Παρακολουθήστε μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 26η αγωνιστική της La Liga.

21:35
Καλησπέρα σας! Η ώρα που όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι περίμεναν έφτασε! Η Μπαρτσελόνα θα υποδεχθεί στο Καμπ Νόου τη Ρεάλ Μαδρίτης, για την 26η αγωνιστική της La Liga! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
Η γηπεδούχος Μπαρτσελόνα συνεχίζει να προπορεύεται στη βαθμολογία, ούσα στο +9 από τη δεύτερη Ρεάλ Μαδρίτης. Κάπως έτσι, εφόσον οι «μπλαουγκράνα» νικήσουν θα εκτοξεύσουν τη διαφορά στο +12 και θα μοιάζει υπερβολικά δύσκολο να χάσουν τον τίτλο, ενώ και η ισοπαλία δεν θα είναι κακό αποτέλεσμα γι’ αυτούς. Αντιθέτως, το εν λόγω παιχνίδι είναι must win για τους «μερέγχες» εφόσον θέλουν να βρεθούν στο -6 και να βάλουν φωτιά στην τελική ευθεία της La Liga. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
Στη φετινή σεζόν, η Μπαρτσελόνα μετράει μόλις 2 ήττες σε 25 αγωνιστικές, έχοντας επίσης 21 νίκες και 2 ισοπαλίες. Μάλιστα, έχει δεχτεί μόλις 8 γκολ, έχοντας κρατήσει 19 φορές το μηδέν ως τώρα! Στην αντίπερα όχθη, η Ρεάλ Μαδρίτης έχει ήδη οκτώ απώλειες ως τώρα στο πρωτάθλημα, μετρώντας 5 ισοπαλίες και 3 ήττες, ενώ έχει και 17 νίκες. Έχει σκοράρει 50 τέρματα, τρία περισσότερα από τους Καταλανούς, αλλά έχει δεχτεί και 19, ενώ προέρχεται από την πρόκριση εις βάρος της Λίβερπουλ και βρίσκεται στα προημιτελικά του Champions League. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
Οι δύο ομάδες θα κοντραριστούν για 186η φορά στο πρωτάθλημα! Η Μπαρτσελόνα έχει 73 νίκες, η Ρεάλ 77 και οι ισοπαλίες είναι 35, ενώ τα τέρματα είναι 296-298. Στο «Καμπ Νόου», οι Καταλανοί έχουν τη μερίδα του λέοντος, μετρώντας 50 νίκες, ενώ οι Μαδριλένοι έχουν 22 και άλλα 20 ματς έχουν λήξει ισόπαλα. Στα τρία τελευταία ματς στη Βαρκελώνη, πάντως, η Ρεάλ Μαδρίτης παραμένει αήττητη έχοντας δύο νίκες και μία ισοπαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ρικάρντο ντε Μπούργος Μπενγοετσέα. Είχε σφυρίξει το πρόσφατο Σούπερ Καπ Ισπανίας που κατέκτησε η Μπαρτσελόνα, επικρατώντας 3-1 της Ρεάλ Μαδρίτης, ενώ ήταν διαιτητής στο Σούπερ Καπ της σεζόν 2017/18 όταν οι Μαδριλένοι νίκησαν με το ίδιο σκορ τους Καταλανούς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:42
Πάμε να δούμε σιγά-σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων! by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
Μπαρτσελόνα (Τσάβι): Τερ Στέγκεν, Αραούχο, Μπουσκέτς, Γκάβι, Λεβαντόφσκι, Κρίστενσεν, Ρομπέρτο, Ντε Γιόνγκ, Ραφίνια, Κουντέ, Μπαλντέ. Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Κουρτουά, Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Νάτσο, Κρόος, Μπενζεμά, Μόντριτς, Καμαβινγκά, Βαλβέρδε, Βινίσιους, Ρίντιγκερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
21:47
Σε 10 λεπτά περίπου θα έχουμε σέντρα στην σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
21:55
Όλα είναι έτοιμα για το clasico! Το Καμπ Νόου είναι κατάμεστο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
Και ο Πεπ Γκουαρδιόλα στο γήπεδο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
1' Σέντρα στην σπουδαία αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
Όταν έδειξε η οθόνη τον Γκουαρδιόλα, όλο το γήπεδο σηκώθηκε και χειροκροτούσε τον Καταλανό τεχνικό! by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
3' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Σουτάρα του Λεβαντόφσκι από τα 30 μέτρα, εντυπωσιακή επέμβαση από τον Κουρτουά! by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
6' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Κεφαλιά ο Ραφίνια, ο Κουρτουά έδιωξε εντυπωσιακά! Στην συνέχεια ο Σέρτζι Ρομπέρτο πήρε το ριμπάουντ, σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
Η ομάδα του Τσάβι έχει μπει πολύ δυνατά στο παιχνίδι και απειλεί συνεχώς την εστία της Ρεάλ η οποία μέχρι στιγμής έχει για φύλακα άγγελο τον Κουρτουά! by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
9' ΓΚΟΛ Η ΡΕΑΛ! Κάνει την σέντρα ο Βινίσιους, η μπάλα κοντράρει στον Αραούχο ο οποίος στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του! by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
14' Σουτ από το ύψος του πέναλτι ο Μπενζεμά, η μπάλα σταμάτησε πάνω στον Κουντέ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
18' Φάουλ για την Μπαρτσελόνα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους μπλαουγκράνα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
24' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Καρφωτή κεφαλιά ο Κρίστενσεν, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
Συμπληρώσαμε μισάωρο στο παιχνίδι, με τη Ρεάλ να προηγείται 1-0 με αυτογκόλ του Αραούχο στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης. Καλύτερο πρόσωπο ωστόσο έχει δείξει μέχρι στιγμής η Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:35
32' Ωραίο τακουνάκι ο Κρίστενσεν, μπλοκάρει ο Κουρτουά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:36
33' Κίτρινη ο Ραφίνια για σπρώξιμο στον Κρόος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
34' Ευκαιρία για την Μπάρτσα! Πολύ ωραίο σουτ ο Ραφίνια, διώχνει για ακόμη μια φορά εντυπωσιακά ο Κουρτουά! by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
Ακόμα πέντε λεπτά μέχρι το ημίχρονο... Παραμένει το 1-0 υπέρ της Ρεάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
44' Απείλησε ο Μπενζεμά την εστία της Μπαρτσελόνα, αλλά βγήκε και μάζεψε ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
45' ΓΚΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Μετά από φάση διαρκείας, ο Ραφίνια κάνει το σουτ που κοντράρει και η μπάλα στρώνεται στον Σέρτζι Ρομπέρτο που έχει την ψυχραιμία για να εκτελέσει άψογα για το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
Ημίχρονο στο Καμπ Νόου! Η Ρεάλ προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Αραούχο στο 9ο λεπτό, ωστόσο η Μπαρτσελόνα απάντησε στο 45' με πολύ ωραίο γκολ του Σέρτζι Ρομπέρτο! 1-1 λοιπόν, επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
Επιστρέψαμε! Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Βαρκελώνη! by Αναστασία Βοσνάκη
23:07
23:11
51' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:12
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:13
95,745 οπαδοί βρίσκονται απόψε στο γήπεδο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:18
58' Ο Λέβα πήγε να απειλήσει αλλά ο Νάτσο τον έκοψε τελευταία στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
59' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ωραίο σουτ του Λεβαντόφσκι, αλλά η μπάλα βγήκε σε κόρνερ το οποίο στην συνέχεια πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:21
Το 1-1 παραμένει στο παιχνίδι, για να δούμε εάν αυτό το clasico θα έχει νικητή ή θα λήξει ισόπαλο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
62' Κρόος και Νάτσο έξω, Ροντρίγκο και Μεντί μέσα για τη Ρεάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
65' Κίτρινη ο Ρομπέρτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
67' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Λεβαντόφσκι έκανε το γύρισμα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
69' Κίτρινη ο Μόντριτς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
75' Το 1-1 παραμένει στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
77' Μόντριτς έξω, Τσουαμενί μέσα για τη Ρεάλ, Σέρτζι Ρομπέρτο έξω, Κεσί μέσα για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:40
79' Ωραίο συρτό σουτ ο Μπενζεμά, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:41
81' ΓΚΟΛ Η ΡΕΑΛ! Ο Ασένσιο έδωσε εκ νέου προβάδισμα στη βασίλισσα με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
23:43
Ελέγχεται το γκολ στο VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
23:44
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ 1-1! Ήταν οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:45
85' Ωραίο δυνατό σουτ του Ασένσιο, η μπάλα πάνω από την εστία του Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:46
Νωρίτερα μπήκε ο Φεράν Τόρες στη θέση του Ραφίνια. by Αναστασία Βοσνάκη
23:46
86' Κόρνερ για τη Ρεάλ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
Έδιωξε η άμυνα της Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
90' Κίτρινη ο Μπαλντέ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:51
Φάτι μέσα, Γκάβι έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
23:51
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:52
90+2' ΓΚΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Η χρυσή αλλαγή του Τσάβι, ο Κεσί έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους! by Αναστασία Βοσνάκη
23:57
Τέλος στο ματς! Η Μπαρτσελόνα είναι η νικήτρια του clasico και επικρατεί 2-1 της Ρεάλ Μαδρίτης! Στο 9' ο Αραούχο βάζει αυτογκόλ δίνοντας προβάδισμα στη Ρεάλ, ο Σέρτζι Ρομπέρτο στο 45' έκανε το 1-1 και ο Φρανκ Κεσί στο 90+2' χάρισε τη νίκη στην Μπαρτσελόνα! by Αναστασία Βοσνάκη