Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Novibet, ανάμεσα σε Λαμία και ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι δύο ομάδες κοντράρονται στο «Αθανάσιος Διάκος» της Λαμίας, σε μια αναμέτρηση που έχει αναβληθεί δύο φορές, μία λόγω κακοκαιρίας και τη δεύτερη λόγω της τραγωδίας στα Τέμπη. by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι ενδεκάδες των ομάδων: Λαμία (Βόκολος, 4-3-3): Γκαραβέλης - Βασιλαντωνόπουλος, Κορνέζος, Αντέτζο, Σαραμαντάς - Τζανδάρης, Στάνκο, Σλίβκα - Ασκόφσκι, Μαρτίνεθ, Μανούσος. ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Κεντζιόρα, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Σάστρε - Αουγκούστο, Ντάντας - Νάρεϊ, Κουλιεράκης, Α. Ζίβκοβιτς - Μπράντον. by Δημήτρης Παπαδήμας
Αναπληρωματικοί Λαμίας: Τρόπουλος, Άμπαντα, Καραμάνος, Μεντίνα, Νούνιες, Κοντονίκος, Σιμόν, Ντε Βινσέντι, Τζανετόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Αναπληρωματικοί ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Νάσμπεργκ, Ράφα Σοάρες, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Ρικάρντο, Τάισον, Τζίμας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
Αμφότερες οι ομάδες έρχονται με ανεβασμένη ψυχολογία στην αποψινή αναμέτρηση, με τη Λαμία να έχει πανηγυρίσει σημαντικότατη νίκη-παραμονής με 2-1 κόντρα στον Άρη, ενώ ο ΠΑΟΚ διέλυσε με το εμφατικό 6-0 τον Ιωνικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
Ο Λεωνίδας Βόκολος δεν έχει στη διάθεσή του τους Βέργο, Κυριάκο Παπαδόπουλο και Τσιλούλη, ενώ ο Ντε Βινσέντι επέστρεψε στην αποστολή και ο Αντέτζο στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας του μετά από 1,5 μήνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
Όσο για τον ΠΑΟΚ, εκτός αποστολής έμειναν οι Ολιβέιρα, Κάργας, Βιεϊρίνια, Λύρατζης, Φιλίπε Σοάρες και Κούρτιτς. Ο Σάστρε επιστρέφει στη βασική ενδεκάδα αντί του Ράφα Σοάρες, ενώ ο Σβαμπ ξεκινάει ως αναπληρωματικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
Διαιτητής του ημιτελικού ο Βεργέτης, με βοηθούς Μεϊντάνα, Κουρομπίλια και τέταρτο τον Τσέτσιλα. VAR οι Κουμπαράκης και Ψαρρής. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:54
Στο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες στη Λαμία για το πρωτάθλημα, ο ΠΑΟΚ επικράτησε άνετα 3-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Να θυμίσουμε ότι στον έτερο ημιτελικό του φετινού Κυπέλλου, η ΑΕΚ έχει πάρει πολύ σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης κόντρα στον Ολυμπιακό, μετά τη νίκη της με 3-0 στην «OPAP Arena»: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Οι δύο ομάδες μαζί με τους διαιτητές κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
Με τη μαύρη εμφάνισή της η Λαμία, με τη λευκή ο ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:01

Έναρξη του αγώνα!

by Δημήτρης Παπαδήμας
19:01

1' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Μόλις στα 13 δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα στο ματς, Κωνσταντέλιας και Ζίβκοβιτς συνεργάστηκαν, με τον τελευταίο να κάνει το γύρισμα από τα αριστερά και τον Νάρεϊ να σκοράρει προ κενής εστίας, για το 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
Φανταστικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ, ψυχρολουσία με το «καλησπέρα» για τη Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
3' Σέντρα του Ζίβκοβιτς, με τον Γκαραβέλη να απομακρύνει σε κόρνερ προ του Μπράντον. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
19:06
Δεδομένα το γκολ του Νάρεϊ αποτελεί ένα από τα πιο γρήγορα γκολ στην ιστορία του Κυπέλλου Ελλάδας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
6' Ο ΠΑΟΚ κυριαρχεί στο ξεκίνημα του αγώνα, με συνεχή κατοχή της μπάλας και έχοντας ήδη ανοίξει το σκορ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:09
9' Καλή σέντρα του Ασκόφσκι από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Κουλιεράκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:10
Το γκολ του Νάρεϊ μόλις στα 13'' από την έναρξη του αγώνα: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
11' Σέντρα του Νάρει από τα αριστερά, δεν έκανε καλό τελείωμα ο Κωνσταντέλιας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
14' Ο διαιτητής Βεργέτης έδειξε δύο κίτρινες κάρτες στον πάγκο του ΠΑΟΚ, με τους ανθρώπους του να διαμαρτύρονται έντονα για πέναλτι μετά από χέρι του Αντέτζο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
16' Ευκαιρία για τη Λαμία, μετά από αντεπίθεση και γύρισμα του Σλίβκα, ο Μαρτίνεθ σούταρε και η μπάλα κόντραρε στον Ίνγκασον και κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
Η Λαμία είχε πάρει ελάχιστα την μπάλα στα πόδια της στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, αλλά στο 16' δημιούργησε την πρώτη καλή της ευκαιρία για γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
20' Ο Νάρεϊ κοντρόλαρε όμορφα και βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά ο Γκαραβέλης μπλόκαρε το αδύναμο σουτ του. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
22' Ο Σάστρε μπήκε με μεγάλη ταχύτητα στη μεγάλη πειροχή της Λαμίας, κρίσημη επέμβαση του Αντέτζο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
Η φάση στην οποία οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Αντέτζο: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25

25' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Ζίβκοβιτς βρήκε με κάθετη τον Σάστρε που κινήθηκε στο όριο του οφσάιντ και έκανε ιδανικό γύρισμα, με τον Κωνσταντέλια να σουτάρει στην κίνηση για το 2-0 του ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
26' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Κωνσταντέλια να περνάει τον Γκαραβέλη και να πλασάρει για το γκολ, πριν ο Κορνέζος σώσει τελευταία στιγμή τη Λαμία, διώχνοντας με τάκλιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
26' Κι άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο ίδιο λεπτό, μετά την εκτέλεση κόρνερ ο Αουγκούστο σούταρε με τη μία από πολύ πλεονεκτική θέση, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
Η ευκαιρία της Λαμίας για την ισοφάριση με τον Μαρτίνεθ: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
Καταιγιστικός στο πρώτο μισάωρο του αγώνα ο ΠΑΟΚ, έχει δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες και εκμεταλλεύτηκε τις δύο από αυτές, παίρνοντας ήδη μεγάλο προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
34' Ο ΠΑΟΚ δεν επαναπαύεται και συνεχίζει να πιέζει, ψάχνοντας τρίτο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
36' Η Λαμία συνεχίζει να αμύνεται μαζικά στο δικό της μισό, περιμένοντας κάποια ευκαιρία αντεπίθεσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
Το γκολ του Κωνσταντέλια για το 2-0 του ΠΑΟΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
Και η ευκαιρία του να σκοράρει ξανά, δευτερόλεπτα μετά: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
43' Ο ΠΑΟΚ κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό της Λαμίας, ελέγχοντας απόλυτα το ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Αουγκούστο για το 0-3: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
43' Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεθ, κλώτσησε την μπάλα εκνευρισμένος μετά από υπόδειξη φάουλ εις βάρος του. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Ένα λεπτό καθυστέρησης στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2!

19:48
Ο ΠΑΟΚ έκανε ιδανικό ξεκίνημα με το γκολ του Νάρεϊ στα 13 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη και στη συνέχεια κυριάρχησε, διπλασιάζοντας το προβάδισμά του με τον Κωνσταντέλια στο 25' και χάνοντας αρκετές ακόμα ευκαιρίες για πετύχει κι άλλα γκολ. Μοναδική φάση στην οποία απείλησε η Λαμία, στο 16', όταν το σουτ του Μαρτίνεθ κόντραρε στον Ίνγκασον και κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
Με μία αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο η Λαμία, ο Σιμόν αντικατέστησε τον Βασιλαντωνόπουλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
50' Δεν έχει αλλάξει η εικόνα του ματς, με τον ΠΑΟΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
54' Ατομική ενέργεια του Μανούσου, ο οποίος σούταρε από μακριά, αλλά δεν απείλησε τον Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Νάρεϊ, ο Ίνγκασον βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Γκαραβέλη, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει με καρφωτή κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
59' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, Ντε Βινσέντι και Νούνιες αντί των Στάνκο και Τζανδάρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
Με 4-1-4-1 πλέον η Λαμία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21

62' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Φανταστικό γκολ από τον Αουγκούστο, ο οποίος πήρε την μπάλα λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή και «κρέμασε» τον Γκαραβέλη με υπέροχο πλασέ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
63' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Τάισον και Σβαμπ αντί των Κωνσταντέλια και Αουγκούστο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Ο Μανούσος τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
65' Διπλή αλλαγή και για τη Λαμία, με Αμπάντα και Μεντίνα να αντικαθιστούν Ασκόφσκι και Μανούσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Η μεγάλη ευκαιρία που σπατάλησε ο Ίνγκασον: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27

67' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Κάθετη πάσα του Τάισον και τελείωμα στην κίνηση από τον Μπράντον, ο οποίος νίκησε τον Γκαραβέλη για το 0-4! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» κάνει... παρέλαση στη Λαμία, κυριαρχεί απόλυτα και ουσιαστικά «κλειδώνει» από απόψε την πρόκριση στον τελικό του φετινού Κυπέλλου! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29

69' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Ζϊβκοβιτς βγάζει εξαιρετική μπαλιά στον Σάστρε και εκείνος σκοράρει, περνώντας την μπάλα κάτω από τα πόδια του Γκαραβέλη! 0-5! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ελ Καντουρί στη θέση του Νάρεϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
72' Πεσμένος στο έδαφος ο Ζίβκοβιτς, πιάνει τη μέση του με΄τα παό άτσαλο πέσιμο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
Σηκώθηκε και δείχνει εντάξει ο Σέρβος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
75' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Μπίσεσβαρ και Τζίμας αντικαθιστούν Ζίβκοβιτς και Μπράντον. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
Το υπέροχο γκολ του Αουγκούστο: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
Και το γκολ του Μπράντον Τόμας για το 0-4: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
79' Κίτρινη κάρτα στον Αμπάντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Το πέμπτο γκολ του ΠΑΟΚ, με τον Σάστρε: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
85' Ο ρυθμός του ματς έχει πέσει, με τον ΠΑΟΚ να διαχειρίζεται τον υπέρ του αποτέλεσμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
85' Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί, για μαρκάρισμά του στον Μαρτίνεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46

86' Γκοολ για τη Λαμία!

Μετά από εκτέλεση φάουλ του και κεφαλιά του Μεδίνα, ο Κουλιεράκης δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Μαρτίνεθ εκμεταλλεύτηκε την περίσταση, νικώντας τον Κοτάρσκι για το 1-5. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
89' Ένταση μπροστά στον πάγκο του ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
90' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Και ο Λουτσέσκου είδε κίτρινη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
90'+1' Η Λαμία σκόραρε με τον Μεδίνα, αλλά ο Βεργέτης έδωσε επιθετικό φάουλ του Νούνιες στον Ντάντας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Σλίβκα, μετά από επικίνδυνο τάκλιν του στον Τζίμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
90'+4' Ο Τάισον εκτέλεσε φάουλ και ο Γκαραβέλη έχασε την μπάλα στην έξοδο του, με τον Κουλιεράκη να επωφελείται, αλλά να σουτάρει άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
Το γκολ με το οποίο ο Μαρτίνεθ μείωσε για τη Λαμία: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55

Λήξη του αγώνα, Λαμία-ΠΑΟΚ 1-5!

20:56
Ο ΠΑΟΚ κάνει πολύ καλή εμφάνιση και παίρνει τη μεγάλη νίκη, χάρη στην οποία ουσιαστικά κλειδώνει την πρόκριση στον τελικό του φετινού Κυπέλλου! by Δημήτρης Παπαδήμας