Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League

Παρέα θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση ανάμεσα σε Τότεναμ και Μίλαν, στη ρεβάνς του Λονδίνου για τη φάση των «16» του Champions League. by Δημήτρης Κάππας
21:57
Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει με καθυστέρηση δέκα λεπτών, λόγω καθυστέρησης της άφιξης των λεωφορείων των δύο ομάδων στο γήπεδο. by Δημήτρης Κάππας
22:01
Οι «ροσονέρι» θέλουν να υπερασπιστούν το προβάδισμα που έχουν πάρει από το πρώτο ματς όπου επικράτησαν 1-0 στο «Τζουζέπε Μεάτσα» με το τέρμα του Μπραχίμ Ντίαθ, ενώ οι «πετεινοί» ψάχνουν την ανατροπή και το εισιτήριο της πρόκρισης. by Δημήτρης Κάππας
22:02
Η Τότεναμ προκρίθηκε τελευταία φορά στους «8» τη σεζόν 2018/19 όταν και έφτασε ως τον τελικό όπου ηττήθηκε από τη Λίβερπουλ, ενώ η Μίλαν κατάφερε να φτάσει στην οκτάδα της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης τη σεζόν 2011/12 και αποκλείστηκε σε αυτή τη φάση από την Μπαρτσελόνα. by Δημήτρης Κάππας
22:04
«Ζούμε για αυτές τις στιγμές, γιατί όταν η πίεση ανεβαίνει σημαίνει ότι το επίπεδό σου ανεβαίνει. Μην ξεχνάτε ότι την περασμένη σεζόν παίζαμε στο Conference League. Αυτή τη σεζόν παίζουμε στο Champions League. Αν με ρωτάτε αν θέλω να κερδίσω το Champions League, θα έλεγα ναι, αλλά μετά υπάρχει η πραγματικότητα. Πρέπει να πηγαίνουμε παιχνίδι με παιχνίδι», δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου ο Κόντε. by Δημήτρης Κάππας
22:05
«Όλοι γνωρίζουμε τη σημασία αυτού του αγώνα, θα σήμαινε ότι θα περάσουμε από έναν γύρο, θα σήμαινε ότι θα βελτιωνόμαστε τόσο πολύ στην ευρωπαϊκή μας πορεία σε σύγκριση με την περασμένη σεζόν. Η Τότεναμ είναι μια ομάδα που έχει διαφορετικές συμπεριφορές και νούμερα, θετικά, στα εντός έδρας παιχνίδια σε σύγκριση με τα εκτός έδρας παιχνίδια. Έχουμε αναλύσει πολύ καλά τα εντός έδρας παιχνίδια τους, μπορούν να είναι πιο επιθετικοί από ό,τι ήταν στο Μιλάνο, πιο έντονοι, πιο ενεργητικοί. Δεν θα μπορέσουν να μας εκπλήξουν σε αυτό γιατί τους γνωρίζουμε», ήταν τα λόγια του Στέφανο Πιόλι. by Δημήτρης Κάππας
22:05
Πάμε και στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Δημήτρης Κάππας
22:06
Τότεναμ (Αντόνιο Κόντε): Φόρστερ - Ρομέρο, Λενγκλέ, Ντέιβις - Έμερσον, Σκιπ, Χόιμπιεργκ, Πέρισιτς - Κολουσέφκσι, Σον - Κέιν. by Δημήτρης Κάππας
22:07
Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Μενιάν - Καλούλου, Τιό, Τομόρι - Μεσίας, Κρούνιτς, Τονάλι, Ερνάντες - Ντίαθ, Λεάο, Ζιρού. by Δημήτρης Κάππας
22:13
3' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τη Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
22:14
Έδιωξαν εύκολα οι αμυντικοί της Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
22:15
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά για τις δύο ομάδες. by Δημήτρης Κάππας
22:18
7' Ο Πέρισιτς δέχθηκε ένα άσχημα μαρκάρισμα από τον Τομόρι, το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά. by Δημήτρης Κάππας
22:20
9' Σέντραρε από τα δεξιά ο Κέιν, ο Μενιάν μάζεψε την μπάλα, πριν προλάβει κάποιος παίκτης της Τότεναμ να γίνει επικίνδυνος. by Δημήτρης Κάππας
22:21
Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στο παιχνίδι, χωρίς φάσεις για τις δύο ομάδες μέχρι τώρα. by Δημήτρης Κάππας
22:23
12' Πρώτη καλή στιγμή για την Τότεναμ. Ο Κουλουσέφκσι έκανε την κούρσα από τα δεξιά, έσπασε στον Έμερσον, αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Μενιάν. by Δημήτρης Κάππας
22:27
Πιέζει ψηλά η Μίλαν και δεν αφήνει την Τότεναμ να κάνει το παιχνίδι της. by Δημήτρης Κάππας
22:28
17' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Μίλαν και κίτρινη κάρτα στον Ρομέρο για μαρκάρισμα στον Λεάο. by Δημήτρης Κάππας
22:30
18' Πολύ καλή στιγμή για τη Μίλαν! Μετά από ωραία κομπίνα, η μπάλα έφτασε στον Μεσίας, αλλά το σουτ που επιχείρησε εντός περιοχής με το «κακό» του πόδι, το δεξί, πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Φόρστερ. by Δημήτρης Κάππας
22:32
21' Κίτρινη κάρτα στον Λενγκλέ για αγκωνιά στον Ζιρού. by Δημήτρης Κάππας
22:34
Κίτρινη κάρτα δέχθηκε και ο Αντόνιο Κόντε για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Κάππας
22:34
23' Κόρνερ για την Τότεναμ by Δημήτρης Κάππας
22:35
Κακή σέντρα του Σον, μετά από συνεργασία, η μπάλα άουτ. by Δημήτρης Κάππας
22:38
Προσπαθεί να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να απειλήσει η Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
22:38
27' Στο έδαφος βρίσκεται ο Έμερσον, ο οποίος δείχνει να έχει ενοχλήσεις. by Δημήτρης Κάππας
22:39
Σηκώθηκε ο Έμερσον, συνεχίζεται κανονικά το ματς. by Δημήτρης Κάππας
22:41
30' Σουτ του Μεσίας εκτός περιοχής, η μπάλα απελπιστικά άουτ. by Δημήτρης Κάππας
22:44
Η Μίλαν έχει πάρει την κατοχή στα τελευταία λεπτά, έχει στήσει εξαιρετικά την ομάδα του ο Πιόλι. by Δημήτρης Κάππας
22:47
35' Κόρνερ για τη Μίλαν. Μετά από σέντρα-σουτ του Κέιν η μπάλα πήγε προς την εστία, ο Μενιάν απέκρουσε με το πόδι και οι αμυντικοί της Μίλαν έδιωξαν σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
22:53
Πιέζει στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου μήπως βρει το πολυπόθητο γκολ η Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
22:56
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Κάππας
22:58
45'+1' Προσπάθησε να βρει τον Ζιρού ο Κρούνιτς, απομάκρυνε πριν γίνει απειλητικός ο Γάλλος, ο Έμερσον. by Δημήτρης Κάππας
22:58
Τέλος στο πρώτο μέρος. Τότεναμ-Μίλαν 0-0. by Δημήτρης Κάππας
22:59
Οι «ροσονέρι» έχουν κλείσει εξαιρετικά τους χώρους, μην αφήνοντας τους γηπεδούχους να απειλήσουν. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. by Δημήτρης Κάππας
23:13
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Δημήτρης Κάππας
23:14
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Κάππας
23:15
46' Αγκωνιά του Ζιρού στον Λενγκλέ, σηκώθηκε ο Γάλλος. by Δημήτρης Κάππας
23:17
Έχει μπει καλά στο δεύτερο μέρος και προσπαθεί να απειλήσει η Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
23:21
51' Τεράστια ευκαιρία για τη Μίλαν. Ο Μεσίας βρήκε τον Ντίαθ στην περιοχή, ο Ισπανός μεσοεπιθετικός ευνοήθηκε από τις κόντραρες και πλάσαρε, αλλά νικήθηκε από τον Φόρστερ. Στη συνέχεια της φάσης, το σουτ εν κινήσει του Λεάο, πέρασε άουτ. by Δημήτρης Κάππας
23:22
54' Φάουλ του Έμερσον στον Ντίαθ, σε καλό σημείο για τη Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:23
Στο έδαφος βρίσκεται και ο Μεσίας, με ενοχλήσεις. by Δημήτρης Κάππας
23:24
Θα αντικατασταθεί ο Μεσίας, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Κάππας
23:25
56' Αλλαγή για τη Μίλαν: Στη θέση του Ντίαθ, ο Σαλεμάκερς. by Δημήτρης Κάππας
23:27
59' Φάουλ σε καλό σημείο για την Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
23:29
Κακή η εκτέλεση του Πόρο, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και απομακρύνθηκε. by Δημήτρης Κάππας
23:32
Η Τότεναμ κυκλοφορεί στη μεσαία γραμμή, η Μίλαν κλείνει πολύ καλά τους χώρους. by Δημήτρης Κάππας
23:33
64' Καλή στιγμή για την Τότεναμ. Ο Χόιμπιεργκ ευνοήθηκε από τις κόντρες και μπήκε στην περιοχή, αλλά στο σουτ που επιχέιρησε, ο Μενιάν είχε απάντηση, διώχνοντας σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
23:34
Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
23:35
66' Ο Ντίαθ έκλεψε, έφυγε στην αντεπίθεση και βρήκε τον Λεάο, αλλά το σουτ του Πορτογάλου κόντραρε στα σώματα και απομακρύνθηκε. by Δημήτρης Κάππας
23:37
67' Ακόμη μία καλή στιγμή για τη Μίλαν. Ο Ντίαθ βρέθηκε στην περιοχή, δεν κατάφερε να σουτάρει όπως θα ήθελε, μιας και δεν είχε καλή ισορροπία, με την μπάλα να φτάνει στον Ζιρού, αλλά τον Φόρστερ να έχει απάντηση στο σουτ του Γάλλου. by Δημήτρης Κάππας
23:37
68' Κεφαλιά ψαράκι του Κέιν από κοντά, καμία ανησυχία για τον Μενιάν. by Δημήτρης Κάππας
23:38
70' Στη θέση του Έμερσον, περνά ο Ρισάρλισον. by Δημήτρης Κάππας
23:39
Ρισκάρει στο τελευταίο 20λεπτό ο Κόντε, για αν βρει το πολυπόθητο γκολ. by Δημήτρης Κάππας
23:39
71' Ο Λεάο έφυγε στην κόντρα και σουτάρε υπό πίεση, η μπάλα πολύ πάνω από την εστία του Φόρστερ. by Δημήτρης Κάππας
23:40
71' Μακρινό σουτ του Πόρο, καμία ανησυχία για τον Μενιάν. by Δημήτρης Κάππας
23:40
72' Κόρνερ για την Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
23:41
Απομάκρυναν εύκολα οι αμυντικοί της Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:42
73' Φάουλ σε καλό σημείο για την Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
23:43
74' Ακόμη ένα κόρνερ για την Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
23:43
Προσπάθησε να το πάει... απευθείας ο Σον, η μπάλα άουτ. by Δημήτρης Κάππας
23:44
75' Ακόμη ένα κόρνερ για τους Λονδρέζους, by Δημήτρης Κάππας
23:44
Έδιωξαν ξανά οι αμυντικοί της Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:45
Πιέζει πολύ στα τελευταία λεπτά η Τότεναμ, αντέχει η Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:46
76' Κόκκινη κάρτα για την Τότεναμ! Ο Ρομέρο βρήκε πολύ άσχημα τον Ερνάντες και αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα. by Δημήτρης Κάππας
23:47
Σηκώθηκε και ο Ερνάντες από το μαρκάρισμα, ετοιμάζει αλλαγές ο Κόντε. by Δημήτρης Κάππας
23:50
80' Στις θέσεις των Ζιρού και Ντίαθ, Μπενασέρ και Οριγκί. by Δημήτρης Κάππας
23:50
Η απόκρουση του Μενιάν: by Δημήτρης Κάππας
23:51
83' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για γέμισμα για τη Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:52
83' Στη θέση του Κουλουσέφσκι, ο Σάντσες. by Δημήτρης Κάππας
23:54
85 λεπτά στο παιχνίδι, ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό η Μίλαν. by Δημήτρης Κάππας
23:55
87' Μακρινό συρτό σουτ του Μπενασέρ, ο οποίος βρήκε αρκετό χώρο, μπλοκλαρει σταθερά ο Φόρστερ. by Δημήτρης Κάππας
23:58
89' Στη θέση του Λεάο, περνά ο Ρέμπιτς. by Δημήτρης Κάππας
23:58
Προσπαθούν να παίξουν και με τον χρόνο οι «ροσονέρι». by Δημήτρης Κάππας
23:59
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Κάππας
00:01
90'+3' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Τότεναμ. by Δημήτρης Κάππας
00:01
Πιέζουν στο φινάλε οι Λονδρέζοι. by Δημήτρης Κάππας
00:02
90'+3' Τεράστιες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες! Αρχικά, μετά το φάουλ του Σον, ο Μενιάν απέκρουσε εξαιρετικά την κεφαλιά του Κέιν, ενώ στη συνέχεια, η Μίλαν έφυγε στην αντεπίθεση, ο Οριγκί έγινε αποδέκτης της μπάλας, αλλά το σουτ που επιχείρησε, σταμάτησε στο δοκάρι. by Δημήτρης Κάππας
00:04
Ένα λεπτό ακόμη για το τέλος της αναμέτρησης. Αντέχει η Μίλαν, δείχνει να μην μπορεί η Τότεναμ, που παίζει και με έναν παίκτη λιγότερο. by Δημήτρης Κάππας
00:05
Τέλος στην αναμέτρηση! Τότεναμ-Μίλαν 0-0 και πρόκριση για τους «ροσονέρι». by Δημήτρης Κάππας
00:09
Η Μίλαν άντεξε στο Λονδίνο, ενώ έχασε και αυτή ευκαιρίες για να πάρει το ματς και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά της διοργάνωσης. by Δημήτρης Κάππας