Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τελευταία αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 26η΄και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League, μεταξύ του Άρη και του ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
To ματς όπως και όλα τα υπόλοιπα της αγωνιστικής ξεκινούν στις 19:00. Tηλεοπτική μετάδοση από το Novasports ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική ενημέρωση μέσω του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Αλέξη Σαββόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Άρης βρίσκεται στην 6η θέση και το -2 από τον Βόλο έχοντας συγκομιδή, 11 νίκες, 4 ισοπαλίες και 10 ήττες και έχουν ήδη εξασφαλίσει την είσοδο τους στα playoffs. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
Από την άλλη μεριά ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν έχει καμία ελπίδα για την είσοδο του στα playoffs καθώς βρίσκεται στο +8 από την επικίνδυνη ζώνη και φαντάζει δύσκολο να κινδυνέψει. Η συγκομιδή των Ηπειρωτών είναι 4 νίκες, 11 ισοπαλίες και 10 ήττες. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
Όσον αφορά τις αποστολές και τις ενδεκάδες. Ο Τόλης Τερζής δεν υπολογίζει τους Οντουμπάτζο και Ετέμπο που είναι τιμωρημένοι αλλά και τον τραυματία Ρουπ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
Οι ενδεκάδα των «κίτρινων» έχει ως εξής: Άρης (Τόλης Τερζής 4-3-3): Σιαμπάνης – Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν – Ντουκουρέ, Νταρίντα- Πάλμα, Ματέο Γκαρσία, Καμάτσο, Καμαρά by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
Στον πάγκο οι: Κουέστα, Ιτούρμπε, Νταμπό, Γκρέι. Ενκουλού, Μαζικού, Χριστοδουλόπουλος,. Σγούρος, Παναγίδης by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
Από την άλλη ο Θανάσης Στάικος δεν θα έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Παντελάκη,, Νίνη, Παμλίδη, Ροσέρο, Κιάκο και Κόντε. Τιμωρημένοι είναι οι Τζίνο, Πήλιος, Καραχάλιος by Γιώργος Ζαχαρίου
18:48
Ας δούμε και την ενδεκάδα των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:48
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος 4-2-3-1): Τσιντώντας- Σόρια, Eραμούσπε, Μπακαδήμας, Ράντου- Μπιλμπάο, Τζίμας, Ριένστρα- Λιάσος, Μορέιρα, Μπάλαν by Γιώργος Ζαχαρίου
18:48
Στον πάγκο: Σουλής, Λεό, Λώλης, Φοφανά, Τσαβός, Μπορτεγκαράι, Τσιρής, Κύρκος, Σταματελόπουλος by Γιώργος Ζαχαρίου
18:50
Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου ο Άρης είχε επικρατήσει με σκορ 4-0 στα Γιάννενα με τα γκολ των Φαμπιάνο,Ενκουλού, Πάλμα και το αυτογκόλ του Εραμούσπε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:53
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος Βοηθοί: Μωυσιάδης, Νίκζας 4ος διαιτητής: Γιώργος Τακίδης VAR: Τσαγκαράκης, Νικολακάκης by Γιώργος Ζαχαρίου
18:54
Σε περίπου δέκα λεπτά η σέντρα στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Γιώργος Ζαχαρίου
18:57
Η παράκληση ενός μικρού φίλου του Άρη προς τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο. Εικόνα live 21974583/118451.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
18:59
Τώρα κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων μαζί με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:00
Η πρώτη βόλτα του νέου τεχνικού διευθυντή του Άρη, Ρόμπερτ Παλικούτσα, στον αγωνιστικό χώρο λίγο πριν τη σέντρα. Εικόνα live 21974583/22101.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:03
1' Σέντρα στο ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
19:04
Πρώτες αναγνωριστικές πάσες από τους παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
Να θυμίσουμε ότι στην ενδεκάδα του Άρη υπάρχει και η έκπληξη με τον Σιαμπάνη να παίρνει τη θέση του Κουέστα κάτω από την εστία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:07
Οι παίκτες του Άρη πιέζουν ψηλά αυτούς του ΠΑΣ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:08
5' Φάουλ για τον Άρη από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
Γκολ για τον Άρη με τον Μπράμπετς ακυρώνεται γιατί ο Τσέχος στόπερ είναι εκτεθειμένος την στιγμή που σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
Ελέγχεται στο VAR η φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
Δεν υπάρχει γκολ, παραμένει το 0-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
7' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Λιάσος κάνει το 0-1 by Γιώργος Ζαχαρίου
19:11
Όμορφη αντεπίθεση από τους Ηπειρώτες, ο Λιάσος επωφελείται από τις κόντρες και εκτελεί εν ψυχρώ από το ύψος του πέναλτι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
Τώρα ψάχνουν αντίδραση οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
Να θυμίσουμε ότι πέρυσι ο Άγιαξ της Ηπείρου είχε περάσει από την έδρα του Άρη με το εμφατικό 5-0! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:14
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Νταρίντα βρέθηκε μόνος εκτός περιοχής, όμως ο Τσιντώτας έδιωξε σε κόρνερ με τρομερή επέμβαση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:15
Ο Άρης δεν μπορεί να βρει λύσεις καθώς οι φιλοξενούμενοι έχουν κλείσει τους χώρους. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο στο ματς του «Κλεάνθης Βικελίδης». by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Τώρα ο Άρης ξανά προσπαθεί να πάρει μέτρα, με τον Μπράμπετς να ανεβαίνει πέραν του πεδίου δράσης του by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
18' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μορέιρα έκανε τρομερή κούρσα πίσω από τον κέντρο, μπήκε στην περιοχή του Σιαμπάνη, όμως το σουτ του έφυγε λίγο άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
19' Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
Πιέζουν για την ισοφάριση οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:25
22' Κοντά στο γκολ ο Άρης με το σουτ του Νταρίντα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:26
Πέρασε ανεκμετάλλευτο με τον Τσιντώτα να βγαίνει και να καθαρίζει τη φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:28
Ο ΠΑΣ Γιάννινα αναζητά ένα δεύτερο γκολ στην αντεπίθεση, με κύριο εκφραστή τον Μορέιρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:28
26' Γκολ για τον Άρη! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:29
Ο Νταρίντα εκμεταλλεύεται το υπέροχο γύρισμα του Πάλμα πλασάροντας από το σημείο του πέναλτι για το 1-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:31
Ακόμη ένα γκολ από τον Τσέχο που έχει βελτιώσει πολύ την εικόνα του Άρη από την ημέρα που ενσωματώθηκε στην ομάδα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:31
Έχουν ανεβάσει στροφές οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:33
19:35
Στο έδαφος ο Νταρίντα μετά από σκληρό μαρκάρισμα του Μπακαδήμα. Σηκώθηκε ο Τσέχος. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:40
38' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:41
Δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντά ο Πίρσμαν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:43
40' Κίτρινη κάρτα στον Σόρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:44
Συνεχίζει να κυκλοφορεί την μπάλα έξω από την περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα ο Άρης. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:46
44' Γκολ ο Άρης! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:46
Ο Πάλμα ανατρέπει το σκορ για την ομάδα του πιάνοντας την κεφαλιά μετά από τρομερή σέντρα του Καμάτσο στη μικρή περιοχή.2-1 πλέον το σκορ by Γιώργος Ζαχαρίου
19:47
45' Φάουλ για την ομάδα του Τερζή έξω από την περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:48
Κεφαλιά του Φαμπιάνο στην αγκαλιά του Τσιντώτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:48
Ένα λεπτό θα είναι η καθυστέρηση για το πρώτο μέρος by Γιώργος Ζαχαρίου
19:50
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με τον Άρη να κάνει την ανατροπή και να προηγείται 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:09
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:09
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:10
Θυμίζουμε στο 2-1 το σκορ. Ο Λιάσος το 0-1 στο 7' ανατροπή με Νταρίντα και Πάλμα για τον Άρη by Γιώργος Ζαχαρίου
20:11
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:12
Kαμία αλλαγή από τους δύο προπονητές στην ανάπαυλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:13
Έχει ανέβει ψηλα ο ΠΑΣ για να πιέσει και κερδίζει το πρώτο του κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:15
Ο Άρης πιέζει τώρα για το τρίτο γκολ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:17
Αναζητά και ο ΠΑΣ το γκολ της ισοφάρισης έχοντας πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:19
54' Φάουλ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:21
Χαμηλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:22
Μπήκαμε στο 55ο λεπτό by Γιώργος Ζαχαρίου
20:24
58' Γκολ για τον Άρη! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:25
Ο Αμπού Καμαρά πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Άρη μετά την επιστροφή του! 3-1 ο Άρης by Γιώργος Ζαχαρίου
20:26
Πήρε άψογη κάθετη πάσα στην πλάτη τη άμυνας από τον Καμάτσο και πλάσαρε ιδανικά τον Τσιντώτα by Γιώργος Ζαχαρίου
20:28
Δείχνουν να «καθαρίζουν» οι γηπεδούχοι το ματς. Αν και υπάρχει αρκετός χρόνος ακόμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:30
Πιο ελεύθερα πόδια τώρα για τους παίκτες του Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:32
65' Καλό σουτ του Καμάτσο με φάλτσο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:34
68' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Θαυμάσια πάσα του Νταρίντα, ο Καμαρά έκανε την προβολή και ο Τσιντώτας έσωσε ενστικτωδώς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:36
Ο Άρης επιμένει. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:40
74' Σουτ του Ντουκουρέ έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
75' Αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Εραμούσπε να δίνει τη θέση του στον Μπορτεγκαράι. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
76' Και για τον Άρη αλλαγή. Εκτός ο Καμάτσο με τον Ιτούρμπε να περνά στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:44
78' Σέντρα του Εμπακατά από τα δεξιά στην αγκαλιά του Τσιντώτα by Γιώργος Ζαχαρίου
20:45
Και ο Μαζικού έχει περάσει στη θέση του Πίρσμαν νωρίτερα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:46
80' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:47
81' Αλλαγή από τον Θανάση Στάικο. Ο Τζίμας έδωσε τη θέση του στον Σταματελόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:50
84' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:51
Πέρασε ανεκμετάλλευτο αλλά ήρθε ακόμη ένα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:54
89' Αλλαγή για τον Άρη με τον Καμαρά να δίνει τη θέση του στον Γκρέι. by Γιώργος Ζαχαρίου