Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr τη ρεβάνς για τους «16» του Champions League.

Καλησπέρα κυρίες και κύριοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:45
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη σπουδαία αναμέτρηση του «Ντραγκάο» μεταξύ της Πόρτο και της Ίντερ για τη φάση των «16» του Champions League. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:46
Το ματς ξεκινά στις 22:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 3. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:47
Στο ματς του Μιλάνου η Ίντερ ήταν εκείνη που επικράτησε 1-0 με το γκολ του Ρομέλου Λουκάκου στο 90ο λεπτό και πήρε ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:49
Πάμε να ρίξουμε μια ματιά και στις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:51
Για τη γηπεδούχο Πόρτο ο Σέρτζιο Κονσεϊσάο προτίμησε το 4-4-2 Αναλυτικά: Πόρτο ( Σέρτζιο Κονσεϊσάο): Ντιόγκο Κόστα- Πεπέ, Καρδόσο, Μαρκάνο, Ζαϊντού- Γκρούγιτς, Εουστάκιο, Γκαλένο,Ουρίμπε-Ταρεμί, Εβανίλσον by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
To πρόβλημα της τελευταίας στιγμής είναι αυτό του πολύπειρου, Πέπε ο οποίος παρότι προοριζόταν για βασικός, τελικά μένει εκτός αποστολής, αφού αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Ας δούμε και τους «νερατζούρι». by Γιώργος Ζαχαρίου
21:54
Το κλασσικό 3-5-2 επιλέγει ο Σιμόνε Ιντζάγκι που αφήνει εκτός ενδεκάδες τον Μαρσέλο Μπρόζοβιτς αλλά και τον Μίλαν Σκρίνιαρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:54
Αναλυτικά: Ίντερ (Σιμόνε Ιντζάγκι): Ονάνα- Nτάμφρις, Ατσέρμπι, Μπαστόνι, Νταρμιάν, Ντιμάρκο- Μπαρέλα, Μιχιταριάν, Τσαλχάνογλου- Τζέκο, Λαουτάρο Μαρτίνες by Γιώργος Ζαχαρίου
21:57
Το συγκεκριμένο ζευγάρι έχει συναντηθεί ξανά έξι φορές κατά το παρελθόν στο Champions League. H Ίντερ είναι αυτή που υπερέχει, μετρώντας με τρεις νίκες έναντι μιας της Πόρτο, ενώ μόλις μια αναμέτρηση έχει λήξει ισόπαλη. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο του «Ντραγκάο» και αφού άκουσαν τον ύμνο της διοργάνωσης, αντάλλαξαν το χαιρετισμό και τις καθιερωμένες χειραψίες και πλέον είναι έτοιμες για τη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
Διαιτητής είναι ο Πολωνός Σίμον Μαρτσίνιακ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
Η Ίντερ στη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
1' Έναρξη στο παιχνίδι! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:01
Πρώτη επίσκεψη στα καρέ τις Πόρτο από την Ίντερ με την άμυνα των «δράκων» να απομακρύνει. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:02
3' Τρομερό σουτ του Ουρίμπε από μακριά έδιωξε σε κόρνερ ο Ονάνα! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:04
Aπό τα άκρα και με σέντρες προσπαθούν να φέρουν την μπάλα στην περιοχή της Ίντερ οι Πορτογάλοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
Βρίσκεται στο έδαφος ο Εβανίλσον μετά από μια κόντρα με τον Μπαστόνι by Γιώργος Ζαχαρίου
22:07
Άρχισε ξανά το ματς. Ο Εβανίλσον δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες και θα προσπαθήσει να συνεχίσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
Βαδίζουμε σιγά-σιγά προς τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου και το 0-0 παραμένει στο «Ντραγκάο» by Γιώργος Ζαχαρίου
22:11
Οι γηπεδούχοι είναι πιο δραστήριοι στον αγωνιστικό χώρο κυκλοφορώντας την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:13
Ψάχνουν τα πατήματα τους ακόμα οι «νερατζούρι». by Γιώργος Ζαχαρίου
22:16
Πιέζουν ψηλά οι παίκτες της Πόρτο αναζητώντας το λάθος των αντιπάλων τους. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:19
20' Πολύ επικίνδυνο χαμηλό σουτ από τον Εουστάκιο, μπλόκαρε στη δεξιά του γωνία ο Ονάνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:21
21' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ που έφυγε στην κόντρα, όμως του σουτ του Τζέκο το σταμάτησε εντυπωσιακά ο Ντιόγκο Κόστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:23
Φτιάχνουν παιχνίδι και πάλι οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:24
25' Απείλησε ξανά στην αντεπίθεση η Ίντερ με το μακρινό σουτ του Μπαρέλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Ντιόγκο Κόστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:27
27' Έξυπνο γύρισμα του Ντιμάρκο και πάλι εύκολα μπλόκαρε ο Πορτογάλος τερματοφύλακας. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:28
28' Απειλεί την Ίντερ με τον Ταρεμί η Πόρτο, όμως το σουτ του Ιρανού από τη γωνία της περιοχής κατέληξε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:33
33' Κίτρινη κάρτα στον Νταρμιάν για άτσαλο μαρκάρισμα στον Γκαλένο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:34
Η χαμένη ευκαιρία της Ίντερ με τον Τζέκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:37
Έχει γίνει σκληρό το παιχνίδι τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:39
40' Πίεση διαρκείας στα καρέ της Ίντερ με τον Ντιμάρκο να κάνει την προβολή στο σουτ του Εβανίλσον παραχωρώντας κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:41
Πάνω-κάτω το ματς στα τελευταία δυόμισι λεπτά. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:44
45' Ο Μπαρέλα βγήκε από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα, όμως η μπάλα πέρασε παράλληλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:45
Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:46
45+1' Ο Λαουτάρο Μαρτίνες έκλεψε την μπάλα, πάτησε στην περιοχή της Πόρτο και σούταρε από δύσκολη γωνία, με τον Ντιόγκο Κόστα να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:48
45+2' Κοντά στο γκολ η Πόρτο τώρα. Ο Πεπέ στη σέντρα-ξυραφιά με τον Εουστάκιο να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:49
Τέλος ημιχρόνου στο «Ντραγκάο». Πόρτο-Ίντερ 0-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:05
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:06
Καμία αλλαγή από τους δύο προπονητές στην ανάπαυλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:07
48' Επικίνδυνο βολ-πλανέ του Ουρίμπε έξω από την περιοχή όμως η μπάλα κατέληξε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:08
49' Φάουλ σε πάρα πολύ καλό σημείο για την Πόρτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:08
Εουστάκιο και Γκαλένο πάνω από την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:09
50' Έχει μπει δυνατά η Πόρτο που κερδίζει ακόμη ένα φάουλ, αυτή τη φορά από τα αριστερά. Η εκτέλεση του Εουστάκιο πέρασε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:11
52' Πολύ καλό σουτ του Μπαρέλα με φάλτσο, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:15
55' Υπέροχη μπαλιά του Πεπέ στην πλάτη της άμυνας της Ίντερ, όμως ο Γκαλένο δεν έκανε το κοντρόλ και ο Ονάνα μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:17
Καλύτερη η Πόρτο στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:19
Συμπληρώνεται μια ώρα αγώνα στο «Ντραγκάο» με το 0-0 να παραμένει. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:22
΄62' Κόρνερ για την Ίντερ. Το πρώτο της στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:23
by Γιώργος Ζαχαρίου
23:25
66' Τρομερό τάκλιν του Νταρμιάν που σταματά την προσπάθεια του Γκαλένο, πριν αυτός γίνει επικίνδυνος! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:27
Επιμένει στην πίεση η Πόρτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:28
69' Κίτρινη κάρτα στον Τζέκο που κάνει κάκιστο ματς απόψε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:28
Ο Βόσνιος έκλεψε την μπάλα και έκανε επιθετικό φάουλ... by Γιώργος Ζαχαρίου
23:29
70' Αλλαγές για την Ίντερ. Ντ' Αμπρόσιο και Λουκάκου στο ματς, με τον Τζέκο και τον Ντιμάρκο να περνούν εκτός. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:30
Και για την Πόρτο αλλαγές. Έξω ο Εουστάκιο που δίνει τη θέση του στον Αντρέ Φράνκο και ο Τόνι Μαρτίνεθ στη θέση του Εβανίλσον. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:32
72' Παράλληλη σέντρα του Ουρίμπε, μπλόκαρε εύκολα ο Ονάνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:32
73' Κόρνερ για την Πόρτο by Γιώργος Ζαχαρίου
23:34
74' Αναγκαστική αλλαγή για την Ίντερ με τον Μπαστόνι να αποχωρεί τραυματίας. Ο Σκρίνιαρ στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:36
76' Τρομερά επικίνδυνο σουτ του Γρούγιτς μπροστά από πολλά σώματα. Ο Ονάνα μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:37
77' Πρώτη απειλή της Ίντερ στο δεύτερο μέρος με τον Τσαλχάνογλου να μπαίνει στην περιοχή , το σουτ του ήταν δυνατό και πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:37
78' Κόρνερ για την Πόρτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:39
80' Ο Μπρόζοβιτς παίρνει τη θέση του Νταρμιάν by Γιώργος Ζαχαρίου
23:42
83' Κόρνερ για την Ίντερ που ανέβασε στροφές. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:43
Κεφαλιά του Ντάμφρις, μπλόκαρε ο Ντιόγκο Κόστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:44
84' Δύο αλλαγές για την Πόρτο. Ο Γουέντελ στη θέση του Ζαϊντού και ο Ναμάσο σε αυτή του Ουρίμπε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:46
87' Καλή ενέργεια του Ναμάσο στην περιοχή της Ίντερ, όμως το γύρισμα του κατέληκε στην αγκαλιά του Ονάνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:47
Πιέζει ασφυκτικά η Πόρτο, με την άμυνα της Ίντερ να είναι άψογα οργανωμένη. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:50
90' Ξανά ο Ναμάσο δημιουργεί τελική, με την κεφαλιά του να καταλήγει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:50
Επτά θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:52
90+3' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Πόρτο! Ανάποδο ψαλίδι του Τόνι Μαρτίνες, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:55
95' Τρελές φάσεις για την Πόρτο σε ένα λεπτό! Ο Μαρκάνο κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Ντάμφρις! Δευτερόλεπτα αργότερα οι δράκοι έχουν δύο δοκάρια, με Γκαλένο και Γκρούγιτς σε διαδοχικές κεφαλιές! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:56
90'+7' Αποβολή για τον Πέπε με δεύτερη κίτρινη κάρτα! Με δέκα η Πόρτο στα τελευταία δευτερόλεπτα... by Γιώργος Ζαχαρίου
23:56
Τρομερά πράγματα στο Ντραγκάο, η Ίντερ κρατάει με νύχια και δόντια... by Γιώργος Ζαχαρίου
23:57
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:58
Η Ίντερ ήταν ψυχωμένη, άντεξε στο φινάλε και είχε μαζί της και την τύχη, μένοντας στο 0-0 με την Πόρτο στο Ντραγκάο και σε συνδυασμό με το 1-0 του αγώνα, έφυγε για τα προημιτελικά! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:58
Δύο δοκάρια στο 90'+5' με Γκαλένο και Γκρούγιτς οι γηπεδούχοι που λίγο έλειψε να στείλουν το ματς στην παράταση. by Γιώργος Ζαχαρίου