Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τελευταία αγωνιστική της Stoiximan Super League.

18:03
Καλησπέρα σας από το γήπεδο της Νεάπολης! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 26η αγωνιστική της Stoiximan Super League, ανάμεσα στον Ιωνικό και τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Κρίσιμο ματς για τους γηπεδούχους οι οποίοι θέλουν οπωσδήποτε τη νίκη καθώς πρέπει να παλέψουν για την παραμονή στην κατηγορία. Από την άλλη οι Αρκάδες δεν έχουν βαθμολογικό ενδιαφέρον, ωστόσο θέλουν να τερματίσουν στα playouts όσο ψηλότερα γίνεται. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Την προηγούμενη αγωνιστική ο Ιωνικός γνώρισε τη βαριά ήττα από τον ΠΑΟΚ με 6-0, έχοντας βέβαια και αρκετές απουσίες να διαχειριστεί ο Μιχάλης Γρηγορίου. Ψάχνει το τρίποντο κόντρα στον Αστέρα για να ανασάνει και ενδεχομένως να εκμεταλλευτεί στραβοπατήματα της Λαμίας και του Λεβαδειακού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα οι Νικαιώτες μετράνε 3 νίκες, 6 ισοπαλίες και 15 ήττες, ενώ βρίσκονται στην προτελευταία θέση με 15 βαθμούς, στο +1 από τον ουραγό Λεβαδειακό και στο -1 από τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Από την άλλη, ο Αστέρας Τρίπολης ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο εντός έδρας, σε ένα ματς όπου οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Δεν είναι καλή η σεζόν για τους Αρκάδες μέχρι τώρα, έχουν χάσει τον στόχο τους που ήταν η εξάδα για ακόμη μια χρονιά, ωστόσο αν παραμείνει ο Άκης Μάντζιος στο τιμόνι και του χρόνου, τότε θα χτίσει την ομάδα που θέλει ο έμπειρος τεχνικός. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Μέχρι στιγμής ο Αστέρας μετράει 4 νίκες, 13 ισοπαλίες και 8 ήττες και βρίσκεται στην 10η θέση με 25 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Διαιτητής: Φωτιάς Βοηθοί: Μεϊντάνας, Νικολαΐδης Τέταρτος: Κατσικογιάννης VAR: Ζαμπαλάς, Κόλλιας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης, Σάκιτς, Τσιγκρίνσκι Σόουζα, Βαλεριάνος, Κάνιας, Ρομαό, Λοβερα, Φαντιγκά, Σεμπά, Μαντζης. Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος, Καρμονα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες, Μουναφο, Αλάγκμπε, Ριέρα, Σιτο, Τιλίκα, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Αλέν, Τσιριγώτης, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Ρουμπουλάκου, Πογοσιάν, Μάνος, Καμπράλ, Ελευθεριάδης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Τσιφτσής, Γκαρθία, Μπάγκους Κάφι, Προύντζος, Σανταφέ, Γκαρντάφσκι, Ζουγλής, Μπερτόγλιο, Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Μπήκαν στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες και ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για την σέντρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
Οι δυο ομάδες βγαίνουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Η αγωνιστική είναι αφιερωμένη στην καταπολέμηση του σεξισμού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Μικρή καθυστέρηση στη σέντρα καθώς έχουν ανάψει πολλά καπνογόνα οι οπαδοί του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
2' Κρατάει μπάλα ο Αστέρας στα πρώτα λεπτά και προσπαθεί να φανεί απειλητικός. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
Η ατμόσφαιρα ακόμα δεν έχει καθαρίσει, ούτε έχουν σβήσει εντελώς τα καπνογόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
6' Κίτρινη ο Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
7' ΓΚΟΛ για τον Ιωνικό! Ο Μάντζης πήρε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ και πρόλαβε την έξοδο του Παπαδόπουλου για να γράψει το 1-0 για τον Ιωνικό κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
Ξανά διακοπή λόγω των καπνογόνων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
14' Ο Αστέρας μετά το γκολ που δέχθηκε δείχνει χαμένος στο γήπεδο, ενώ ο Ιωνικός έχει ανέβει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
17' Σέντρα του Καρμόνα, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
19:24
19' Παραλίγο λάθος του Λοβέρα στην περιοχή, ο Χουτεσιώτης απομακρυνε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
20' Κάρτα στον Λοβέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
22' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Εκτέλεσε ο Ριέρα, έδιωξε η άμυνα του Ιωνικού... by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
Στα μισά του πρώτου μέρους, ο Ιωνικός προηγείται 1-0 του Αστέρα Τρίπολης χάρη στο γκολ του Μάντζη από το 7ο λεπτό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Στα άλλα δύο ματς που αφορούν τον Ιωνικό για τη μάχη της παραμονής, ο Λεβαδειακός προηγείται 2-0 του ΟΦΗ, ενώ το Παναιτωλικός-Λαμία είναι στο 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Αστέρας, αλλά δυσκολεύεται να δημιουργήσει τελικές προς την εστία του Χουτεσιώτη. Στο 27ο λεπτό βρισκόμαστε, παραμένει το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
Μισή ώρα στη Νεάπολη, δεν έχει αλλάξει κάτι. Ο Αστέρας ψάχνεται αλλά δεν βρίσκει φάσεις, ο Ιωνικός προσπαθεί να διατηρήσει το προβάδισμά του και να ψαχτεί στην κόντρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
31' Υπέροχο κοντρόλ του Ριέρα, μπήκε στην περιοχή αλλά ο Σεμπά τον πρόλαβε και απομάρκυνε σε κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
32' Ανεκμετάλλευτο και αυτό το κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
34' Κεφαλιά του Σόουζα μετά τη σέντρα του Σάκιτς, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
36' Πήγε να βάλει απίστευτο γκολ από το κέντρο ο Μάντζης, η μπάλα ελάχιστα άουτ. Ο Παπαδόπουλος δεν ήλεγχε τη φάση ήταν μακριά από την εστία του και λίγο έλειψε να δούμε ένα από τα καλύτερα τέρματα στη σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
19:47
Στο 42' βρισκόμαστε δεν έχει αλλάξει το παραμικρό, με τον ρυθμό μάλιστα να έχει πέσει στον αγώνα. Έχει σκληρύνει το ματς, αρκετές μονομαχίες μέσα στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
44' Αποβολή για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Αλάγκμπε βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Ρομαό και αποβάλλεται από τον Φωτιά. Πήγε με τις τάπες στον αντίπαλό του και αφήνει τον Αστέρα με δέκα για το υπόλοιπο του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
4 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Παίξαμε το πρώτο, άλλα τρία. Λόγω των καπνογόνων και των μικρών διακοπών που υπήρχαν τα τέσσερα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
Τώρα ο Τιλίκα έχει περάσει δίπλα στον Μουνάφο για να καλύψει το κενό του Αλάγκμπε. Με διάταξη 4-4-1 πλέον οι φιλοξενούμενοι... by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ιωνικός προηγείται 1-0 του Αστέρα Τρίπολης χάρη στο γκολ του Μάντζη από το 7ο λεπτό, με τον Έλληνα φορ να εκμεταλλεύεται τη λάθος έξοδο του Παπαδόπουλου και να σκοράρει. Με δέκα παίκτες πλέον οι Αρκάδες, αφού στο 43' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
Επιστροφή σε 15 λεπτά για το δεύτερο μέρος... by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
46' Σανταφέ μέσα, έξω ο Τιλίκα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
48' Κοντά στο γκολ ο Ιωνικός, αλλά ο Μάντζης δεν μπορεί να σκοράρει μετά το γύρισμα του Φαντιγκά. Έδιωξε τελευταία στιγμή ο Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Δίνει χώρο στον Αστέρα ο Ιωνικός, παρότι παίζει με παίκτη παραπάνω. Θέλει να κλέψει μπάλες η ομάδα του Γρηγορίου και να φύγει γρήγορα στην κόντρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
54' Φάση για τον Ιωνικό! Μετά από πάσα του Σεμπά, ο Μάντζης έπιασε το βολέ αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε δύσκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
58' Κάρτα στον Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
58' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
59' Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Εκτέλεση φάουλ του Λοβέρα, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Ελέγχει το παιχνίδι ο Ιωνικός, ενώ συμπληρώνουμε μια ώρα. Το 1-0 υπέρ των Νικαιωτών παραμένει κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης που έχει δύσκολο έργο λόγω και της αποβολής του Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
61' Κακό σουτ του Σανταφέ, η μπάλα στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
66' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα οι Ζουγλής, Κωστέας, έξω οι Ριέρα, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
67' Μεγάλη φάση για τον Ιωνικό! Ο Μάντζης περνά τον Παπαδόπουλο, γυρίζει αλλά διώχνει ο Άλβαρες με τον Φαντιγκά να πιάνει το βολέ και η μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
68' Μετά το κόρνερ του Λοβέρα, ο Σάκιτς έκανε το σουτ που πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
70' Κάρτα στον Τσιγκρίνσκι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
73' Σκοράρει με υπέροχο τελείωμα ο Μάντζης, αλλά το γκολ δεν μετράει σωστά καθώς ήταν εκτεθειμένος ο φορ του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
75΄ Ελευθεριάδης αντί Λοβέρα για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
78' Κάρτα στον γυμναστή του Ιωνικού, Γρηγόρη Μπιζά, για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
81' Μεγάλη φάση με τον Σεμπά για τον Ιωνικό, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου περνάει άουτ. Υποδείχτηκε οφσάιντ, αλλά φάνηκε να καλύπτεται. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
84' Σουτ του Φαντιγκά, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
86' Σουτ του Καστάνιο, κοντράρει στα σώματα η μπάλα και απομακρύνεται εν τέλει από τους παίκτες του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
88' Μέσα οι Μπερτόγλιο, Προύντζος, έξω οι Σίτο, Μουνάφο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
92' Σουτ του Φαντιγκά, στα σώματα η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
93' Μέσα ο Μάνος, εξω ο Σεμπά για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
94' Φωνάζει για πέναλτι ο Αστέρας, για χέρι του Τσιγκρίνσκι στην περιοχή. Παίζετε από τον Φωτιά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Ιωνικός παίρνει σπουδαία νίκη με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης, χάρη στο τέρμα του Μάντζη στο 7ο λεπτό. by Αναστασία Βοσνάκη