Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 31η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

19:59
Καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Μπάγερν Μονάχου για την 31η αγωνιστική της Ευρωλίγκας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:00
Τζάμπολ στις 20:30, τηλεοπτική μετάδοση από NovaSports 4. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:01
Λιγοστός ο κόσμος μέχρι στιγμής στο κλειστό των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων, απόρροια των κακών αποτελεσμάτων των τελευταίων εβδομάδων αλλά και της όχι και τόσο... εμπορικής Μπάγερν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:02
Το σύνολο του Χρήστου Σερέλη που βρίσκεται στην 16η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 10-20, ηττήθηκε στην προηγούμενη αγωνιστική στο κλειστό των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων από τη Μπαρτσελόνα, με 88-74, ενώ την Παρασκευή θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ. Μεσολάβησε, φυσικά, και η οδυνηρή ήττα από την ΑΕΚ στα Λιόσια με σκορ 77-73. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:03
Από την άλλη μεριά, η Μπάγερν Μονάχου δεν έχει επίσης βαθμολογικό κίνητρο και ταξίδεψε στην Αθήνα για να πάρει νίκη γοήτρου. Οι Βαυβαροί, βρίσκονται στη 15η θέση της Ευρωλίγκας, με ρεκόρ 11-19 και θέλουν να επιστρέψουν στα νικηφόρα αποτελέσματα καθώς προέρχονται από τη βαριά ήττα στο Μιλάνο από την Αρμάνι με σκορ 99-74. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:05
Τα προβλήματα ωστόσο δεν θα λείψουν ούτε σε αυτό το ματς από το «πράσινο» στρατόπεδο, αφού ο Δημήτρης Αγραβάνης και ο Ματεους Πονίτκα δεν έλαβαν μέρος στην τελευταία προπόνηση και συνεπώς μένουν εκτός «μάχης», όπως και ο τραυματίας Γουόλτερς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:05
Αντίθετα, για πρώτη φορά στην Ευρωλίγκα συμπεριλήφθηκε στη δωδεκάδα ο Νίκος Παππάς, που ίσως κάνει το... δεύτερο ευρωπαϊκό ντεμπούτο του με τα πράσινα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:07
Τελευταία φορά που αγωνίστηκε στα παρκέ της Ευρωλίγκας ο βετεράνος γκαρντ, ήταν τον Φεβρουάριο του 2020, στον Παναθηναϊκό του Ρικ Πιτίνο τότε. Λίγο πριν η πανδημία αλλάξει τα πάντα... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:07
Αναλυτικά η δωδεκάδα του Παναθηναϊκού: Π. Καλαϊτζάκης, Λι, Μποχωρίδης, Παπαγιάννης, Ουίλιαμς, Γ. Καλαϊτζάκης, Τόμας, Μπέικον, Παππάς, Μαντζούκας, Γκριγκόνις, Γκουντάιτις by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:08
Αποδεκατισμένη έρχεται στο ΟΑΚΑ και η Μπάγερν, καθώς ο Αντρέα Τρινκιέρι δεν θα έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Όγκουστιν Ρούμπιτ, Οθέλο Χάντερ, Κάσιους Γουίνστον και Ελίας Χάρις, ενώ δεν υπολογίζεται και ο Όγκνιεν Γιάραμαζ που έκανε επέμβαση αφαίρεσης σκωληκοειδίτιδας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:09
Η... εντεκάδα της Μπάγερν: Βάιλερ-Μπαμπ, Γουόλντεν, Γκιφάι, Μπόνγκα, Λούτσιτς, Ομπστ, Ζίπσερ, Βίμπεργκ, Γκιλέσπι, Τσίταμ by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:11
Oι δύο ομάδες έχουν βγει στο παρκέ και συνεχίζουν το ζέσταμα τους, είκοσι λεπτά πριν το τζάμπολ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:13
20:14
Ένα ενδιαφέρον στατιστικό, είναι πως ο Αντρέα Τρινκιέρι δεν έχει κερδίσει ποτέ παιχνίδι στο ΟΑΚΑ. Ο Ιταλός τεχνικός έχει επισκεφτεί την έδρα των «πράσινων» με τρεις διαφορετικές ομάδες χωρίς όμως να έχει πετύχει νίκη σε πέντε ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:15
Αρχικά ως προπονητής της Καντού τον Οκτώβριο του 2012 ηττήθηκε με σκορ 78-76 με τον Παναθηναϊκό να έχει στον πάγκο τον Αργύρη Πεδουλάκη. Πέντε χρόνια αργότερα ο πρώην τεχνικός της Εθνικής Ελλάδας βρέθηκε ξανά στο ΟΑΚΑ αυτή τη φορά με την Μπάμπεργκ. Τον Φλεβάρη του 2017 λοιπόν γνώρισε την ήττα από το «τριφύλλι» με σκορ 81-72. Η τρίτη ήττα ήρθε μόλις 8 μήνες αργότερα με σκορ 93-83 σε ένα από τα πρώτα ματς της νέας σεζόν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:15
Φτάνοντας στην Μπάγερν, όπου βρίσκεται μέχρι και σήμερα, μετρά ήδη δύο ήττες. Ο 52χρονος βρήκε στον δρόμο του τον Νοέμβριο του 2020 την ομάδα του Γιώργου Βόβορα, και ηττήθηκε για άλλη μια φορά με σκορ 83-76. Τον Μάρτιο του 2022 φτάνουμε στην πέμπτη και τελευταία έως τώρα ήττα του Τρινκιέρι στο ΟΑΚΑ, με 80-67. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:16
Ενόψει του σημερινού ματς, ο Ιταλός σχολίασε: «Ο Παναθηναϊκός είναι πάντα πολύ δύσκολος όταν παίζει στην έδρα του, είχε την ευκαιρία να κερδίσει το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα και την περασμένη εβδομάδα. Αλλά θέλουμε επίσης να πάρουμε μαζί μας κάθε πιθανή νίκη στην Euroleague και θα δοκιμάσουμε τα πάντα ξανά την Τρίτη» by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:17
Και ο κόουτς Σερέλης, από την πλευρά του, έκανε πολύ ενδιαφέρουσες δηλώσεις για τη χρονιά του Παναθηναϊκού, τις οποίες μπορείτε να διαβάσετε έδω. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:20
Διαιτητές της αναμέτρησης θα είναι οι Τόμισλαβ Χορντόφ (Κροατία), Κάρλος Περούγκα (Ισπανία) και Σάσο Πέτεκ (Σλοβενία). by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:20
Θυμίζουμε ότι στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου της Euroleague ο Παναθηναϊκός είχε ηττηθεί στο Μόναχο με 84-68 για την 17η αγωνιστική. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:20
Σε περίπου 10 λεπτά θα έχουμε τζάμπολ στο ματς! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:22
Υπάρχει τώρα μια κάποια περισσότερη κινητικότητα του κόσμου στο ΟΑΚΑ, όμως οι άδειες θέσεις υπερτερούν ξεκάθαρα. Μοιάζει με αρνητικό ρεκόρ προσέλευσης όσον αφορά την Ευρωλίγκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:24
Αυτή τη στιγμή γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:25
Έντονα χειροκροτήματα από τον λιγοστό κόσμο στο ΟΑΚΑ κατά την εκφώνηση του ονόματος του Νίκου Παππά, που υπενθυμίζουμε έχει παραπάνω από 3 χρόνια να αγωνιστεί στην Ευρωλίγκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:27
Υπενθυμίζουμε πως αναμένεται να βρεθούν σήμερα στο ΟΑΚΑ και οι παίκτριες της γυναικείας ομάδας του Παναθηναϊκού, που κατέκτησαν το Κύπελλο Ελλάδας λίγες μέρες νωρίτερα, απέναντι στην Ελευθερία Μοσχάτου! Πιθανότατα θα υπάρχει και κάποια βράβευση στο ημίχρονο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:28
Λίγα λεπτά έμειναν για το τζάμπολ στο ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:29
Οι αρχικές πεντάδες των ομάδων: Παναθηναϊκός: Λι, Τόμας, Μπέικον, Γουίλιαμς, Παπαγιάννης Μπάγερν Μονάχου: Βάιλερ-Μπαμπ, Μπόνγκα, Ομπστ, Βίμπεργκ, Τσίταμ by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:31
2-5, τρίποντο του Βάιλερ-Μπαμπ αφού δεν κατάφερε να κλέψει ο Λι και δημιουργήθηκε μειονέκτημα στην άμυνα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:32
Ατομική ενέργεια του Μπέικον, που πήρε το φάουλ και τις δύο βολές. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:33
4-5 με 2/2 βολές του Αμερικανού. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:33
7-5, ωραία πάσα του Τόμας στην αδύνατη πλευρά και τρίποντο του Γουίλιαμς από τις 45 μοίρες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:34
Ο Λι έπαιξε στα πόδια τον Τσίταμ και κέρδισε βολές. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:34
Ο Τρινκιέρι... έπιασε το κούτελό του για την αδράνεια των παικτών του στην προηγούμενη φάση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:34
9-5 με τις βολές του Λι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:35
Φοβερή άμυνα του Παπαγιάννη που έκοψε στα ίσα τον Τσίταμ και κέρδισε το χειροκρότημα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:36
Σημαδέυει σωστά τις αδυναμίες στην άμυνα ο Παναθηναϊκός και έχει φτάσει ήδη τα 4 κερδισμένα φάουλ. Κανένα δεν έχει πάρει η Μπάγερν ακόμη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:37
Νέο κερδισμένο φάουλ του Λι, που πήρε τρεις βολές από τον Τσίταμ. Αρνητικός πρωταγωνιστής μέχρι στιγμής ο Αμερικανός σέντερ της Μπάγερν, τον σημάδευε συνεχώς ο Παναθηναϊκός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:37
Ο Λι έχασε τις πρώτες δύο, εμψυχώθηκε με ένθερμο χειροκρότημα από το κοινό κι έβαλε την τρίτη για το 10-5. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:38
10-7, δύσκολο καλάθι του Βάιλερ Μπαμπ πάνω στην άμυνα του Λι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:38
Όμορφη φάση, ο Λι υψώνει και ο Παπαγιάννης καρφώνει για το 12-7! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:39
Ο Βάιλερ-Μπαμπ έχει 8 πόντους και έβαλε ακόμη ένα μακρινό σουτ για το 12-10. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:39
Τάιμ άουτ στο ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:41
Nέο στοπ του Παπαγιάννη, αυτή τη φορά στον Λούτσιτς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:42
Ο Σίλεϊ ισοφάρισε σε 12-12 αλλά ο Παπαγιάννης απάντησε για το 14-12. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:42
Τρεις βολές με τον Σίλεϊ να παίρνει έξυπνα το φάουλ του Τόμας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:43
14-15, μέσα και οι τρεις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:44
Νέο καλάθι του Παπαγιάννη με κάρφωμα, έχει οκτώ πόντους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:44
Απάντηση του Λούτσιτς, 16-17. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:44
Έχασε την μπάλα ο Γκριγκόνις από τον Γουόλντεν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:45
Φάουλ του Μπέικον στον Γκιλέσπι, έχει δύο ατομικά και πάει στον πάγκο ο Αμερικανός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:46
16-20 με τρίποντο του Γουόλντεν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:46
17-20, 1/2 βολές του Γκριγκόνις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:47
Φοβερό καλάθι του Σίλεϊ που έχει κάνει μεγάλη ζημιά, 17-22. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:47
20-22, τρίποντο του Παπαγιάννη που έχει 11 πόντους με 5/5! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:49
20-24 με δύο βολές του Λούτσιτς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:49
Πολύ κοντά στο γκολ φάουλ ο Γκουντάιτις, που τελικά θα πάει στις βολές. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:50
21-24 με 1/2. Στο γήπεδο εμφανίστηκαν κρατώντας και το Κύπελλο οι παίκτριες της γυναικείας ομάδας μπάσκετ, γνωρίζοντας την αποθέωση! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:52
Απίστευτη κατάρρευση της άμυνας και 21-27 με τρίποντο του Ζίπσερ! Τέλος πρώτης περιόδου! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:53
27 πόντους από μία εκ των χειρότερων επιθέσεων της Ευρωλίγκας έχει δεχθεί ο Παναθηναϊκός στο πρώτο δεκάλεπτο... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:54
Άρχισε η δεύτερη περίοδος by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:54
24-27 με τρίποντο του Μαντζούκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:55
Κλέψιμο του Γκουντάιτις και βολές για τον Π. Καλαϊτζάκη. Με υποψία αντιαθλητικού το φάουλ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:56
Έχουμε τάιμ άουτ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:57
Βάζει μία βολή ο Καλαϊτζάκης για το 25-27. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:58
Επιθετικό φάουλ του Γκιλέσπι, που έκανε παράνομο σκριν στον Καλαϊτζάκη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
20:58
28-27, απίστευτο τρίποντο του Π. Καλαϊτζάκη σε μία σκοτωμένη επίθεση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:00
30-27, πολύ όμορφη ενέργεια του Μποχωρίδη και γκολ φάουλ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:00
Δεν έχει δεχθεί πόντο και έχει τρέξει ένα 9-0 ο Παναθηναϊκός, υποβοηθούμενος από... απροσδόκητους παίκτες στην επίθεση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:01
Έξαλλος ο Τρινκιέρι με τους παίκτες του, ενώ ο Μποχωρίδης αστοχεί στη βολή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:01
30-30 με τρίποντο του Βίμπεργκ από τη γωνία. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:01
Ωραίο ποστάρισμα του Γκουντάιτις και 32-30. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:03
Καλή άμυνα του Λι, έκανε δύσκολη τη ζωή των Βαυαρών που υπέπεσαν σε λάθος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:03
34-30, ωραία κίνηση του Γκριγκόνις και... and one! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:04
35-30, μέσα και η βολή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:04
Απαντάει με δικό του γκολ φάουλ ο Γκιφάι, που με κάποιο τρόπο πήρε επιθετικό ριμπάουντ... by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:07
Πολύ κακή πάσα του Γκριγκόνις, ο Μαντζούκας αναγκάστηκε να πατήσει γραμμή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:09
Δύο βολές του Γ. Καλαϊτζάκη και 38-33. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:09
Ο Λι αστοχεί σε εύκολο φλόουτερ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:10
Φοβερή φάση, ο Γκριγκόνις προσποιήθηκε και έκανε no-look πάσα στον Μαντζούκα, που κάρφωσε για το 40-33! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:12
Πρώτη φορά στο +7 ο Παναθηναϊκός, που παίζει εξαιρετική άμυνα και έχει τρέξει ένα 19-6 στο δεύτερο δεκάλεπτο! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:13
Νέα καλή άμυνα, έμεινε με την μπάλα στα χέρια η Μπάγερν! Τάιμ άουτ στο ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:15
Ωραία πάσα του Παπαγιάννη και τρίποντο του Γκριγκόνις για το 43-33! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:16
Λάθος τώρα του Γκριγκόνις, που μοιάζει να έχει κουραστεί και πάει στον πάγκο χειροκροτούμενος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:17
43-37 με δύο βολές του Σίλεϊ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:18
Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι του Γ. Καλαϊτζάκη! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:18
45-39 όμως, μειώνει ο Τσίταμ που παίρνει και το (αχρείαστο) φάουλ του Λι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:19
45-40, βάζει και τη βολή. Τάιμ άουτ του Σερέλη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:21
45-43 με τρίποντο του Ομπστ μετά το λάθος του Γουίλιαμς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:21
48-43, ευστοχεί στη λήξη από τα 7 μέτρα ο Λι και τέλος ημιχρόνου! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:22
Βελτιωμένος και στις δύο πλευρές του παρκέ ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο δεκάλεπτο, έκανε κάποια λάθη που απέτρεψαν ένα μεγαλύτερο προβάφισμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:31
Κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου, οι παίκτριες της ομάδας μπάσκετ γυναικών του Παναθηναϊκού, που προ ολίγων ημερών κατέκτησαν το Κύπελλο Ελλάδας, μπήκαν στο παρκέ και αποθεώθηκαν εκ νέου από τον κόσμο στο ΟΑΚΑ, που δείχνει τη στήριξή του σε όλα τα τμήματα της ομάδας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:32
Όσον αφορά τα αγωνιστικά, εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο ο Παπαγιάννης με 11 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 τάπες. Πολύ θετικός και ο Γκριγκόνις, που έχει οκτώ πόντους. Εικόνα live 21974813/62005.jpg Εικόνα live 21974813/80038.jpg by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:35
Πολύ θετικός με 5 πόντους και μπόλικη δουλειά στην άμυνα ο Μαντζούκας Εικόνα live 21974813/15727.jpg by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:35
Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο, αφού έχουν βγει οι δύο ομάδες στο παρκέ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:37
50-43 με σουτ μέσης απόστασης του Γουίλιαμς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:37
Ωραίο στοπ του Παπαγιάννη στον Σίλεϊ, το τρίτο του σήμερα, αυτή τη φορά σε τρίποντο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:38
53-43, γρήγορα στο +10 ο Παναθηναϊκός με τον Τόμας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:39
Ο Μπέικον νίκησε τον Τσίταμ αλλά αστόχησε ελεύθερος σε λέι απ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:39
56-43, βγαίνει από τα σκριν και πυροβολεί ο Τόμας! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:40
Τάιμ άουτ μετά το γρήγορο 8-0 του αποφασισμένου Παναθηναϊκού. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:41
Δύο σερί άστοχα τρίποντα από Ομπστ και Γκιφάι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:42
Ο Γκιφάι πόσταρε και νίκησε τον Τόμας για το 56-45. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:43
58-45, το ΝΒΑ... επισκέφτεται το ΟΑΚΑ με φοβερό ανάποδο κάρφωμα του Μπέικον! Ο Λι έδειξε αλτρουισμό και περίμενε τον Αμερικανό για να του πασάρει την μπάλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:47
Ο Γουίλιαμς επιτέλους έπαιξε άμυνα, ο αιφνιδιασμός βγήκε αστραπιαία και ο Τόμας ευστόχησε από τη γωνία για το 61-50. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:48
Ο Γκριγκόνις αστόχησε αλλά ο πανταχού παρών σήμερα Παπαγιάννης εξασφάλισε νέα κατοχή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:49
Γκολ φάουλ του Τόμας που κάνει πλάκα στο τρίτο δεκάλεπτο με 11 πόντους! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:49
64-50, βάζει και τη βολή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:50
Φοβερή φάση και πάλι, ο Λι υψώνει και ο Παπαγιάννης καρφώνει για το 66-50! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:50
Από τα καλύτερα δεκάλεπτα του Παναθηναϊκού στη φετινή σεζόν το αποψινό τρίτο, έχει βγάλει πανέμορφες φάσεις στην επίθεση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:52
Εξαιρετική άμυνα του Λι πάνω στην μπάλα, αναγκάζει τον Σίλεϊ σε λάθος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:53
69-50, ωραία κυκλοφορία και τρίποντο του Λι που κάνει καταπληκτική τρίτη περίοδο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:54
69-52, γκολ φάουλ του Τσίταμ που νικά τον Παπαγιάννη σε αυτή τη φάση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:54
Χάθηκε η βολή αλλά και το ριμπάουντ, ο Γκιφάι σκόραρε για το 69-54. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:56
21:57
Νέα όμορφη δημουργία του Λι και κάρφωμα του Γκουντάιτις! 71-54 το σκορ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:58
Έκλεψε κιόλας ο Λι, που πλησιάζει στο νταμπλ νταμπλ καθώς έχει 9 πόντους και 10 ασίστ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
21:59
Αστόχησε σε δύο βολές ο Γ. Καλαϊτζάκης και τέλος δεκαλέπτου στο 71-54! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:01
Έναρξη της τέταρτης περιόδου! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:01
Ο Όμπστ με τρίποντο μειώνει σε 71-57. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:02
Επιθετικό φάουλ του Γκουντάιτις που έχει ξεκινήσει με δύο κακές προσπάθειες την τέταρτη περίοδο. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:04
74-57, τρίποντο του Μαντζούκα που φτάνει στους 8 με 3/3 εντός πεδιάς! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:05
Ωραίο crossover του Βάιλερ Μπαμπ και 74-59. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:05
Κακό λέι απ του Μποχωρίδη, κάρφωμα του Μπόνγκα και 74-61. Τάιμ άουτ του Σερέλη. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:10
Νέο λάθος του Λι, εδώ και ώρα έχει χαλαρώσει υπερβολικά ο Παναθηναϊκός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:10
Έκανε τσάλεντζ ζητώντας αντιαθλητικό του Τόμας ο Τρινκιέρι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:11
Απλό το φάουλ τελικά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:12
Βήματα του Λι, έχει κολλήσει στους τρεις πόντους σε αυτό το δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:12
77-67, μεγάλο τρίποντο του Παπαγιάννη που δίνει ανάσα στον Παναθηναϊκό! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:17
82-69, γκολ φάουλ του Παπαγιάννη που πετυχαίνει δεύτερο διαδοχικό ρεκόρ καριέρας. Είχε 19 με την Μπαρτσελόνα και βάζει 21 σήμερα! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:17
Αποθεώνεται από το κοινό τώρα ο Έλληνας σέντερ, που ακούει το όνομά του ρυθμικά! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:18
83-69, βάζει και τη βολή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:20
83-73 έχει πάει το σκορ με ένα μικρό σερί της Μπάγερν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:21
Δεν μπορεί να αλλάξει κάτι στο 1 λεπτό που απομένει, ο Παναθηναϊκός θα επιστρέψει στις νίκες και θα ανέβει στο 11-20, παίρνοντας ψυχολογία ενόψει ντέρμπι! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:21
Βάζει μία βολή για το 84-73 ο Λι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:22
Ο Λι έκλεψε αλλά ο Μαντζούκας έχασε απίστευτα ελεύθερο λέι απ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
22:22
86-76, ο Παπαγιάννης έβαλε καλάθι στη λήξη και ο Παναθηναϊκός παίρνει τη νίκη! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης