Γαλλία-Ολλανδία

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Euro 2024.

21:22
Καλησπέρα σας! Η Γαλλία θα υποδεχθεί την Ολλανδία στις 21:45 για τα προκριματικά του Euro 2024! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
Οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται απευθείας στην τελική φάση του Euro 2024 που θα διεξαχθεί στη Γερμανία. Οι υπόλοιπες τρεις θέσεις της τελικής φάσης θα προκύψουν από τα προκριματικά playoffs του Nations League 2022-23. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
Σε περίπτωση ισοβαθμίας: 1) Μεταξύ τους αγώνες 2) Διαφορά τερμάτων 3) Καλύτερη επίθεση 4) Καλύτερη εκτός έδρας επίθεση 5) Περισσότερες νίκες 6) Περισσότερες εκτός έδρας νίκες 7) Fair Play 8) Κατάταξη στο Nations League. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
Χωρίς ισοπαλία τα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια ανάμεσα στις δύο ομάδες (3-0-3). Στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις για το Nations League μοιράστηκαν από μία νίκη (εντός έδρας). by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάν): Μενιάν - Κουντέ, Ουπαμεκανό, Κονατέ, Ερναντέζ - Ραμπιό, Τσουαμενί, Γκριεζμάν - Κομάν, Κόλο Μουανί, Εμπαπέ. Ολλανδία (Ρόναλντ Κούμαν): Σίλεσεν – Τίμπερ, Χεερτρούιντα, Φαν Ντάικ, Άκε – Βαϊνάλντουμ, Ντε Ρόουν, Τέιλορ – Μπέργκχαους, Ντεπάι, Σιμόνς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Μαουρίτσιο Μαριάνι (Ιταλία). by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
Ο Κιλιάν Εμπαπέ θα είναι ο αρχηγός της εθνικής Γαλλίας! by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
Στον πάγκο για τη Γαλλία οι Αρεολά, Καμαβινγκά, Ντιαμπί, Ντισασί, Φοφανά, Ζιρού, Παβάρ, Σαμπά, Κεφρέν Τιράμ, Μάρκους Τιράμ, Τοντιμπό, Βερετού. Στον πάγκο για την Ολλανδία οι Μπλιντ, Μπρόμπεϊ, Ντε Φράι, Φλέκεν, Χράφενμπερχ, Κλάασεν, Μαλάσια, Μάλεν, Σχέρπεν, Βέγκορστ, Βίεφερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
Η ώρα των εθνικών ύμνων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
2' ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ! Ταχύτατη κόντρα των «τρικολόρ», με τον Εμπαπέ να σπάει στον επερχόμενο Γκριεζμάν ο οποίος με άψογο πλασέ στην κίνηση εκτέλεσε τον Σίλεσεν για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
5' Κόρνερ για την Ολλανδία, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
7' Φάουλ για τη Γαλλία σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
8' ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκριεζμάν, ο Σίλεσεν έκανε τραγική εκτίμηση και ο Ουπαμεκανό μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα και 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
10' Σουτ ο Βαϊνάλντουμ, μπλοκάρει εύκολα ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
11' Ευκαιρία για την Ολλανδία! Σε θέση τετ-α-τετ ο Μπέργκχαους, τον πρόλαβε και τον έκοψε τελευταία στιγμή ο Ερναντέζ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
22:02
22:05
20' Ωραίο σουτ ο Βαϊνάλντουμ από το σημείο του πέναλτι, μπλοκάρει ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
21' ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ! Τρομερή μπαλιά-τρύπα του Τσουαμενί, ο Κολο Μουανί αφήνει με υπέροχη προσποίηση την μπάλα και ο Εμπαπέ με άψογο πλασέ γράφει το 3-0! by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
Ο Κιλιάν Εμπαπέ πέτυχε το πρώτο του γκολ ως αρχηγός της Γαλλίας. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
28' Σέντρα σουτ ο Ερναντέζ, η μπάλα περνάει ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
Συμπληρώσαμε το μισάωρο και η Γαλλία κάνει πάρτι κόντρα στην Ολλανδία (3-0)! by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
32' Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία! Ωραία μπαλιά του Σιμόνς στον Ντεπάι, αλλά ο τελευταίος από πλεονεκτική θέση δεν μπορεί να στείλει στα δίχτυα την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
34' Κόρνερ για τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
36' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία! Καρφωτή κεφαλιά του Κονατέ, δύσκολα σε κόρνερ ο Σίλεσεν με μεγάλη επέμβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
38' Μέσα ο Βέγκχορστ, έξω ο Τέιλορ για τους Ολλανδούς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
45' Κίτρινη ο Ραμπιό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
45+1' Φάουλ για την Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
Ημίχρονο! Η Γαλλία πηγαίνει στα αποδυτήρια με σημαντικό προβάδισμα (3-0) κόντρα στην Ολλανδία, χάρη στα γκολ του Γκριεζμάν, Ουπαμεκανό και Εμπαπέ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
22:50
22:51
47' Πέσιμο του Εμπαπέ στην περιοχή, παίζετε λέει σωστά ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
23:00
56' Αλλαγή μπάλας. Έσκασε η μπάλα του αγώνα, γίνεται άμεσα η αλλαγή. by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
57' Φάουλ για την Ολλανδία, γιατί ο Τσουαμενί έπιασε την μπάλα με τα χέρια που έσκασε για να τη βγάλει εκτός γηπέδου. by Αναστασία Βοσνάκη
23:02
58' Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία! Εκτέλεσε το φάουλ ο Ντεπάι, ο Μενιάν έκανε μεγάλη επέμβαση και κράτησε καθαρή την εστία του! by Αναστασία Βοσνάκη
23:09

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα γκολ της Γαλλίας:

Αδιανόητο ξεκίνημα για Γαλλία: Προηγείται 3-0 της Ολλανδίας στο 21’! by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
67' Τρεις αλλαγές για την Ολλανδία. Μπλιντ, Μάλεν, Κλάασεν μέσα, Ντε Ρόουν, Σιμόνς, Μπέργκχαους έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
68' Κομάν έξω, Ντιαμπί μέσα για Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:14
70' Σουτ ο Βέγκορστ, μπλοκάρει εύκολα ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:15
71' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:16
23:16
72' Κίτρινη ο Κονατέ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:21
76' Τσουαμενί έξω, Καμαβινγκά μέσα, Γκριεζμάν έξω, Φοφανά μέσα, Κόλο Μουανί έξω, Ζιρού μέσα για τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
78' Ευκαιρία για τη Γαλλία! Σουτ του Εμπαπέ μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Σίλεσεν! by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
79' Κίτρινη ο Μπλιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:24
80' Κόρνερ η Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:24
23:30
86' Σκόραρε ο Ντιαμπί για το 4-0 αλλά δεν μετράει γιατί είναι οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:31
87' Αναγκαστική αλλαγή για την Ολλανδία. Χεερτρούιντα έξω, Μαλάσια μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
88' ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ! Διαδοχικές προσποιήσεις και υπέροχο τελείωμα του Κιλιάν Εμπαπέ για το 4-0! by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
89' Ραμπιό έξω, Τιράμ μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:34
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
90+4' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ! Για χέρι του Ουπαμεκανό. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
90+5' ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΜΕΝΙΑΝ! Ο Ντεπάι εκτέλεσε το πέναλτι, διώχνει ο Μενιάν, παίρνει ο Ολλανδός το ριμπάουντ αλλά ξανά ο κίπερ της Γαλλίας το πιάνει! by Αναστασία Βοσνάκη