Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική των playouts της Super league

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:33
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Ατρόμητο, για τη 2η αγωνιστική των playouts! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:40
Η σημερινή είναι η τρίτη συνάντηση των δύο ομάδων στη φετινή σεζόν, με τον Λεβαδειακό να έχει νικήσει με 2-1 στην έδρα του στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ενώ ο Ατρόμητος επικράτησε με 1-0 στο Περιστέρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
Η έναρξη της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένη για τις 17:00. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Λεβαδειακός (Πετράκης, 5-3-2): Γκροφ - Τσάπρας, Λιάγκας, Βινίσιους, Παζ, Παναγιώτου - Μεχία, Χάμοντ, Νίκας - Γιαννιώτας, Σαχπεκίδης. Ατρόμητος (Κόμαν, 4-3-3): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Μαυρομάτης, Χατζηϊσαΐας, Ντε Μποκ - Έρλινγκμαρκ, Γκονθάλεθ, Φριντγιόνσον - Κλωναρίδης, Τζαβίδας, Ρομπάιγ by Δημήτρης Παπαδήμας
16:50
Χωρίς Αγκιμπού Καμαρά στην αποστολή του τελικά ο Ατρόμητος, αφού κρίθηκε ανέτοιμος. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:52
Ο Ατρόμητος βρίσκεται στην κορυφή των playouts με 32 βαθμούς, 3 περισσότερους από τον Παναιτωλικό, έρχεται από την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί του Ιωνικού, ενώ αυτή ήταν το πρώτο του τρίποντο μετά από τέσσερις διαδοχικές ανεπιτυχείς προσπάθειες. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:53
Από την άλλη, ο Λεβαδειακός καίγεται για τη νίκη, στη μάχη που δίνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό. Αυτή την στιγμή βρίσκεται στην τελευταία θέση μαζί με τη Λαμία και 2 βαθμούς πίσω από τη Λαμία. Την προηγούμενη αγωνιστική έφυγε με το ισόπαλο 1-1 από την έδρα του ΟΦΗ, ενώ έχει μόνο μία ήττα στις 4 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις του. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:54
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι Στογιάνοβιτς, Μπελμόντ, Νταμπό, Ντεντάκης, Γερεμέγεφ. Σακό, Τζημόπουλος, Βήχος και Βρακάς. Εκτός έμειναν οι Λούα Λούα, Σκβάρκα, Τορό, Μουτίνιο, Μπάχανακ, Κωνσταντινίδης και Σαβιέρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:55
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Μπρανέσκου, Αθανασίου, Κιάρτανσον, Κούεν, Οικονομίδης, Ροτάριου, Τσοβάρας, Κωτσόπουλος, Πομόνης. Εκτός αποστολής οι Καμαρά, Στρούγγης, Σουάρεθ και Κιβρακίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:56
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Φωτιάς, με βοηθούς τους Πετρόπουλο, Κούλα και τέταρτο τον Τζήλο. VAR οι Τσαγκαράκης και Κωνσταντίνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:58
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:59
3 νίκες στα 13 εντός έδρας παιχνίδια που έχει δώσει έως τώρα στο πρωτάθλημα έχει ο Λεβαδειακός, 2 νίκες στα 13 που έχει δώσει μακριά από την έδρα του ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:00
Μεχία και Γιαννιώτης οι δύο αρχηγοί, τα λένε με τον διαιτητή πριν την έναρξη του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
Έναρξη του αγώνα στη Λιβαδειά! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
Ξανά πολύ δυνατός ο αέρας στο γήπεδο, να δούμε πόσο θα επηρεάσει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
2' Ο Λεβαδειακός δείχνει πιο επιθετικός στις πρώτες στιγμές του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
4-2-3-1 τελικά το σύστημα των γηπεδούχων, με Τσάπρα, Λιάγκα, Βινίσιους και Παζ τετράδα στην άμυνα, Μεχία, Χάμοντ στα χαφ και Γιαννιώτα, Νίκα, Παναγιώτου πίσω από τον Σαχπεκίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
6' Μετά από σέντρα του Γιαννιώτα, η άμυνα του Ατρομήτου απομάκρυνε τελευταία στιγμή. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
Πιέζει ο Λεβαδειακός στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
8' Ο Ατρόμητος δυσκολεύεται πολύ να κυκλοφορήσει την μπάλα, ενώ ο Λεβαδειακός την γυρνάει στο μισό των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
8' Μακρινό σουτ του Νίκα, κόντραρε στον Χατζηϊσαΐα και έφυγε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
Ένα κόρνερ του Παναγιώτου απευθείας άουτ, ο δυνατός άνεμος παίζει αρκετά σημαντικό ρόλο έως τώρα στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
Ο Γιαννιώτης λόγω του αέρα δυσκολεύεται μέχρι και να στήσει την μπάλα για να εκτελέσει το ελεύθερο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
12' Ο Ατρόμητος έχει περάσει ελάχιστες φορές το κέντρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
15' Ο Γιαννιώτας σούταρε από καλή θέση στην αγκαλιά του Γιαννιώτη, αλλά η φάση ως μη γενόμενη λόγω οφσάιντ στο ξεκίνημα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
16' Ο Τσάπρας έκανε ωραία προσπάθεια αλλά έπεσε εντός περιοχής μετά από μονομαχία με τον Ντε Μποκ, «τίποτα» λέει ο Φωτιάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
Όταν ο Γιαννιώτης εκτελεί ελεύθερα, η μπάλα δεν περνάει το κέντρο λόγω του δυνατού αέρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
18' Πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς για τον Ατρόμητο, με ένα δυνατό και διαγώνιο σουτ του Έντερ να περνάει ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
Ο Πετράκης φωνάζει στους παίκτες του να κρατήσουν χαμηλά την μπάλα, αφού οι μακρινές πάσες είναι πολύ δύσκολες λόγω του ανέμου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
22' Φάουλ του Τζαβίδα στον Λιάγκα και νεύρα. Δεν έβγαλε κάρτα ο ρέφερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
23' Ο Χάμοντ πήρε ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
Ξανά ακίνδυνη η εκτέλεση του Παναγιώτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
24' Στην αντεπίθεση ο Ατρόμητος με τον Ρομπάιγ, έδιωξε σε κόρνερ με τάκλιν ο Τσάπρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:26
Εκτέλεση του Ρομπάιγ καλή για το κεφάλι του Χατζηϊσαΐα, μπλόκαρε τελικά ο Γκροφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
26' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κλωναρίδη να αιφνιδιάζει τον Γκροφ με σέντρα-σουτ, παραχώρησε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:29
28' Ζήτησαν πέναλτι για χέρι οι παίκτες του Ατρομήτου, η φάση ελέγχεται από τους VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
«Παίζετε» λέει ο Φωτιάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Ο Ατρόμητος έχει ισορροπήσει το ματς, μετά την κυριαρχία του Λεβαδειακού στο πρώτο 20λεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
30' Ένα ακόμα κόρνερ για τον Λεβαδειακό τώρα, το τέταρτό του στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
Πέρασε και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
30' Καλή σέντρα του Παζ, άτσαλη και πολύ άστοχη η κεφαλιά του Σαχπεκίδη από καλή θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:32
31' Σέντρα του Σαχπεκίδη, δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα εντός εστίας με κεφαλιά ο αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι Γιαννιώτας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33
32' Ο Κεσχρίντα έκοψε τελευταία στιγμή μια ωραία κάθετη πάσα του Γιαννιώτα για τον Σαχπεκίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Ατρόμητου, ο Γιαννιώτας σούταρε με δύναμη και ο Γιαννιώτης απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
38' Ο Λεβαδειακός γυρίζει την μπάλα γύρω από τη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου, ψάχνοντας τρόπο να ανοίξει το σκορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
40' 9ο κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο για τον Λεβαδειακό, 2 έχει ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
40' Κεφαλιά του Παζ στο πρώτο δοκάρι, άστοχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
45' Διαδοχικά σουτ από Παναγιώτου και Χάμοντ, στα σώματα αμυντικών του Ατρομήτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
45'+1' Χάμοντ και Παναγιώτου συνεργάστηκαν στα αριστερά, ο Έρλινγκμαρκ έδιωξε πριν η μπάλα φτάσει στον Γιαννιώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λεβαδειακός-Ατρόμητος 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Ανώτερος ο Λεβαδειακός, έχει την κατοχή και δείχνει ότι θέλει περισσότερο τη νίκη. Μεγαλύτερη ευκαιρία αυτή του Γιαννιώτα στο 33', ο οποίος είδε τον Γιαννιώτη να αποκρούει εντυπωσιακά του σουτ του. Ο Ατρόμητος δυσκολεύεται πολύ να απειλήσει την εστία του Γκροφ, ενώ στο πρώτο 20λεπτο δεν περνούσε καν το κέντρο του γηπέδου. Ο Πολύ δυνατός άνεμος επηρεάζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:04
Διπλή αλλαγή ημιχρόνου για τον Λεβαδειακό, με τους Γερεμέγεφ και Νταμπό να αντικαθιστούν τους Παναγιώτου και Χάμοντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:04
Αλλαγή και για τον Ατρόμητο, με τον Ροτάριου να παίρνει τη θέση του Κλωναρίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:06
47' Συρτή σέντρα του Τσάπρα, πάνω στον Γιαννιώτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:11
51' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό, μετά από ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ του Γερεμέγεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:12
52' Σέντρα Σαχπεκίδη και κεφαλιά-ψαράκι του Γιαννιώτα, στην αγκαλιά του Γιαννιώτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
Έχει κοπάσει κάπως ο άνεμος. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:15
55' Σουτ του Έντερ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:18
58' Δεν έχει αλλάξει το σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Λεβαδειακό να επιτίθεται έχοντας την κατοχή της μπάλας και τον Ατρόμητο να αμύνεται στο δικό του μισό και γύρω από τη μεγάλη του περιοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:20
61' Ο Γιαννιώτας τραυματίστηκε και δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
61' Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Σακό στη θέση του Γιαννιώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
62' Μακρινό σουτ του Έντερ, μπλόκαρε με άνεση ο Γκροφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:23
63' Σέντρα του Τσάπρα και κεφαλιά του Γερεμέγεφ, φώναξαν για πέναλτι σε χέρι του Χατζηϊσαΐα οι γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:24
Η φάση ελέγχθηκε από τους VAR, δεν δόθηκε κάτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
65' Πολλά λάθη από πλευράς Ατρομήτου, σε πάσες στον χώρο του κέντρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:27
67' Ωραία συνεργασία Σακό, Σαχπεκίδη και Νταμπό, το σουτ του τελευταίου κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:28
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νταμπό με σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο αμαρκάριστος Γερεμέγεφ έπιασε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
69' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, Κωτσόπουλος και Οικονομίδης αντί των Τζαβίδα και Φριτζόνσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:30
70' Σέντρα σουτ του Σακό, κόντρα στον Μαυρομάτη και κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:30
70' Γκοολ για τον Λεβαδειακό! Μετά από κόρνερ του Νταμπό, ο Βινίσιους πήρε την κεφαλιά και βρήκε δίχτυα, αφού η μπάλα πέρασε ανάμεσα από Σαχπεκίδη, Έρλινγκμαρκ και Γιαννιώτη. 1-0 οι Βοιωτοί! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
Η φάση ελέγχεται για πιθανό οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
Μέτρησε το γκολ, 1-0 ο Λεβαδειακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:35
75' Πολλά νεύρα ανάμεσα σε Κωτσόπουλο και Νίκα, επεμβαίνουν οι πιο ψύχραιμοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
76' Κίτρινη κάρτα σε Κωτσόπουλο και Νίκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
76' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Βρακάς αντί Σαχπεκίδη, και Κιάρτανσον αντί Έρλινγκμαρκ για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:38
77' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ροτάριου και άστοχη έξοδο του Γκροφ, ο Μαυρομμάτης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα εντός εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:39
80' Ο Ατρόμητος έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:40
81' Γκοολ για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Ροτάριου και κεφαλιά πάσα του Ρομπάιγ, ο Κιάρτανσον σκόραρε από κοντά και έφερε το ματς στα ίσια! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:42
82' Ο Τζοβάρας πήρε τη θέση του Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:42
Ο Κιάρτανσον χρίστηκε σκόρερ 5 λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
85' Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Μπελμόντ στη θέση του Μεχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
89' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, μετά από κόρνερ του Νταμπό και κεφαλιά του Βινίσιους, απομάκρυνε δύσκολα ο Χατζηϊσαΐας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
90' Κίτρινη κάρτα στον Παζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:54
90'+4' Χωρίς φάση, με τον Λεβαδειακό να κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
90'+5' Ο Ντάμπο πήρε φάουλ από τον Μαυρομμάτη, σε καλή θέση για σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
Ο Σακό στην εκτέλεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Εκτέλεσε απευθείας, δεν αιφνιδιάστηκε και απέκρουσε ο Γιαννιώτης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Λήξη του αγώνα, Λεβαδειακός-Ατρόμητος 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
Ο Βινίσιους άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 70', ενώ ο Κιάρτανσον ισοφάρισε για τους Περιστεριώτες στο 81'. by Δημήτρης Παπαδήμας