Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρώτη αγωνιστική των playouts της Super League

16:21
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας Τρίπολης θα υποδεχθεί στις 17:00 τον Παναιτωλικό, για την 1η αγωνιστική των playouts. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
Ο Αστέρας την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Ιωνικό στη Νίκαια, σε ένα παιχνίδι όπου οι Αρκάδες έπαιζαν με 10 παίκτες λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Τερμάτισαν στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στην 10η θέση με 25 βαθμούς, μετρώντας συνολικά 4 νίκες, 13 ισοπαλίες και 9 ήττες. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου δεν έχει σωθεί μαθηματικά, ωστόσο μία ή δύο νίκες θα είναι αρκετές για να μην μπλέξει ουσιαστικά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
Ο Έλληνας τεχνικός πήρε για πρώτη φορά μαζί του στην αποστολή τον νεαρό Δημήτρη Ανανιάδη, ο οποίος έχει πολύ καλές εμφανίσεις με την Κ19. by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
Ο Παναιτωλικός από την άλλη, ήρθε ισόπαλος 1-1 με τη Λαμία και ολοκλήρωσε την κανονική του διάρκεια στην 7η θέση με 29 βαθμούς. Στόχος του να τερματίσει όσο ψηλότερα μπορεί στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου χρειάζεται τις νίκες από εδώ και πέρα για να παραμείνει σε αυτήν τη θέση μέχρι το τέλος των αγωνιστικών. Μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα μετράει 7 νίκες, 8 ισοπαλίες και 11 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες – Σανταφέ, Μουνάφο – Ριέρα, Μπερτόγλιο, Σίτο – Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Γκαρθία, Τζουκάνοβιτς, Γκαρντάφσκι, Προύντζος, Μπάγκους Κάφι, Τιλίκα, Ζουγλής, Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου, 4-2-3-1): Ανέστης – Αποστολάκης, Μαλής, Λάρσον, Χουχούμης – Μλάντεν, Χουάνπι – Ντουάρτε, Κολοβός, Σενγκέλια – Ζοάο Πέδρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
Στον πάγκο οι Στεργιάκης, Μάρτενσον, Μπουζούκης, Ντίας, Χατζηθεοδωρίδης, Μόρσεϊ, Νοσίρου, Καρέλης, Στάγιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης Βοηθοί: Μπάλιακας, Διαμαντής Τέταρτος: Μαλούτας VAR: Περράκης AVAR: Κούλα Χασάν by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Σε ένα τέταρτο θα ξεκινήσει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
4' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα κόντραρε, ο Αργεντινός πήρε το ριμπάουντ σούταρε ξανά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
7' Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο Αστέρας και προσπαθεί να βρει χώρους να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
11' Σέντρα ο Άλβαρες η μπάλα κόντραρε και τελικά μάζεψε ο Ανέστης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
12' Κακό σουτ ο Μπερτόγλιο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
16' Γύρισμα ο Ριέρα, έδιωξε ο Κολοβός. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
17' Ωραίο σουτ του Μπερτόγλιο, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
17:18
19' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Πρώτο στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
24' Σέντρα ο Μουνάφο από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Ανέστης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
26' Κίτρινη ο Χουάνπι για μαρκάρισμα στον Μπερτόγλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
29' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα ο Σίτο, ο Μπερτόγλιο δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
30' Εκτελέστηκε φάουλ για τον Αστέρα, ο Ανέστης βγήκε να μαζέψει και έκανε φάουλ στον Καστάνιο. Ο στόπερ του Αστέρα βρίσκεται στο έδαφος, διαμαρτυρίες από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
Πάει να δει στο VAR! by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
32' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
Πολύ σωστά δόθηκε, ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού στην προσπάθειά του να διώξει χτύπησε στο κεφάλι τον Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! Ο Χερόνιμο Μπαράλες από την άσπρη βούλα έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα και έγραψε το 1-0 για τους Αρκάδες! by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
17:40
41' Κίτρινη ο Μλάντεν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
45' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα! Ο Ριέρα βγήκε εκτός, ο Τιλίκα πήρε τη θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Ο Αστέρας πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα χάρη στο γκολ του Μπαράλες στο 34ο λεπτό με πέναλτι. Ο Παναιτωλικός πρέπει να αντιδράσει στο δεύτερο μέρος του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
49' Μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας! Ο Μπαράλες οριζοντιώθηκε έκανε την κεφαλιά, με τον Ανέστη να κάνει μια μεγάλη επέμβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
50' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Ο Κολοβός από κοντά νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-1, μετά από σέντρα του Χουχούμη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Οι φιλοξενούμενοι έχουν ανέβει από το γκολ και μετά, ωστόσο ο Αστέρας προσπαθεί να πάρει εκ νέου προβάδισμα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
56' Κίτρινη ο Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
18:20
61' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
Εκτέλεσε ο Τιλίκα η μπάλα σταμάτησε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
64' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Νοσίρου, Σενγκέλια μέσα, Χουάνπι, Ντίας έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
65' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίο δυνατό σουτ του Σίτο, μπλόκαρε ο Ανέστης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
67' Κίτρινη ο Κολοβός. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
68' Μέσα ο Ζουγλής για τον Αστέρα, έξω ο Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
73' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
74' Εκτέλεσε ο Μπερτόγλιο, ο Μουνάφο έκανε ένα υπέροχο ανάποδο ψαλίδι, αλλά τελικά απομακρύνθηκε η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
75' Μέσα ο Καρέλης για τον Παναιτωλικό, έξω ο Ζοάο Πέδρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
79' Ωραία ατομική ενέργεια του Ζουγλή πήγε να βγάλει την κάθετη στον Μπαράλες, αλλά η άμυνα του Παναιτωλικού έκοψε την προσπάθειά του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
80' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαράλες έκανε την πάσα στον Τιλίκα, αλλά ο Ανέστης μπλόκαρε και έσωσε την ομάδα του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
84' Προύντζος, Γκαρντάφσκι μέσα για τον Αστέρα, Σανταφέ και Μπερτόγλιο έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
88' Έξω ο Κολοβός, μέσα ο Μόρσεϊ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Φοβερή ατομική ενέργεια του Ζουγλή, βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Ανέστη, αλλά ο κίπερ του Παναιτωλικού του είπε όχι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
90' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Ο Φεντερίκο Άλβαρες με το δεξί (κακό πόδι) έκανε ένα υπέροχο τελείωμα μέσα από την περιοχή δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στον Αστέρα για το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
Πρώτο γκολ του Άλβαρες με την φανέλα του Αστέρα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
Ο Αστέρας επιστρέφει στα θετικά αποτελέσματα μετά από 6 αγωνιστικές και ξεκινάει με το... δεξί το μίνι πρωτάθλημα των playout, ενώ ο Παναιτωλικός είδε τους Αρκάδες να τον πλησιάζουν στον έναν βαθμό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Μπαράλες με πέναλτι στο 34' και Άλβαρεζ στο 90'+1' τα γκολ των νικητών, ο Κολοβός είχε ισοφαρίσει στο 51' για τους Αγρινιώτες. by Αναστασία Βοσνάκη