Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 26η αγωνιστική της Serie A’.

18:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 26η αγωνιστική της Serie A ανάμεσα στη Νάπολι και την Αταλάντα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Στον πρώτο γύρο η Αταλάντα είχε ηττηθεί εντός έδρας από τη Νάπολι με 2-1. Μόνο 1 από τα 15 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων στη Serie A έληξε ισόπαλο (8 νίκες η Νάπολι, 6 η Αταλάντα). by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Η Αταλάντα έχει σκοράρει και στις 9 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα κόντρα στη Νάπολι. Επιπλέον, έχει πετύχει το 31% των φετινών γκολ της στη Serie A (13/42) στο χρονικό διάστημα 46’-60’. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
H Νάπολι δεν... μπορεί να το χάσει αυτό το πρωτάθλημα και συνεχίζει ακάθεκτη στην κορυφή της βαθμολογίας με 65 βαθμούς. Αντίθετα, η Αταλάντα βρίσκεται στην 6η με 42. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αντρέα Κολόμπο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Πάμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Νάπολι (Λουτσιάνο Σπαλέτι): Γκολίνι - Ντι Λορέντσο, Ραχμάνι, Κιμ, Ολιβέρα - Ανγκισά, Λομπότκα, Ζιελίνσκι - Πολιτάνο, Οσιμέν, Κβαρατσκέλια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Αταλάντα (Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι): Μούσο - Τολόι, Τζιμσίτι, Σκαλβίνι - Ρουτζέρι, Ντε Ρόουν, Έντερσον, Μέλε - Πάσαλιτς - Χόιλουντ, Ζαπάτα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
18:47
18:48
Σε 10 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
«Keep racism out»: Το μήνυμα στη φανέλα της Νάπολι κατά του ρατσισμού Το δικό της μήνυμα κατά του ρατσισμού στέλνει η Νάπολι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Οι δυο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Τελευταία στιγμή έγινε αλλαγή κάτω από τα δοκάρια της Νάπολι και τη θέση του Μέρετ την πήρε ο Γκολίνι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
4' Στα πρώτα λεπτά έχουν την κατοχή οι γηπεδούχοι και προσπαθούν να βρουν χώρους για να απειλήσουν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
6' Καλή στιγμή για τη Νάπολι! Ωραίο ουτ ο Πολιτάνο, ο Μούσο έδιωξε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
8' Κόρνερ για την Αταλάντα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
11' Η Αταλάντα δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα στα πόδια της μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
15' Κίτρινη ο Ρουτζέρι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
17' Εκτέλεσε το φάουλ ο Πολιτάνο, πήρε την κεφαλιά ο Ραχμάνι, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από την εστία του Μούσο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
22' Σέντρα ο Χόιλουντ, κεφαλιά ο Πάσαλιτς η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
19:27
26' Σουτ του Ανγκισά μέσα από την περιοχή, στα σώματα η μπάλα και τελικά η άμυνα της Αταλάντα απομακρύνει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
28' Μεγάλη φάση για τη Νάπολι. Ο Κβαρατσκέλια με τρομερή ντρίμπλα αδειάζει έναν αντίπαλο, μπαίνει στην περιοχή και πάει να σκοράρει από τη... γραμμή του άουτ αλλά ο Μούσο έδιωξε σε κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
30' Κίτρινη ο Σκαλβίνι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
31' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Νάπολι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
Πήρε την κεφαλιά ο Οσιμέν, η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Στο 35ο λεπτό βρισκόμαστε και το 0-0 παραμένει στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
38' Κόρνερ για την Αταλάντα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους μπεργκαμάσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
41' Μεγάλη διπλή ευκαιρία η Νάπολι! Μετά το γύρισμα του Οσιμέν, ο Μούσο έδιωξε αρχικά, ο Πολιτάνο έπιασε γεμάτο σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο κίπερ της Αταλάντα έδιωξε ξανά με μεγάλη επέμβαση. Ο Οσιμέν που πήρε το ριμπάουντ, ήταν εκτεθειμένος και κάπως έτσι έληξε η φάση… by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
44' Αναγκαστική αλλαγή για την Αταλάντα. Τζιμσίτι έξω, Ντεμιράλ μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Νάπολι ήταν ανώτερη από την Αταλάντα, ωστόσο δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που είχε, με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες (0-0). by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
46’ Χόιλουντ έξω για την Αταλάντα, μέσα ο Μουριέλ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
20:09
48' Ευκαιρία για τη Νάπολι! Ο Πολιτάνο κάνει την σέντρα, ο Οσιμέν με φοβερό ανάποδο ψαλίδι πήγε να νικήσει τον Μούσο, αλλά τελευταία στιγμή ο κίπερ της Αταλάντα μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
52' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Δεν το εκμεταλλεύτηκαν, έδιωξε η άμυνα της Αταλάντα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
54' Κακό σουτ του Κβαρατσκέλια λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
59' Ευκαιρία για τη Νάπολι! Σέντρα ο Πολιτάνο, ο Οσιμέν πήδηξε ψηλότερα από όλους, με την μπάλα ωστόσο να περνάει ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
60' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΝΑΠΟΛΙ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΓΚΟΛΑΡΑ! Σε γρήγορη αντεπίθεση, ο Κβαρατσκέλια άδειασε τρεις αντιπάλους του με φοβερές προσποιήσεις και με τρομερό σουτ μέσα από την περιοχή εκτέλεσε τον Μούσο για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
64' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Νάπολι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
Το εκτέλεσε ο Πολιτάνο, μπλόκαρε εύκολα ο Μούσο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
65' Διπλή αλλαγή για τη Νάπολι. Ελμάς, Εντομπελέ μέσα, Ζιελίνσκι, Πολιτάνο έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
20:28
67' Κόρνερ για τη Νάπολι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
Πήρε την κεφαλιά ο Ολιβέρα, έδιωξε η άμυνα της Αταλάντα στην συνέχεια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
68' Διπλή αλλαγή και για την Αταλάντα. Μπογκά και Τζαπακόστα μέσα, Πάσαλιτς και Μέλε έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Δείτε το απίθανο γκολ του Κβαρατσκέλια by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
73' Κόρνερ για την Αταλάντα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
73' Μεγάλη ευκαιρία για την Αταλάντα! Ο Ζαπάτα έκανε καρφωτή κεφαλιά, ο Γκολίνι με φοβερή επέμβαση κράτησε καθαρή την εστία του! by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
76' Αναγκαστική αλλαγή για τη Νάπολι, με τον Κιμ να βγαίνει από το παιχνίδι και τον Ζέσους να παίρνει τη θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
77' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΝΑΠΟΛΙ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ραχμάνι πήδηξε πιο ψηλά από όλους και νίκησε τον Μούσο για το 2-0! Φοβερό γκολ και αυτό! by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
20:45
83' Μεγάλη φάση για την Αταλάντα. Ταχύτατη κόντρα, ο Ζαπάτα σπάει στον Ρουτζέρι που πιάνει δυνατό σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή αλλά ο Γκολίνι κάνει μεγάλη επέμβαση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
85' Διπλή αλλαγή για τη Νάπολι. Σιμεόνε και Τζέρμπιν μέσα, έξω οι Οσιμέν, Κβαρατσκέλια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Τελευταία λεπτά στο παιχνίδι, το κλίμα είναι φυσικά πανηγυρικό στο "Ντιέγκο Μαραντόνα". by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
20:50
89' Μέσα ο Λούκμαν, έξω ο Τολόι για την Αταλάντα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
4 λεπτά οι καθυστερήσεις... by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
90'+2' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Νάπολι. Λογικά ο Ελμάς θα το εκτελέσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
90'+3' Εκτελεί ο Εντομπελέ τελικά, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η Νάπολι επικράτησε 2-0 της Αταλάντα χάρη στα τέρματα των Κβαρατσκέλια και Ραχμάνι, παίρνοντας άλλη μία νίκη στη φετινή σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη