Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 19η αγωνιστική της Basket League.

18:50
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Προμηθέα Πατρών και την ΑΕΚ στο «Δημήτρης Τόφαλος», σε εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 19η αγωνιστική της Basket League. by Λουκάς Χατζής
18:53
Κοιτώντας κανείς τον βαθμολογικό πίνακα, καταλαβαίνει εύκολα πως το αποψινό παιχνίδι είναι πολύ κρίσιμο για την τελική κατάταξη των δύο ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. by Λουκάς Χατζής
18:54
Οι Πατρινοί, βρίσκονται στην 7η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 10-9, ενώ η «Ένωση» στην 5η θέση με ρεκόρ 12-7, ενώ με διπλό απόψε, πιάνει το Περιστέρι bwin την 3η θέση. by Λουκάς Χατζής
18:56
Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου προέρχεται από την βαριά εκτός έδρας ήττα με σκορ 108-69 από την Χάποελ Τελ Αβίβ για την τελευταία αγωνιστική του Eurocup, ένα παιχνίδι που διεξήχθη πριν δύο 24ωρα. by Λουκάς Χατζής
18:57
Σε επίπεδο πρωταθλήματος, οι Πατρινοί μετρούν δύο σερί ήττες και τρεις στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς. by Λουκάς Χατζής
18:58
Από την άλλη, η ομάδα του Ηλία Καντζούρη έρχεται από την σπουδαία εντός έδρας νίκη με σκορ 77-73 επί του Παναθηναϊκού, η οποία και ήταν η τρίτη διαδοχική της «Ένωσης» στις πιο πρόσφατες υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. by Λουκάς Χατζής
18:59
Πάμε να δούμε τις αποστολές των δύο ομάδων... by Λουκάς Χατζής
19:00
Προμηθέας: Κάουαν, Ντάνγκουμπιτς, Γκόντιτ, Πλώτας, Τσαϊρέλης, Μουράτος, Γκίκας, Χογκ, Τόμασον, Τανούλης, Κουλμπόκα. by Λουκάς Χατζής
19:00
ΑΕΚ: Λεμάρ, Κόνιαρης, Ξανθόπουλος, Φλιώνης, Οριόλα, Γιάνκοβιτς, Μάιλς, Γόντικας, Μάντσεν, Παπαδάκης, Ουίλιαμς, Μίτσελ. by Λουκάς Χατζής
19:01
Ο Κένι Ουίλιαμς συμπεριλήφθηκε κανονικά στη 12άδα της «Ένωσης» καθώς ξεπέρασε τη θλάση που τον ταλαιπωρούσε. by Λουκάς Χατζής
19:01
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε το πρώτο τζάμπολ στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
19:07
Να θυμίσουμε πως στον πρώτο γύρο, η ΑΕΚ είχε επικρατήσει 73-70 στα Άνω Λιόσια. by Λουκάς Χατζής
19:09
Αυτή την στιγμή οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους, και πλέον έχουμε την παρουσίαση των αποστολών. by Λουκάς Χατζής
19:10
12-11 το ρεκόρ υπέρ της ΑΕΚ στις μεταξύ τους συναντήσεις. by Λουκάς Χατζής
19:14
Πάμε να δούμε τις πεντάδες... by Λουκάς Χατζής
19:14
Προμηθέας: Κάουαν, Ντάνγκουμπιτς, Μουράτος, Χογκ, Κουλμπόκα. ΑΕΚ: Λεμάρ, Φλιώνης, Γιάνκοβιτς, Μάιλς, Γόντικας. by Λουκάς Χατζής
19:18
Φάουλ του Γόντικα στον Κάουαν, βολές για τον Αμερικανό γκαρντ του Προμηθέα. by Λουκάς Χατζής
19:18
2-4 με τις βολές. by Λουκάς Χατζής
19:19
4-4 με ωραία κίνηση του Χογκ. by Λουκάς Χατζής
19:19
4-6 με πολύ όμορφη κίνηση και σουτ μέσης απόστασης από τον Γιάνκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
19:21
Άστοχο σουτ του Κουλμπόκα, επιθετικό ριμπάουντ για τους Πατρινούς. by Λουκάς Χατζής
19:22
Ούτε ο Μουράτος μπορεί να συνδεθεί με το αντίπαλο καλάθι. by Λουκάς Χατζής
19:22
Κερδισμένο φάουλ και δικαίωμα για δύο βολές στον Γόντικα, μετά από επιθετικό ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
19:24
8-12 με γκολ-φάουλ του Γιάνκοβιτς, ο οποίος πόσταρε έξυπνα τον Τόμασον. by Λουκάς Χατζής
19:25
8-13 με την συμπληρωματική βολή. by Λουκάς Χατζής
19:26
8-15 με την ΑΕΚ να διαβάζει το μις ματς του Γόντικα στο «ζωγραφιστό» και τον Έλληνα σέντερ να τελειώνει εύκολα τη φάση από κοντά. by Λουκάς Χατζής
19:30
Να λοιπόν που ο Προμηθέας στις τελευταίες κατοχές μείωσε τη διαφορά. by Λουκάς Χατζής
19:31
14-15 με τη βολή. by Λουκάς Χατζής
19:32
Κερδισμένο φάουλ του Κάουοαν από τον Οριόλα, στην γραμμή των βολών ο Αμερικανός άσος των Πατρινών. by Λουκάς Χατζής
19:32
16-15 για το προβάδισμα των Πατρινών με 2/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
19:33
Χωρίς πόντο εδώ και 2,5 λεπτά η ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
19:34
Συμπλήρωσε πέντε ομαδικά και ο Προμηθέας, στην γραμμή των βολών τώρα ο Παπαδάκης, αφού ο Λεμάρ έπρεπε να πάει στον πάγκο λόγω ενός μικρού τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
19:34
«Κρύος» ο Παπαδάκης, αστοχεί και στις δύο βολές. by Λουκάς Χατζής
19:34
18-15 με ωραίο χουκ του Τσαϊρέλη. Στο 10-0 το σερί του Προμηθέα! by Λουκάς Χατζής
19:38
22'' ακόμα για το δεκάλεπτο by Λουκάς Χατζής
19:40
22-21 με τις βολές του Παπαδάκη. by Λουκάς Χατζής
19:40
Τέλος πρώτου δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
19:42
1/3 τα τρίποντα για τον Προμηθέα, 0/4 για την ΑΕΚ στο πρώτο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
19:44
Να λοιπόν που στο πρώτο δεκάλεπτο είχαμε μόλις ένα τρίποντο και τώρα στη δεύτερη έχουμε ήδη 3! by Λουκάς Χατζής
19:49
30-26 με ακροβατικό καλάθι του Κάουαν. Μάλιστα, ο Αμερικανός γκαρντ έχει και το δικαίωμα για μία βολή. by Λουκάς Χατζής
19:49
31-26 με τη συμπληρωματική βολή. by Λουκάς Χατζής
19:49
Ο Οριόλα αστόχησε εξ επαφής! by Λουκάς Χατζής
19:49
Άστοχο τρίποντο του Οριόλα, νέο επιθετικό ριμπάουντ από τον Οριόλα. by Λουκάς Χατζής
19:53
35-33 με δίποντο του Λεμάρ, ο οποίος πατούσε την γραμμή των τριών. by Λουκάς Χατζής
19:55
Η μπάλα έμεινε στα χέρια των παικτών της ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
19:55
Κλέψιμο του Λεμάρ και καλάθι του Φλιώνη στον αιφνιδιασμό για το 35-35. by Λουκάς Χατζής
19:57
38-35 με τρίποντο του Χογκ από τη γωνία. Στους 11 πόντους ο σέντερ των Πατρινών. by Λουκάς Χατζής
19:58
38-37 με τις βολές του Γιάνκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
19:58
by Λουκάς Χατζής
19:59
Καλάθι και φάουλ του Γιάνκοβιτς, με τους διαιτητές να μην μετρούν τελικώς το δίποντο, καθώς έχουνε δώσει το φάουλ χαμηλά. by Λουκάς Χατζής
19:59
40-37 με τρομερό Χογκ, ο οποίος έκλεψε, έβαλε το καλάθι και κέρδισε και το φάουλ! by Λουκάς Χατζής
20:01
Φάουλ του Γόντικα πάνω στον Μουράτο, βολές για τον Έλληνα γκαρντ. by Λουκάς Χατζής
20:07
Ημίχρονο στην Πάτρα, με τον Προμηθέα να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά με σκορ 47-42. by Λουκάς Χατζής
20:08
Εξαιρετική εμφάνιση για τον Κάουαν με 9 πόντους και 7 ασίστ, όπως και του Χογκ με 14 πόντους. Για την ΑΕΚ, Φλιώνης και Γιάνκοβιτς έχουν από 7 πόντους. by Λουκάς Χατζής
20:21
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
20:22
Ξεκίνησε η τρίτη περίοδος. by Λουκάς Χατζής
20:23
49-42 με γκολ-φάουλ του Χογκ. Πρόβλημα για την ΑΕΚ, αφού ο Γιάνκοβιτς έφτασε τα τρία φάουλ. by Λουκάς Χατζής
20:27
Τρίτο φάουλ του Λεμάρ και 4ο ομαδικό για την ΑΕΚ σε αυτά τα 2,5 λεπτά της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
20:29
Κλέψιμο για την ΑΕΚ, όμως ο Μίτσελ στην εξέλιξη της φάσης έκανε βήματα. by Λουκάς Χατζής
20:39
Συμπλήρωσε πέντε ομαδικά και ο Προμηθέας, στην γραμμή των βολών ο Γουίλιαμς. by Λουκάς Χατζής
20:43
38'' ακόμα για το τέλος της περιόδου. by Λουκάς Χατζής
20:44
Βολές για τον Οριόλα, ευκαιρία να μειώσει και άλλο τη διαφορά η ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
20:51
65-60 με δύσκολο τρίποντο του Κάουαν! Στους 19 πόντους ο Αμερικανός γκαρντ του Προμηθέα. by Λουκάς Χατζής
20:55
70-60 με τρομερή ασίστ Κάουαν για το alley oop κάρφωμα του Κόντιτ! by Λουκάς Χατζής
20:56
Τάπα του Κόντιτ στην άλλη πλευρά του παρκέ. by Λουκάς Χατζής
20:56
Χωρίς πόντο σε αυτά τα 3,5 λεπτά της τελευταίας περιόδου η ΑΕΚ. Στο 10-0 το σερί του Προμηθέα στο ίδιο διάστημα. by Λουκάς Χατζής
20:59
72-62 μειώνει ο Μίτσελ, πρώτο καλάθι για την ΑΕΚ μετά από 4,5 λεπτά. by Λουκάς Χατζής
21:00
Συμπλήρωσε τα πέντε ομαδικά η ΑΕΚ, στην γραμμή των βολών ο Κόντιτ. by Λουκάς Χατζής
21:00
73-62 με 1/2 βολές, όμως ο Προμηθέας παίρνει επιθετικό ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
21:04
Άστοχο το τρίποντο του Φλιώνη. Δεν πάει τίποτα καλά για την ΑΕΚ σε αυτό το δεκάλεπτο... by Λουκάς Χατζής
21:06
Τεχνική ποινή στον Μίτσελ. by Λουκάς Χατζής
21:06
76-63 με την βολή του Κουλμπόκα, ο οποίος έχει ακόμα δύο λόγω του φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:12
Η ΑΕΚ κυνηγάει να ρίξει τη διαφορά κάτω των τριών ώστε σε περίπτωση ισοβαθμίας με τον Προμηθέα να έχει το «πάνω» χέρι. by Λουκάς Χατζής
21:14
Τέλος στο ματς! Ο Προμηθέας πήρε μεγάλη νίκη επικρατώντας 85-72 της ΑΕΚ σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική. by Λουκάς Χατζής