά στην περιοχή του ΠΑΣ, έδωσε φάουλ σε καλό σημείο στον Βόλο ο Εραμούσπε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:38
36' Μέτρια εκτέλεση του Τσιρίνος, έφυγε ψηλά η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:39
37' Επικίνδυνο σουτ του Νίνη, πήρε περίεργη τροχιά η μπάλα και δυσκόλεψε τον Κλέιμαν που έδιωξε σε κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:40
38' Δεν απείλησε από τα δύο κόρνερ που κέρδισε ο ΠΑΣ, πήγε να φύγει στην κόντρα αλλά έχασε την μπάλα ο Βόλος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:41
39' Προσπάθησε να παίξει έξυπνα στον Μορέιρα ο Νίνης, όμως αυτός ήταν εκτεθειμένος και δεν κινήθηκε προς την κατεύθυνση της μπάλας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:42
Στο 70% μέχρι στιγμής η κατοχή για τον ΠΑΣ, ο οποίος έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα όμως δεν έχει κατορθώσει να μετουσιώσει την υπεροχή του σε ευκαιρίες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:45
42' Σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Εραμούσπε πήρε κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:46
Το πανέμορφο σχέδιο στον πίνακα των «Ζωσιμάδων» για τα Τέμπη Εικόνα live 21974465/50733.jpg by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:48
Τέλος ημιχρόνου! Στο 0-0 ΠΑΣ Γιάννινα και Βόλος σε ένα ματς που δεν διεκδικεί δάφνες θεάματος μέχρι στιγμής. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:49
Ο ΠΑΣ έλεγξε πλήρως την κατοχή και τον ρυθμό στο πρώτο μέρος. Ο Βόλος δεν είχε ούτε μία στιγμή που να απείλησε, όπως και οι γηπεδούχοι για μεγάλο μέρους του ημιχρόνου, μέχρι στο 43' και την κεφαλιά του Εραμούσπε. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:55
Πολύ καλός στο πρώτο μέρος ο Σωτήρης Νίνης. Ο έμπειρος μέσος έχει πάρει πολλές πρωτοβουλίες, και όλο το παιχνίδι του ΠΑΣ περνάει από τα πόδια του. Προσπάθησε μάλιστα να απειλήσει και με μακρινά σουτ, δυσκολεύοντας σε μία περίπτωση τον Κλέιμαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:59
Καλύτερος αλλά χωρίς τρομερές ευκαιρίες μέχρι στιγμής ο ΠΑΣ Εικόνα live 21974465/97256.jpg by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:04
7-2 υπέρ του ΠΑΣ οι τελικές προσπάθειες του πρώτου ημιχρόνου. Μόνο μία ωστόσο, αυτή του Εραμούσπε στο 43', ήταν πραγματικά επικίνδνυνη για την εστία του Κλέιμαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:04
Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο για το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:05
Ο Καρτάλης περνάει στη θέση του Μεταξά πριν την έναρξη του ημιχρόνου. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:05
Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:09
Να δούμε αν ο Βόλος θα μπορέσει να βελτιώσει την εικόνα του στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο ήταν πραγματικά πολύ κακός, χωρίς να μπορεί να κρατήσει μπάλα και να απειλήσει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:11
50' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, γύρισε την μπάλα ο Μορέιρα στον Μπάλαν που δεν πρόλαβε να βάλει από κοντά το πόδι του. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:13
52' Επικίνδυνη σέντρα για τον Τζίμα, που έκανε κάτι μεταξύ σουτ και κοντρόλ δίνοντας το δικαίωμα στον Κλέιμαν να μπλοκάρι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:13
Ίδια εικόνα μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΣ έχιε την πρωτοβουλία και πατάει περιοχή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:14
53' Καλή στιγμή για τον Βόλο, απείλησε με σουτ από το ύψος του πέναλτι ο Οζέγκοβιτς, μπλόκαρε όμως ο Τσιντώτας by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:15
55' Πολύ σημαντική στιγμή για τον ΠΑΣ, ο Μπαλάν κινήθηκε στο χώρο και σούταρε από πλάγια θέση, όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:16
Έχει ανοίξει στα τελευταία λεπτά το ματς, με τις δύο ομάδες να παίζουν πιο γρήγορα και να βρίσκουν περισσότερο χώρο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:19
58' ο Κλέιμαν έκανε πολύ κακό γέμισμα πάνω σε παίκτη του ΠΑΣ, δεν το πλήρωσε παρόλα αυτά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:21
60' Ο Μπαλάν κινήθηκε ωραία και έκανε επαφή με την μπάλα ενώ αυτή ήταν στον αέρα, ήταν όμως αδύναμη η προσπάθειά του που κατέληξε στην αγκαλιά του Κλέιμαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:23
62' Ο Οζέγκοβιτς πάτησε περιοχή από πλάγια και γύρισε την μπάλα, εκεί που δεν υπήρχε όμως κανένας συμπαίκτης του. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:23
63' Μακρινό σουτ του Νίνη, δεν ανησύχησε και μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:25
Μετά τον αυξημένο ρυθμό στις αρχές του δευτέρου μέρους, το τέμπο έπεσε και πάλι με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται να δημιουργήσουν υποσχόμενες περιπτώσεις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:27
67' Γύρισε την μπάλα στην περιοχή ο Πήλιος, κέρδος ένα κόρνερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:28
Χωρίς κάτι αξιοσημείωτο και αυτή η στημένη μπάλα για τους γηπεδούχους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:30
70' Προσπάθησε με ένα γέμισμα να απειλήσει τον ΠΑΣ ο Βόλος, έφυγε πλάγιο από την άλλη πλευρά η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:32
72' Σούταρε πάνω στα σώματα ο Μορέιρα, ενώ στη συνέχεια ο Νίνης δοκίμασε κι αυτός εκτός περιοχής, στέλνοντας άουτ την μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:32
Λώλης αντί Μορέιρα στο 72' by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:35
74' Συγκρούστηκαν στην περιοχή Πήλιος και Τσιρίνος, έπεσαν και οι δύο κάτω. Επιθετικό φάουλ έχει σφυριχτεί στη φάση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:36
Βγήκαν και οι δύο να λάβουν την απαραίτητη βοήθεια, με δέκα οι δύο ομάδες προσωρινά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:38
78' Ωραία σέντρα του Πήλιου, ο Λώλης πήγε στην μπάλα όμως την έστειλε άουτ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:38
Ο Κάτσε θα περάσει στον αγωνιστικό χώρο, στη θέση του Τσοκάνη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:39
Ο Λεό από την πλευρά του ΠΑΣ πήρε τη θέση του Μπαλάν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:40
10 λεπτά συν τις καθυστερήσεις μένουν στο ματς, που μέχρι στιγμής δεν δείχνει ικανό να προσφέρει γκολ, ωστόσο υπάρχει δρόμος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:41
Κίτρινη κάρτα στον κύριο Μπράτσο, προφανώς για κάποια διαμαρτυρία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:41
82' Φάουλ του Κάτσε πάνω στον Ριένστρα, στα όρια της περιοχής. Καλό σημείο για τον ΠΑΣ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:43
83' Πολύ καλή η εκτέλεση του Νίνη, πέρασε ελάχιστα πάνω από την εστία η μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:43
83' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:44
Ο Τάχατος σκοράρει με εντυπωσιακή κεφαλιά, κόντρα στη ροή του αγώνα για τους Θεσσαλούς. Εξαιρετική η σέντρα του Τσιρίνος. Πρώτο γκολ του νεαρού, στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:45
Πήρε και κίτρινη κάρτα ο νεαρός, καθώς έβγαλε τη φανέλα του. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:47
Πολύ κόντρα στη ροή του αγώνα το γκολ του Βόλου. Είναι η πρώτη φορά που απειλούν ουσιαστικά την εστία του Τσιντώτα οι Θεσσαλοί. Πληρώνει το γεγονός ότι δεν εκμεταλλεύτηκε την υπεροχή του ο ΠΑΣ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:48
Σταματελόπουλος πέρασε στο ματς στο 88', στη θέση του Τζίμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:50
Bγαίνει και ο Καρτάλης, για να δώσει τη θέση του στον Ασλανίδη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:50
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, θα ψάξει την ισοφάριση ο ΠΑΣ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:53
93' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, άουτ το σουτ του Ριένστρα με καλές προϋποθέσεις! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:54
Τέλος στο ματς! Μεγάλη νίκη του Βόλου που κατάφερε να κλέψει το αποτέλεσμα χάρη στο γκολ του Τάχατου στο 83'! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:57
Στους 39 βαθμούς ανεβαίνουν οι Θεσσαλοί, που περιμένουν γκέλα του Άρη στη Λαμία για να μείνουν μόνοι πέμπτοι! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
18:58
Στους 23 και την 11η θέση έμεινε ο ΠΑΣ, που ήταν καλύτερος όμως δεν κατάφερε τελικά να πάρει ούτε την ισοπαλία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης