Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 18η αγωνιστική της Basket League.

18:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό στην Πυλαία, παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώνεται η 18η αγωνιστική της Basket League. by Λουκάς Χατζής
18:46
Οι Θεσσαλονικείς προέρχονται από τη βαριά εκτός έδρας ήττα με σκορ 90-69 από τον Προμηθέα στην Πάτρα, στο ντεμπούτο του Φώτη Τακιανού στην άκρη του πάγκου της ομάδας. by Λουκάς Χατζής
18:47
by Λουκάς Χατζής
18:49
Από την άλλη, οι «πράσινοι» έρχονται από την πρώτη ευρωπαϊκή νίκη επί εποχής Χρήστου Σερέλη, επικρατώντας 75-66 του Ερυθρού Αστέρα στο ΟΑΚΑ, για την 28η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Λουκάς Χατζής
18:50
Μια νίκη που όπως είναι λογικό έχει βελτιώσει το κλίμα στο εσωτερικό του Παναθηναϊκού, ο οποίος ομολογουμένως μετά την αλλαγή στην τεχνική ηγεσία, δείχνει σημάδια βελτίωσης. by Λουκάς Χατζής
18:54
Στα αγωνιστικά τώρα, ο ΠΑΟΚ είναι στην ευχάριστη θέση να υπολογίζει σε όλους τους παίκτες του.Ο Παναθηναϊκός, θα στερηθεί τις υπηρεσίες των Ντέρικ Γουίλιαμς και Δημήτρη Αγραβάνη που αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών, ενώ εκτός εγχώριου ρόστερ βρίσκονται οι Μάριους Γκριγκόνις και Ματ Τόμας. Στα θετικά, συγκαταλέγεται η επιστροφή του Αρτούρας Γκουντάιτις, ο οποίος βρίσκεται κανονικά στην αποστολή μετά από απουσία αρκετών ημερών. by Λουκάς Χατζής
18:56
Αξίζει να αναφέρουμε πως το θέμα που προέκυψε με τον Ντουέιν Μπέικον και την απόφαση του Σερέλη να τον αφήσει εκτός αποστολής από το ματς με τον Ερυθρό Αστέρα, θεωρείται λήξαν, με τον Αμερικανό να επιστρέφει απόψε στην αποστολή. by Λουκάς Χατζής
18:57
Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι Παπαπέτρου, Αγραφιώτης και Κωνσταντινίδου. by Λουκάς Χατζής
18:57
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε το πρώτο τζάμπολ της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
18:59
Αξιοσημείωτο είναι το στατιστικό που θέλει τον Παναθηναϊκό να μετρά 30 νίκες σε 44 παιχνίδια πρωταθλήματος στην έδρα του ΠΑΟΚ. Οι «πράσινοι» έχουν φύγει με το διπλό στις 9 τελευταίες τους επισκέψεις για την Basket League. Τελευταία νίκη για τον ΠΑΟΚ ήταν στις 4 Ιανουαρίου το 2015. by Λουκάς Χατζής
19:01
Πάμε να δούμε και τις αποστολές των δύο ομάδων... by Λουκάς Χατζής
19:01
ΠΑΟΚ: Φράνκε, Ράιλι, Τσικαμάς, Χαντς, Μαργαρίτης, Πόλεϊ, Σλαφτσάκης, Σάιμπερτ, Κακλαμανάκης, Σαλούστρος, Καμπερίδης, Ρένφρο. by Λουκάς Χατζής
19:02
Παναθηναϊκός: Π. Καλαϊτζάκης, Γουόλτερς, Λι, Παπαγιάννης,. Μποχωρίδης, Γ. Καλαϊτζάκης, Σαμοντούροβ, Μπέικον, Αβδάλας, Πονίτκα, Μαντζούκας, Γκουντάιτις. by Λουκάς Χατζής
19:02
Αρκετοί ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ βρίσκονται στο «Παλατάκι» για να παρακολουθήσουν δια ζώσης τη μεγάλη αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
19:03
Οι αρχικές πεντάδες: ΠΑΟΚ: Φράνκε, Ράιλι, Μαργαρίτη, Σαλούστρο, Ρένφρο. Παναθηναϊκός: Λι, Γ. Καλαϊτζάκη, Μπέικον, Μπέικον, Πονίτκα. by Λουκάς Χατζής
19:05
Όλα έτοιμα για το πρώτο τζάμπολ της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
19:06
Δεν έχει πολύ κόσμο το γήπεδο, ωστόσο όσο περνά η ώρα γεμίζουν σιγά σιγά τα άδεια καθίσματα στο «Παλατάκι». by Λουκάς Χατζής
19:07
Ξεκίνησε το ματς, πρώτη κατοχή για τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
19:07
Άστοχο το χουκ του Πονίτκα. by Λουκάς Χατζής
19:08
Καλή άμυνα του Γ. Καλαϊτζάκη πάνω στον Μαργαρίτη, κατοχή για τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
19:08
Ωραία κυκλοφορία για τους «πράσινους», το τρίποντο του Λι όμως βρίσκει σίδερο. by Λουκάς Χατζής
19:12
7 λεπτά ακόμα για το τέλος του δεκαλέπτου, πολύ χαμηλό το σκορ μέχρι στιγμής. by Λουκάς Χατζής
19:12
5-2 με νέο φλότερ του Φράνκε. by Λουκάς Χατζής
19:12
Λάθος τώρα από τον Παπαγιάννη, κλέβουν οι παίκτες του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
19:13
7-2 με το τρίτο καλάθι του ΠΑΟΚ από μέση απόσταση, αυτή τη φορά από τον Μαργαρίτη. by Λουκάς Χατζής
19:13
7-5 με ελεύθερο τρίποντο του Πονίτκα από τη γωνία. by Λουκάς Χατζής
19:14
Αστοχεί ο Λι. by Λουκάς Χατζής
19:14
10-5 με τρίποντο του Φράνκε σε δευτερεύοντα αιφνιδιασμό. Στους 7 πόντους ήδη ο Ολλανδός! by Λουκάς Χατζής
19:14
Τάιμ άουτ τώρα στο ματς, πέντε λεπτά πριν το τέλος του δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
19:16
Νέο άστοχο σουτ του Λι. by Λουκάς Χατζής
19:17
Καλή άμυνα του Πονίτκα που κερδίζει επιθετικό φάουλ από τον Φράνκε. by Λουκάς Χατζής
19:19
Εντυπωσιακό μπλοκ του Παπαγιάννη. Φθηνό λάθος του Καλαϊτζάκη στη συνέχεια που «πουλά» την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
19:24
Καλή επίθεση με τρομερή κυκλοφορία της μπάλας για τον ΠΑΟΚ, αλλά άστοχο το τρίποντο. by Λουκάς Χατζής
19:29
16-18 με τρίποντο του Πόλι. Δεύτερο τρίποντο του 23χρονου Αμερικανού. by Λουκάς Χατζής
19:29
18-18 με κάρφωμα του Κακλαμανάκη. by Λουκάς Χατζής
19:31
21-18 με τρίποντο του Χαντ από την κορυφή. Στο 8-0 το σερί του ΠΑΟΚ σττη δεύτερη περίοδο. by Λουκάς Χατζής
19:31
21-20 μειώνει με φλότερ ο Γουόλτερς. by Λουκάς Χατζής
19:32
21-22 με καλάθι του Παναγιώτη Καλαϊτζάκη στον αιφνιδιασμό. by Λουκάς Χατζής
19:33
Κλέβουν οι «πράσινοι», με τον Π. Καλαϊτζάκη να κερδίζει εν συνεχεία το δικαίωμα για δύο βολές. by Λουκάς Χατζής
19:36
Φάουλ του Καλαϊτζάκη στον Ράιλι, 3ο ομαδικό για τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
19:42
31-35 με τον Κακλαμανάκη, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
19:43
Καλή άμυνα του Λι που ανάγκασε τον Ράιλι να κάνει το λάθος. Κατοχή για τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
19:44
31-40 με το δεύτερο τρίποντο του Παπαγιάννη στην βραδιά. by Λουκάς Χατζής
19:44
Τάιμ άουτ τώρα για τον ΠΑΟΚ, καθώς ο κόουτς Τακιανός βλέπει τη διαφορά να πηγαίνει στους 9 για πρώτη φορά στο ματς. by Λουκάς Χατζής
19:45
Ικανοποιημένος ο Χρήστος Σερέλης με την εικόνα του Παναθηναϊκού στα τελευταία λεπτά. by Λουκάς Χατζής
19:48
35 δευτερόλεπτα για το ημίχρονο. Λογικά η κάθε μία ομάδα έχει από μία επίθεση. by Λουκάς Χατζής
19:49
Αστοχεί ο Γκουντάιτις. by Λουκάς Χατζής
19:49
12 δευτερόλεπτα, όλα για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
19:50
38-40 με μακρινό τρίποντο του Χαντς! 4ο εύστοχο σουτ του Αμερικανού πίσω από τα 6,75μ., που έχει φτάσει ήδη τους 14 πόντους. by Λουκάς Χατζής
19:51
Τάιμ άουτ για να οργανώσει την τελευταία επίθεση ο Σερέλης. by Λουκάς Χατζής
19:51
Άστοχο το σουτ του Λι από το logo. by Λουκάς Χατζής
19:52
Ημίχρονο στο ματς, με τον Παναθηναϊκό να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 40-38. by Λουκάς Χατζής
20:10
Άστοχο το φλότερ του Γουόλτερς, η μπάλα όμως είναι για τον Παναθηναϊκό αφού ο Πόλεϊ την έβγαλε εκτός στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
20:15
48-47 με τρίποντο του Πονίτκα, ο οποίος σε αυτή την τρίτη περίοδο κρατά τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
20:15
50-47 με τις βολές του Πόλεϊ. by Λουκάς Χατζής
20:16
Τρομερό το στατιστικό που θέλει τον ΠΑΟΚ να έχει 12 πόντους έναντι κανενός του Παναθηναϊκού από δεύτερες ευκαιρίες. by Λουκάς Χατζής
20:18
Ο Σερέλης καλεί εσπευσμένα τάιμ άουτ ώστε να διορθώσει τα κακώς κείμενα για τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
20:19
Οι Σβαμπ, Ολιβέιρα και Βιεϊρίνια βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
20:20
Βολές τώρα για τον Πάρις Λι. by Λουκάς Χατζής
20:21
56-50 με τις βολές του Λι. by Λουκάς Χατζής
20:21
56-53 με τρίποντο του Μπέικον. Ένα γρήγορο 5-0 για τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
20:22
Αστοχεί ο Μπέικον, κατοχή όμως για τον Παναθηναϊκό καθώς ο Σάιμπερτ πάτησε την γραμμή στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
20:23
Ο Αμερικανός φόργουορντ έχει πάρει τα τελευταία 4 σουτ των «πρασίνων». by Λουκάς Χατζής
20:27
Τέλος τρίτης περιόδου, ο Γ. Καλαϊτζάκης πέτυχε τρίποντο στην εκπνοή για το 61-61! by Λουκάς Χατζής
20:28
Οι διαιτητές ελέγχουν τη φάση για το αν είναι εκπρόθεσμο ή όχι το καλάθι. by Λουκάς Χατζής
20:28
Μετράει κανονικά. by Λουκάς Χατζής
20:30
Μικρή διακοπή στο ματς καθώς υπήρξε μια μικρή ένταση ανάμεσα στον Παναγιώτη Καλαϊτζάκη και τον πάγκο του ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:46
Κλέβει ο Σάιμπερτ, κερδίζοντας το δικαίωμα για δύο βολές, φεύγοντας στον αιφνιδιαμό. by Λουκάς Χατζής
20:51
Ακόμα ένα λάθος από τον Λι, ο οποίος κάνει και το φάουλ στον Ρέιλι. by Λουκάς Χατζής