Παρακολουθήστε μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 27η αγωνιστική της Serie A’.

18:46
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι της Ρώμης, ανάμεσα στη Λάτσιο και τη Ρόμα στο «Ολίμπικο»! by Λουκάς Χατζής
18:48
Εκτός από τη μεγάλη αντιπαλότητα που υπάρχει ανάμεσα στους δύο συλλόγους, το αποψινό ντέρμπι della Capitale είναι κομβικής βαθμολογικής σημασίας, αφού η Λάτσιο βρίσκεται στην 3η θέση της Serie A με 49 πόντους και στο +2 από την πέμπτη Ρόμα. by Λουκάς Χατζής
18:49
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, η Λάτσιο είχε πάρει τη νίκη με γκολ του Άντερσον στο 29'. by Λουκάς Χατζής
18:49
by Λουκάς Χατζής
18:49
Πάμε να δούμε τις αρχικές επιλογές των δύο προπονητών... by Λουκάς Χατζής
18:50
Λάτσιο (Μαουρίτσιο Σάρι): Προβεντέλ, Μάρουσιτς, Καζάλε, Ρομανιόλι, Χισάι, Μιλίνκοβιτς, Κατάλντι, Αλμπέρτο, Πέδρο, Άντερσον, Τζακάνι. Ρόμα (Ζοσέ Μουρίνιο): Ρούι Πατρίτσιο, Μαντσίνι, Σμόλινγκ, Ιμπάνεθ, Ζαλέφσκι, Κριστάντε, Βαϊνάλντουμ, Σπινατσόλα, Ντιμπάλα, Πελεγκρίνι, Μπελότι. by Λουκάς Χατζής
18:54
Σε περίπου πέντε λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στο ντέρμπι. by Λουκάς Χατζής
18:56
Να θυμίσουμε πως ο προπονητής των «τζιαλορόσι», Ζοσέ Μουρίνιο, βρίσκεται στην εξέδρα μετά από τιμωρία που του επιβλήθηκε στο προηγούμενο ματς για αποβολή. by Λουκάς Χατζής
18:56
Υπέροχη ατμόσφαιρα στο «Ολίμπικο» με οπαδούς και των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
19:00
Ξεκίνησε το μεγάλο ντέρμπι. by Λουκάς Χατζής
19:02
2' Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Ιμπάνεθ βρίσκεται στο έδαφος. by Λουκάς Χατζής
19:02
Συνεχίζεται το ματς. by Λουκάς Χατζής
19:03
4' Χωρίς κάποια φάση το παιχνίδι μέχρι στιγμής. Το μόνο που έχουμε δει είναι πολλές μονομαχίες στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
19:05
5' Σέντρα-σουτ του Λουίς Αλμπέρτο, καμία ανησυχία για τον Ρούι Πατρίτσιο. by Λουκάς Χατζής
19:06
19:07
8' Η Λάτσιο έχει επιβάλει πλήρως τον ρυθμό της, με τη Ρόμα να βρίσκεται σταθερά σε θέση άμυνας. by Λουκάς Χατζής
19:08
8' Κίτρινη στον Ιμπάνεθ για φάουλ πάνω στον Άντερσον. by Λουκάς Χατζής
19:13
13' Η Λάτσιο εξακολουθεί να κυκλοφορεί την μπάλα, με τους «τζιαλορόσι» να βρίσκονται πίσω και να περιμένουν. by Λουκάς Χατζής
19:13
19:15
15' Δυνατή μπαλιά του Χισάι, μπλοκάρει σταθερά ο Πατρίτσιο. by Λουκάς Χατζής
19:16
Σκληρό φάουλ του Μαντσίνι πάνω στον Τζιακάνι. Διαμαρτυρίες των τυπικά γηπεδούχων οι οποίοι ζητούν την κίτρινη κάρτα. by Λουκάς Χατζής
19:18
18' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, με το μακρινό σουτ του Βαϊνάλντουμ να περνάει λίγο πάνω από την εστία της Λάτσιο. by Λουκάς Χατζής
19:19
19' Ωραία κίνηση του Άντερσο μέσα στην περιοχή της Ρόμα, το συρτό του σουτ όμως μπλόκαρε ο Πατρίτσιο. by Λουκάς Χατζής
19:22
23' Ακόμα ένα σκληρό φάουλ στον χώρο του κέντρου. Αυτή τη φορά το κέρδισε η Ρόμα. by Λουκάς Χατζής
19:23
24' Σουτ του Ντιμπάλα πάνω στα σώματα, μπλοκάρει ο Προβεντέλ στην εξέλιξη της φάσης. by Λουκάς Χατζής
19:25
25' Κίτρινη κάρτα στον Λουίς Αλμπέρτο για πολύ σκληρό φάουλ στον Ζαλέφσκι. Ο Πολωνός δείχνει να πονάει αρκετά... by Λουκάς Χατζής
19:29
29' Ωραίο σουτ του Τζακάνι από τα αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει στην αριστερή του γωνία ο Ρούι Πατρίτσιο. by Λουκάς Χατζής
19:30
31' Νέα ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. Μέχρι στιγμής πάντως, ο διαιτητής Μάσα, έχει διαχειριστεί εξαιρετικά το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:31
32' Αποβολή του Ιμπάνιες, με δέκα παίκτες η Ρόμα! Ο 24χρονος Βραζιλιάνος σταμάτησε την αντεπίθεση της Ρόμα με φάουλ, με αποτέλεσμα να δει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα... by Λουκάς Χατζής
19:33
19:34
Πλέον το ματς αλλάζει εντελώς, μετά και την αποβολή του Ιμπάνιες και την αριθμητική ανισορροπία των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
19:37
37' Άστοχο το σουτ στην κίνηση από τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς. by Λουκάς Χατζής
19:40
40' Απίστευτο! Ακόμα μία ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, με αφορμή την... κοκορομαχία του Μαντσίνι με τον Τζακάνι. by Λουκάς Χατζής
19:40
19:41
42' Ο Μαντσίνι έκοψε προ του Άντερσον. by Λουκάς Χατζής
19:42
43' Νέα διακοπή με τον Ρομανιόλι να βρίσκεται στο έδαφος. by Λουκάς Χατζής
19:43
Μεγάλη ένταση ανάμεσα στους πάγκους των δύο ομάδων! Ένας συνεργάτης του Μουρίνιο κάτι είπε στον Πέδρο και έτσι... άναψαν τα αίματα. by Λουκάς Χατζής
19:43
Ο διαιτητής βγάζει την κόκκινη σε έναν συνεργάτη του Μουρίνιο και σε έναν του Σάρι! by Λουκάς Χατζής
19:44
Στο 62% υπέρ της Λάτσιο η κατοχή της μπάλας. by Λουκάς Χατζής
19:45
Η αποβολή του Ιμπάνιεθ: by Λουκάς Χατζής
19:45
Μόνο τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων! Κανονικά θα έπρεπε τουλάχιστον πέντε, αφού έχουν γίνει ουκ ο λίγες διακοπές. by Λουκάς Χατζής
19:46
45+1' Κόρνερ για τη Ρόμα τώρα. by Λουκάς Χατζής
19:46
Απομακρύνει ο Λουίς Αλμπέρτο. by Λουκάς Χατζής
19:47
45+3' Δυνατό σουτ του Πέδρο, βρίσκει πάνω στον Σμόλινγκ. by Λουκάς Χατζής
19:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ, σε ένα 45λεπτο που πάντως υπήρξε πολύ ένταση και νεύρα. Να θυμίσουμε πως η Ρόμα παίζει με δέκα λόγω της αποβολής του Ιμπάνιεθ στο 32'. by Λουκάς Χατζής
20:12
49' Σέντρα του Σπινατσόλα από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Ρομανιόλι προ των Μπελότι και Βαϊνάλντουμ. by Λουκάς Χατζής
20:15
52' Η Λάτσιο έχει κλείσει τη Ρόμα στα καρέ της, χωρίς ωστόσο να μπορεί να βρει χώρο για να πλησιάσει την περιοχή. by Λουκάς Χατζής
20:15
53' Ο Λουίς Αλμπέρτο εξαπέλυσε μια... οβίδα από μακριά, με τον Πατρίτσιο να βγάζει πολύ δύσκολα σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:17
55' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τη Λάτσιο, ευκαιρία να φέρει αρκετό κόσμο στην περιοχή της Ρόμα. by Λουκάς Χατζής
20:17
Κακή εκτέλεση του Λουίς Αλμπέρτο με την μπάλα να περνάει απευθείας άουτ. by Λουκάς Χατζής
20:18
57' Νέο μακρινό σουτ του Λουίς Αλμπέρτο, σχεδόν από το ίδιο σημείο που είχε απειλήσει και πριν τέσσερα λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:20
58' Ακόμα ένα σουτ του Αλμπέρτο, σώζει με προβολή ο Μαντσίνι. by Λουκάς Χατζής
20:21
59' Κίτρινη στον Ρομανιόλι μετά από μαρκάρισμα στον Μπελότι. by Λουκάς Χατζής
20:24
62΄Μεγάλη επέμβαση του Πατρίτσιο στο πλασέ του Πέδρο από πλάγια θέση. Κέρδος το κόρνερ για τη Λάτσιο. by Λουκάς Χατζής
20:26
65' ΓΚΟΟΟΛ η Λάτσιο για το 1-0! Ο Τζακάνι μπήκε στην περιοχή από πλάγια αριστερά και με πανέμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στην απέναντι πλευρά του Πατρίτσιο, βάζοντας «φωτιά» στο ντέρμπι! by Λουκάς Χατζής
20:28
Αλλαγές για τη Ρόμα, Μάτιτς και Έιμπραχαμ στις θέσεις του Μπελότι και Βαϊνάλντουμ. by Λουκάς Χατζής
20:29
67' ΓΚΟΟΟΛ για τη Ρόμα! Δύο λεπτά μετά το γκολ της Λάτσιο, η Ρόμα απαντά στην πρώτη της στιγμή στο φεύτερο ημίχρονο, καθώς ο Κατζάλε έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα, μετά από φάση διαρκείας και αναμπουμπούλα στην περιοχή. by Λουκάς Χατζής
20:30
Ακυρώνεται το γκολ όμως για οφσάιντ του Σμόλινγκ στην αρχή της φάσης, μετά από παρέμβαση του VAR! by Λουκάς Χατζής
20:30
Παραμένει το 1-0 για τη Λάτσιο. by Λουκάς Χατζής
20:33
72' Κίτρινη κάρτα στον Κριστάντε για φάουλ στον Τζακάνι. by Λουκάς Χατζής
20:36
Το γκολ της Λάτσιο: by Λουκάς Χατζής
20:36
75' Κόρνερ για τη Λάτσιο. by Λουκάς Χατζής
20:39
77' Ο Προβεντέλ βγάζει σε κόρνερ το πλασέ του Σπινατσόλα. by Λουκάς Χατζής
20:40
79' Αλλαγή στην αλλαγή για τη Ρόμα, με τον Γιορέντε να δίνει τη θέση του στον Ελ Σαραουί. by Λουκάς Χατζής
20:42
81' Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι. by Λουκάς Χατζής
20:43
81' Αλλαγή για τη Λάτσιο, εκτός ο σκόρερ, Τζακάνι, στη θέση του ο Καντσελέρι. by Λουκάς Χατζής
20:46
Εκτός ο Πελεγκρίνι, στη θέση του ο Σολμπάκεν για τη Ρόμα. by Λουκάς Χατζής
20:47
85' Κόρνερ για τη Λάτσιο. by Λουκάς Χατζής
20:48
87' Μικρή διακοπή στο ματς με τους Ζαλέφσκι και Κατάλντε να βρίσκονται στο έδαφος μετά από σύγκρουση. by Λουκάς Χατζής
20:50
Όλα καλά με τους δύο παίκτες. by Λουκάς Χατζής
20:51
89' Κίτρινη κάρτα στον Καντσελιέρι. by Λουκάς Χατζής
20:52
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
20:53
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Μπάζιτς. by Λουκάς Χατζής
20:54
90+2' Καλή σέντρα για τον Κριστάντε ο οποίος δεν πρόλαβε για λίγο να πάρει την κεφαλιά. by Λουκάς Χατζής